Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3

#26 2019. 03. 02. - 14h07

Obszidián gárda
LovelyPinty
Tündérek cinkosa
LovelyPinty
...
Üzenetek: 1 021

Sajnálom... de nem jósolgatott volna másról... de javítva

https://i.imgur.com/QN1vIVH.png

Kijelentkezve

#27 2019. 03. 07. - 15h09

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Chloëy
...
Üzenetek: 3 627

Védelmezők

Felmerült bennem egy kérdés. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ha Rorek, Phyrra meg kit tudja még ki egyéb eszközök segítségével vagy anélkül látják mi történik, akkor tulajdonképpen miért vannak kémek? Vagy ha látnak mindent, akkor azt miért nem látják, hogy hol van az ellenséges erőknek a gyenge pontja? Stb. (Kicsit át kéne gondolni, hogy a karakterek ereje mekkora. Illetve, hogy legyen valamilyen korlátjuk.)

A lényeg, hogy arra akarok még kilyukadni, hogy az istennőnek meg az alvilág urának nem kéne effektíven megjelenni a játékban, mert az erejük túl nagy, így kb a mi karaktereink feleslegesek lennének. (pl Rorek azt nézi, hogy Wassa miért ül egy helyben.. de ha ő mindent lát és erős, akkor miért nem ő harcol?)

Szóval javasolnám, hogy ez a két karakter valami oknál fogva ne jelenjen meg a játékban (csak ha nagyon muszáj), hogy a mi karaktereink is tudjanak érvényesülni a későbbiekben. (pl Phyrrának fenn kell tartania a védőfalat és azon kívül másra nem tud koncentrálni, stb..)

Utolsó módosítás: Chloëy (2019. 03. 07. - 15h14)

https://i.imgur.com/tmlpya8.gif

Kijelentkezve

#28 2019. 03. 07. - 18h14

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...
Üzenetek: 3 366

Vèdelmezők

Kedves Chlo. ^^

Rørek, Phýrra ès a nègy vèdelmező túl erős karakter lèvèn NPC-kènt lesznek csak jelen, nèha segíteni vagy hàtràltatni a jàtèkosokat. Termèszetesen nem fogjuk őket belevonni a jàtèkba.
Rørek csak a varjàn keresztül tud a mi vilàgunkból làtni valamit, de csak is annyit amennyit a madàr is làt a szemèvel.

Illetve azert nem harcol Rørek mert ahol ő van, onnan neki nincs hatalma kijutni. Ezèrt kellenek neki az emberek è a fegyverek. Ő a fegyvereket magàtól meg sem tudnà èrinteni.

Remèlem, hogy ez elèg magyaràzat volt.

Psy, termèszetesen Wassa nincs tàmadàsra kènyszerítve. Jàtsz csak tovàbb ahogyan gondoltad.

Remèlem, hogy megfelel a vàlasz. Tovàbbi szèp estèt. ^^

https://i.imgur.com/KvFssZc.gif

Bejelentkezve

#29 2019. 03. 07. - 20h15

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Chloëy
...

Woahh.. az a megszólítás xDD ehhez nem vagyok hozzászokva /static/img/forum/smilies/lol.png

Drága Shaylee! ^^ (muszáj nekem is így kezdenem :*)

Ahham /static/img/forum/smilies/big_smile.png így már érthető. (Csak néha úgy érzem, hogy mindenki tud mindent.. :"D )

Csak azért kérdeztem, mert az utolsó reagban nem éreztem teljesen karakterhűnek Rorek-et és emiatt felmerült pár kérdés bennem, többek között ez is. (Mert oké, hogy mézesmázos mondatokat mond az alattvalóinak, de a gondolataiban megjelenhetne jobban, hogy amúgy ő mennyire egy számító, érzelmetlen lény, mint ahogy le van írva a kezdő hsz-ben. Valahogy azt várnám, hogy mivel ő a főgonosz, olyan legyen a személyisége, hogy még a saját alárendeltjét is laposra verné, amiért langyos lett a kávéja. :"D)

Amúgy.. nem b*sz*g*tásként írom ezeket, csak nem akarok a későbbiekben hülyeséget reagolni, mert most nem tiszta valami. ^^

Kijelentkezve

#30 2019. 03. 07. - 20h32

Árnyék gárda
Michonne
A gárda tüzére
Michonne
...
Üzenetek: 4 660

Igazad lehet, nem biztos, hogy elsőre visszaadtam úgy, ahogy illene, de kicsit próbáltam neki jó kedvet adni a megérdemelt pihenésére tekintettel, meg lehet ami elvárható lenne tőle azt én nem biztos, hogy a fórum szabályain belül meg tudnám oldalni. :') De igyekszem legközelebb jobban ráfeküdni erre, ha én írok majd vele. ^^

Kijelentkezve

#31 2019. 03. 21. - 08h32

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...

Vèdelmezők:
Halihò mindenki! Szeretnènk ha mostanàban letudnàtok a reagolàst, mivel haladnànk a törtènettel.
Ha pedig màr nem fogtok ìrni,akkor jelezzètek nekünk PM-ben, ùgy tiszta a dolog. Nem szèp dolog màsokat megvàratni feleslegesen.

Annak aki jàtszik: Kezdjètek összszesni tudàsotok legjavàt! Hamarosan egy kvìzzel fogunk meglepni titeket.

Puszi!

Bejelentkezve

#32 2019. 03. 22. - 19h14

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 10 138

Üdv!

A szerepjáték szabályzatával kapcsolatos észrevételeim, javaslataimat szeretném megosztani, hátha a felelős moderátor(ok) ezek alapján fontolóra veszi(k) az esetlegesen szükséges változtatásokat.
Fontosnak tartom, hogy mi, szerepesek is egyaránt jól érezzük magunkat játék közben, elvégre mégiscsak hozzánk szól elsősorban a szabályzat, ami aztán kötelez minket annak betartására. :")

1. Szerepjáték témájának meghatározása
Ha jól emlékszem, korábban volt már abból kisebb nézeteltérés, hogy egyszerre két szerepjáték futott már hasonló témában és egy harmadikat már nem engedélyeztek ezen okokra hivatkozva, hiába csak az iskola volt a közös pont, mint "téma".
Mint akkor, én most is szeretnék kiállni ezen szabály ellen, hiszen emiatt vétek lenne elutasítani egy potenciális szerepet csak emiatt, ha az egyébként a szabályzat további pontjainak eleget tesz, illetve van rá igény.
Még nem láttam ezzel az új szabállyal kiegészítve a szabályzatot, de remélem, egy alaposabb átgondolás után nem is lesz ilyesféle korlátozás bevezetve.

2. A korhatárhoz kapcsolódó lehetséges cselekmények pontosabb meghatározása/ egy korrektebb megoldás keresése

A jelenlegi korhatárokhoz tartozó külön kikötött szabályokat nem tartom egészen reálisnak. Tisztában vagyok azzal, hogy hiába kapott +16os besorolást az Eldarya, és amit szabad Jupiternek, azt nem szabad a kisökörnek, ám nem érzem teljesen korrektnek a jelenlegi helyzetet ilyen téren. Szeretném ha erre találnánk valami kölcsönös megoldást, ami a moderátoroknak ill. a játékosoknak is megfelelne illetve konkrétabban le lennének tisztázva a szabályok.
És itt főként a +18-as szerepekre vonatkozó szabályokat szeretném, ha át lennének gondolva, elvégre a jelenlegi tapasztalataim alapján +18as besorolás sajnos nem jelent nagy különbséget a többi korhatáros szerepekhez képest. (még a +12eshez sem!) Így pedig nem lehet teljes biztonsággal szerepezni, hogy közben azt várja a játékos, hogy vajon ezért vagy azért kap-e figyelmeztetőt vagy sem...+18 ide vagy oda.

3. Csillagozás, esetleges szitokszavak használata

Ez szerintem mindig is kérdéses pontja volt a szerepjátékozásnak és lesz is, amíg a kijátszandó karakter azt megkívánja. Vannak, akik bizonyos szavakat már nem tartanak elfogadhatónak és rögvest cenzúráznak, és vannak olyanok, akiknek az adott szó nem minősül kifogásolható tartalomnak, emiatt nem használ csillagot.
Mint felelős KM, a Chestervilles csapatomnak mondtam is, hogy használják Tinát, a cenzúrázó csillagunkat bátran a büntetés elkerülése végett, de azért jó lenne, ha erre is lenne valamiféle szabályzat avagy valamennyire le lenne ez tisztázva, hogy mi az, ami még mehet/nem mehet csillag nélkül.

Egyenlőre ezek jutottak az eszembe, remélem, hogy más is hasonlóképpen vélekedik ezen dolgokról. Ezt nem vitaindítás céljából írtam össze, hanem a szerepezés fejleszése, élvezhetősége érdekében.

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/ddckufv-33c6e05f-7469-47fb-b130-63228be1df7b.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzcyMDlmNzQ4LTlmZjItNGFiOS1iMjA5LWExMGE2NDY1NjI4MFwvZGRja3Vmdi0zM2M2ZTA1Zi03NDY5LTQ3ZmItYjEzMC02MzIyOGJlMWRmN2IuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.kgwsCw9UFl9BRDqhaOcamsszFR58HEsYK6sqYYv0A54

Bejelentkezve

#33 2019. 03. 22. - 20h07

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...
Üzenetek: 5 405

Kedves Kyara!

Köszönöm, hogy foglalkozol a szerepjátékokkal, és örülök, hogy fontos számodra, hogy legyen egy használható szabályzatunk. Én és a többi moderátor nyitottak vagyunk erre, egy ideje már gondolkodunk mi is a változtatáson; de sajnos jelenleg nincs erre kapacitásom sem nekem, sem a többieknek. A többieket nem magyarázom ki, nem az én dolgom, én viszont épp szakdolgozatot írok, amit 29-éig kell leadnom, és ez már így is a kitolt határidő; a szakdolgozat pedig nem 1-2 nap, de még csak nem is 1-2 hét alatt készül el, emiatt írtam ki hetekkel ezelőtt az aláírásom fölé is és az adatlapomra is, hogy nem leszek áprilisig aktív, ennél látványosabban már nem tudtam jelezni, elnézést. Légy türelemmel, kérlek, legkésőbb áprilisban újra elővesszük ezt a témát és érdemben tárgyalhatunk róla.
Köszönöm a megértést.

https://i.imgur.com/WdbZ7dF.png

Kijelentkezve

#34 2019. 03. 22. - 20h17

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 10 138

Rendben, köszönöm, hogy foglalkoztok vele. Természetesen megértelek.  ^^
Addig is türelmesen várok és sok sikert a szakdogádhoz!

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/ddckufv-33c6e05f-7469-47fb-b130-63228be1df7b.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzcyMDlmNzQ4LTlmZjItNGFiOS1iMjA5LWExMGE2NDY1NjI4MFwvZGRja3Vmdi0zM2M2ZTA1Zi03NDY5LTQ3ZmItYjEzMC02MzIyOGJlMWRmN2IuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.kgwsCw9UFl9BRDqhaOcamsszFR58HEsYK6sqYYv0A54

Bejelentkezve

#35 2019. 03. 28. - 19h42

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Köszi, és köszi ^^

Szóval helló, mindenki, ismét! /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Aki úgy érzi, hogy joga van beleszólni a szerepjátékok szabályzatába (lásd: kalandmesterek, aktív játékosok) és érdemben hozzá tud tenni a témához (avagy nem "egyetértek"-ből áll az egész hozzászólása, vagy az előző hsz másképp megfogalmazásából), az nyugodtan elkezdhet itt véleményt kifejteni /static/img/forum/smilies/smile.png

A szerepjátékokkal igyekszem minél hamarabb felzárkózni, addig pedig kérek mindenkit, hogy semmilyen komoly változtatást ne tegyen moderátori beleegyezés nélkül a szerepjátékok eredeti folyását illetően, nem szeretnék figyelmeztetőket osztogatni meg vitázni, hogy miért nem szabad ezt vagy azt, vagy hogy majd az új szabályzat szerint szabad lesz-e és akkor minek büntessünk, ha úgyis változik.
Köszönöm a türelmet és a megértést!

Kijelentkezve

#36 2019. 03. 28. - 19h57

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...
Üzenetek: 25 744

Nekem a megnyitáshoz lenne egy felvetésem, amiről nem tudom, hogy mennyire lehetne betartatni:
Mikor ott gyűlnek a támogatások, mindig belefutottam olyanba, hogy támogatták a szerepem, hogy minél hamarabb kigyűljön, vagy elinduljon, de közben a szerepben részt venni már nem szeretett volna. Számomra, mint DM, ez nagyon rossz, hisz így sose tudom, hogy ténylegesen mennyien is szeretnének részt venni ebben. Szóval valahogy jelezni kéne a játékosoknak, vagy kikötni, hogy csak akkor támogassanak egy szerepet, ha részt is vennének benne, mivel itt kicsit jobban kell számolni azzal, hogy hányan is játszanának, mint egy normál játék esetében.

Kijelentkezve

#37 2019. 03. 29. - 09h38

Abszint gárda
Appuru
Legyőzött egy tyúkot
Appuru
...
Üzenetek: 919

Kedves Moderátorok, kedves Játékostársak!

Szeretném én is megosztani pár észrevételemet a szerepjátékos szabályokkal kapcsolatban. A könnyebb átláthatóság kedvévért spoiler ablakba szedtem az egyes részeket.

Elolvasva a szerepjátékokra vonatkozó szabályokat, illetve a korábban olvasott Km-ek felvetéseit szeretnék megjegyezni, kiegészíteni egy két ötletet. Mivel játékosként veszek részt (jelenleg 2) szerepben, így nem mennék tovább az ötletelésnél, hiszen nincs tapasztalatom abban, mennyi munka és idő van egy egy szerep összerakásában. Bár, sejtéseim vannak, és elismerésem a Km-eknek, akik szerintem eddig nagyon helytállnak. (Itt nyilván csak azokról tudok véleményt alkotni, amikben aktívan részt is veszek)

Akkor, bele is kezdenék:

Szerepjáték megnyitása

Korhatárok

Ez a kis irományom nem azért született, hogy mindneképp azt mondjam el, mennyire nincs jól összerakva a szerepes szabályzat, mert ez nem igaz. Vannak nagyon jól lefektetett és értehtő szabályok, csak úgy érzem (amit már fentebb is említettem), hogy kinőttük magunkat. Ha már valaki kritikának élné meg, az gondoljon úgy rá, mint építő jelelgű kritika. Annak meg örülni kell, hogy ennyi lelkes játékos szeretné élvezni ezt a topicot.

https://data.whicdn.com/images/66435150/large.jpg

Kijelentkezve

#38 2019. 03. 29. - 12h29

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Chloëy
...

Nekem a korhatáros részhez annyi kérésem lenne, hogy egyértelműen látható legyen, hogy tartalmilag mit lehet és mit nem szabad leírni. Illetve melyek azok a szavak, amit tartalomtól függetlenül ki kell csillagozni.
És szeretném kérvényezni, hogy ne csak olyan példákat kapjunk, amit le lehet írni, hanem olyat is amit nem! Mert ugye van egy rakat olyan szó, amit az emberek 95%-a így használ, míg az elenyésző része használja a durvábbik változatát.

példa (előre is szólok, hogy mindkét példát leírom, mert szerintem muszáj, hogy ilyen konkrét szóval szemléltessük, hogy mivel van sokszor bajunk.)

Teljesen egyetértek Appuruval, azzal a szabályozással, hogy hány szerepbe jelentkezhet az ember. Bár ez így kijátszható. Mert pl. ha van 9 szerep és mindenhova visz 1-1 karaktert, az ugyan ott van, mint mikor 3-ba jelentkezhet maximum, de oda visz 3-3 karaktert. Mert szerintem nem az alapján reagol az ember, hogy melyik szerepjátékot szereti jobban, hanem hogy melyik karaktere a kedvence.

Így ehelyett inkább ezt a szabályt javasolnám:
Ahány szerepjáték fut eldaryán, annyi karaktert lehet ÖSSZESEN behozni a játékokba.
És persze maga a játékos eldöntené, hogy melyik szerepbe szeretne többet vinni, vagy éppen mindenhova 1-1 karakterrel megy (ha érdekli az összes).
(KM-ekre ugye ez nem érvényes, vagyis úgy írnám, hogy ha a saját szerepjátékukon kívül jelentkeznek másikba, akkor azok a karakterek nem számítanak bele, amiket KM-ként vezetnek. Mivel ők tisztában vannak, hogy mennyire van kapacitásuk mással is játszani, a saját szerepükön kívül.)
- Kiegészítés: viszont ha kevés (1-2) szerepjáték lenne a fórumon, abban az esetben valamilyen minimum karakterszámot is be lehetne vezetni.

Meg KM-ként én azt is szeretném, ha mi magunk megszabhatnánk, hogy a játékosoknak hány karaktert lehet maximum behozni a saját szerepjátékunkba. (Ez azért lenne fontos, hogy ne legyen az, hogy a játékos megunja a karakterét és kiírja, hogy aztán folyton megismételje ezt, hogy újat hozhasson be mindig.)

Wolfy ötletét is támogatom! /static/img/forum/smilies/smile.png

Utolsó módosítás: Chloëy (2019. 03. 29. - 12h53)

Kijelentkezve

#39 2019. 03. 29. - 15h45

Obszidián gárda
LovelyPinty
Tündérek cinkosa
LovelyPinty
...

Tudom nem tárgyhoz tartozik de egy ideje Vocaloidba nem írtam, és hát nem is fogok mivel a játékostársam eltűnt én meg egyedül  nem folytatom! Így ott befejeztem!

A többi helyen írok amint lesz időm(meg elmúlik a migrénem)

Kijelentkezve

#40 2019. 03. 29. - 16h59

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...

Rendben Pinty. Majd ha ùgy èrzed akkor csatlakozol a  jàtèkhoz. /static/img/forum/smilies/smile.png

Bejelentkezve

#41 2019. 03. 29. - 17h30

Árnyék gárda
Nightgoddes
A gárda főhadnagya
Nightgoddes
...
Üzenetek: 10 288

LovelyPinty írta:

Tudom nem tárgyhoz tartozik de egy ideje Vocaloidba nem írtam, és hát nem is fogok mivel a játékostársam eltűnt én meg egyedül  nem folytatom! Így ott befejeztem!

A többi helyen írok amint lesz időm(meg elmúlik a migrénem)
Sajnálattal olvasom, hogy abbahagyod a játékot. Biztosra veszem, hogy nem csak én, hanem a többiek is mind hiányolni fognak /static/img/forum/smilies/sad.png

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/8dd5be32-f7a4-4d4e-8dc6-2cd9b83dd3b1/dd3bo9m-7d577f00-49ab-4235-991f-75c51c64b669.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzhkZDViZTMyLWY3YTQtNGQ0ZS04ZGM2LTJjZDliODNkZDNiMVwvZGQzYm85bS03ZDU3N2YwMC00OWFiLTQyMzUtOTkxZi03NWM1MWM2NGI2NjkuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.UQeDewwVa7-4ATRt7o3GYJ_mRUSI4WZo8VIcwNAi2-U

Kijelentkezve

#42 2019. 03. 29. - 18h29

Obszidián gárda
LovelyPinty
Tündérek cinkosa
LovelyPinty
...

Bár az a baj hogy Kami nélkül nem tudom játszani az ikereket

Kijelentkezve

#43 2019. 03. 29. - 20h29

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...

Ès ha egyszerűen annyit ìrsz, hogy az ikerpàr egyik tagja elutazott hosszabb tàvra, vagy ràjött, hogy nem akar sztàr lenni, mert az ügyvèdi lèt jobban èrdekli? Akkor a lànyod maradhatna a szerepben. ^^

Bejelentkezve

#44 2019. 03. 29. - 21h12

Obszidián gárda
LovelyPinty
Tündérek cinkosa
LovelyPinty
...

Jó de nagyon senki nem vett észre ahogy látom

Kijelentkezve

#45 2019. 03. 29. - 22h08

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...

Nem kekeckedni akarok. De a jàtèk lènyege, hogy ha akarsz valakivel jàtszani odamèsz hozzà. Mindenki ezt csinàlja ès bevàlik nekik. Èn is ezt csinàltam az összes karimmal amikor ùjonnan kezdtem Zakuràval. Egy darabig egyedül volt, aztà kaptam az alkalmon es oda vittem a buszon egy karihoz ès làm ment a dolog.

Bejelentkezve

#46 2019. 03. 29. - 22h34

Árnyék gárda
Zirailah
Legyőzte a Dahut
Zirailah
...
Üzenetek: 2 673

Egészen pontosan Sakurához. /static/img/forum/smilies/tongue.png Nos mindegy. De ezzel egyetértek. Ha úgy van addig egyedül ellébecol a karakter, mivel nekünk magunknak is van olyan amikor nem társaságban vagyunk, hanem egyedül. Mondjuk például olvas egy könyvet, vagy zenét hallgat. Jön a másik karakter és hozzá csapódik a saját. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/3fd8e9ed-4b00-4e26-95ed-d69014253ff0/dd5w41i-8ebb8e28-12a6-485e-abd3-69ce4b40df40.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzNmZDhlOWVkLTRiMDAtNGUyNi05NWVkLWQ2OTAxNDI1M2ZmMFwvZGQ1dzQxaS04ZWJiOGUyOC0xMmE2LTQ4NWUtYWJkMy02OWNlNGI0MGRmNDAuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.JAhcOMHgQ7qDKDHCcyVt5bb22RId5GIin3NGkqOGea0

Kijelentkezve

#47 2019. 03. 31. - 19h08

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Nos, végigolvastam a javaslatokat.
~ A korhatárokat ki fogom dolgozni bővebben - ellenben mivel a +18-as tartalomnak alapvetően nincs helye a fórumon, azon gondolkodtam, hogy legyen csak +16-ig a besorolás (a most +18-asokat +16-osnak nevezzük át), ami lehet, hogy egyeseknek a lelkét bántja, de akkor biztosan nem lesznek viták abból, hogy miért +18 a neve, ha nem lehet olyan tartalmakat (avagy "bármit") belevinni - erről még diskurálok persze az adminnal.
~ A káromkodásról, amint tudunk, kiteszünk egy minden témra vonatkozó útmutatót egy olyan helyre, ahol mindenki láthatja. Az adminnal beszéltünk már róla, javaslatokat tett bele, úgyhogy ha valamiel nem értetek majd benne egyet, akkor tudjátok, hogy nem nekem mondjátok, hanem neki :")
~ Azt, hogy hány szerepjátékban lehet egyszerre játszni, szerintem is maximalizálni kéne (bár nyilván van, akinek nem esik nehezére 8 szerepjátékban 16 karakter, míg másoknak 1 szerep 1 karaktere is sok, ezzel tisztában vagyok), valamint a KM-eknek szeretnék majd több szabadságot adni és a védelmükre szabályokat hozni a játékosaikkal szemben - amit ha úgy látunk mi, moderátorok, hogy a KM-ek rosszindulatúan visszaélnek vele, természetesen szankcionálunk, de remélhetőleg erre nem kerül majd sor ^^
~ Azt pedig, hogy a "támogatás" egyben "jelentkezés" is, kifejezetten támogatom, bár ezt is ki lehet éppenséggel játszani - ezt szeretném majd olyan, az előzőben felvetett szabállyal kivédeni, ami megengedi, hogy nagyon szélsőséges és végleges esetben ki lehessen tenni valakit egy szerepjátékból.

Kijelentkezve

#48 2019. 05. 07. - 22h54

Árnyék gárda
Michonne
A gárda tüzére
Michonne
...
Üzenetek: 4 660

Sziasztok! Csak kisebb megjegyzés, hogy holnap (vagy a héten) írni fogok már a Védelmezőkbe! Elnézést azoktól akik miattam vártak sokat! >.<

Kijelentkezve

#49 2019. 05. 13. - 16h12

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Sziasztok!
Elkészült és kikerült az új szerepjáték-szabályzat, ami bár az előző alapján készült, több változtatást is tartalmaz, amiket érdemes elolvasni, mielőtt szerepjátékot szeretnétek nyittatni vagy jelentkezni bele!

A szabályzat frissülése okán az elkövetkezendő pár napban engedélyezett a már futó szerepjátékok besorolásának megváltoztatása (moderátorral való egyeztetés után, természetesen).

(Ezt a beszélgetést meg pinneltem, úgy kevésbé veszik el.)

UP:
A Fatum Siderum kalandmestere most egy ideig nem lesz elérhető; a játékosok nekiállnak elmenni felfedezni a hajót vagy zárjam inkább le a szerepjátékot, míg nem jön vissza Wolfy?

UP2: Beszéltem azóta Wolfyval; lezárom ideiglenesen a szerepet, mert nem tudja mondani, merre mi van.

UP3: pár megfogalmazásbeli javaslatra reagálva a mai napon frissült a szabályzat, ám tartalmilag nem változott.

Kijelentkezve

#50 2019. 05. 13. - 17h29

Árnyék gárda
Shaylee
A familiárisok barátja
Shaylee
...

Èn is kèszülök ha nem is berobbani, de vossza pislàkolni. Sajnos kicsit besűrösödött az èletem, de pròbàlok ismèt odafigyelni. ^^

Bejelentkezve

Oldalak : 1 2 3