Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4 5

#76 2020. 07. 11. - 18h27

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 11 087

Oh, ennek örülök! :'D Illetve igen, szerintem maradhat a felkiáltójel. Gyakran látom úgy írva.

Nem is értem Jin Lingnek hogyan maradt meg mindkét lába.. xD Legyen így, szívesen látnám a legszebb, legemlékezetesebb pillanatokat. Mindig jót tesz a lelkemnek, ha látom többek között WY-t mosolyogni :3

Ami a játékot illeti, most egy kicsit jobban utánaolvastam a dolognak. Úgy néz ki, hogy jelenleg csak Kínában, kínai IP címmel és telefonszámmal játszható a játék. Gépi megjelenés nem valószínű, hogy lesz, jelenleg kizárólag iOS-en és Androidon érhető el. Azért megpróbáltam regisztrálni, hátha, de.. nem engedett. Tényleg kínai telefonszámmal érhető el sajnos. A játék stílusa hasonló az Onmyoji-hoz, MOBA és visual novel keveréke tulajdonképpen. Gondolom a saját megadott válaszunktól, választásunktól függően alakítjuk a történetet, miközben harcolunk majd a kultiváló páros személyében. Egy szem képet sikerült csak találnom, ami talán jobban rávilágít a játékra.
Az Onmyoji-nak is hatalmas a nemzetközi tábora, úgyhogy reméljük pár éven belül számunkra is elérhető lesz.

Spoiler (A megtekintéshez kattints ide!)

Tetszik ez a "visszaszámlálós" ötlet. Habár tényleg messzinek tűnik még az augusztus, de legalább célja is lenne a szórakoztató időtöltésen kívül xD Addigra szerintem a donghuát is sikerülne felfrissítenem és nem csak a cql-ből hoznék majd példákat. Igen, szerintem itt is kivitelezhető lenne. Hogy ne spammeljünk, egy hsz-en belül spoiler ablakokban gyűjthetnénk az adott nap válaszait. Ha úgy van, képeket, linkeket, videókat is pakolhatnánk bele. ^^ Aztán ezen kívül természetesen nyugodtan hozzá lehetne szólni a témához meg bármi. És ha végeztünk, akkor akár reagálhatnánk majd egymás válaszaira és hasonlók. De lehet nem fogom kibírni a kihívás végéig és instán kivesézem neked a dolgokat /static/img/forum/smilies/lol.png

Még mindig odáig vagyok érte qwq *LWJ ears blushing now*

Ha a számok logikája ugyanaz, mint a japánban, akkor nem lesz vele gond. Nekem egyébként is a nehézséget a tónusok adják. Egyenlőre nem tudom hogyan kéne vagy hogyan fogok megbirkózni a hangsúlyokkal, pedig ez a kínai nyelv lelke. De biztosan van ezekre is youtube-on valami nyelvtanulós csatorna, azzal hátha majd többre megyek/megyünk. :') Akarok majd venni hagyományos chinese writing worksheet-et (nem tudom mi ez magyarul xd), amire könnyebben tudom majd írni a hanzikat. A japán megfelelőjét már használom, és tényleg sokkal másabb ilyenekre írni. Egyszer muszáj leszek kínaiul idézni a Lanok szabályzatából és azt ecsettel papírra vetni. :"D

A skorpióval egyébként még úgy voltam, hogy azt talán, nagyon talán még bevállalnám. Inkább azt, mint azt a szőrös sült pókot brr xd Hát igen. Mondjuk hadd ne soroljam, hogy mi mindent esznek, mert tényleg változatos és igen széles a skálájuk. De ezeket legfőképp ínyencségeknek szánják, vagy ünnepekkor babonából fogyasztják, azért nem napi szinten esznek ilyesmit. xD Jut eszembe, hátha láttad Ritától azt a videót is, amiben egy átlag kínai az utcán megállítva rögvest tud idézni legalább egy Petőfi verset. Meg is lepődtem, hogy a költőnk a kínai alaptanterv szerves részét képezi és az egyik leghíresebb európai költőként tartják számon. :0

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 07. 11. - 22h15)

Obszisok, nézzetek be a HaditervekbeKERESEMMO DAO KIHÍVÁS https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/de2t3p5-f62a38fc-952a-44a3-93a1-8eb8c1afb8eb.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNzIwOWY3NDgtOWZmMi00YWI5LWIyMDktYTEwYTY0NjU2MjgwXC9kZTJ0M3A1LWY2MmEzOGZjLTk1MmEtNDRhMy05M2ExLThlYjhjMWFmYjhlYi5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.Urj76qLjdA50LTmKVmzdjMTM6KLb-_TMQX7h2XvaWC8
兰陵金氏 ❝ Kit érdekel a széles, zsúfolt út? Én ragaszkodom a keskeny pallóhidamhoz a sötét végéig. ❞兰陵金氏

Bejelentkezve

#77 2020. 07. 14. - 22h41

Abszint gárda
Fadila
Tanuló őrző
Fadila
...
Üzenetek: 228

Nekem is nagyon tetszik a 30 napos kihívás, nem rossz ötlet. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Nem olyan régen, hivatalosan megjelent a Scum Villain második trailer videója. /static/img/forum/smilies/smile.png

A mai nap során egy újabb promóciós képet kaptunk, ami valószínűleg arra akar utalni, hogy hamarosan közzé teszik a donghua hivatalos megjelenési dátumát. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://pbs.twimg.com/media/Ec5AjaJXYAg8bor?format=jpg&name=large

A második trailer videó. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Xie Lian, születésnapjának alkalmából, a készítők, egy ilyen gyönyörű képpel leptek meg minket. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://pbs.twimg.com/media/Ec5hCkwXoAcRZUy?format=jpg&name=large

Plusz még külön mellé megjelent, még egy újabb hivatalos kép Xie Lian-ról és a donghua egyik ost zenéjét is megkaptuk. /static/img/forum/smilies/smile.png
https://pbs.twimg.com/media/Ec5gzmeWsAAwZaj?format=jpg&name=large

OST

-----------------------------

ShaPolang népszerű BL light novel, élőszereplős feldolgozást kap. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://pbs.twimg.com/media/Eb5noLjXgAAYMVh?format=jpg&name=medium

Korábban már készült ehhez a novellához egy audio drama sorozat. Gu Yun-t, nem más szinkronizálja, mint Zhang Jie, aki egyben Wei Wuxian-t is szinkronizálja./static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/spl_cover.png

Akit esetleg érdekel, angolul itt megtalálja az audio drama sorozatott. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

--------------------------------

A karaktereket játszó színészek.

Utolsó módosítás: Fadila (2020. 07. 17. - 00h32)

https://64.media.tumblr.com/5b543d40dd399ccbdf847bae5ec06641/1387fce05c6f0068-e6/s1280x1920/d2ec46b7b289b133ed6f4aa860e7bc52354227af.png

Kijelentkezve

#78 2020. 07. 16. - 20h49

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Örülök, hogy tetszik! ^^ Akkor már vagyunk hárman és remélem Ayuchan és Binka is olvasnak minket és majd jönnek ők is.:D

Ami a Scum Villaint illeti, sajnos még annyira sem ismerem, mint a HOB-ot. :c Dee nem marad ez így sokáig, minden MTXT műre rá akarom tenni a mancsomat. Maga a PV érdekes volt. Talán már írtam is korábban, hogy ez a CGI-s látványvilág nem a kedvencem, egy 2D-s donghuának azért jobban örültem volna. Ennek ellenére bámulatosak voltak a harcjelenetek, mintha csak egy videojátékot néztem volna. xD Ha kijön majd a donghua, mindenképp megnézem, mert a története viszont kecsegtető.. :D

Ami pedig a képet illeti, egyszerűen gyönyörű! ♡ Hosszú percekig csak azt bámultam, háttérképnek is simán elmenne. Szégyenszemre csak Shen Qinqiu-t ismertem fel, de már ez önmagában örömet okozott. :"D

Néztem tegnap a HOB-os weboldalt, de azon kívül, hogy gyönyörködtem benne egy sort, másra nem jutottam vele. Az ajándék képek egytől egyig meseszépek, az ő történetüket is várom nagyon~ Ja, és persze boldogat Xie Liannak!

A Sha Po Lang is jónak tűnik. Már ott megnyert magának, hogy BL.. xD Felírtam magamnak, egyszer ez is sorra fog kerülni. ^^

Obszisok, nézzetek be a HaditervekbeKERESEMMO DAO KIHÍVÁS https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/de2t3p5-f62a38fc-952a-44a3-93a1-8eb8c1afb8eb.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNzIwOWY3NDgtOWZmMi00YWI5LWIyMDktYTEwYTY0NjU2MjgwXC9kZTJ0M3A1LWY2MmEzOGZjLTk1MmEtNDRhMy05M2ExLThlYjhjMWFmYjhlYi5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.Urj76qLjdA50LTmKVmzdjMTM6KLb-_TMQX7h2XvaWC8
兰陵金氏 ❝ Kit érdekel a széles, zsúfolt út? Én ragaszkodom a keskeny pallóhidamhoz a sötét végéig. ❞兰陵金氏

Bejelentkezve

#79 2020. 07. 17. - 00h16

Abszint gárda
Fadila
Tanuló őrző
Fadila
...

Minél többen leszünk, annál jobb./static/img/forum/smilies/big_smile.png

A Scum Villain, egy egyszerűbb és könnyedebb történet, nem olyan komoly és drámai, mint a másik két MXTX novella. Könnyed kikapcsolódásnak tökéletes, azoknak tudom ajánlani, akik az MDZS és a HOB novella olvasása között, kisebb szünetet szeretnének tartani./static/img/forum/smilies/big_smile.png  Nem kell aggódni, mert a történet közepére, itt is kibontakozik egy kicsit a dráma./static/img/forum/smilies/sad.png Szóval annak ellenére, hogy egy paródia novella, néhol megtudja lepni az olvasót. :S

Sha Po Lang egy Steampunk novel, de nagyon sokan dicsérik. Az MDZS-hez hasonlóan, itt is a történeten van a hangsúly. A két főszereplő romantikus kapcsolata, inkább csak másodlagos a történet szempontjából./static/img/forum/smilies/smile.png

Utolsó módosítás: Fadila (2020. 07. 17. - 00h35)

https://64.media.tumblr.com/5b543d40dd399ccbdf847bae5ec06641/1387fce05c6f0068-e6/s1280x1920/d2ec46b7b289b133ed6f4aa860e7bc52354227af.png

Kijelentkezve

#80 2020. 07. 17. - 15h24

Abszint gárda
KuroHana
Tanuló őrző
KuroHana
...
Üzenetek: 254

大家好!
avagy Üdvözlök mindenkit!

Bár régebben láttam, hogy nyílt egy ilyen téma, teljesen elfeledkeztem róla, de örülök, hogy újra előkerült.

Bevezetésként illene egy kis történetet adnom, hogy milyen kapcsolatban is állok Kínával:

Kínai szakos egyetemista hallgató volnék, de az első "ismeretségem" inkább egy kínai személlyel való találkozás (egy volt osztálytársamhoz) bár annak idején nem sokat beszéltünk.

Bár fiatalon láttam pár kínai filmet (részleteket vagy teljes egészet), az első igazi kínai nyelvű filmem (bl) talán mégis a 類似愛情 (Lei si ai qing) aminek angolul ha jól emlékszem Like Love a címe.

Az első donghua amit láttam az mint sokatoknak a Mo Dao Zi Shi első évada volt, majd ezen felbuzdulva kiolvastam a regényt (bár csak a fő történetét), majd a második évadot, végül az Untamed sorozatot is megnéztem, bár félve indultam neki, kellemesen csalódtam. Ezen kívül láttam a Ling Qi-t (bár csak japán szinkronnal sikerült) és egy shoujo animációt (a pontos kínai terminus nem jut eszembe) 盛世妆娘 (Sheng Shi Zhuang Niang) avagy The Beauty Blogger (bár ezt csak nyelvgyakorlás céljából).

Ezeken túl próbálkoztam a HOB-vel is, bár valahogy 100 valahány rész után nem nagyon vitt rá a lélek a folytatásra (talán azért, mert jó néhány fordulatot magamtól ki tudtam találni) de szeretném befejezni, kíváncsian várom a donghua adaptációt és a Scum Villainról ugyan csak keveset tudok, de kíváncsi leszek hogy sikerül az adaptációja.

(Remélem jól kijövünk majd! /static/img/forum/smilies/smile.png )

I will redeem my past actions, even if I know, they will never forgive me.

Kijelentkezve

#81 2020. 07. 17. - 20h27

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...
Üzenetek: 731

你好!

Ó, de kár! Azért még megkérdeztem az öcsémet (mert más játékkal játszott már nem európai szerveren), hogy nem-e lehetne valahogy mégis megoldani, de azt mondta, ha telefonszám kell, akkor esélytelen. :') Akkor a várakozáson és a reménykedésen kívül mást nem tehetünk.

Elsejéig legalább biztos olvas majd a kihívásról aki még szívesen csatlakozna. ^^ Rendben! Haha, nyugodtan zargass, amikor csak jól esik! :D
Úgy érzem az amv/mv/crack videós napon én hatalmas bajban leszek. xD

Még mindig odáig vagyok érte qwq *LWJ ears blushing now*
Aiya, Lan Zhan~! Shy again?
https://em.wattpad.com/e59bd64bf9fced75af909e9709d4c3e8c32c54d5/68747470733a2f2f73332e616d617a6f6e6177732e636f6d2f776174747061642d6d656469612d736572766963652f53746f7279496d6167652f44593365374c47745f446c314b673d3d2d3634303631383830332e313535626661636332313533303332313939353239383036333839372e676966?s=fit&w=720&h=720

Igen, a tónusok tényleg nem egyszerűek. Még a nǐ hǎo kiejtése sem ment. ^^" Ha nem jó hangsúllyal ejtesz egy szót, akkor máris mást jelent. Rájöttem, a kínai is olyan nyelv, amit ha nem beszélsz és nem hallgatod, nem tudod elsajátítani. Tényleg le a kalappal mindenki előtt, aki megtanulja, nem kis munka.
De legalább már értem, hogy minek vannak "furcsa ékezetek" a pinyinben (pl. ǎ vagy ā), ugyanis ezek jelölik a hangsúlyt.
Juj! *-* Ez elég jó motiváció, kedvet is kaptam írni. xD

Valahol gondolhattam volna, hogy efféle különlegességeket inkább ünnepekkor esznek. Azért meghagyom nekik. xD
Nem, még nem láttam, de nagyon érdekes. :o Mindjárt meglesem! Az alaptanterv szerves részét képezi... wow! Tényleg elképesztő! :D

Fadila, örülök, hogy te is csatlakozol! :)
Te aztán naprakész vagy! :o

Tetszetős a Scum Villain új trailere. Egyre jobban érdekel ez a történet is, szóval 3D ide vagy oda, követni fogom. ^^ Jó lenne, ha a TGCF-val együtt megjelennének még a nyáron, el tudnám viselni. xD

Aw, végre! Annyira örülök az OST-nak, olyan gyönyörű!
Youtube-ra is felkerült, ha valaki esetleg letöltené. Legalábbis én onnan szoktam.

A Sha Po Lang-ot pedig én is felírtam magamnak. Én élek-halok WWX hangjáért, szóval csábító az az audio drama. :'D

KuroHana, üdvözöllek itt! :D 你好!
Ez szuper! Mi a célod a kínai szakkal, ha szabad kérdezni?

A MDZS úgy tűnik a közös pont azok között, akik ide írnak. Jó olvasni, hogy neked is tetszett végül a The Untamed. ^^ A Ling Qi-hez tudok egy linket, de sajnos csak a második évadhoz találtam kínai szinkront.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL2QcDyiVA03dAESLf47Xipa8MFPqWT5Zz

Kijelentkezve

#82 2020. 07. 17. - 20h32

Abszint gárda
KuroHana
Tanuló őrző
KuroHana
...

Köszönöm a linket  /static/img/forum/smilies/smile.png

Jelenlegi állás szerint fordító és tolmács diplomám lesz, de nem lehet tudni, hogy ezen a vonalon fogok e végül kikötni. Bár jobban örülnék, ha inkább írásban dolgozhatnék, mivel iszonyat félénk és zárkózott személyiség vagyok.

Utolsó módosítás: KuroHana (2020. 07. 17. - 20h34)

Kijelentkezve

#83 2020. 07. 17. - 21h27

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...

Nincs mit! ^^

Akkor gondolom jó érzéked van az idegen nyelvekhez. A tolmácsolásnál szinte anyanyelvi szinten kell tudni, amennyire tudom.
Te mióta tanulod? Milyen szinten vagy most és mennyire nehéz számodra a nyelv?
Á, értem. Én is ilyen vagyok, szóval meg tudom érteni. :D Írásban gondolom szintén fordítanál, igaz?
Illetve a nyelven kívül mivel foglalkoztok a kínai szakon? Kyarától már hallottam a japán szakról elég sokat, és itt is hasonlóakat tudnék elképzelni, például kínai etikett vagy kultúra, történelmük, ilyesmi. Szívesen olvasnám, ha van kedved mesélni róla egy picit. ^^

Kijelentkezve

#84 2020. 07. 17. - 21h55

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Ha nem kellene hozzá telefonszám, még VPN-en keresztül is megpróbálnám, de így tényleg marad a várakozás. Ha Lan Zhan tudott várni 16 évet a szerelmére, szerintem mi is meg tudunk valahogy birkózni ezzel.. xD

Úgy érzem az amv/mv/crack videós napon én hatalmas bajban leszek. xD

Haha, én nem csak azon a napon.. /static/img/forum/smilies/lol.png A fanartokból se tudom mit választok majd ki, az egész galériám azért nem akarnám ide feltölteni. :"DD Mémek ugyanez. Napi Yibo, stb. Deee de majd valahogyan csak megoldjuk. Mindenből IS hozunk xD AMV-ből biztos hozok majd a donghuából és a sorozatból is külön-külön, na meg ott vannak a shipek is. Azok szerint is hoznék külön. :") Ahj. Nehéz augusztusnak nézünk elébe. :"DD

Aiya, Lan Zhan~! Shy again?
*wangji.exe has stopped working*
https://i.imgur.com/MuJMHjE.jpg?1
U wanna cultivate all night? Jingshi is open..

Tegnap alvás helyett ledaráltam pár Túlélni Kínaiul-féle kínai nyelvtanulós videót és volt egy iszonyat jó a tónusokról is. A lány, aki csinálja a vlogot mutatott egy nagyon jó módszert a tónusok megjegyzésére, és csak egy kezed kell hozzá, hogy memorizáld. : DD Nagyon jól elmagyarázza az egészet konkrét példákkal is 30 percben, szóval most én teljesen megvilágosodtam és már nem is tartom sátáninak. /static/img/forum/smilies/lol.png
Ugye, hogy inspiráló? Sima tollal is szívesen leírnék párat, ha unatkozom lehet megpróbálom. Khm igen-igen, írjál csak. Ne csak én szenvedjek. :'D
Egyébként ha jól tudom ősszel és tavasszal szokott indulni kínai kalligráfia és festőtanfolyam Budapesten, az utóbbira el szeretnék majd mindenképp menni. Olyan szép kínai képeket tanulnak meg ott lefesteni, hogy aw. Kell ez a skill is.

Ha már Scum Villain, remélem a MDZS nyomtatott megjelenése beváltja a hozzá fűzött reményeket és ha igényes lesz a fordítás, a lelkesedés pedig töretlen, akkor ezen felbuzdulva a Scum Villain-t is megkapjuk magyarul. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Most már ez se tűnik lehetetlen álomnak, olyan furcsa.

@KuroHana, én is köszöntelek! ^-^ Örülök, hogy végül mégiscsak írtál ide. Igazából ha van kedved, írhatnál nekünk a kínai szak finomságairól is, engem is érdekelne. ^^ Bolendi kb mindent le is írt, amiről én is olvasnék szívesen. Fordítóként végül is dolgozhatsz írásban, szerintem a kínaira/ról való fordításra azért van igény és lesz is bőven.

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 07. 17. - 22h00)

Bejelentkezve

#85 2020. 07. 17. - 22h51

Abszint gárda
KuroHana
Tanuló őrző
KuroHana
...

Úgy 3 éve tanulom, az egyetemen kezdtem neki, ugyan nincs még nyelvvizsgám, de elvileg vagyok már közép szinten.

Tanultunk történelmet, bár az egyetem bővebben a modern részére koncentrált a dolognak sajnos, klasszikus történelmet is, bár nem olyan mélységben. Eszme es művészet töri órákat is kaptunk, irodalommal is foglalkoztunk. Tanultunk klasszikus kínait is, bár azzal meggyűlik az ember baja. Ezeken túl a legtöbb óra olyan lehet, mint minden nyelv szakon (nyelvi órák, beszélt nyelv, valamint szakirányú nyelv órák). Jövőre meg lesz egy év bevezető japán nyelv óra. Még évente vannak tanáraink Kínából, bár gyanítom ebben az évben ez nem fog megtörténni.

Jelenleg ennyi jut eszembe.

Kijelentkezve

#86 2020. 07. 18. - 23h16

Abszint gárda
Fadila
Tanuló őrző
Fadila
...

Nem tudom, hogy esetleg valaki korábban már belinkelte a HOB magyar fordítását, de azért belinkelem./static/img/forum/smilies/big_smile.png

Fordítás.  Nyahh, csak egyre jobb lesz a történet. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://media1.tenor.com/images/a7dbca33b6189852dd8766f4a0e966c0/tenor.gif?itemid=14770443

Utolsó módosítás: Fadila (2020. 07. 18. - 23h18)

Kijelentkezve

#87 2020. 07. 19. - 12h32

Árnyék gárda
Ayuchan
A familiárisok barátja
Ayuchan
...
Üzenetek: 3 123

https://i.imgur.com/CIToE82.png

Szisztok. ^^

Végre lett egy kis szabadidőm, szóval ide is belestem. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Üdv KuroHana biztosan jól fogod érezni magad köztünk és sok sikert a tanuláshoz. ^^

A 30 napos kihívás nekem is nagyon felkeltette az érdeklődésemet, bár ahogy elnéztem lesznek közötte olyanok is amikkel bizony bajban leszek. :'D De ettől függetlenül nagyon tetszik. *w*

Fadila írta:

A második trailer videó. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Bár még mindig furcsa, hogy 3D-s de még így is tetszetős az új trailer. Már alig várom ezt is. *w* xd

Bolendi írta:

Aw, végre! Annyira örülök az OST-nak, olyan gyönyörű!
Youtube-ra is felkerült, ha valaki esetleg letöltené. Legalábbis én onnan szoktam.

Aahhhw... ez annyira szép.... QwQ Imádom az ilyen zenéket szóvalszerintem sokat fogom hallgatni, még ha csak ilyen rövidke is. xD

Én eddig még nem láttam itt a magyar fordítását szóval köszi Fadila. ^w^

https://i.imgur.com/HU0dl5h.png

https://i.imgur.com/Ocm5VdP.gif

Bejelentkezve

#88 2020. 07. 22. - 12h23

Abszint gárda
Fadila
Tanuló őrző
Fadila
...

Nem régen a Tecent, közzé tett egy szavazást, ami arról szól, hogy a legtöbb szavazatott kapott donghua permiére agusztus 8-án lesz. Szóval lehet menni szavazni, hogy 3 év várakozás után, végre megkapjuk a Scum Villain első részét./static/img/forum/smilies/smile.png

Július 17-én, megjelent a legújabb Animagazin száma, amiben egy kicsit többet megtudhatunk a magyar fordításról. Az Mdzs novella fordítója, egy férfi, amin egy kicsit még is lepődtem, és az egyik legnevesebb magyar műfordítók egyike.
A négy könyv mellé, pluszba megkapjuk külön könyv formájában az extra fejezeteket.

Utolsó módosítás: Fadila (2020. 07. 22. - 13h00)

Kijelentkezve

#89 2020. 07. 22. - 20h44

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Már egy ideje szemezgetek a HOB fordításával, de mégse kezdtem bele. Bizakodom, hogy talán ezt is egy szép napon a kezünkben tarthatjuk, akkor pedig nem akarok félbehagyni egy 200+ fejezetes fordítást, hogy aztán elölről kezdjem, legyen bármennyire igényes a fordítás. :') A Mo Dao-val ezt már eljátszottam, úgyhogy egyenlőre még biztos maradok a manhuánál.  Az viszont meseszép, kár lenne abbahagyni.

Fadila, a bannerednek szánt kép naagyon aranyos, Xie Lian-t meg kell zabálni rajta. :"D

Ayuchan, a cosplayeidet is látom ám, fantasztikusak! XXC különösen kedves a szívemnek ♡

MDZSQ új PV-k.. ehm. Tuti láttátok már az újakat is, amikben kiragadtak egy-egy jelenetet, úgyhogy nem bombázlak titeket külön linkekkel. xD Baromi cukik! Már csak 9 nap és megkapjuk, alig várom.

Fadila írta:

[...] Szóval lehet menni szavazni, hogy 3 év várakozás után, végre megkapjuk a Scum Villain első részét. /static/img/forum/smilies/smile.png

Küldj egy linket és én szívesen szavazok! c:

Július 17-én, megjelent a legújabb Animagazin száma, amiben egy kicsit többet megtudhatunk a magyar fordításról.

Már el is olvastam többek között ezt a cikket is, mert bizakodtam némi plusz infóban. Őszintén szólva megnyugodtam a fordítást illetőleg, mert el nem tudtam képzelni ki lehet a fordító. Bennem volt az is, hogy egy laikus vette kezébe a projektet, aki életében nem olvasott xianxia-t és Kínához se konyít, ellenben pozitívan csalódtam. Az illető kiléte megnyugtatott, mert hallottam már róla és nem mellesleg hatalmas tudással rendelkezik Kínával kapcsolatban. Azt mondjuk nem tudom hová tenni, hogy a könyvet igyekeznek a sorozat képére formálni, de remélem nem fog elütni nagyon az eredeti 'MTXT cucctól'.

Szintúgy öröm és boldogság az 5. extra kötet megjelenése. Abban a hitben éltem, hogy a 4. kötethez csapják majd hozzá az extrákat is, de így azért mégiscsak másabb a dolog. Így elég csak egy kötetet eldugnom a család elől.

A kihívást meg hónap vége felé hozom, szeretném kicsit szép formába önteni, meg minden. :")
Külön hsz-ben szeretnénk majd a napokat posztolni, vagy gyűjtsük egy hsz-en belül, külön spoilerekben a napokat?

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 07. 22. - 20h49)

Bejelentkezve

#90 2020. 07. 26. - 15h43

Árnyék gárda
Ayuchan
A familiárisok barátja
Ayuchan
...
Üzenetek: 3 123

https://i.imgur.com/CIToE82.png

Köszi szépen Kyara. x3 A te cp-id is nagyon ott vannak. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A cikket én is elolvastam, és meglepődtem, hogy egy férfi fordítja, de ettől függetlenül már kíváncsian várom. >w< Az extra kötetet pedig be is rendeltem már. :3

Akit esetleg érdekelne a manhwa magyar fordítása az itt elolvashatja az első fejezetét, mivel a csapat csak most kezdett bele. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://i.imgur.com/HU0dl5h.png

https://i.imgur.com/Ocm5VdP.gif

Bejelentkezve

#91 2020. 08. 01. - 19h45

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

korábbi hsz

•••

>> Mo Dao Zu Shi kihívás

A kihívás időtartama:

2020. augusztus 1. - augusztus 30.

Napi kihívások listája

Egy kisebb szabályzat csak a biztonság kedvéért:
• Bárki részt vehet a kihívásban, aki kedveli a fandomot, nincs semmiféle megkötés játéknapot vagy hozzászólásszámot, aktivitást tekintve.
• Bármikor be lehet csatlakozni, illetve utólagosan is lehet hozni az egyes napok válaszát.
• Bármelyik adaptációból lehet hozni választ. (manhua, novel, The Untamed, donghua, audio drama)
•  Mivel a kihívás teljes egészében a szórakozásunkat szolgálja, nyugodtan ki lehet fejteni bővebben is a gondolataitokat, képekkel is színesíthetitek a hozzászólásaitokat és akár egy kérdéshez több választ is hozhattok. 
•  Azt preferálnám, ha a kihívás válaszait spoiler ablakba tennénk, ezzel elkerülve azt, hogy egy óvatlan látogató akaratlanul is egy spoilerrel találkozzon. Ne rontsuk el mások örömét.

Ha valamivel kibővítenétek ezt a kis miniszabályzatot, várom az ötleteket. Illetve gondolkoztam kicsit az egész kivitelezésén is. Mivel sejtem, hogy esetleg fűznénk egy-két gondolatot egymás válaszaihoz, illetve addigra a MDZSQ is javában menni fog, amit hátha szeretnénk kibeszélni, és hasonlók, a legpraktikusabb az lenne, ha a nap elején spoilerben hoznánk az adott nap válaszait és alatta meg folytatnánk tovább a csevegést, ha éppen van miről. Ez csak egy általam felvázolt ötlet, ha tudtok jobb megoldást, nyitott vagyok rá.

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 08. 05. - 14h05)

Bejelentkezve

#92 2020. 08. 02. - 21h39

Abszint gárda
Fadila
Tanuló őrző
Fadila
...

A kihívásra, majd valamikor a jövőhéten reagálok, mert most nem igazán van időm rá. /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#93 2020. 08. 02. - 22h56

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...

你好!

Kyara írta:

Tegnap alvás helyett ledaráltam pár Túlélni Kínaiul-féle kínai nyelvtanulós videót és volt egy iszonyat jó a tónusokról is.

Láttam! :D Hiába nem látom így már én sem ördöginek, alkalmazni mégis az. xD Az is jó a nyelvben, amit egyszer említettél, hogy minimális a nyelvtan benne. Nincs igeragozás, hímnem és nőnem például. Úgyhogy továbbra is motivált vagyok és Duolingozok minden nap. :D (Igyekeznem is kéne, hogy le ne maradjak a mai leckéről... xd) Az étel témakör a köszöntésekhez képest nekem elég magas szinten van, és már arra sem emlékszem hirtelen, hogy volt a rizs vagy a hal. :'D Az írásig viszont még azóta sem jutottam el... Az a tanfolyam olyan jól hangzik! Miért lakom ilyen messze a fővárostól? T-T

KuroHana, wow, le a kalappal! Sok sikert a tanulmányaidhoz a későbbiekben is! ^^

Fadila, nem tudtam, hogy a HOB-ot is fordítják már, köszi a linket! Bár én a fordító helyében nem kezdtem volna bele, mert a MDZS könyv kiadója oldalán olvastam még régebben, hogy tervben van MXTX többi regényének kiadása is, amennyiben befut a Mo Dao. Igaz, ez még nem mostanában lesz, ha lesz. Beleolvasok majd azért, hátha megadja a kezdő löketet, hogy vegyem a fáradtságot és olvassam el végre angolul. :'D
Ha még nem járt le a szavazás, én is szívesen mennék szavazni!

Elolvastam én is az Animagazinban a MDZS-ról szóló részt. Egyrészt megkönnyebbültem, hogy a tajvani cenzúrázatlan kiadást fordítják. A fordító nevét én még életemben nem hallottam, bevallom, de szintén megnyugodtam, mikor megemlítették a kultúrtörténeti tudását és, hogy lábjegyzeteket készít majd. Viszont, nem tudok rájönni, mit értett az alatt, hogy "Ezenfelül megnézte a sorozatot is, és figyel arra, hogy összhang legyen a két mű között, ne legyen zavaró azoknak, akik először a sorozatot látták." Lehet, hogy én vagyok a gyenge elméjű, de nem értem. Hiszen a sorozat a könyv alapján készült, alapból kell legyen összefüggés a kettő között, ami szerintem tökéletesen elég lenne. Szóval továbbra is van félelmem, majd meglátom, milyen lesz az első kötet, addig nem merem előrendelni a többit.
Azt viszont örömmel fogadtam, hogy az extrákat egy külön kötetben megkapjuk. Szuper a borítója neki is, de kicsit furcsállom, hogy ugyanannyiba fog kerülni, mint a többi kötet, annak ellenére, hogy 250 oldalas lesz 400 helyett.

Ayuchan, köszi a linket a manhuához! ^^

Kyara, most, hogy itthon vagyok, belenézek majd a Street Dance of China-ba én is. Kíváncsi vagyok már rá.
És... úristen! qwq A kihívásnak szuper képet csináltál, imádom!

Elindult a chibi is, az első részt valahol instán találtam meg kínaiul, szóval a párbeszédeket nem értettem. De tetszik! Nagyon édes! *-* Mindenképp követni fogom végig! Nektek hogy tetszik?
Valaki esetleg meg tud dobni egy angol feliratos linkkel? Szeretnék a Wei xiong-on kívül mást is megérteni. :')

MDZS kihívás

Utolsó módosítás: Bolendi (2020. 08. 03. - 14h20)

Kijelentkezve

#94 2020. 08. 03. - 13h00

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Á! Köszönöm, hogy írtatok!

~ MDZS kihívás ~

...

Bolendi, jó, hogy említed az írást! Megyek is a linkekért és küldöm őket. Még mindig csak azt tudom mondani, hogy írj, írj és írj.. persze csak ha az időd is engedi, tudom, milyen sűrűek voltak a napjaid. Aztán ha gondolod, én szívesen meglesném, hogyan boldogulsz az írásjegyekkel.

Street Dance of China.. ehh, imádom :"D A 3. résznél tartok, úgyhogy mindjárt fel is zárkózom. Nagyon kíváncsi leszek, hogy mit fogsz szólni Yibo és Jackson párbajához, főleg Yibo 2. táncához. Előre sejtem amúgy a reakciódat, utána mehetsz is majd keresni valami editet róla.. xD

Láttam én is a chibit, pénteken az volt az első dolgom, hogy valahonnan megnézzem angolul azt a kőkemény 5 percet. :'D Őszintén szólva kicsit hosszabbra számítottam, legalább 15 percre. Így, hogy minden héten péntekenként csak 5 perceket kapunk egészen februárig, hát.. kínzás. Maga a sorozat egyébként nagyon aranyos lett, igencsak kimaxolja a cukiságfaktort.

Itt hagyok egy angol feliratos linket, meg egy youtube-osat. Úgy tudom, hogy az Uraharashop is elkezdi fordítani, úgyhogy a magyarra se kell sokat várni.

Fadila, csak nyugodtan! Akkor reagálsz, amikor szeretnél.

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 08. 04. - 22h18)

Bejelentkezve

#95 2020. 08. 04. - 17h39

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...

你好!

Megint jól elmaradtam egy nappal...
Most már gifeket is kerestem, visszamenőleg is. :D

Kyara, most nézem, a napi kihívások listájánál két 5. nap van, így 31 napos lett a kihívás. ^^" Én összeolvasztanám a kedvenc női & férfi mellékszereplős kérdést, mint az első napnál.

MDZS kihívás

Köszönöm, Kyara! Hamarosan nyomtatok majd belőlük. Elküldhetem az eredményt, ha szeretnéd. ^^

Tegnap este megnéztem a Street Dance of  China 1. részét. Hű... eszméletlen! :D Szinte hihetetlen, hogy azokat, akik ott táncoltak, még nem fedezte fel senki. Baromi tehetséges mindenki!

Kyara írta:

Yibot is felüdülés új szerepben látni, mentorként nagyon figyelmes és támogató. Látszik rajta, hogy lételeme a tánc és ha zenét hall, akkor felcsillan a szeme és kizárt, hogy egy helyben maradjon. :'D

Hát azt egyszerűen imádtam, mikor két jelentkező párbajozott, és ő is beszállt az egyik mozdulatba! :D (39. perc környékén.) Sokszor visszatekertem, úgy tetszett.
Egy másik jelentkezőt még ismert is, annyit értettem, mikor mondta neki. (我知道你 /wǒ zhīdào nǐ/)
Szóval, a ma esti program a 2. rész lesz. Ha jól láttam, a végén volt egy előzetes, és gyanús volt, szerintem abban lesz az a bizonyos párbaj, amit említettél. :D
Egyébként a mentorok közül Yibon kívül mást nem ismerek. Még jó, hogy minden csapat kapott egy színt, és úgy azonosítom őket, hogy "á, ő a piros!" "ő meg a kék!" xD
Nem tudod, hogy a műsor elején mikor a dobozokból húzták ki a sálakat, akkor mit csináltak? Nem tudok rájönni.
https://i.imgur.com/iyzVkfh.png

Köszi a chibis linkeket is! ^^ Iszonyat édes, nem tudok betelni vele! Kár, hogy ilyen ritkán jönnek majd a részek... A második epizódot megint csak instán találtam meg, az még talán az elsőnél is cukibb.

Kaptunk egy trailerszerűséget a Legend of Fei-ről. :D Nekem nagyon tetszik, biztos nézem majd! :D

Utolsó módosítás: Bolendi (2020. 08. 04. - 18h34)

Kijelentkezve

#96 2020. 08. 05. - 13h55

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

~ MDZS kihívás ~

Köszi, hogy szóltál! Pedig tüzetesen átnéztem, hogy minden jó helyen van e, de ez csak kikerülte a figyelmem. Mindenesetre igazad van, összeolvasztom a két mellékszereplős kérdést, az lesz a 6.

Tegnap este megnéztem a Street Dance of  China 1. részét. Hű... eszméletlen! :D ... Hát azt egyszerűen imádtam, mikor két jelentkező párbajozott, és ő is beszállt az egyik mozdulatba! :D (39. perc környékén.) Sokszor visszatekertem, úgy tetszett.

Ugye hogy ugye?! :D Igen, én is megfigyeltem már, hogy voltak olyan pillanatok, amikor ő is elkezd kicsit táncolni, mozogni a zenére, mert nem bírja ki, hogy ne tegye. Ezt a többi részben is eljátssza amúgy, de ettől olyan imádni való. A többi mentor valahogy jobban meg tudja ezt állni, de azért biztos van nekik is olyan pillanat, amikor legszívesebben beállnának táncolni. És igen, az a párbaj a 2. rész végén lesz. Imádni fogod!
Nekem csak azért van szerencsém a mentorokkal, mert a kpop miatt valamennyire ismertem már őket korábbról. A piros csapat mentora, Wallace viszont nekem is új figura. Egy kicsit ki is lóg szegény a sorból. xD Mármint a többiek "idolok", jól tudnak énekelni, táncolni, sokat vannak színpadon, ő viszont színészként eddig más területen mozgott, egy kicsit látszik is, hogy bele kell még szoknia a helyzetbe. Ennek ellenére természetesen igyekszik mindent megtenni, amit csak tud.

Nem tudod, hogy a műsor elején mikor a dobozokból húzták ki a sálakat, akkor mit csináltak? Nem tudok rájönni.

Mindegyikük dobozában 25 színes sál volt, ezen kívül random elhelyeztek a dobozokba 1, 2 vagy 3 fehér sálat is. A 25 sál azt jelenti, hogy a válogatás során annyit oszthatnak szét a táncosok között, tehát egyszerre max. 25 embert válogathatnak be a saját csapatukba. Viszont akiknél fehér sál is volt, azok annyival kevesebb sálat oszthatnak szét, amennyi fehér sálat találtak. Tehát Yibo, ha jól emlékszem 3 fehér sálat talált, emiatt csak 22 táncost választhatott be. Lay kivételével azt hiszem a többiek is találtak egy vagy két fehér sálat. De ugye ezeket a párbajok során aztán elnyerhetik egymástól, azt pedig odaadhatják egy újabb táncosnak, szóval nincs minden veszve.

Legend of Fei.. ahw. Kb ennyi volt az első reakcióm. :") Ezt mindenképp nézni kell, ha már Yibo ennyit mosolyog benne. Utána néztem, november 30-án kezdődik heti egy vagy két résszel, (összesen 58 részes) úgyhogy ezzel is elleszünk egy darabig.
Amúgy a Jade Dynasty-t is megtaláltam magyar felirattal, úgyhogy ahhoz is tudok linket küldeni, ha kell. Én meg kérnék egy instás linket a 2. chibi részhez, azt még nem láttam. ^^

Ami pedig még fontosabb, Yibo ma 23 éves lett! <3

Utolsó módosítás: Kyara (2020. 08. 05. - 16h30)

Bejelentkezve

#97 2020. 08. 05. - 20h12

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...

你好!

MDZS kihívás

Nos, végül ismét nem úgy alakultak a dolgok, ahogy elterveztem, szóval a hozzászólásom után fogom megnézni a 2. részt.
Épp rákerestem, milyen időközönként jönnek a részek, és rábukkantam egy angol feliratos linkre az első részhez, itt hagyom. ^^
https://www3.dramacool.movie/street-dance-of-china-season-3-episode-1.html

Á! Így már világos ez a sálas dolog. Köszi szépen! :D Erre igazán rájöhettem volna magamtól is. xD És tényleg, most, hogy belegondolok, a párbajok után adtak a nyertes csapatnak.

November 30, felírtam! :D Kíváncsi vagyok, Yibo karaktere és a lány karaktere milyen kapcsolatban állnak majd. Reménykedhetünk vajon egy romantikus szálban? Nekem nem lenne ellenemre.

Rákerestem most én is a Jade Dynasty-ra, és megtaláltam, de azért bedobhatod (vagy akár én is) a linkjét szerintem, ha valaki keresné. :D Köszi, hogy említetted! Sorra kerül.

Link a chibi 2. részéhez:
https://www.instagram.com/p/CDVl-BigUyx/

Yibo drágámnak pedig boldog születésnapot! ^^ Remélem sokat mosolygott és táncolt ma. :D
A rajongók csak úgy bombázzák jókívánságokkal az instán. Kár tagadni, én is írtam egy kommentet... :'D

Egy kép

Utolsó módosítás: Bolendi (2020. 08. 05. - 22h57)

Kijelentkezve

#98 2020. 08. 06. - 11h38

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

~ MDZS kihívás ~

Köszönöm :3 Most már érteni is fogom, hogy miről van szó.

A trailer alapján biztos lesz valami kapcsolat Yibo karaktere és az a lány között. Én nem lennék meglepődve, ha tényleg romantikus történetet kapnánk. Bár jönnek majd a Yizhan fanok biztos, akik ki lesznek akadva. :")

Itt a link a Jade Dynasty-hoz:
https://videa.hu/videok/film-animacio/jade-dynasty-magyar-felirattal-tartalom-teljes-film-uIlczjigVg7seW51
Alul a feliratoknál majd mindenképp be kell kapcsolni a magyar feliratot hozzá.

A 2. chibis linket is köszönöm. Nagyon édes volt, ahogy WY szívószállal itta a császár mosolyát. /static/img/forum/smilies/lol.png

Szuper ez a kép! Nagyon remélem én is, hogy Yibo-nak jól telt a születésnapja és még sokat látjuk táncolni, énekelni, mosolyogni. Láttam én is az instagram posztját, tőle ritkaság, hogy posztol oda valamit. :') Nem tudom ki adhatta neki azt a cipőt, de láthatólag nagyon örült neki. Közben különféle csoportokban látom, hogy a rajongók hogyan készülődtek és készülődnek most is a születésnapjára. Volt olyan is, aki online hívta meg a rajongókat egy közös virtuális ünneplésre és még sütött-főzött is Yibo miatt annak ellenére, hogy angyalkánk személyesen úgysem látogatna el. Mégis valahol jól esett a lelkemnek, hogy ilyen sokan gondolnak rá.
Sok Yizhan rajongó hozzám hasonlóan titkon várta Zhan-ge nyilvános köszöntését Weibo-n, de erre végül nem került sor. Gondolom köze van ennek ahhoz, hogy mostanában milyen kálvárián ment keresztül szerencsétlen Zhan-ge. De biztos vagyok benne, hogyha nyilvánosan nem is, privát üzenetben vagy skype-on azért felköszöntötte.

Bejelentkezve

#99 2020. 08. 06. - 17h32

Abszint gárda
Bolendi
Legyőzött egy tyúkot
Bolendi
...

你好!

Most gondolkozom, remélem nem érem el a kihívással a maximális karakterszámot, amit egy hozzászólás megenged. xD

MDZS kihívás

Kyara írta:

A trailer alapján biztos lesz valami kapcsolat Yibo karaktere és az a lány között. Én nem lennék meglepődve, ha tényleg romantikus történetet kapnánk. Bár jönnek majd a Yizhan fanok biztos, akik ki lesznek akadva. :")

Egy nő és egy férfi szerelmét már csak nem fogják annyira cenzúrázni, remélem. El tudnám nézni, ahogy udvarol vagy ilyesmi. :3 De legyen bármi, követni fogom.
Jaj... ne is mondd. Semmi bajom azzal, ha valaki shipeli Yibot és Zhant, de azt már nem bírom, hogy ha egy képen szerepel valamelyikük egy nővel, akkor odaírogatják, hogy ki ez, hát Yibonak Zhan mellett a helye, vagy fordítva. De ez egy elég laza példa, mert ennél jóval alpáribb módon szoktak megnyilvánulni.

Az is tetszett a 2. részben, ahogy Wei Ying rájött, hogy Jin Zixuan kutyájával futott össze, aztán gondolatban már el is kezdte szidni azt a pávát, aki utána tüsszentett. xD Ezt a donghuában is eljátszották már egyszer, az is emlékezetes maradt számomra.
És ahogy Lan Zhan egyből tudta, hogy Wuxian hozta be a Császár Mosolyát, az is szuper volt. Semmi kétsége nem volt, tudta nagyon jól, hogy csak ő lehet ilyen csibész. :D

Na, az ilyen rajongók már sokkal szimpatikusabbak. ^^ Ez nagyon aranyos. Jó látni tényleg, hogy mennyien szeretik Yibot, és valamit készítenek akár neki, akár a többi rajongónak a születésnapja alkalmából. Rengeteg insta edit is készült ám (bár a nagyon csillogós meg villogós videókat nem mentettem le), majd megbombázlak velük. :D
Valószínűnek tartom, hogy Zhan is felköszöntötte. Annyit viccelődött a korkülönbségükkel, hogy biztos gondolt rá tegnap. :D Weibo-n egy másik UNIQ tag is írt neki jókívánságokat, pedig milyen rég volt már, mikor együtt dolgoztak. Szóval szerintem megnyugodhat a Yizhan lelked. ^^ :D

És akkor a SDC. Hát, nem is tudom, mit mondhatnék. xD Tegnap sokáig nem tértem magamhoz az adás után, egyszerűen fantasztikus volt! Yibo annyira dinamikusan táncolt mindegyik párbajban, hogy rám is átragadt az energiája és azon kaptam magam, hogy én is ritmusra mozgok. :D Hihetetlen, hogy ezeket a koreográfiákat ott helyben rakta össze a versenyzőivel. Az egyik igazán csábos volt és a padlónak igencsak melege lehetett ismét. xD
A többi mentor is baromi jól táncol egyébként, Jackson (remélem nem keverem senkivel, szóval a kékek vezetője) ragadta még meg különösen a figyelmem.
Kíváncsi vagyok a 3. részre, úgy láttam az előzetesből, hogy innentől kiesős lesz. Nagyon megtetszett a műsor!
Képzeld, olyan büszke voltam magamra, mikor kihallottam ahogy Yibo azt mondta, hogy "nǐ hǎo"! xD Csak hozzá tette még, hogy "ma", így kérdés lett belőle, mégpedig "hogy vagy?" (你好吗?) :D Beírtam a fordítóba még azt is, amit ezelőtt mondott, hogy "wǒ hěn hǎo", ami azt jelenti, hogy "nagyon jól vagyok" (我很好). Gondoltam, hogy ezt jelenti, csak arra, hogy 很, nem emlékeztem. A Duolingo ezt a kifejezést nem tanította meg, helyette azt, hogy "nagyon boldog vagyok" (我很高兴 - wǒ hěn gāoxìng). De örülök, hogy tanultam valamit a SDC által. :D
Meg nem tudom, jól értettem-e, de megkért egy versenyzőt, hogy köpje ki a rágóját? Azon olyan jót nevettem valamiért. :'D (42 p 30 mp környékén) Próbálgattam pinyinnel beírni a fordítóba de nem értettük meg egymást. xD

Utolsó módosítás: Bolendi (Tegnap, 00:14-kor)

Kijelentkezve

#100 2020. 08. 06. - 18h30

Abszint gárda
KuroHana
Tanuló őrző
KuroHana
...

你好!

Bolendi egy két alkalmazással vigyázz, mert nem mindig az igazi amit mondanak. Amit mond az igaz, 我高兴 tényleg azt jelenti, hogy boldog vagyok, de nyelvtanilag helytelen. Helyesen így van 我很高兴 (Bár ez inkább nagyon boldogra fordítódik). Fok- vagy mértékhatározó (ebben magyarul nem vagyok biztos, mert ez a rész sose volt az erősségem) szükséges mindig ilyen esetekben.

Ne haragudj, ha okoskodásnak érzed részemről

Utolsó módosítás: KuroHana (2020. 08. 06. - 18h34)

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4 5