Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 ... 3 4 5 6 7

#101 2017. 10. 02. - 09h43

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...
Üzenetek: 13 067

[spoiler="

https://kephost.com/images/2017/10/02/oie_zX1Ex95vZhLW.png
"]
https://68.media.tumblr.com/43286b5e3c7758fe63db732499ae6d9d/tumblr_oqgn71x6yv1vasbrvo1_75sq.gif

Az első ember aki meghal
"– Lehetséges? – kérdezte Ysera halkan."
A sors kegyetlen fintora, mivel ő egyébként is halott. :(

Az a személy, akit kibuktatsz, hogy elmenekülj a zombik elől
"Malfurion nyugtalanító erőket érzett mozgásba lendülni társa körül, aki jobb kezével méretes ívet rajzolt a levegőbe, közben olyan nyelven mormolt, amelyet ő még sohasem hallott."
Adjon az ég! Mindent amit szeretnék.. ~~

Az első ember, aki zombivá változik
"– Azt nem tudom – mondta Gandalf."
Háát.. :D Ám legyen!

Az az ember, aki téged buktat ki, hogy elmeneküljön a zombik elől
"– Egy tünde-köpeny csatja! – kiáltott fel egyszerre Legolas és Gimli."
Ketten is egyszerre? (Szabályok értelmében ugyan nem, de nem lennék kispályás..)

A csapat idiótája
"Súja mindenekelőtt Leültette Norikót, és maga is mellé ereszkedett. "
Kettőt egy csapásra. Mind a kettő idióta az én szememben.

A csapat agya
"Odanyújtotta Kavadának a Smith & Wessont, amely még nála volt."
Van benne valami.. De nem a telitalálat.

A csapat orvosa
"– Boszorkány! – sziszegte Mez’Barris az orra alatt."
Ez egészen hihető.

A fegyverszakértő
"Afafrenfere megtántorodott, és Entreri szobájának ajtaja felé bukdácsolt."
Nem lehetne megcserélni az előző két mondatot?

A harcos
"Ki lehetett Ilias anyja?"
Telibe ismét. Jobb találatot sem adhatott volna ki a könyv.

A csapatkapitány
"– Hm – ivott még egy kortyot Arobynn."
Tökéletes befejezés. <3

Milyen témában töltenél ki szívesen kérdőívet a következő hónapban?
Kedvenc ország
Halloween (szezonális)
Kedvenc állat

Külső kép linkje
KÖSZÖNÖM, HA ELOLVASTÁL!
Külső kép linkje

[/spoiler]

https://78.media.tumblr.com/e4dcb501957cfbf355207d8fe035e4e4/tumblr_p8yrl4sglL1x1g694o1_1280.gif

Kijelentkezve

#102 2017. 10. 02. - 17h49

Árnyék gárda
Nettike
Tündérek cinkosa
Nettike
...
Üzenetek: 1 057

Október - Könyv #1

Utolsó módosítás: Nettike (2017. 10. 02. - 19h17)

Kijelentkezve

#103 2017. 10. 11. - 18h30

Abszint gárda
Hirakita
A gárda gyalogosa
Hirakita
...
Üzenetek: 2 283

@Lyah, meglepő volt látni, hogy valaki választotta a Laurát,  egyetlen embert sem ismerek, aki olvasta vagy egyáltalán hallott volna erről a könyvről.

Október - Könyv #1

Kijelentkezve

#104 2017. 10. 11. - 22h32

Szikrázó gárda
Lyah
Moderátor & Eldarya fehér sárkánya
Lyah
...
Üzenetek: 7 758

Hirakita írta:

@Lyah, meglepő volt látni, hogy valaki választotta a Laurát,  egyetlen embert sem ismerek, aki olvasta vagy egyáltalán hallott volna erről a könyvről.

Kedvenc sorozataim egyike (Ahogy a HP és Olimposz hősei is, ahogy belelestem a kérdőívedbe) /static/img/forum/smilies/big_smile.png Mindig öröm látni, hogy valaki más is ismeri őket^^
Apropó. Lukas nagyszerű harcos lehet, csak jól titkolja  /static/img/forum/smilies/lol.png

Utolsó módosítás: Lyah (2017. 10. 11. - 22h33)

Kijelentkezve

#105 2017. 10. 12. - 22h56

Abszint gárda
Hirakita
A gárda gyalogosa
Hirakita
...
Üzenetek: 2 283

Lyah írta:

Apropó. Lukas nagyszerű harcos lehet, csak jól titkolja  /static/img/forum/smilies/lol.png
Annyira titkolja, hogy ha harcra kerülne a sor szerintem, ő még akkor is kilogikázná az egészet mintsem rendes fizikai harcba keveredjen /static/img/forum/smilies/lol.png

Kijelentkezve

#106 2017. 10. 21. - 09h37

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
Wolfy-sempai
...
Üzenetek: 25 393

Október / könyv

https://i.imgur.com/PAaLiaP.gif

Kijelentkezve

#107 2017. 10. 24. - 21h28

Árnyék gárda
Lunarmoon
Zöldfülű
Lunarmoon
...
Üzenetek: 148

Október - könyv

Kijelentkezve

#108 2017. 11. 01. - 12h51

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 944

>> Kellemesen borzongatós novembert kívánok! Megérkezett a halloweeni kérdéssor!

Remélem, a kevés kitöltő ellenére, akik megtették, élvezték a könyves kihívást és a jövőben is szavazni fognak a Könyv-re, ha felbukkan.

Ehavi különlegesség a Meglepetés. Hogy milyen témájú és formájú kérdőív kerül ide, még mi magunk se tudjuk, szóval mindenki számára igazi karácsonyi meglepetés lesz /static/img/forum/smilies/wink.png

Kijelentkezve

#109 2017. 11. 01. - 16h42

Árnyék gárda
Szilvy
Legyőzte a Dahut
Szilvy
...
Üzenetek: 2 970

November - Halloween

Utolsó módosítás: Szilvy (2017. 11. 03. - 20h20)

Kijelentkezve

#110 2017. 11. 02. - 17h49

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 10 062

[Spoiler="

https://kephost.com/images/2017/11/02/oie_CkTZ62kZuSPD-1.png"]

- Számodra mit jelent a halloween?
Egy különleges ünnepet, amikor Élő és Élettelen kapcsolatba léphet.

- Szoktál e beöltözni vagy sminket készíteni erre az alkalomra?
Nem igazán, szerintem nem feltétlen kell kiöltözni erre az alkalomra, de a jelmezbe bújó embereket mindig megmosolygom.

- Mi az első film, ami eszedbe jut a halloweennel kapcsolatban?
Karácsonyi Lidércnyomás

- Milyen zenét hallgatnál egy halloween témájú buliban?
Mindenképp valami olyasmit, ami jól átadja a hangulatát.

- Mit szeretsz a legjobban az ünnepben?
A borzongást és a különleges légkörét.

- A családi, baráti köreidben mennyire vált hagyománnyá a halloween ünneplése?
Családi körben nem annyira elterjedt az ünneplés, olykor azért a tökfaragást nem hagyjuk ki. Így volt ez idén is. Baráti körben azért jóval elterjedtebb, akiket ismerek, azok fele szintén megünnepli a Halloweent.

- Mennyire tartod érdekesnek? Ismered a kialakulásának körülményeit?
Számomra ez az egyik legérdekesebb ünnep. Igen, ismerem és ez csak megerősítette a vonzalmam az ünnep iránt.

- Szívesen dekorálod az otthonod a közelgő ünnep alkalmából? Ha igen, mivel díszíted?
Ha nem is öltözök be, de egy kis díszítést szoktam készíteni. Ilyen például a kifaragott tök vagy éppen egy lufiból és egy lepedőből összeeszkabált szellem. De egyéb aprócska díszeket is szívesen készítek, épp mihez van kedvem.

- Eldaryán melyik a kedvenc HW-s szetted/összeállításod, avagy mit vettél fel arra a bizonyos bulira?
A tavalyiakból mindenképp a Stealth Crow és a Mysterious Entrancess szett némi wd fülecskével megspékelve. Az ideiből az abszolút győztes pedig a Perifying Empress és a Mad Scientist szett.
Egy jó kis i buliba tuti ezek variációit ölteném magamra. ^^

- Hogyan képzeled el a tökéletes halloweeni familiárist? Esetleg már meg is szerezted?
Egy tökéletes familiáris számomra egy vérfarkas lenne, vagy egy eredeti kitsune 9 farokkal *szép álom* Ám, ha az idei Eventet nézzük, a Hydra teljesen levett a lábamról, így őrá szavazok. Sajnos még nem áll módomban, hogy magaménak tudhassam, de ami késik...

- Mely Eldaryai játékosokat párosítanád az alábbi lényekhez/rangokhoz?
Na ehhez tettem egy kis sétát a fórumon :'D
Szerintem:

A zombi: -
A szellem: @Itachyna
Az éjszaka démonja: @Polluxia - @Selira
A múmia: @mileena9
A vámpír: @Alevna
A vérfarkas: @WhiteWoolf - @Pancso És én :3
csontváz: @mileena9 ismételten xD
A boszorkány: @Edinyau
A démon: @Flashy - @ZoSo
A halott kislány: @Ryou[/spoiler]

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/dd8u8a0-390da361-82a1-40d1-9f80-c4610277b1fd.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzcyMDlmNzQ4LTlmZjItNGFiOS1iMjA5LWExMGE2NDY1NjI4MFwvZGQ4dThhMC0zOTBkYTM2MS04MmExLTQwZDEtOWY4MC1jNDYxMDI3N2IxZmQucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.hSCfaUASEMSKL2TkGK-AGjAV4BIK7njXCp3S0FM5Ln8

Kijelentkezve

#111 2017. 11. 03. - 13h20

Obszidián gárda
Signe
A familiárisok barátja
WhiteWoolf
...
Üzenetek: 3 564

November - Halloween

Utolsó módosítás: WhiteWoolf (2017. 11. 03. - 13h22)

https://i.imgur.com/dF6Aucc.gif

Kijelentkezve

#112 2017. 11. 04. - 11h23

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
Wolfy-sempai
...

November/Halloween

Kijelentkezve

#113 2017. 11. 04. - 20h41

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...
Üzenetek: 3 598

[spoiler="

"]
Helyszín: Eldarya, Eel városa, Pince
Szereplők: Te és az eldaryás barátaid
Cselekmény: Miután megkérdezted Krómot, hogy halloweenkor önmagának szokott-e beöltözni, a következő pillanatban már egy halloween buliban találtad magad a többiek társaságában.
---
- Számodra mit jelent a halloween?
Számomra? Mivel ez egy afféle "hozott" ünnep, a jó hangulatnál nem többet. ^^"
- Szoktál e beöltözni vagy sminket készíteni erre az alkalomra?
Igen. Kisebb koromban még rendes bulikat is rendeztem a barátaimnak, ahová elvárt volt a jelmez.
- Mi az első film, ami eszedbe jut a halloweennel kapcsolatban?
A halott menyasszony- barátaimmal ezt néztük meg az egyik évben. Vagy az Addams family.
- Milyen zenét hallgatnál egy halloween témájú buliban?
This is Halloween.. bármilyen feldolgozásban. :D
- Mit szeretsz a legjobban az ünnepben?
Hogy ez is egy nagyszerű lehetőség egy jó kis összezördülésre, amit együtt tölthetünk el.
- A családi, baráti köreidben mennyire vált hagyománnyá a halloween ünneplése?
A szüleim partnerek voltak az első (és a többi) bulirendezésben, azóta mindig kidekoráljuk a házat.
- Mennyire tartod érdekesnek? Ismered a kialakulásának körülményeit?
Szerintem nagyon érdekes, és igen, elég sok mindent tudok róla.
- Szívesen dekorálod az otthonod a közelgő ünnep alkalmából? Ha igen, mivel díszíted?
Mindenféle kis kézműves tárggyal, és töklámpást is faragok, ami a lépcsőnkre kerül.
- Eldaryán melyik a kedvenc HW-s szetted/összeállításod, avagy mit vettél fel arra a bizonyos bulira?
Nem is tudom, ez ilyen vegyes darabokból áll, annyira tetszik minden idén, nem tudok választani.
Az elvetemülten őrült éjjeli démonhercegnő stílusára mentem. :D
Külső kép linkje
- Hogyan képzeled el a tökéletes halloweeni familiárist? Esetleg már meg is szerezted?
Az én tökéletes társam- viccen kívül- a (vér)nyulam, kiválóan megvagyunk mi ketten.

- Mely Eldaryai játékosokat párosítanád az alábbi lényekhez/rangokhoz?
De jópofa! Máris nekilátok. Igyekeztem minél több mindenkit beírni. ^^
A zombi: Tessa
A szellem: Hira
Az éjszaka démonja: mileena9
A múmia: Appuru
A vámpír: Flashy (de csak Nevra miatt ;D)
A vérfarkas: Kyara
A csontváz: Kradri
A boszorkány: Wolfy-sempai
A démon: ZoSo
A halott kislány: ez lehetnék én? :D

Köszönöm a lehetőséget, ismét szuper kérdőívet hoztatok össze! :)
---
- Legyen (elő)karácsonyi meglepetés!
- Kedvenc állat
- Történelem
[/spoiler]

Utolsó módosítás: Xetta (2017. 11. 05. - 13h28)

https://i.imgur.com/hWVHX0w.png

Kijelentkezve

#114 2017. 12. 01. - 15h56

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

>> Kint a decemberi meglepetés!

Reméljük, már mindenki nagyon várja az ünnepeket és azt is, hogy a könyvmolyok ismét rátalálnak erre a témára. Bizony, ezúttal egy karácsonyi témájú könyves kérdőívvel érkeztünk /static/img/forum/smilies/wink.png (Remélem, még mindig szerettek olvasni!)

A másik két lehetőség fej-fej mellett végzett, így mindkettő bent maradt és csupán a Sport téma lépett fel régi-újként.

Ha van bármilyen kérdőív, téma, amit szívesen látnátok itt a Vallatószobában, ne habozzatok felkeresni engem vagy Kyarát. Minden lelkes témaötletet örömmel fogadunk!

Kijelentkezve

#115 2017. 12. 03. - 13h32

Árnyék gárda
Szilvy
Legyőzte a Dahut
Szilvy
...

December - Meglepetés (Könyv #2)

Kijelentkezve

#116 2017. 12. 11. - 20h02

Árnyék gárda
Princesss
Unikornisok cinkosa
Princesss
...
Üzenetek: 299

Helyszín: Eldarya, Eel városa, Főhadiszállás, Szobád

Szereplők:Te és Ykhar

Cselekmény: Eldaryában is tartanak egy a földi karácsonyhoz hasonló ünnepet. Elmesélted Ykharnak, hogy karácsonyra mindig könyvet kértél a szüleidtől, mire lelkesedése korábban ismeretlen magasságokba emelkedett és csak úgy zúdultak Rád a kérdések

- Mikulásvárás ~ Egy könyv, aminek olvasásával meg kell várnod, hogy a fa alá kerüljön
Hát, én idén egy Bibliát kértem, bár igaz, ezt most is tudom olvasni, de jól jönne egy saját példány.

- Ünnepi díszítés ~ Melyek a kedvenc karácsonyi borítóid?
Debbie Macomer - A fagyöngy alatt. Bevallom, nem olvastam még, de annyira gyönyörű a borítója.
https://moly.hu/system/covers/big/covers_365287.jpg?1443176848

- Csúcsdísz ~ Egy könyv, amire boldogan gondolsz vissza
Barbara Robinson - A legeslegszebb betlehemes. Ez egy gyerekkönyv, kifejezetten karácsonyi témájú, már nagyon régen olvastam, de annyira kedves kis történet.

- Csillagszóró ~ Egy kiemelkedő olvasmányod az idei évből
Böszörményi Gyula - Leányrablás Budapesten

- Az ünnepi menü ~ Egy kötet, amibe ne kezdj korgó gyomorral!
Erre nem tudok semmit. Tényleg.

- Olaf, a nyárszerető hóember ~ Melyik az a könyv, amin olvadoztál?
Danielle Steel regényei. Tudom, csöpögős, de néha ilyen is kell. /static/img/forum/smilies/smile.png

- Szánkózás a havas tájon ~ Egy kötet, aminek története hullámvasútra ülteti fel az olvasót
Sarah Sephard - Pretty little liars

- Forralt bor vagy meleg kakaó ~ Egy könyv, amivel télen fogsz bekuckózni a kedvenc italoddal
Ilyenből egész biztos sok lesz, de az Ambrózy báró esetei sorozat többi része mindenképp.

- Hull a hó, hull a hó ~ Egy történet, amelyben sok a ridegség
Jean Sasson - Jazmína választása. Ez egy nagyon brutális történet, tele kegyetlenséggel.

- Karácsonyi énekek ~ Egy könyv vagy író, aki/ami ha szóba kerül, akkor csak dicshimnuszokat tudsz zengeni róla?
Jean Sasson írónő. A könyvei, brutálisak, mindig igaz történetekről ír, izgalmas, és egyben fájdalmas ezeknek a nőknek a sorsát olvasni.

- Mézeskalács házak ~ Melyik könyvnek vagy sorozatnak van a legjobban felépített világa?
Mary E. Pearson - A Fennmaradottak krónikái trilógia.
Fantasztikus a világ, amit az írónő megálmodott, mind a népek, kultúrák,a nyelvek nagyon jól vannak kidolgozva. Zseniális sorozat, nem az a tipikus YA.

- Gyertyák az ablakodban ~ Melyik könyvtől érzed azt a puha, bolyhos, meleg átölelős érzést?
Kiera Cass - A párválasztó

- A karácsony szelleme ~ Kedvenc karácsonyi klasszikusod vagy egy karácsonyi könyv, amit nagyon el akarsz olvasni.
Charles Dickens - Karácsonyi ének.
Mások talán azt mondják, nincs karácsony Kevin nélkül, de nekem nincs karácsony a vén Scrooge és a múlt, jelen és jövő szellemei nélkül. Mindenki ismeri a történetet, még az is, aki nem olvasta, de akkor is tanulságos és szép történet, nem válik unalmassá.

- Karácsony öröme ~ Mi a kedvenced a karácsonyban és/vagy melyek a kedvenc karácsonyi emlékeid?
Egy adott könyvhöz kapcsolódó karácsonyi emléket nem tudnék kiemelni, sokszor kaptam könyveket karácsonyra, de sosem az ajándék volt a legfontosabb az ünnepben. /static/img/forum/smilies/smile.png

- Kedvenc állat
- Történelem
- Sport

Utolsó módosítás: Princesss (2017. 12. 12. - 07h25)

Kijelentkezve

#117 2017. 12. 16. - 15h44

Szikrázó gárda
Lyah
Moderátor & Eldarya fehér sárkánya
Lyah
...
Üzenetek: 7 758

https://i.imgur.com/IWCg95O.png
A rajz, és a rajta szereplők a sajátjaim, kérlek, semmi szín alatt, semmilyen formában ne másold le őket!!
Helyszín: Eldarya, Eel városa, Főhadiszállás, Szobád

Szereplők:Te és Ykhar

Cselekmény: Eldaryában is tartanak egy a földi karácsonyhoz hasonló ünnepet. Elmesélted Ykharnak, hogy karácsonyra mindig könyvet kértél a szüleidtől, mire lelkesedése korábban ismeretlen magasságokba emelkedett és csak úgy zúdultak Rád a kérdések

Megj.: Nagyon sok helyre tudnék egyszerre több könyvet is írni, de ezt igyekszem elkerülni. Valamint azt is, hogy egy könyvet több helyre írjak, amit szintén szívesen tennék. Ezek persze bizonyos kérdéseknél kivédhetetlenek.

ღღღ

- Mikulásvárás ~ Egy könyv, aminek olvasásával meg kell várnod, hogy a fa alá kerüljön
Már rettentően várom, hogy a kezem közé kerüljön Andrzej Sapkowski Vaják című sorozata, amelynek már az összes részét megrendelte a családom, de szigorúan csak szenteste után kezdhetem olvasni. (Ami igazi kegyetlenség velem szemben /static/img/forum/smilies/sad.png )
https://i.imgur.com/OYduCXs.jpg

- Ünnepi díszítés ~ Melyek a kedvenc karácsonyi borítóid?
Nem szoktam kifejezetten karácsonyi könyveket olvasni, és a háztartásomban nincsenek is olyan könyvek, amelyeknek ilyen témájú borítója lenne. Nem szeretnék egy olyan random borítót beilleszteni ide, amit nem is olvastam, csak szépnek találok, tehát… ez okból kifolyólag csak a szimplán kedvenc borító(i)mat mutatom be: Kristin Cashore: Graceling&Fire&Bitterblue
https://i.imgur.com/DDrrhXh.jpg

- Csúcsdísz ~ Egy könyv, amire boldogan gondolsz vissza
A barátaim már mind tudják, hogy ha nem is egyévente, de két-három évenként mindig újra olvasom Christoper Paolini Örökség sorozatát. Ezek azok a könyvek, amik számomra megunhatatlanok, mindegy, hányszor rágom át magam rajtuk. Persze időlegesen mindig jön valami új, amire teljesen rákattanok, és az lesz az „aktuális kedvenc”, de mindig képes vagyok visszacsöppenni Alagaesia világába. Szóval csak jó érzéssel tudok gondolni ezekre a gyöngyszemekre.
https://i.imgur.com/kyL0P74.jpg

- Csillagszóró ~  Egy kiemelkedő olvasmányod az idei évből
Már évekkel ezelőtt belezúgtam Rick Riordan mitológiai világába, de csak tavaly ősszel ismerkedtem meg a második „Percy Jacksonos” sorozatával, az Olimposz hőseivel. Bár a sorozatot nagyjából még új év előtt kivégeztem, a legutolsó rész, a The blood of Olympus már idénre maradt. Mivel a kötet nem jelent még meg magyarul, eredeti nyelven olvastam, ami szerencse, hisz megmaradtak az eredeti poénok, szójátékok, kifejezések, ami sokat hozzá tett az olvasásélményhez. A lényeg, hogy borzasztóan élveztem a könyv minden mozzanatát.
https://i.imgur.com/v53Et0Y.jpg

- Az ünnepi menü ~  Egy kötet, amibe ne kezdj korgó gyomorral!
Ha helyesen értelmezem, akkor olyan könyv kellene, amelyben finom ételek vannak, és megéheznék tőle? Sajnos ilyen egy sem jut eszembe… Esetleg anyám szakácskönyvei /static/img/forum/smilies/lol.png
https://i.imgur.com/i6hepLv.jpg

- Olaf, a nyárszerető hóember ~  Melyik az a könyv, amin olvadoztál?
Erre legjobb példának talán kisgyerekkorom olvasmányait mondhatom, amelyek nagy részével még az iskolában ismerkedtem meg. Akkoriban is szerettem őket, de felnőtt fejjel visszaolvasva szinte elolvadok, mennyire szép, egyszerű, mégis megható üzeneteket rejtenek magukba. Ilyen például a Pötyi és Anti, a Négyszögletű kerek erdő de akár a Micimackó is.
(bocsi, de nem szeretnék egyet kiválasztani)

https://i.imgur.com/WCbzgK8.jpg

- Szánkózás a havas tájon ~  Egy kötet, aminek története hullámvasútra ülteti fel az olvasót
Arra törekedve, hogy ne megint ugyanazokat az örök kedvenceimet hozzam fel, amiket egyébként minden kérdéshez be tudnék írni… Erre példának hoznám Philip Pullman sorozatát, Az Úr sötét anyagait. Az biztos, hogy itt tényleg volt számomra fent és lent…
https://i.imgur.com/hjFuNJG.jpg

- Forralt bor vagy meleg kakaó ~ Egy könyv, amivel télen fogsz bekuckózni a kedvenc italoddal   
Ez nagy eséllyel a fentebb említett Vaják sorozat lesz, ha végre megkapom^^
Már amennyiben lesz időm rendesen bekuckózni…

https://i.imgur.com/OYduCXs.jpg

- Hull a hó, hull a hó ~  Egy történet, amelyben sok a ridegség
Ez kissé elgondolkodtatott, de talán a legmegfelelőbb erre a mű, amit mindenki már legalább hallomásból ismer, ha másért nem, hát a Trónok harca sorozat miatt. George R.R. Martin világa nem kegyelmez senkinek, és a legváratlanabb fordulatok, halálok, veszteségek következhetnek be. Amit a legjobban szeretek benne, hogy nem érdemes jót és rosszat keresned a történetben, mert senki sem fekete vagy fehér. Mindenkinek megvannak a maga motivációi és erkölcsi értékrendje, és csak hosszútávon derülhet ki, hogy ki keveri jól a lapjait. A A jég és tűz dala hűen ábrázolja a rideg, olykor egyenesen kegyetlen valóságot.
https://i.imgur.com/pkWSqKj.jpg

- Karácsonyi énekek ~  Egy könyv vagy író, aki/ami ha szóba kerül, akkor csak dicshimnuszokat tudsz zengeni róla?
Mivel a legnagyobb kedvenceimet már ellőttem, nem tudnám ezt a kérdést megválaszolni önmagam ismétlése nélkül. Több név is eszembe ötlött, de aktuálisan talán Rick Riordan az, akit szívesen dicsérek mások előtt. Meg persze az általa íródott Percy Jackson regényeket~
https://i.imgur.com/Ggue3hj.jpg

- Mézeskalács házak ~  Melyik könyvnek vagy sorozatnak van a legjobban felépített világa?
Minden egyes fantasy világ más és más. Épp az egyediségük miatt szeretjük őket, legalábbis én biztosan, mert sajátosak, nem olyanok, mint a mi valóságunk. Ezért is érezném azt igazságtalanságnak, ha ki kellene mondjam, A-t jobban szeretem, mint B-t. Ilyet nem fogok tenni. maradjunk csak annyiban, hogy az általam olvasott könyvek világát egytől egyig imádom, mindet másért, és most csak úgy találomra kiemelek egyet.
Peter Freund Laura sorozata nem csak azért fogott meg, mert a főszereplővel egy néven osztozunk, hanem a története, és a kitalált világa is egyből magával ragadott. Bár az vitathatatlan, hogy az első kötetet ezért kaptam meg ajándékba még vagy tíz éve /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://i.imgur.com/XGZ8Knr.jpg

- Gyertyák az ablakodban ~ Melyik könyvtől érzed azt a puha, bolyhos, meleg átölelős érzést?
Azt hiszem, ez talán a Harry Potter lehet. Igaz, nem mostanság olvastam, de arra emlékszem, hogy szívmelengető érzés volt. Főleg, mivel a filmeket előbb láttam, már eleve úgy kezdtem bele, hogy a karakterek a szívemhez nőttek. A mai napig jó érzéssel tölt el, ha rá gondolok.
https://i.imgur.com/57XIgpo.jpg

- A karácsony szelleme ~ Kedvenc karácsonyi klasszikusod vagy egy karácsonyi könyv, amit nagyon el akarsz olvasni.
Nem tudom, mennyire mondhatnánk karácsonyi klasszikusnak, de az egyetlen könyv a repertoáromban, amit erre a kérdésre írni tudnék. Még általánosban színdarabként adtuk elő, és meghatározó mozzanata volt az életemnek Oscar Wilde meséje: A boldog herceg.
https://i.imgur.com/57OmxBe.jpg

- Karácsony öröme ~ Mi a kedvenced a karácsonyban és/vagy melyek a kedvenc karácsonyi emlékeid?
Kiskoromban, mikor még falun laktunk, minden egyes szenteste autóba ültünk a családdal, bementünk a városba, és az ablakokon át megszámoltuk a karácsonyfákat. Ezidő alatt a Jézuskának bőven volt ideje kihelyezni az ajándékokat /static/img/forum/smilies/smile.png
Idősebb koromra ez a szokás megmaradt, miután anyámmal a városba költöztünk. Minden 24.-én sétálunk a városban, remélhetőleg hóesésben, és számolunk. A leggyönyörűbb az egészben, mikor hull a hó, és a kivilágított városban nincs egy áldott lélek sem. Mindig is imádtam az esti sétákat, és az utcák kihaltsága és a karácsonyi fények mindig emlékezetessé teszik az ilyen alkalmakat.
Sajnálatos módon idén ez nem lesz így, de talán 25.-én bepótoljuk.

https://i.imgur.com/i6hepLv.jpg

- Kedvenc állat
- Történelem
- Sport

Utolsó módosítás: Lyah (2017. 12. 17. - 12h15)

Kijelentkezve

#118 2017. 12. 17. - 19h10

Obszidián gárda
Carthya
A gárda katonája
Carthya
...
Üzenetek: 648

December

Kijelentkezve

#119 2018. 01. 02. - 22h19

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

>> Történelmi események vannak készülőben januárban!

Január - Történelem

(<-Wolfy javaslatára mostantól a hónap témáját felvezető hszben is megtaláljátok a kérdőívet)

Habár jócskán visszaesett a kitöltők száma, kegyesen ráfogjuk a karácsonyi (és vizsga) készülődésekre, és továbbra is töretlen lelkesedéssel készülünk Kyarával. Egyébként is, könyvekről személy szerint mindig szeretek olvasni /static/img/forum/smilies/wink.png

A megszavazott történelmi kérdéssor már a helyén, remélem tetszeni fog a felépítése. Csak annyit fűznék hozzá:

Veni, vidi, vici. - Julius Ceasar

Utolsó módosítás: Stofi (2018. 01. 09. - 09h44)

Kijelentkezve

#120 2018. 01. 03. - 13h45

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
Wolfy-oneechan
...

2018. Január

Kijelentkezve

#121 2018. 01. 05. - 20h32

Árnyék gárda
Princesss
Unikornisok cinkosa
Princesss
...
Üzenetek: 299

Január

Kijelentkezve

#122 2018. 01. 06. - 12h45

Árnyék gárda
Szilvy
Legyőzte a Dahut
Szilvy
...

Január - Történelem

Utolsó módosítás: Szilvy (2018. 01. 06. - 13h11)

Kijelentkezve

#123 2018. 01. 09. - 10h25

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Január - Történelem

Kijelentkezve

#124 2018. 02. 01. - 21h26

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

>> A február mozgásra szólít!

Köszönöm a visszajelzéseket, reméljük továbbra is sikerül izgalmas kérdőíveket összeállítanunk és találnunk. Februárban kettő az egyhez arányban győzedelmeskedett a Sport téma, ahogy Szilvy említette is, akár szezonális kérdőívként is szerepelhetett volna a közelgő Téli Olimpia miatt. Én már nagyon várom a nyitóünnepséget! /static/img/forum/smilies/smile.png
Aztán, ha valaki kérdőív kitöltésekor vagy a kitöltöttek olvasásakor kedvet kap egy kis mozgáshoz, annak csak örülünk /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Február - Sport

Utolsó módosítás: Stofi (2018. 02. 01. - 21h28)

Kijelentkezve

#125 2018. 02. 01. - 22h10

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...
Üzenetek: 13 067

https://68.media.tumblr.com/4ccd0618cc201c6a9e7826c30cc6d8e5/tumblr_ot830h3X5e1uw8e6qo1_400.png

Február - Sport

https://78.media.tumblr.com/e4dcb501957cfbf355207d8fe035e4e4/tumblr_p8yrl4sglL1x1g694o1_1280.gif

Kijelentkezve

Oldalak : 1 ... 3 4 5 6 7