Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 ... 5

#1 2017. 12. 12. - 19h16

Árnyék gárda
Yukiko-chan
Legyőzött egy tyúkot
Yukiko-chan
...
Üzenetek: 915

>> Lelki fröccs vizsgázóknak <<

Ta-ta-tanárúr, ha tudja a választ,
Mondja, miért fáraszt?
¹

Ismerős érzés, ugye? A vizsgák előtti (és közti) nagy hajrában mind nagyon gyorsan eljutunk erre a következtetésre, és mindannyian így nézünk ki, mikor a holtponton vagyunk:
https://www.girlscene.nl/thumb/612x0/static/media/004/655/465529.jpg

Ez a topik azért jött létre, hogy a vizsgázók (legyen az bár nyelvvizsga, érettségi, szakmai vizsga vagy egyetemi vizsga), szakdolgozatírók  lelki támaszt nyújthassanak egymásnak, esetlegesen tanulási tippekkel ajándékozhassák meg egymást.² Lehet együtt sírni (mivel nehéz a Stat2), együtt örülni a sikereknek (kettes lett a Stat2!) és cuki képekkel feldobni a többiek hangulatát (mint lentebb bemutatom), de igyekezzünk, hogy produktív megnyilvánulások helyett ne üres fecsegéssel szemeteljük tele a beszélgetést.
Ne feledjétek, a topik létezésétől senki ne várjon csodát, a vizsga és a hozzáállásod csak Rajtad múlik!

Kiket várunk?

Mindenkit, aki vizsgahelyzet előtt áll, vagy már vizsgázott, és értékes, hasznos tapasztalatokat tud társai kérésére adni!
Pszichológiát és/vagy pedagógiát végzőknek, végzetteknek külön örülünk /static/img/forum/smilies/smile.png

Szabályok:

1) A topik NEM csevegő, hanem kötött beszélgetés!
2) Csak vizsgákkal vagy beadandókkal kapcsolatban írj!³
3) Az önfényezést kéretik mellőzni, és inkább a gárdás „Milyen napod volt?”-topikban lerendezni.
4) Az önostorozást kéretik mellőzni, és inkább felkeresni egy pszichológus segítségét.
5) A hozzászólásodban
  a, kérj lelki vagy technikai segítséget a tanuláshoz, vagy
  b, ha van kérés, adj segítséget, vagy
  c, ha sikerült a vizsga, amihez itt segítséget kaptál, nyugodtan jelezd a többiek felé, hogy nem teljesíthetetlen a tárgy /static/img/forum/smilies/smile.png
  d, építő jellegűen szólj a többiek felé
  e, tartsd be a FÓRUM SZABÁLYZATÁT

Beadhatsz egy dolgozatot anélkül, hogy minden idézetet egyenként lehivatkoztál?
Nem.

És sose feledd:
https://i.imgur.com/IHqVVRn.jpg

¹ Desperado – Tanár úr https://www.youtube.com/watch?v=nBHdCCxQ7Ns&
² Ha már úgyis itt lógunk tanulás helyett, legalább töltsük hasznosan!
³ Egy középiskolai témazárónak, bármennyire is nehéz, teljesen más a tétje, mint egy vizsgának egyetemen, a témazáró újraírásáért, ha megbuknál, ugyanis nem fizetsz.
A topik a lelki segély céljából jött létre, nem azért, hogy elvegyük társaink kedvét a tanulástól.
Tanulásmódszertani és puskázási segítség is elfogadott!
Shakespeare, William - Hamlet, dán királyfi; Ötödik felvonás, 2. szín, Laertes Hamletnek

Kijelentkezve

#2 2017. 12. 12. - 19h25

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...
Üzenetek: 5 144

Akkor meg is nyitnám a topikot, bárkinek bármilyen óhaja-sóhaja van, jöjjön bátran, azért vagyunk, hogy egymást támogassuk lelkileg! Remélem, egy összetartó, egymást támogató és sikeres csapat fog kovácsolódni Eldarya vizsgázóiból ( =^3^= )

https://memegenerator.net/img/instances/59816264/s-ne-feledjtek-sose-hagyjon-el-benneteket-a-remny.jpg

Kinek mikor kezdődik/kezdődött egyébként a rémálom? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 12. - 19h28)

https://i.imgur.com/WdbZ7dF.png

Kijelentkezve

#3 2017. 12. 12. - 19h36

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 637

Na hello!

Szoc1 ZH-m lesz csütörtökön. Benne olyan nyalánkságokkal mint mobilitás, oktatás és kultúra, tömegkultúra.
Értem a lényeget de olyan dolgokba kérdeznek bele ami szerintem nem a lényegesebb rész. (Ezt jól megfogalmaztam.)
Szerencsére a felsőbb évesek adtak nekünk jegyzeteket és most azt olvasom. Kötelezőket is elolvastam és a diákat is folyamat. A fogalmakat szeretném nagyon megjegyezni.
Természetesen 51% kell a ketteshez, és azzal megúsznám hogy vizsgázni kelljen, szóval elég fontos mert ami előzőbe volt az se ment könnyen mert meglepett a feladatlap.

https://i.imgur.com/zMPT9WW.gif

Kijelentkezve

#4 2017. 12. 12. - 19h59

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Nálunk a felsőbbévesek (a sok bénázónak hála) keringetnek olyan jegyzeteket, amikben a tanárok által feltett kérdések és az azokra adandó válaszok vannak, azaz direkt a vizsgára felkészítő anyagot.
Ez tölteléktárgyalnál nagyon hasznos, de én pl szeretem előtte elolvasni és érteni az anyagot, aztán bemagolni csak, mert csak az egyik módszert alkalmazva bukta a legtöbb vizsga /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Alíz az egyik kedvenc cukiságom küldöm Neked, szerintem fel fog dobni, és a tanulásra ösztönöz :3 Ha tanulsz, lesz jó munkád, és lehet egy ilyen cukorbogyód *-*
Külső kép linkje
(Nem látsz, virág vagyok!)

Kijelentkezve

#5 2017. 12. 12. - 20h42

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...
Üzenetek: 467

Nahát, ettől aktuálisabb nem is lehetne a téma, elsőéves vagyok pszichológián, jövőhéten pedig kezdődik a vizsgaidőszak:D
Ma túlestem az utolsó szociálpszichológia zh-nkon (3 volt az év folyamán, ha elérünk 18 pontot, akkor nem kell vizsgabeugrózni), és reményeim szerint pont meglesz a 18 pont, de legkésőbb csütörtökön kiderül:'D
Közvetlenül utána pedig kommunikációból írtunk jegymegajánló zh-t, és imádkozom a kettesért:'D Nem lett volna rossz, ha komolyabban készültem volna rá, de csak egyszer átolvastam a jegyzetet, és annyi volt, szóval nem nagyon erőltettem meg magam, de ha minden jól megy, kettes-hármas körül lesz, mert volt jó pár kérdés, amit józan paraszti ésszel is meg lehetett oldani (+ tesztes volt, egy helyes válasszal, végső esetben tippelni is lehetett, amivel éltem is néhány helyen:'D).
Utána pedig rendesen felhúzott az egyik előadónk, aki 2 tárgyat is tanít nekünk, mert ezt a két tárgyat elég gáz időpontokban hirdette meg:
egyiket január 2-re, január 15-re és január 29-re (ami az utolsó hét, így kapásból kiesett nálam), másikat pedig január 15-re és január 29-re (ráadásul azt mondta, hogy 3 időpont lesz ebből is, de úgy látszik, meggondolta magát vagy nem tudjuk). Szóval kicsit csoportosíthattam át a vizsgákat (tegnap óta van vizsgajelentkezés, és rajta kívül már mindenki meghirdette a vizsgákat), és így kétszer is lesz olyan, hogy 2 egymást követő napon lesz vizsgám, mert máshogy nem tudom megoldani:'D Szerencsére nem a legnehezebb tárgyakból, de azért jól esett volna 2 vizsga között egy nap pihenés... Ilyen esetben amúgy lehet menni az előadóhoz, hogy arról volt szó, 3 időpont lesz, de csak kettőt hirdetett meg, vagy teljesen felesleges?
Egyébként eddig a meghirdetett vizsgákkal elégedett vagyok, minden előadónk hirdetett minden hétre vizsgát a fentit kivéve, illetve egy másik még szintén 3 időpontot fog meghirdetni, nála pedig mi dönthettük el, mikorra kérvényezze az időpontokat:D Úgyhogy még ezt kell várni, hogy meghirdesse, aztán már csak át kell valahogy menni:'D

... Holnap pedig számtech zh és matek jegymegajánló zh, bár ezektől már kevésbé tartok:D

https://i.imgur.com/9RcyEXk.jpg

Kijelentkezve

#6 2017. 12. 12. - 20h48

Szikrázó gárda
Doroko
Moderátor
Doroko
...
Üzenetek: 1 443

Úgy érzem, hogy ez az én topicom lesz! xd Nem fogok meghalni, á dehogy!

Amúgy ezután a szorgalmi időszak után fogalmam sincs, hogy milyen lesz a vizsgaidőszak. De megkockáztatok egy "nagyon nehéz lesz, és nem élem túl"-ot. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Egy jó játékos ezt a sorrendet mindig ismeri! ⇩⇩⇩
- -
A bannert köszönöm szépen Yareena-nak!
https://i.imgur.com/W8jFoaD.gif

Kijelentkezve

#7 2017. 12. 12. - 20h52

Árnyék gárda
MollyMay
A familiárisok barátja
MollyMay
...
Üzenetek: 3 655

Na, végül sikerült a mai számvitel zh-m. /static/img/forum/smilies/cool.png Ott toporzékoltam amíg a tanár ki nem javította, aztán éppen hogy csak, de meglett a kellő pontszám, szóval nemsokára folytathatom a rinyálást, csak akkor már a vizsga miatt. /static/img/forum/smilies/roll.png /static/img/forum/smilies/lol.png

https://i.imgur.com/h5Htmhd.gif

Kijelentkezve

#8 2017. 12. 12. - 20h57

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Örülök, hogy értékelitek a témát /static/img/forum/smilies/smile.png
Hajrá mindenkinek, senki nem fog meghalni!

Doroshii ez igazától az egyetemtől függ, a PTE-n (ahova én járok) kötelező 3 lehetőséget adni a hallgatóknak, ergo 3 időpontot hirdetni, és mindegyikre olyan létszámot beállítani, hogy mindenki beférjen. A KRE-n (jogi karon, ide barátnőm jár) tudtommal ez a "mindenkinek 3 lehetőség" úgy néz ki, hogy ha van 60 hallgató, akkor 20-20-20 férőhelyesre hirdetnek 3 vizsgaidőpontot; ha buktad, felveszed jövőre (és a nevetségesen magas tandíj mellett fizeted az újbóli tárgyfelvételt is) megint.
De ha nem rémesen bunkó a tanár, szerintem menjetek páran oda, hogy elfelejtett harmadik időpontot hirdetni, és minden oké lesz /static/img/forum/smilies/smile.png
Meg nálunk a legtöbb tanárral megbeszéljük utolsó órán, mikor lenne jó vizsgaidőpont (bár nekünk nincsenek többszáz fős előadásaink se anglisztikán se magyaron).

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 12. - 20h58)

Kijelentkezve

#9 2017. 12. 12. - 22h25

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...
Üzenetek: 4 805

Az Én rémálmom a héten kezdődött.... tegnap indítottam Stat ZH-val, majd zártam a kört este 7-kor Adózás vizsgával.... Ma reggel 8-kor indítottam Angol kritériumszintezővel, ami eldönti mehetek-e gazdasági szaknyelv vizsgára avagy sem, aztán ezt folytattam egy NFR-rel (Nemzetközi fizetések rendszere), és fohászkodom azért, hogy meglegyen mert már kezd hullani a hajam az Okmányos beszedvények és Akkreditívek/Paritások miatt. Aztán csak hogy ne legyen egyszerű, zártam is a napot egy Számvitel vizsgával, és tulajdonképpen fél órája értem haza. Szóval nagyon jó napom volt. #EGYETEMDEIMÁDLAK

Amúgy a vizsgák nálunk full összevissza vannak... van amiből nincs is meghirdetve 3, van amiből 5 is... egyik 120 férőhelyes, másik már csak 10. Szóval logika a köbön van. Viszont nálunk is fizetni kell a harmadik vizsgáért - tapasztalat.

Molly gratulálok! ^^ Remélem én is sikeresen megszabadulok tőle. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Doroshii anno nekem is volt kommunikációm. Az egyetlen oka annak, hogy átmentem: Mindig veszekedtem a tanárral. Valahogy tetszett neki, hogy lehet velem KOMMUNIKÁLNI. Egyébként az anyag brutálisan f**talicska. Két A4-es lapot írtam tele (igen, jobbról balról előröl és hátulról + saját kútfőből), és volt plusz pontom is, így engedett át 3-sal. Nagyon remélem, hogy nálatok a Kommunikáció nem buktatótárgy! XD Senkinek se kívánom a kommunikáció nyújtotta feszültséget. /static/img/forum/smilies/lol.png

Doroko: Pacsi! Pont ugyanezt érzem, amit te. /static/img/forum/smilies/lol.png

Amúgy még így utólag idebiggyesztem: A vizsga időpontjaimmal egyébként megvagyok elégedve. Nem egymás után vannak, nem is Jan. utolsó hetében. És eskü nagyon várom már az Etikett vizsgát.
/Igen, van olyan tárgyam, hogy Etikett. Tudtátok, hogy kisestélyihez nem szabad fűszeres parfümöt használni, mert az illetlenség? /static/img/forum/smilies/lol.png)

https://kepkuldes.com/images/f674206a31dbf1446cebec6b81499a07.jpg

Kijelentkezve

#10 2017. 12. 12. - 22h38

Árnyék gárda
Yukiko-chan
Legyőzött egy tyúkot
Yukiko-chan
...
Üzenetek: 915

Polluxia írta:

Amúgy még így utólag idebiggyesztem: A vizsga időpontjaimmal egyébként megvagyok elégedve. Nem egymás után vannak, nem is Jan. utolsó hetében. És eskü nagyon várom már az Etikett vizsgát.
/Igen, van olyan tárgyam, hogy Etikett. Tudtátok, hogy kisestélyihez nem szabad fűszeres parfümöt használni, mert az illetlenség? /static/img/forum/smilies/lol.png)

Én nem vizsgázom. De jelzem, hogy Protokollos vagyok. /static/img/forum/smilies/wink.png Ha kellene segítség.  /static/img/forum/smilies/roll.png

Kijelentkezve

#11 2017. 12. 12. - 22h55

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Polluxia írta:

És eskü nagyon várom már az Etikett vizsgát.
Egy hozzászólás szerintem még nem számít csevegésnek: Lol, ez de menő /static/img/forum/smilies/big_smile.png Nekünk ilyen nincs, bár nem hiszem, hogy túl gyakran kellene kisestélyit hordanom majd xD Vagy ki tudja, ha tényleg sikerül egyetemi nyelvtanárnak lennem... /static/img/forum/smilies/roll.png Majd elkérem az anyagotokat /static/img/forum/smilies/big_smile.png Sőt, tuti elkérem, hogy ha nagyon unatkoznék egyszer (azaz soha xd), ezt olvashassam /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#12 2017. 12. 13. - 07h01

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...

EruhelTheOne írta:

Doroshii ez igazától az egyetemtől függ, a PTE-n (ahova én járok) kötelező 3 lehetőséget adni a hallgatóknak, ergo 3 időpontot hirdetni, és mindegyikre olyan létszámot beállítani, hogy mindenki beférjen. A KRE-n (jogi karon, ide barátnőm jár) tudtommal ez a "mindenkinek 3 lehetőség" úgy néz ki, hogy ha van 60 hallgató, akkor 20-20-20 férőhelyesre hirdetnek 3 vizsgaidőpontot; ha buktad, felveszed jövőre (és a nevetségesen magas tandíj mellett fizeted az újbóli tárgyfelvételt is) megint.
De ha nem rémesen bunkó a tanár, szerintem menjetek páran oda, hogy elfelejtett harmadik időpontot hirdetni, és minden oké lesz /static/img/forum/smilies/smile.png
Meg nálunk a legtöbb tanárral megbeszéljük utolsó órán, mikor lenne jó vizsgaidőpont (bár nekünk nincsenek többszáz fős előadásaink se anglisztikán se magyaron).

Ha jól emlékszem, nálunk csak annyi van, hogy a hallgatók létszámának legalább másfélszeresének kell helyet biztosítani összesen a vizsgaidőpontokkal, ami megvan ezzel a két időponttal. Csak a tanárok "szoktak" (legalább) három időpontot meghirdetni.
Amúgy nagyon rendes a tanár (legalábbis eddig az volt:'D), szerintem odamegyünk majd hozzá, hátha^^ Mondjuk az lenne a legviccesebb, ha a harmadik időpontot pedig megint a másik vizsga napjára tenné:'D

Polluxia írta:

Doroshii anno nekem is volt kommunikációm. Az egyetlen oka annak, hogy átmentem: Mindig veszekedtem a tanárral. Valahogy tetszett neki, hogy lehet velem KOMMUNIKÁLNI. Egyébként az anyag brutálisan f**talicska. Két A4-es lapot írtam tele (igen, jobbról balról előröl és hátulról + saját kútfőből), és volt plusz pontom is, így engedett át 3-sal. Nagyon remélem, hogy nálatok a Kommunikáció nem buktatótárgy! XD Senkinek se kívánom a kommunikáció nyújtotta feszültséget. /static/img/forum/smilies/lol.png

Nem buktatós elméletileg, legalábbis a tanár vagy háromszor elmondta a félév során, hogy eddig mindenki átment nála első félévben:'D
Nálunk az volt, hogy a félév elején feladott 4 könyvet, egyet teljesen, másik háromból csak részleteket...
Nem tudom, volt-e már szerencséje valakinek Rosengren Kommunikáció c. könyvéhez, de az egyszerűen borzalmas, embernek nem ajánlom, komolyan:'D Kb. 3-4 fejezetig bírtam, aztán hagytam, mert anno a felsőévesek kiírták mindegyik könyv lényegét egy jegyzetbe, és inkább azt olvastam el.
A vizsgán pedig melyik könyvből nem volt egy kérdés sem? Hát persze, hogy a Kommunikációból:'D
Én egy hármassal tökéletesen elégedett lennék, de a kettessel is, egy egyféléves tárgytól, amire nem épül semmi, nem várok sokat, csak hogy menjek át valahogy:'D

Kijelentkezve

#13 2017. 12. 13. - 07h06

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Doroshii írta:

Mondjuk az lenne a legviccesebb, ha a harmadik időpontot pedig megint a másik vizsga napjára tenné:'D
Pedig van rá esély az eddigi tendencia alapján; gondolom, mindkettőnek a hétfő a kedvenc vizsgáztatónapja, csak január 1 miatt az elsőt nem lehet akkor /static/img/forum/smilies/hmm.png De ugye ha elsőre átmész, nem kell attól félni, hogy megint ütközni fog /static/img/forum/smilies/wink.png
És előre is sok sikert a biológiához, remélem, megvan a középiskolai emelt biológia-tudás, mert ha nincs, gyorsan ülj neki, így is nehéz lesz.

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 13. - 07h09)

Kijelentkezve

#14 2017. 12. 13. - 11h07

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...

Na, megkérdeztük, hol a harmadik időpontunk, válasz: A levelezősökkel együtt van 3 időpont, úgy értette a tanár:'D Hát, köszönjük akkor.

Infó zh és matek próbavizsga is letudva. Infóból ötös lett, és ötös is leszek infóból, amit még mindig nem hiszek el:'D Sőt, az egész csoportból mindenki ötös lett infóból. Imádom az infótanárunkat, de tényleg.
A matek szerintem könnyű volt, reményeim szerint az is lesz legalább egy négyes.

A biosztól annyira nem félek, még úgy se, hogy csak középszinten érettségiztem belőle. Tanárunk írta hozzá a jegyzetet, írtunk 2 próbavizsgát is (amikre szinte semmit se készültem, és úgy az egyiknél 2 ponttal csúsztam le a kettesről, a másiknál pedig pont kettes, és mondta a tanár, hogy ez a próbavizsga direkt nehéz, szóval szerintem ha rendesen nekiülök, az is meglesz - tesztes vizsga ráadásul, szóval végső esetben tippelni is lehet). Pázmányos pszichós ismerősöm mesélte, hogy ő a biosszal szívott a legtöbbet, de a mi tanárunk megmondta, hogy ő tényleg csak azt fogja számon kérni, ami az alapműveltséghez szükséges és a későbbi évek során előkerül, nagyon korrekt ember ő is. Ráadásul ebben még nincs is benne az idegrendszer, a legdurvább a csont meg az izomrendszer azért, mert kb. 80 csontnak és izomnak tudni kell a latin nevét is. A bőr meg a táplálkozás kb. középszintű anyag, a vér még, ami kicsit nehezebb, azt az emelt szintre lőném be kb.

Kijelentkezve

#15 2017. 12. 13. - 13h40

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Doroshii írta:

Na, megkérdeztük, hol a harmadik időpontunk, válasz: A levelezősökkel együtt van 3 időpont, úgy értette a tanár:'D Hát, köszönjük akkor.

Infó zh és matek próbavizsga is letudva. Infóból ötös lett, és ötös is leszek infóból, amit még mindig nem hiszek el:'D Sőt, az egész csoportból mindenki ötös lett infóból. Imádom az infótanárunkat, de tényleg.
A matek szerintem könnyű volt, reményeim szerint az is lesz legalább egy négyes.

A biosztól annyira nem félek, még úgy se, hogy csak középszinten érettségiztem belőle. Tanárunk írta hozzá a jegyzetet, írtunk 2 próbavizsgát is (amikre szinte semmit se készültem, és úgy az egyiknél 2 ponttal csúsztam le a kettesről, a másiknál pedig pont kettes, és mondta a tanár, hogy ez a próbavizsga direkt nehéz, szóval szerintem ha rendesen nekiülök, az is meglesz - tesztes vizsga ráadásul, szóval végső esetben tippelni is lehet). Pázmányos pszichós ismerősöm mesélte, hogy ő a biosszal szívott a legtöbbet, de a mi tanárunk megmondta, hogy ő tényleg csak azt fogja számon kérni, ami az alapműveltséghez szükséges és a későbbi évek során előkerül, nagyon korrekt ember ő is. Ráadásul ebben még nincs is benne az idegrendszer, a legdurvább a csont meg az izomrendszer azért, mert kb. 80 csontnak és izomnak tudni kell a latin nevét is. A bőr meg a táplálkozás kb. középszintű anyag, a vér még, ami kicsit nehezebb, azt az emelt szintre lőném be kb.
Hupsz :"D Hajrá akkor, ne bukj meg a másikból, mikor először mész /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A PTE-n sorra buknak ki a biosz miatt az emberek, itt nem sétagalopp /static/img/forum/smilies/lol.png Nem értem, minek veszik ennyire komolyan a bioszt, mikor jelentős része nem is fog kelleni a pszichológusnak, mert oké, hogy bioszos tanár tartja, de nem biológia szakosoknak... /static/img/forum/smilies/roll.png
De örülök, hogy nem mindenhol szívatják a hallgatót, szurkolok neked ^^

szerk.: Szurkoljatok, most fogok ZH-zni pszicholingvisztikából /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Bocsi az előző duplaposztért, ki akartam javítani, de nem volt már időm >.<"

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 14. - 16h51)

Kijelentkezve

#16 2017. 12. 14. - 16h13

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Majd írd meg a tapasztalataidat vele kapcsolatban Eru!
Én nekem ma volt az utolsó napom, amit sikeres Angollal, NFR-rel és Kockázatkezeléssel zártam.
Bár tény, hogy baromi nagy mázlim volt, mert jó fej a tancinéni, és barátian pontozott, illetve a kritériumszintezőről még semmit se tudok...
Jan. 5.-én lesz szóbelim belőle, ti mit gondoltok, hogyan lehet a legjobban felkészülni egy Angol szóbeli vizsgára? XD

Kijelentkezve

#17 2017. 12. 14. - 16h55

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Polluxia írta:

Majd írd meg a tapasztalataidat vele kapcsolatban Eru!
Én nekem ma volt az utolsó napom, amit sikeres Angollal, NFR-rel és Kockázatkezeléssel zártam.
Bár tény, hogy baromi nagy mázlim volt, mert jó fej a tancinéni, és barátian pontozott, illetve a kritériumszintezőről még semmit se tudok...
Jan. 5.-én lesz szóbelim belőle, ti mit gondoltok, hogyan lehet a legjobban felkészülni egy Angol szóbeli vizsgára? XD
Feleletválasztós volt, a végén meg az esetleges jobb jegyért le kellett írni "5 dolgot az egyik kötelező olvasmányról, ami bizonyítja, hogy elolvastad!", ez, konkrétan így mondta, akár a színe is lehet a könyvnek /static/img/forum/smilies/lol.png Meg kellett egy ajánlottat is olvasni, arról véleményt kellett írni, hogy hasznos volt-e vagy sem, és hogy miért azt választottam.
És gyorsan ki is javította, 20 pont a 25-ből (amit elrontottam, elmondta, miért), meg sokat írtam a könyvekről (még ha elég gagyikat is xD), szóval azt mondta, szinte biztos, hogy ötöst kapok :3

És öh, a nyelvtanulás (papíron) a szakterületem (lesz) /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Az volna a legjobb, ha lenne kivel gyakorolnod a spontán, szóbeli angol beszédet, de ha erre nincs lehetőséged, az is sokat segít, ha angolul nézel filmet/sorozatot, szigorúan angol felirattal /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 14. - 16h58)

Kijelentkezve

#18 2017. 12. 14. - 17h32

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 637

Túl vagyok a ZH-n, de nagyon félek. Csak hetek múlva kapom meg az eredményét.
Kifejtős volt, és nyilván arra kérdeztek rá ami totál nem volt kiemelve órákon se. Egy kérdést tudtam teljes magabiztossággal, a többiben pedig reménykedem adnak pár pár pontokat, és akkor meglehet...

https://i.imgur.com/zMPT9WW.gif

Kijelentkezve

#19 2017. 12. 14. - 18h24

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Aliz írta:

Kifejtős volt, és nyilván arra kérdeztek rá ami totál nem volt kiemelve órákon se. Egy kérdést tudtam teljes magabiztossággal, a többiben pedig reménykedem adnak pár pár pontokat, és akkor meglehet...
Az a lényeg, hogy túlvagy rajta /static/img/forum/smilies/smile.png És ha nem dékánival vizsgázol, akkor igazándiból nincs veszve semmi, ha nem megy azonnal ^^ De nyugi, meglesz ❤

Kijelentkezve

#20 2017. 12. 14. - 19h27

Szikrázó gárda
Doroko
Moderátor
Doroko
...

Tegnap betegség miatt muszáj volt aludnom. Ki kellett hagynom egy napot a tanulásban. Már kb temetem ezt az analízis vizsgát. xd Ti is így vagytok a tanulással? Minden nap számít?

- -

Kijelentkezve

#21 2017. 12. 15. - 20h01

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Aliz írta:

Kezet is foghatnánk akár! Én még mindig az Adózás és a Számvitel vizsga eredményre várok (oké, nem ZH de most egyre megy, a lényeg, hogy meglegyen), de sehol semmi... és pont ugyanez, hogy alig volt olyan, amit teljes magabiztossággal töltöttem volna ki. Full tipmix volt, Adózásból ráadásul ez volt a 4-ik, hogy vizsgázni voltam. XD Van még egy, meg egy dékáni esélyem, ha nem sikerül. T.T

Doroko igen. Minden nap, minden perc. XD Jobbulást! ^^

Eru, köszi a tanácsot. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Lehet akkor kivégzek egy két részt full angolul a jelenlegi sorozatomból. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#22 2017. 12. 16. - 06h23

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...

Polluxia, Aliz, szurkolok nagyon, hogy meglegyen^^ Nekünk a kommunikáció volt tippmix, én is annak az eredményét várom most nagyon:'D

Doroko, én úgy vagyok, hogy ha pihennem kell, akkor pihenek, szerintem sokkal többet ér, ha jól kipihenem magam (főleg betegen), mert úgy sokkal jobban fog menni a tanulás utána. Érzi azt a szervezetem, hogy meddig bírja, és ha azt mondja, állj, akkor aztán muszáj megállni, mert csak rosszabb lesz. Én ezért nem is tudok éjszaka tanulni, meg éjszakázni, mert tudom, hogy ha kipihent vagyok, akkor jobban tudok tanulni, mint hullafáradtan, és ha jön a vizsga, azon is kipihenten jobban tudok koncentrálni.

Nekem meglett a megajánlott jegyes matek vizsga eredménye, ötös lett, bár ezt tudtam, hogy jól fog sikerülni, mert az órákon én voltam az egyik, aki mindig rögtön megértette a feladatokat és a számolások menetét:'D Úgyhogy egész novemberben én korrepetáltam 5-6 embert matekból. Nekik is jól sikerült, négyes-ötös lett mindenkinek, szóval büszke vagyok a kis tanítványaimra:D

Amúgy képzeljétek, hogy jártam:'D
Kedden volt szociálpszichológia zh-nk. Három zh volt az évben, mindegyik 10 pontos, és ha összesen a 3 zh-n elérünk legalább 18 pontot, akkor mehetünk egyből vizsgázni, nem kell vizsgabeugrót írni. Nekem 6 pontot kellet még elérnem, szóval tanultam rendesen, megírtuk, és úgy éreztem, hogy megvan az a 6 pont, de lehet, lesz 7 is (5 feladat, mindegyikre 2 pont jár, 3 feladatot teljesen tudtam, egyet félig, egyet nem, pontlevonás nem jár a rossz megoldásért vagy üresen hagyott feladatért). A tanár mondta, hogy elküldi nekünk e-mailben az eredményeket a 3 zh-ról, és hogy kinek kell majd beugrózni, kinek nem (van egy közös szakos e-mail címünk, oda küldik a tanárok a diákat, van egy közös Drive meghajtónk is, nem tudom, nálatok esetleg van-e ilyen). Írta az egyik lány a közös facebook csoportunkba, hogy elküldte a tanár az eredményeket, közös e-mailen vannak. Én pont mentem a vonathoz, nem tudtam megnézni, mert csak a laptopomon van elmentve a közös e-mail jelszava, én meg már elfelejtettem:'D Úgyhogy ráírtam az egyik szaktársamra, hogy nézze már meg nekem is az eredményt, ha tudja.
Már majdnem itthon voltam (este volt már, szóval apa elém jött az állomásra), a kocsiban ülök, szaktársam ír, hogy kell beugróznom. Mondom micsoda, hány pontom lett? Írja, hogy 4. Mondom, én ezt nem hiszem el, tuti, hogy legalább 6 pontom lett... Szóval írtam egy e-mailt a tanárnak, hogy ha tudja, leírná, mi volt a hibám, vagy esetleg meg lehet valamikor tekinteni a zh-t a jövőhéten?
Tegnap válaszolt: elírta a gépen, nem 4, hanem 7 pontom lett, szóval nem kell beugróznom:'D Szerintem még sose örültem így semminek. De nagyon rendes volt a tanártól, hogy megnézte, meg elnézést is kért^^
Veletek esetleg volt már hasonló?/static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#23 2017. 12. 16. - 17h28

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

Doroko, én is inkább kipihenem magam, ha lehet (bár most meg vagyok betegedve egy hete kb, szóval betegen is tanulok). A lelki és mentális egészségre visszont oda kell figyelni: bármennyire is tudom, hogy most is tanulnom kéne (mondjuk mondattant, abból jó vagyok), inkább foglalkozom olyannal, ami örömöt okoz a számomra, mert ha lelkileg (és testileg) fel vagyok töltődve, sokkal jobban megy a tanulás, mintha idegbetegen ülnék az anyag előtt, és olvasgatnám a szavakat, de semmit nem fognék fel belőle. De amúgy bűntudatom nekem is szokott lenni, szóval meg szoktam nyitni a tanulnivalót két sorozatrész közt /static/img/forum/smilies/lol.png De 4-es 5-ös vagyok a legtöbb tárgyból, és oké, hogy BTK, amit max otthagysz, a legtöbbeket átrugdossák, mikor már fizet, de pszicholingvisztikából pl enyém lett a legjobb zh, és ha picit jobban odafigyelek, és nem betegen, fáradtan írom meg, akkor 20 helyett 22 pontom is lehetett volna akár. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez se könnyű azért (a BTK halál-kombó az a magyar-töri tanári, én, bár nem tanárin, a magyart csinálom ebből), de így is megy, mert minőségi tanulásra megyek, nem mennyiségire /static/img/forum/smilies/smile.png

Doroshii, gratula ^^
Nálunk is vannak ilyenek, de sokan megpróbálnak a Neptunkában bízni (2015 végén álltunk át, a kis naivak még nem ismerik eléggé) /static/img/forum/smilies/roll.png Aminek néha az előnye is megvan, az egyik órára nem kellett egy 50 oldalas tanulmányt elolvasnunk, mert a Neptun nem mutatta /static/img/forum/smilies/lol.png
Én edig csak úgy jártam, hogy a tanci rosszul számolta össze  pontjaimat, és négyest kaptam ötös helyett, de későn mentem megnézni, és nem tudta már átjavítani xD #fml (ez a hashtag még belefér a fórum szabályaiba? :$)

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2017. 12. 16. - 20h23)

Kijelentkezve

#24 2017. 12. 21. - 08h54

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Ezt az égést gyerekek, amit Én ma bejátszok... XD
Lenne ma 9-től 2 vizsgám... a Jó hír, hogy csak Aláírni kell bemennem, mert megajánlott jegyem van mindkettőből, de mivel a Neptun kollokviumot kér ugye el kell menni "vizsgázni".... Csak hát Én nagyon ügyes összekevertem egy másik vizsgával, és azt gondoltam, hogy d.u. 4-től van vizsga. 10 perce szembesültem vele, hogy 9-től. Ja, és 2,5/3 óra, mire felérek a sulihoz, és még itthon feszítek pizsiben. XDDDD
Nem zavarna a dolog ennyire, ha nem kellene fizetnem 7ezret a "nem jelent meg" vizsgáért, ahol egyébként nem is kellene vizsgáznom... T.T /static/img/forum/smilies/lol.png

Kijelentkezve

#25 2017. 12. 21. - 22h24

Szikrázó gárda
Doroko
Moderátor
Doroko
...

Polluxia írta:

Doroko igen. Minden nap, minden perc. XD Jobbulást! ^^
Minden másodperc. Hát igen. Köszönöm szépen.
Illetve sajnálom, hogy így elnézted az időt. Én csak attól féltem, hogy elalszom. De szerencsére nem történt így.

Doroshii írta:

Doroko, én úgy vagyok, hogy ha pihennem kell, akkor pihenek, szerintem sokkal többet ér, ha jól kipihenem magam (főleg betegen), mert úgy sokkal jobban fog menni a tanulás utána. Érzi azt a szervezetem, hogy meddig bírja, és ha azt mondja, állj, akkor aztán muszáj megállni, mert csak rosszabb lesz. Én ezért nem is tudok éjszaka tanulni, meg éjszakázni, mert tudom, hogy ha kipihent vagyok, akkor jobban tudok tanulni, mint hullafáradtan, és ha jön a vizsga, azon is kipihenten jobban tudok koncentrálni.
Látszik, hogy nem jártál hozzánk. Én úgy lettem kettes analízisből, hogy a teljes múlt hetet végig tanultam látástól-vakulásig, betegen. Sajnos az egyetemet nem érdekli, hogy beteg valaki. Persze felvehettem volna máskorra, de akkor mi lesz a többi vizsgával? Meg persze ugye exponenciálisan növekszik a nehézség is. /static/img/forum/smilies/hmm.png Ha valaki idejár, akkor hamar elfelejti, hogy kipihente-e magát. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Jajj borzasztó. :C

EruhelTheOne írta:

Doroko, én is inkább kipihenem magam, ha lehet (bár most meg vagyok betegedve egy hete kb, szóval betegen is tanulok). A lelki és mentális egészségre visszont oda kell figyelni: bármennyire is tudom, hogy most is tanulnom kéne (mondjuk mondattant, abból jó vagyok), inkább foglalkozom olyannal, ami örömöt okoz a számomra, mert ha lelkileg (és testileg) fel vagyok töltődve, sokkal jobban megy a tanulás, mintha idegbetegen ülnék az anyag előtt, és olvasgatnám a szavakat, de semmit nem fognék fel belőle. De amúgy bűntudatom nekem is szokott lenni, szóval meg szoktam nyitni a tanulnivalót két sorozatrész közt /static/img/forum/smilies/lol.png De 4-es 5-ös vagyok a legtöbb tárgyból, és oké, hogy BTK, amit max otthagysz, a legtöbbeket átrugdossák, mikor már fizet, de pszicholingvisztikából pl enyém lett a legjobb zh, és ha picit jobban odafigyelek, és nem betegen, fáradtan írom meg, akkor 20 helyett 22 pontom is lehetett volna akár. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez se könnyű azért (a BTK halál-kombó az a magyar-töri tanári, én, bár nem tanárin, a magyart csinálom ebből), de így is megy, mert minőségi tanulásra megyek, nem mennyiségire /static/img/forum/smilies/smile.png
Gratulálok, akkor biztos az évfolyam egyik legjobbja lehetsz. Hát nálunk nem rugdossák át az embereket. Elmentünk most 250valahányan, és több mint 100 ember bukott. Magáért beszél szerintem. Nagyon irigyellek benneteket, hogy van időtök azt mondani, hogy állj, és feltöltődni, mert így sokkal jobb a mindennapi élet. /static/img/forum/smilies/smile.png

- -

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 ... 5