Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4

#26 2019. 03. 04. - 08h22

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...
Üzenetek: 28 024

Heiho!

A ruhák színek szerinti válogatásával egy gondom lenne: gyakran nem egyértelmű, hogy melyik melyik, vannak többszínűek és az árnyalatok számai is nagyban változik szettenként. (És mivel nincs egy egyértelmű szín hozzájuk rendelve úgy, mint a társoldalon, szinte kivitelezhetetlen is lenne...)

Egy új ötletem támadt a felfedezőutakhoz:
Mikor elküldjük a faminkat, akkor lehessen beállítani, hogy onnét melyik darabra vagy batyus/alkimiás dologra menjen rá, azok közül, amiket már talált. Azaz eleinte még nem lehetne, majd miután egyet hozott onnét, ha ruha tudjuk, hogy ebből ennyi és ezek vannak, a kis képek jelennének meg, a többi helyén kérdőjellel. Ekkor a kiválasztott esélye, hogy azzal tér vissza a felfedezőútról a fami, megnőne, míg a többié lecsökkenne.
Persze, azt is lehetne mondani, hogy olyat próbáljon hozni, amivel még nem találkozott ott.

Hasonlóan a ládáknál is lehetne állítani, ha egyikből már van legalább egy darabod, akkor látod a többit is. Kivéve a gárdás daraboknál, mivel ott csak azt mondhatnád, hogy melyik gárda öltözékéből nyitnál szívesen, hogy melyik darabot, azt már nem.

@Laodameia: Gyirmót est une meilleure équipe de football que le FC Barca.
https://i.imgur.com/RR3CYMg.gif

Kijelentkezve

#27 2019. 03. 04. - 12h36

Szikrázó gárda
LilyanaRed
Eel főbűvmestere
LilyanaRed
...
Üzenetek: 6 550

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/intermediary/f/49a5fe12-eff7-4359-b557-1e02a5a1e0b9/dcvunzq-1abfd62e-06b0-4c1f-9e03-8800f1177217.png

Ahhoz kapcsolódik, amit Wolfy írt, ha jól rémlik, még nem láttam leírva, bár korábban már számtalanszor megfogalmazódott.

Mi lenne, ha a ládából csak a saját gárdám holmiját tudnám nyitni? (nem azért, mert nem tett boldoggá, hogy egyszer összeszedtem a szép új abszis szett a Poison Diane övét - de elég szomorú, hogy azon kívül, hogy eladom mást nem tudok vele tenni, míg egy Sweet Shinobi maszknak-sütinek-akárminek már lett volna annyi előnye, hogy fel is vehessem).
https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/intermediary/f/49a5fe12-eff7-4359-b557-1e02a5a1e0b9/dcvurs4-4e50d454-a240-4876-a836-264f18ac5989.png

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/49a5fe12-eff7-4359-b557-1e02a5a1e0b9/de2pswc-68c34b4a-6c20-448e-83ec-915fc2282c6c.jpg?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNDlhNWZlMTItZWZmNy00MzU5LWI1NTctMWUwMmE1YTFlMGI5XC9kZTJwc3djLTY4YzM0YjRhLTZjMjAtNDQ4ZS04M2VjLTkxNWZjMjI4MmM2Yy5qcGcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.ntjCXVIwTw9ShSlafW2lrUQwdF06TH36bH6koBfOBh4

Rózsaszín
Zöld

Kijelentkezve

#28 2019. 03. 10. - 13h31

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

LilyanaRed írta:

Ahhoz kapcsolódik, amit Wolfy írt, ha jól rémlik, még nem láttam leírva, bár korábban már számtalanszor megfogalmazódott.

Mi lenne, ha a ládából csak a saját gárdám holmiját tudnám nyitni? (nem azért, mert nem tett boldoggá, hogy egyszer összeszedtem a szép új abszis szett a Poison Diane övét - de elég szomorú, hogy azon kívül, hogy eladom mást nem tudok vele tenni, míg egy Sweet Shinobi maszknak-sütinek-akárminek már lett volna annyi előnye, hogy fel is vehessem).

Eleve olyan a rendszer, hogy a saját gárdád tárgyai elsőbbséget élveznek. És ez azért nem lenne jó, mert más értéke van az egyes gárdás tárgyaknak, öltözeteknek, így ha alapból eladnád, már hátrányba kerülsz.

Volna egy javaslatom a famik tekintetében:
Mivel én könnyen elfelejtem megetetni, így hasznos lenne, ha az oldal szólna, hogy fogytán a famim élelme, etessem meg, és esetleg ott rögtön vehetnék is neki élelmet, nem kéne elmenjek a butikba érte, ahol emlékeznem kell arra is, hogy neki ez kell, nehogy véletlenül másikat vegyek meg, ott csak a saját famimhoz tudnék venni. Meg az is jó lenne, ha be lehetne állítani ilyen automata etetést, azaz ha lecsökken 5 alá a famim élelme, akkor először a készletemből tölti fel teljesre a famiét és ha ott nincs elég, akkor vesz a butikból egy előre megadott mennyiséget. Ez lehetne akár egy plusz, fizetős, egyszer megveszed jellegű, funkció is, viszont hasznos lenne a hozzám hasonlók számára, akik könnyen elfeledkeznek erről az apróságról.

Utolsó módosítás: FräuleinWolfy (2019. 03. 10. - 13h31)

Kijelentkezve

#29 2019. 03. 15. - 16h19

Árnyék gárda
Azale
Zöldfülű
Azale
...
Üzenetek: 146

Sziasztok!
Én is hoztam pár gondolatot.

Gardrób:

Szettek mentése:
Ehhez annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy az elmentett szetteknek lehessen nevet is adni. Ez a karakter képe fölött vagy alatt helyezkedne el.
Lehetne 2db ingyen elérhető mentés, a többit rögért vagy maanáért lehetne megvásárolni. Hasonló kinézetű lehetne mint ami a piacon van számozás.

Elképzelés

Új kategóriák:
Egyre több ruhadarabot szerzünk be, és egyre kevésbé lesz átlátható a gardrób. Egyre több szem smink lát napvilágot, ami szerintem kaphatna egy külön kategóriát. A szoknyákat és a nadrágokat is külön lehetne venni.

Színek szerint:
A színekre nekem egy olyan javaslatom lenne, hogy mindegyik ruhadarabnál az alap színek legyenek láthatóak (ami hajak esetében a barna) és lenne egy ilyen kis szivárvány ikon az egyik sarokban amire ha rávisszük a kurzort felugrik a többi színváltozat és így ki lehetne választani az adott színt, ami a kis képen is megmaradna.

Elképzelés

Így megspórolnánk azt a rengeteg helyet amit a többi színváltozat elfoglal.

Kijelentkezve

#30 2019. 03. 23. - 14h46

Árnyék gárda
csipirita
Zöldfülű
csipirita
...
Üzenetek: 108

Helló!
Két ötletem lenne, ami szerintem feldobná a játék élményét.

1. A Karakterem lapon a familiárison kívül jó lenne, ha a Kiválasztott fiú egész alakos képét is mellé lehetne rakni opcionálisan. :-) Esetleg egy event frissítésnek nagyon szép meglepetés lenne.

2. JÓ lenne, ha a Karakterem lapot el lehetne menteni a képek közé képként, egy külön 0. albumba a fejezetképek mellett. Ez azért lenne jó, mert a sok szép ruhának, tárgynak, amit a karakterre felteszünk lenne nyoma, és jobban is értékelnénk a szép holmikat, ha bármikor láthatnánk a saját szetteinket újra. Legalábbis amit oda mentünk háttérrel, famival vagy anélkül, esetleg az előbb javasolt Kiválasztott fiú karakterrel együtt.

Ja még egy, de ezt biztosan nehezebb megoldani: öltöztetésnél jó lenne a szetteket egyben látni, praktikus volna.

Szerintem ezek mindenkinek tetszenének. :-)

Kijelentkezve

#31 2019. 03. 30. - 22h11

Árnyék gárda
Victooria
Zöldfülű
Victooria
...
Üzenetek: 131

Sziasztok!

Én most csak egy apró javaslattal jönnék a minijátékokkal kapcsolatban.
Lehetne egy kis dizájn váltás, vagy legalábbis egy kis újítás.
Az Egg'Pick játékban lehetnének új tojások, a Bubbl'Temple-ben új familiáris, amit át kell vinni a pályán.

https://i.imgur.com/8mmCMC0.png

Kijelentkezve

#32 2019. 04. 03. - 21h56

Árnyék gárda
Keyo
Unikornisok cinkosa
Keyo
...
Üzenetek: 271

Üdv, Őrzők!

Már elég régóta motoszkál a fejemben egy ötlet, ami konkrétan egy újabb rangsor lenne.

Mint sokan mások, én is rendkívül kíváncsi lennék arra, hogy kik a legaktívabb játékosok a gárdaverseny szempontjából. Vagyis kik azok az Őrzők, akik eddig a legtöbb pontot szállították, de nem ám az adott hónapban, hanem összesítve.
Amondó vagyok, le a lepellel!

Megvalósításban én ezt pont ugyanúgy képzelném el, mint a „A hónap legjobb játékosa” listát. (Egyébként nem tudom, hogy direkt maradt-e le az ’i’ a ’játékosa’ mögül -elvégre 10 játékost láthatunk, nem csak az elsőt-, vagy eddig még senkinek sem szúrt szemet ez az apróság, de ezt halkan pluszban jelezném, noha nem egy egetrengető hiányosság.)
Tehát, lehetne még egy ugyanilyen formátumú felsorolást létrehozni, csak nem az aktuális hónapra nézve, hanem (a példa kedvéért) MINDEN IDŐK LEGJOBB JÁTÉKOSAI címmel. Vagy valami hasonló, a lényeg, hogy összesítve láthassuk a legszorgalmasabb Őrzőket, hiszen ők is a gárdák büszkeségei!
(Akár még az itt szereplő 10 Őrző is megkaphatná a havi ajándékot, itt is lehetnének kitételek -aktivitás, játéknap-, bár ez már csak részletkérdés lenne.)

Van egy olyan érzésem, hogy nem hiába nem hozták be eddig ezt a játékba, viszont szerintem lenne rá igény, igenis ösztönzőleg hatna sokakra, hiszen elég komoly kihívást jelentene az "elit" játékosok köreibe bekerülni. A hónap játékosai közé gyakorlatilag bárki becsusszanhat, és ez így is van jól (még a totál újonnan regisztrált felhasználó is, egy kis bankos segítséggel, továbbá rengeteg kitartással). Elég néhány epizódot végigtolni vagy éppen a frissebb epikből újrázni + a hónap során hébe-hóba játszani a minikkel és a felfedezőutakat lelkiismeretesen csinálni, így elég nagy esély van rá top 10-ben maradni. De ez hónap végén elvész és kész, minden kezdődik elölről.
Ezzel szemben, az összpontszámot figyelembe vevő ranglétrán azok a veteránok is megbecsültnek éreznék magukat, akik konkrétan a legtöbbet tettek a Gárdájukért.

https://photo.likeafashionista.com/gb/1/70/gd/55275.jpg

Kijelentkezve

#33 2019. 04. 05. - 19h56

Árnyék gárda
Nightgoddes
A gárda főhadnagya
Nightgoddes
...
Üzenetek: 10 652

Sziasztok,

Újra felvetném azt az ötletemet, hogy jó lenne, ha a felső sávban a beszélgetések megjelenítése olvasottként mellett lenne egy beszélgetések megjelenítése olvasatlanként lehetőség is. Úgy vélem, sokaknak jól jönne ez az opció, hisz jómagam is rendszeresen rákattintok véletlen az előbbire. Mint ahogy most is az előbb (ráadásul nem is emlékszem, hogy mikor és hogyan kattintottam rá, csak egyszer csak azt vettem észre, hogy minden topic olvasottként jelenik meg ><)
Tehát most fogalmam sincs, hogy melyik topicot olvastam ténylegesen, és melyiket nem. Vagy hogy melyiket ellenőriztem, hogy tényleg olvastam-e, avagy melyiket nem.
Ha meg lehetne az összes topicot jeleníteni olvasottként, legalább tudnám, hogy melyiketa néztem már meg.

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/8dd5be32-f7a4-4d4e-8dc6-2cd9b83dd3b1/ddwju4z-74040398-5a8a-4145-9317-7f1cd328bf17.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvOGRkNWJlMzItZjdhNC00ZDRlLThkYzYtMmNkOWI4M2RkM2IxXC9kZHdqdTR6LTc0MDQwMzk4LTVhOGEtNDE0NS05MzE3LTdmMWNkMzI4YmYxNy5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.pM50m7UOYS48-sRUU55q5tpzPx_vmbTF_h5wmJ8MJqQ

Kijelentkezve

#34 2019. 04. 18. - 16h13

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

Volna 3 javaslatom is:

- Üzenetek/barátok törlésekor is kérdezzen rá, hogy biztos akarom-e, mert volt már olyan, hogy véletlenül töröltem üzenetet vagy valakit a listámról, akit/amit nem szándékoztam.

- Barátjelölés visszavonása. Ha valakit véletlen jelöltünk be, vagy már aktualitását veszti a dolog még mielőtt visszaigazolna, akkor legyen lehetőségünk visszavonni, nehogy ott ragadjon a visszaigazolásra várók között, vagy utólag kelljen a listánkról kikeresni, ami katasztrofális.

- Beta tester játékos. Normál játékos, akit felkértek erre, hasonló módon, mint a moderátorok esetében és ugyanúgy a szikrázó gárdában lenne. Ám neki teljesen mindegy, hogy a fórumon mi történik, egyedül két részhez lenne ott köze: A javaslatok és a támogatás. Ugyanis neki az lenne a feladata, hogy az oldalon lévő hibákat megtalálja, ezeket lejelentse, esetleges javaslatokat tegyen az okukat/kijavításukat illetően. Továbbá, az eventek előtt, az ottani minijátékokat, a valós oldalhoz nagyon hasonló helyen tesztelhesse, ezáltal a mostanihoz hasonló esetek elkerülhetőek lennének, és a fejlesztők is kapnának rögtön visszajelzést valós játékosoktól, hogy mennyire kezelhetetlen vagy éppen túl könnyű a játék, ami révén egy optimálisat tudnak kihozni, ami nem lehetetlen, de mégse az az ingyen megvan az event kategória. Ezen felül, mint játékosok, jobban látják, hogy a közösség mit szeretne, akár kimondatlanul is, amit a fejlesztők kívülről nem biztos, hogy észre vesznek, illetve mivel erre lenne így segítségük, kevesebb időt venne el az, hogy monitorozzák ezeket, hisz rögtön készen kapják meg, jelenleg a modik segítik ezt, viszont ezzel az ő terhük is csökkenne kicsit, az ilyen részeken lenne más, aki foglalkozik a dologgal, azaz jobban tudnak a fórum további részére és a szabályok betartatására koncentrálni.
(Mikor a tesztelésről beszélek, az epizódok, applikáció és minden, ami új, ide tartozik. Itt náluk egyedül az információszivárgás az, ami kritikus tudna lenni, így ha ezt tapasztalnák bármelyiküknél, az természetesen azonnal teljes bannt jelentene, érthető okokból.)
Azaz ebből mindenki csak profitálni tudna, minimális az előkészítése és azt nagyjából lehet látni, hogy hol ki lenne a legalkalmasabb erre kezdetben. Hasonlót nem csak itt, hanem a többi társjátéknál is be lehetne vezetni.

Kijelentkezve

#35 2019. 04. 19. - 22h35

Obszidián gárda
Fenreida
Legyőzte a kokatrixet
Viserah
...
Üzenetek: 38 598

Kezdőposzt szerkesztése

Az elmúlt órákban beszélgettünk néhány játékossal, és arra jutottunk, hogy mindenképp indokolt volna egy olyan módosítás, amely az alábbiakat tartalmazná:
1.; A kezdőposzt legutóbbi szerkesztésének dátumát
2.; A szerkesztés pillanatában a topic olvasatlanként jelenne meg

Ez a változtatás sajnos indokolt volna, az elmúlt évek tapasztalatai alapján.

https://i.ibb.co/h7c3BXj/Hashashin-signature-by-Fenreida-200721.gif

Kijelentkezve

#36 2019. 04. 20. - 14h29

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 870

Viserah írta:

Kezdőposzt szerkesztése

Az elmúlt órákban beszélgettünk néhány játékossal, és arra jutottunk, hogy mindenképp indokolt volna egy olyan módosítás, amely az alábbiakat tartalmazná:

Az első már most is létezik.
Ha játékos szerkeszti a kezdőposztját, vagy bármely hozzászólását, annak minden esetben nyoma keletkezik a hozzászóláson. (És hagy ne részletezzem azt az esetet, mikor játékos kompletten kitörölt egy témát amit anno létrehozott. Csak megemlítem, hogy az is lehetséges, de nyilván nem szabályos.)
Ha moderátor szerkeszti a kezdőposztot, vagy bármi mást, akkor is lehet nyoma a dolognak, itt viszont ez opcionális és külön be kell állítani, mert alapértelmezetten a moderátor általi módosítás nem hagy ilyen jellegű pecsétet a hozzászóláson.

Nyom. ˇ

Utolsó módosítás: Aliz (2019. 04. 20. - 14h30)

https://i.imgur.com/XLqB29D.gif

Kijelentkezve

#37 2019. 04. 22. - 03h55

Obszidián gárda
Fenreida
Legyőzte a kokatrixet
Viserah
...

Ha játékos szerkeszti a kezdőposztját, vagy bármely hozzászólását, annak minden esetben nyoma keletkezik a
Játékos nem tud kezdőposztot írni, az viszont nem először fordult elő, hogy az első hozzászólás mod vagy admin által módosult, és nem mindig maradt nyoma. :)

mert alapértelmezetten a moderátor általi módosítás nem hagy ilyen jellegű pecsétet a hozzászóláson.
Feltűnt. Nem csak nekem, másoknak is - hogy ez a módosítás nem mindig hagyott nyomot, ám bár jelezve sem volt. Ez megtévesztő és nem egyszer lett már probléma belőle (habár leginkább a játékosok isszák meg a levét, nyilvánvalóan ők a kiszolgáltatottak).

Kijelentkezve

#38 2019. 04. 22. - 11h57

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...
Üzenetek: 5 770

Viserah írta:

Kezdőposzt szerkesztése

Ezt a javaslatot hónapokkal ezelőtt már megtette más is; továbbítottuk; a cég semmit nem reagált.
A kezdőposztban történő változásokról, amennyiben az nem egy kép lecserélésével azonos nagyságrendű, mindig posztolunk a témába, zölddel.
Valamint ha egy témát újranyitunk, akkor legtöbbször az az oka, hogy új szabályok vannak, amiket illendő elolvasni, mielőtt a témát használatba vesszük (lévén ugye a szabályok nem ismerete nem ment fel minket a betartásuk alól).

Kijelentkezve

#39 2019. 04. 22. - 12h09

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 870

Viserah írta:

Játékos nem tud kezdőposztot írni, az viszont nem először fordult elő, hogy az első hozzászólás mod vagy admin által módosult, és nem mindig maradt nyoma. :)

Nem is írtam ilyen, hogy tudna indítani, hanem tudja szerkeszteni. Ex-modik tudják a saját kezdőjüket játékos rangban is kényük-kedvük szerint módosítani, de nem marad észrevétlen. (:
Persze megértem a másik fajta észrevételed.

https://i.imgur.com/XLqB29D.gif

Kijelentkezve

#40 2019. 04. 22. - 13h12

Obszidián gárda
Fenreida
Legyőzte a kokatrixet
Viserah
...

Eruhel írta:

Viserah írta:

Kezdőposzt szerkesztése

A kezdőposztban történő változásokról, amennyiben az nem egy kép lecserélésével azonos nagyságrendű, mindig posztolunk a témába, zölddel.
Mindig? - Ez elég érdekes kijelentés tekintettel a múltban történt mulasztásokra (hisz ezek szerint ezek mulasztások voltak). Már érdeklődtem arról, hogy az Adok-veszek részlegben történő néhány szavas kiegészítésről miért nem kaptunk értesítést - történetesen nem kaptam semmilyen választ, mint inkább kitérést -? Jelen voltam akkor, amikor a topicok nyíltak, és  - nem csak - én nagyon is jól emlékszem arra, hogy volt az megfogalmazva. Utána jártam több játékosnál és ők is megerősítették, hogy a most jelenlévő zárójeles kiegészítés egy-két hónappal ezelőtt biztosan nem volt ott! - Ez természetesen misztikum marad, ahogy ez lenni szokott.
Nyilvánvalóan nem "gyanakodnék", ha nem fordult volna már elő ilyen "húzás" ezelőtt. Ez felelősséggel jár és eddig úgy tűnik, hogy néha erről könnyű megfeledkezni.

(lévén ugye a szabályok nem ismerete nem ment fel minket a betartásuk alól)
Ezt senki nem is mondta, de a moderátorok egyik feladata, hogy informálja a játékosokat valamilyen formában példának okáért a szabályzat változásáról, legalább egy poszt formájában, amelyre te hivatkoztál most. Ez a minimum, hogy valamilyen formában JELZITEK a változást, ami ez esetben (is) elmaradt.

Természetesen továbbra is csak tagadásra fog kerülni ez az egész, én pedig, amiért el mertem mondani a véleményem, észrevételeim és tapasztalataim, kapok még egy figyelmeztetést, vagy tiltást; holott jelen állás szerint mindez semmi egyéb, csak indoklások sora arra, miért volna hasznos, ha nem "választható" opció volna az, hogy ha módosul egy poszt, azt bárki lássa. Akinek nincs takargatnivalója, az nem küzd ellene, azt pedig szintén kétlem, hogy olyan sűrűn cserélgetnétek képet egy kezdőposztban, ami egy már bevezetett változást követően "zavarhatna" bárkit is. (Tehát nem off topic, hanem nyilvánvalóan egy olyan téma, ami okkal bosszanthatja a moderátorokat)

Én elmondtam, amit úgy gondolom, érdemes volt a témában, az Oldalfejlesztési javaslatommal és annak indoklásával kapcsolatban - nevezhetjük újra felhívásnak is a fejlesztés fontosságára. Ha valakit ez sértett, annak minden bizonnyal oka van, ha pedig nem, az egész nem jelent többet annál, mint amit fentebb megfogalmaztam, és nem is kell másképp kezelni annál, mint ami; egy javaslat a közösség és a felhasználók biztonsága érdekében (nem mellesleg ezzel a moderátorok is időt spórolnának azon, hogy új hozzászólások formájában jelezzék a változásokat, vagy hogy ezt valami mód elfelejtsék, és kész legyen a baj).

Utolsó módosítás: Viserah (2019. 04. 22. - 13h21)

Kijelentkezve

#41 2019. 04. 22. - 13h35

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...

Elnézést kérek, javítottam a mulasztást. Azt hittem, elég egyértelmű anélkül is a posztban szereplő "Egy ember oldalaként csak 1 hirdetést írhat ki" (ami eddig is azt jelentette, hogy "egy ember oldalanként egyszer írhat ki hirdetést" és nem azt, hogy "tilos egynél több posztjának lenni egy embernek"; ha azt jelentette volna, azt írtuk volna, hogy "egy embernek oldalanként egy hirdetése lehet".), hogy szó szerint a játékosok szájába kellene rágni, mi a különbség az "egyszer posztolhatsz" és az "egy posztod lehet" közt.
Nálam pedig a "pontosítunk a megfogalmazáson, hogy értelmesebb legyen" egyenértékű a "lecserélem a képet"-tel és a "kijavítom a helyesírási hibát"-tal.

UP: Ha valakinek valami hozzáfűznivalója lenne, PM-ben folytathatjuk a csevegést; a további hozzászólásokat a témához törlöm, az újraposztolásért pedig figyelmeztető jár.

Kijelentkezve

#42 2019. 04. 25. - 18h16

Árnyék gárda
M4y
Tövises rózsa
M4y
...
Üzenetek: 5 421

Hellosztok!
Lenne egy játékkal/oldallal kapcsolatos javaslatom ami igazából csak az játékélményt fokozná.
Ami nem más mint a familiárisok customize(testre szabás)/átszínezése. Ez alatt arra gondoltam, hogy egy rög összegéért kedvünkre lehetne előre megszabott szín összeállítással a familiárisunk kinézetét változtatni. Teljesen eltudnám képzelni ezt egy alkimista receptként amelyhez rögöt vagy az egyik hozzávalóhoz rögöt kéne feláldozni és így ezt felhasználva feljönne egy olyasmi menü, mint amikor eventeknél a ruhadarabokat választjuk ki, csak a famik átszínezett külseje lenne ott.

https://static1.squarespace.com/static/5c3c58134611a0b37ca2aa0e/5c3dd72a032be4dd3185a5c9/5cc1adfe8165f5f7caf7318f/1556199523486/gifit_1556198444392.gif?format=1500w

Kijelentkezve

#43 2019. 04. 25. - 19h15

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...

Végre sikerült rendesen nekiállnom elolvasni a régebbi javaslataitokat is (volt egy hónap kihagyásom az egyetem miatt és még mindig a lemaradás behozásánál tartok); és ennek kapcsán lenne két megjegyzésem:

Egyrészt emlékeztetni szeretnék mindenkit a téma kezdőposztjában foglaltakra:

A téma továbbra sem összekeverendő a Beszélgetések megnyitása topikkal, tehát nincs szükség X darab támogatásra, hogy továbbítsuk a javaslatokat, úgyhogy azokat a hozzászólásokat, melyek érdemben nem egészítik ki a javaslatokat, töröljük.
Nagyon fárasztó végigolvasni minden javaslatot és bogarászni, hogy mire próbáltok visszautalni; nyomatékosan megkérnék mindenkit, hogy NE ismételjétek egymást! Keressetek rá a javaslatotokban levő kulcsszavakra a többi hozzászólásban, mielőtt írtok valamit.  Aki eddig ismételt, azt a részt kimoderáltam a hozzászólásából (legtöbb esetben, bár lehet, valami elkerülte a figyelmem), és innentől az ismétlésekért akár figyelmeztető is járhat, lévén az illető nem tartja be a kezdőposztban foglaltakat és hátráltatja a moderátori munkát. Ennek hatására firssítettem a a kezdőposztot is:
[...]azokat a hozzászólásokat vagy részhozzászólásokat, melyek érdemben nem egészítik ki a javasalatokat, töröljük.

Másrészt aki új fórumos részleget szeretne nyittatni, az legközelebb a Beszélgetések megnyitása részlegbe írjon, legyen szíves, azt egyérszt sokkal gyakrabban is nézzük, másrészt oda támogatásokat is kellene gyűjteni, hogy lássuk, mekkora igény lenne rá.

(Béta tesztere pedig van a cégnek; a terhelést nem tudják tesztelni egyedül...)

Kijelentkezve

#44 2019. 04. 26. - 13h39

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

Eruhel írta:

Béta tesztere pedig van a cégnek; a terhelést nem tudják tesztelni egyedül...

A load testre rengeteg olyan megoldás létezik, amivel lehet nagyságrendekkel kevesebb erőforrás segítségével szimulálni egy ekkora terhelést, azaz van rá mód. (A legegyszerűbb brute force az, hogy néhány gépről nagy igényű js/sql utasítást küldenek a szervernek megállás nélkül. A szerver-kliens kapcsolat sávszélességétől és a kliensoldali géptől függően ezzel 100-10,000 játékost is lehet szimulálni gépenként. A szerver részen is ha korlátoznak pár dolgot, kb. 10-20 elég tud lenni ehhez.)

A bétateszter meg az eddigiek alapján nem végzi rendesen a dolgát és nagy eséllyel más módon működik, mint ahogy javasoltam. Amit ott javasoltam, az tulajdonképpen játékosok egy olyan önkéntes csoportja, akik a tech team munkáját segítik.

//A beszélgetések megnyitása meg nem részlegek, hanem beszélgetések/topicok megnyitására szolgál, így az ilyen javaslatokat nem lehet oda írni. Jelenleg részleg nyitására egyedül ez a topic áll a rendelkezésünkre.

És pár javaslat is:
-A piacon lehessen szűrni arra, hogy animált/nem animált tárgy, több esetben is segített volna egy ilyen funkció
- Moderátor által szerkesztve 2019.04.26. 17:48
Kérlek, NE ismételd a többiek javaslatait!

-A társoldalhoz hasonlóan örülnék annak, ha itt is animálva lennének a karakterek, meg a hangok, háttérzene is hiányzik.

És egy a figyelmeztetők/tiltások kapcsán:
-Legyen egy hely, amihez a játékosok könnyen hozzáférnek, ahol mindenki meg tudja nézni a saját figyelmeztetőit, dátummal, minden hozzá tartozó részlettel együtt, ugyanis amíg nem évülnek el, könnyű elfeledkezni a meglétükről, ami a későbbiekben meglepetésszerű tiltást eredményezhet, illetve sokkal könnyebb nyomon is követni az egészet.
Vagy, ami sokkal célszerűbb lenne, ha a figyelmeztetőket akként kezelnénk, amik: felfüggesztett tiltásként.
Ekkor súlyosságtól függően a játékos kap x idő tiltást 2hét-1év próbaidőre. Ezeket a szabályzatban, vagy valamilyen nyilvánosan elérhető helyre ki is kéne rakni.
Ha a játékos a próbaidő alatt megint elkövet valamit, akkor azért már nem felfüggesztettet kap, hanem az érte és az előzőért járó tiltások összegét. Ha nem történik semmi ezen idő alatt, akkor elévül a felfüggesztett.
Természetesen még mielőtt végre lenne hajtva az ítélet a játékos tájékoztatásától és kézhez kapásától számított 7 napon belül fellebbezhet a döntés ellen, és ha nem jutna egyetértésre a moderátorral, kérheti, hogy más, akit ő választ ki, bírálja el az ügyet. Erre is kell egy maximális időtartam, amire 14 nap a legcélszerűbb.
Itt kézhez kapás alatt az értendő, hogy a játékos belépett a fiókjába, és nincs szabadságmódban, illetve bejelentett kölcsönadás esete sem áll fenn. Ezáltal lehet biztosítani azt, hogy ténylegesen a játékos rendelkezésére áll a 7 nap.
Természetesen fellebbezés során, ha a moderátor bejelentett szabadságon van, a játékos ez ügyben felkereshet mást is. (Nem bejelentett esetén a fellebbezést automatikusan elfogadottnak kell tekinteni, amennyiben nem érkezik válasz.)
A bejelentett szabadságot meg értelemszerűen egy jól látható helyre, például a Moderátorok Hirdetőfala, kell kiírni, kezdetének és végének megjelölésével, a félreértések és egyebek elkerülése végett.
(Ekkor akár a megfelelő helyettesítésekről is lehet tájékoztatni a játékosokat, hogy egyes esetekben se kelljen kivárják a szabadság végét.)

Kijelentkezve

#45 2019. 04. 26. - 18h12

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...

Wolfy írta:

A bétateszter meg az eddigiek alapján nem végzi rendesen a dolgát és nagy eséllyel más módon működik, mint ahogy javasoltam. Amit ott javasoltam, az tulajdonképpen játékosok egy olyan önkéntes csoportja, akik a tech team munkáját segítik.
Azt hiszem, nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy annakidején valamelyik minijátékkal probléma volt, amiről írtunk a cégnek, majd azt a választ kaptuk, hogy a bétateszterük kipróbálta megint, és semmi baj nem volt vele (de egyébként meg is javult a játék).

Wolfy írta:

A beszélgetések megnyitása meg nem részlegek, hanem beszélgetések/topicok megnyitására szolgál, így az ilyen javaslatokat nem lehet oda írni. Jelenleg részleg nyitására egyedül ez a topic áll a rendelkezésünkre.
Attól függetlenül ugyanúgy kérném, hogy ne itt beszélgessünk erről (ismétlem: támogatókat ilyen típusú témákban kell keresni, nem itt; valamint ott több emberhez is elér a javaslatod), köszönöm. A kedvedért (ismét) bővítettem a szabályokat:

A kezdőposzt írta:

Aki topikot vagy egyenesen részleget szeretne nyittatni a fórumon, az legyen szíves a megfelelő Beszélgetések megnyitása topikba írni (fórumrészre a Ismerkedősarok: Beszélgetések megnyitása vagy az Eel teázója: Beszélgetések megnyitása témákat ajánlom, attól függően, mennyire kapcsolódna Eldarya világához a részleg), ugyanis ott lehet támogatásokat gyűjteni, az ilyesfajta hozzászólásokat itt töröljük.

A többi tippet továbbadom, de ez (sajons) közel sem jelenti azt, hogy meg is fognak valósulni; ellenben, mielőtt félreértések lennének, szólok, hogy itt nem fogunk szólni, hogy lejelentgettük a dolgokat, csak akkor válaszolok (én vagy a többiek), ha megvitatnivalónk van.

Kijelentkezve

#46 2019. 04. 28. - 12h11

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 11 087

Üdv!

Szeretnék pár javaslatot megosztani.

Moderátor által szerkesztve 2019.04.28. 13:24
Kérlek, NE ismételd a többiek javaslatait!

2. Korábbi gárdaajándékok megvásárlása
Ha már szóba jöttek a gárdaajándékok, felmerült bennem ezeknek a megvásárlása. Itt elsősorban azokra a nyereményekre gondolok, amik a magyar szerveren nem voltak elérhetőek, ellenben biztos vagyok benne, hogy nagyobb rög vagy maanamennyiség ellenében is igen nagy népszerűségnek örvendenének. Egy külön butikban vagy egy vásár keretében is szívesen látnám viszont őket.

3. Panaszkönyv bevezetése
(Tisztában vagyok vele, hogy ez a topik nem a részlegek megnyitására szolgál, de a Támogatás/problémabejelentésen belül nincs Beszélgetések megnyitása topik, pedig ez a kérdéskör erősen a problémabejelentés témaköréhez fűződik, így bátorkodom itt megemlíteni ezt. Ha kivetnivalót találnátok benne, úgy legyetek szívesek figyelmembe ajánlani az ehhez kapcsolódó topikot, ahol megfér a javaslatom.)
Úgy gondolom egyébként, hogy ehhez támogatás se lenne indokolt, hiszen egy normális keretek között működő fórumon mindenképp adott lenne egy olyan téma, ahol szükség esetén be lehet jelenteni panaszainkat a Moderátorok munkáját, tevékenységét illetőleg - jobb esetben - közvetlenül az Adminisztrátor felé. Így reményeim szerint elkerülhető lenne a Játékosok ignorálása a Moderátori oldal felől és lehetőség adódna fellebbezésre is.
Ha jól tudom, korábban már jelezve lett az igény egy panaszkönyv bevezetésére, de sajnos nem láttunk előrelépést az ügyben, pedig mindenképp indokolt lenne a bevezetése.

Utolsó módosítás: Kyara (2019. 04. 28. - 12h14)

Obszisok, nézzetek be a HaditervekbeKERESEMMO DAO KIHÍVÁS https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/de2t3p5-f62a38fc-952a-44a3-93a1-8eb8c1afb8eb.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOiIsImlzcyI6InVybjphcHA6Iiwib2JqIjpbW3sicGF0aCI6IlwvZlwvNzIwOWY3NDgtOWZmMi00YWI5LWIyMDktYTEwYTY0NjU2MjgwXC9kZTJ0M3A1LWY2MmEzOGZjLTk1MmEtNDRhMy05M2ExLThlYjhjMWFmYjhlYi5wbmcifV1dLCJhdWQiOlsidXJuOnNlcnZpY2U6ZmlsZS5kb3dubG9hZCJdfQ.Urj76qLjdA50LTmKVmzdjMTM6KLb-_TMQX7h2XvaWC8
兰陵金氏 ❝ Kit érdekel a széles, zsúfolt út? Én ragaszkodom a keskeny pallóhidamhoz a sötét végéig. ❞兰陵金氏

Kijelentkezve

#47 2019. 04. 28. - 13h34

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...

Kyara írta:

Ha jól tudom, korábban már jelezve lett az igény egy panaszkönyv bevezetésére, de sajnos nem láttunk előrelépést az ügyben, pedig mindenképp indokolt lenne a bevezetése.
Igen, tudjuk, akkor továbbis adtuk, meg is tárgyaltuk, de úgy tűnik, a visszajelzés nem lett sikeres, elnézést kérünk miatta. Az akkori admin (Nurja) elutasította a javaslatot, mégpedig a következő okokból:
1. Nagyon könnyen átmehet személyeskedésbe a dolog.
2. Sokan nem mernék így sem leírni a panaszaikat.
3. A moderátorok mindenféle jelzés nélkül bele tudnak írni a hozzászólásokba.
Ezekkel nem azt mondom, hogy én vagy a többiek gerinctelenül átírnánk/törölnénk a panaszaitokat vagy hasonló, de mivel a lehetőség adott, nem lenne teljesen megbízható a megoldás.
De mindenképp továbbítom, hogy valami megoldást kéne találni ezzel kapcsolatban; még ha az az is lesz, hogy a supportnak kell írni panaszlevelet /static/img/forum/smilies/hmm.png

update: hiszitek vagy sem, mi is örülnénk, ha kaphatnánk visszajelzést a munkánkról, hiszen úgy lehet csak fejlődni, ha látjuk, miben kell /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#48 2019. 04. 28. - 13h51

Abszint gárda
Lynessa
A gárda gyalogosa
Lynessa
...
Üzenetek: 1 893

2. Korábbi gárdaajándékok megvásárlása

Az az igazság, hogy ezen kéréssel sokan kerestek minket. Felvetettük Wendynek, Nurjának akik továbbították. Nem lett belőle semmi. A kedvedért megejtjük a jelenlegi Adminunknak is (sokadjára) ^^"

3. Panaszkönyv bevezetése

Eru hozzászólását még annyival toldanám meg, hogy: a játékos és az Admin között a közbenjáró a moderátor, sajnos ez egy fix dolog, ami nem megkerülhető.

https://i.imgur.com/gjaEdGR.png

Kijelentkezve

#49 2019. 04. 28. - 13h57

Árnyék gárda
Égöv
Zöldfülű
Égöv
...
Üzenetek: 136

Panaszkönyv bevezetése:

Én ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha a játékosok számára van szégyenfal, akkor ennek vica versa kéne működnie. Így lenne igazságos /static/img/forum/smilies/smile.png

Kiskapu is on!
"De csak magamat tudom ismételni: jeleztem az admin felé az erre való igényt."
Köszönjük szépen, Kedves Eruhel, hogy közvetíted a Community ötleteit az admin felé. Remélem, sikerül őt jó belátásra bírnotok^^

Utolsó módosítás: Égöv (2019. 04. 28. - 14h27)

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/intermediary/f/21ee2420-2833-4e5d-9af5-8210ce91efda/dczkl3q-20f05bbd-7478-4e69-9816-f04165a771ca.png?fbclid=IwAR3n88rTSbBmUYeo6Wz3f3orvBtbkQUMTEL7eX7ouuHfUGbD-oet7fkQdss

Kijelentkezve

#50 2019. 04. 28. - 14h12

Árnyék gárda
Eruhel
A gárda járőre
Eruhel
...

Égöv írta:

Panaszkönyv bevezetése:

Én ehhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha a játékosok számára van szégyenfal, akkor ennek vica versa kéne működnie. Így lenne igazságos /static/img/forum/smilies/smile.png
Szégyenfalra* azok kerülnek, akiket a játékosoknak jobb elkerülni, saját érdekükben (pl aki rögkódot venne maanáért, de nem ad cserébe maanát; meg ilyenek). Akárki regisztrálhat egy oldalra. A moderátorok ellenben egy rostán átesnek, mielőtt moderátorrá válhatnak; ha azt mondjuk, hogy az admin a cég jobbkeze, akkor a moderátor a kéz ujjai.
És megint azzal tudok csak jönni, hogy ott a veszély lehetősége, hogy valaki beleszerkeszt a játékos hozzászólásába; vagy hogy a játékos alaptalanul meggyanúsítja ezzel a moderátort.
De csak magamat tudom ismételni: jeleztem az admin felé az erre való igényt.
Nem kérünk a témához több hozzászólást, köszönjük.

*A Szégyenfalon nincs létező játékos. Különben is teljesen más a funkciója (nem véleményezés, nem lehet bele írni, prevenció), de ha nem világos nagyon szívesen kifejtem neked privátban. - Lynessa moderátor

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4