Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3

#1 2017. 06. 19. - 19h46

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 735

https://i.imgur.com/tP4oSHr.png
A világ telis-teli van érdekes és meghökkentő, olykor szemet kápráztató dolgokkal. Az univerzum óriási és kifürkészhetetlen, de vajon a közvetlen közelünkben lévő természetet teljesen ismerjük?
Ebben témában megoszthatjátok a gondolataitokat a különböző tudományos felfedezésekkel kapcsolatban, de már ismert, akár iskolában tanult tényeket, téziseket is kibeszélhettek.

A téma Polluxia felvetése nyomán született meg.

Mivel ez nem egy vitatéma és szeretnénk elkerülni bárkinek bárminemű megsértését, fokozottan felhívjuk a figyelmeteket hogy vallásokkal kapcsolatos témákat ne érintsetek a beszélgetéseitekben, és ugyan ez vonatkozik a politikai tartalmú kijelentésekre is. Ezeket a hozzászólásokat el fogjuk távolítani és szerzőiket figyelmeztetésben részesítjük.

Természetesen a Fórum Szabályzata itt is érvényes, az előbb említett kiemelt pontokon túl, teljes egészében tartsátok be őket!

https://i.imgur.com/XLqB29D.gif

Kijelentkezve

#2 2017. 06. 19. - 21h04

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...
Üzenetek: 4 879

Köszi Aliz a téma megnyitását! ^^

Hol is kezdjem? Amikor gyerek voltam Tengerbiológus szerettem volna lenni. Aztán ez később megváltozott Csillagászra. Majd ahogy teltek az évek, rájöttem, hogy se a biológiához, se a kémiához, se a fizikához nem értek olyan szinten, hogy ezek megvalósulhassanak, és még ha bizonyos dolgok érdekeltek is, sok minden "kötelező" információ a lehető legkevésbé sem. Szóval maradt csak a puszta kíváncsiság, érdeklődés és rajongás. /static/img/forum/smilies/smile.png
Mindig is foglalkoztatott az a kérdés, hogy mit rejt a víz. Mi van az óceánok fenekén, a tengerekben... ?
Számomra egy bámulatos világot jelent ez az egész, olyan, mintha nem is a Földön létezne, hanem egy tök más világban.
Ami nagy álmom, hogy egyszer szemtanúja lehessek a tenger biolumineszcenciájának. ^^

Biolumineszcencia

De van valami, amit még ezektől is jobban csodálok. Jobban bárminél, ami itt, a Földön megtalálható. Azok pedig a csillagok. Nem igazán tudok annál nyilvánvalóbb okot mondani arra, hogy miért imádom őket, mint hogy: Gyönyörűek. Ha elemeznem kellene a dolgot, (és ez most lehet, hogy kicsit erős lesz) akkor talán az is közrejátszik, hogy egy olyan csodálatos dologról beszélünk, aminél az emberiség nem erősebb, nem tudja tönkretenni. Persze, az Űr is szennyezve van, elég rendesen ez tény.. de a csillagokat, bolygókat nemes egyszerűséggel nem tehetjük magunkává. Nem érinthetjük meg őket, nem vásárolhatjuk meg őket. Kutathatjuk, és csodálhatjuk, de sose ismerhetjük meg eléggé azt a csodálatos világot, amiben a Földünk él.
A kedvenc bolygóm a Neptunusz. Valószínűleg a színe miatt vált favorittá, de persze azóta egész sok mindent megtudtam róla. Például, hogy az egyik Holdját (a legnagyobbat) Tritonnak hívják. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Neptunusz

Kedvenc csillagom pedig /dobpergés/ a Pollux. Ennek nyilván személyes okai is vannak, meg hát amúgy is. Nem lehet nem imádni egy olyan csodálatos vörös óriást, akinek a nevéhez még legendák/mítoszok is fűződnek. :3

Pollux(ez a kép azért nem semmi)

Szóval nagyjából mindent imádok igazából, ami a Földünkön kívül megtalálható. Meg ami benne is természetesen.
Ha valaki felajánlaná, hogy 1 hétre menjek egy luxus szállodába wellnessezni, vagy menjek 1 hétre az természetbe barlangászni, hegyet mászni, túrázni.... Én tuti biztos, hogy az utóbbit választanám. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://kepkuldes.com/images/f674206a31dbf1446cebec6b81499a07.jpg

Kijelentkezve

#3 2017. 06. 20. - 02h08

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...
Üzenetek: 33 762

Akkor azt hiszem Polluxia, tetszeni fog ez a 4GB-os kép az Andromedáról. Fantasztikus fotó! Habár ma is elhűlök olykor ilyesmik láttán, ma már nem úgy gondolkodom hogy "Úristen, ilyen kicsi vagyok ebben az elképzelhetetlenül nagy Világegyetemben" hanem úgy, hogy "Minden mindEGY." - más szóval én is a része vagyok ennek a Hatalmas egésznek.

Azt pedig elmondhatom magamról, hogy én többek között a Kvazárok megszállottja vagyok.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 02h09)

https://cdn.discordapp.com/attachments/415638018116943894/611985937655922698/Krisna-Signature-by-Lucifer.gif

Bejelentkezve

#4 2017. 06. 20. - 02h40

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

De még mennyire, hogy tetszik! Csodaszép.
Nekem még mindig van néha olyan érzésem, hogy ez a hatalmas világ elnyel, de elég ritkán. Régen nagyon nyomasztott - a rajongásom ellenére is - a tény, hogy az Űrnek "nincs vége". Tehát ez, hogy folyton tágul, és hogy végtelen... valamiért mindig nyomasztott.
Aztán volt szerencsém Richard Feynman idézetéhez, ami után kicsit elgondolkodva rájöttem, hogy ez inkább lenyűgöző, sem mint nyomasztó.

R.F idézet

A Kvazárok illusztrálása engem rendszerint lenyűgöz (nem meglepő módon), bár annyira sok mindent nem tudok róluk. Viszont a Fekete lyuk önmagában már nagyon régóta foglalkoztat.
Csodálom, hogy létezik az az energia, ami még a fényt is képes magába zárni, gyakorlatilag elnyelni.

Kijelentkezve

#5 2017. 06. 20. - 14h00

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...
Üzenetek: 244

Polluxia írta:

A Kvazárok illusztrálása engem rendszerint lenyűgöz (nem meglepő módon), bár annyira sok mindent nem tudok róluk. Viszont a Fekete lyuk önmagában már nagyon régóta foglalkoztat.
Csodálom, hogy létezik az az energia, ami még a fényt is képes magába zárni, gyakorlatilag elnyelni.

Inkább talán az a tömeg, bár a tömeg-energia ekvivalencia után bármi lehetséges /static/img/forum/smilies/smile.png Gyakorlatilag akkora a gravitációs vonzásuk, hogy még ha ki is bocsájtanak fotont, azok nem képesek elhagyni a fekete lyuk gravitációs erőterét.

A csillagászat amúgy engem is csak maximum érdekességek terén érdekel, maga a szak nagyon nehéz.

Amúgy nagyon örülök annak, hogy ilyen téma is nyílt, remélem, sok érdekességet olvashatok még itt, meg majd én is összeszedem a gondolataimat, hátha akad valami megosztásra méltó.

~Francesca

Kijelentkezve

#6 2017. 06. 20. - 14h12

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Polluxia írta:

Ebből is látszik, hogy az ember maga mennyire más frekvenciára van berendezkedve. Nagyon sok felvétel van egyébként, ami a különféle hangokat adja vissza az Űrből. Azt nem tudom, mennyire hitelesek - ugye mert manapság mit lehet tudni - mindenesetre nagyon elgondolkodtató, és kicsit hátborzongató is.

Ugyanez van az Óceánok mélyén felvett hangokkal. Bele se merek gondolni, mik létezhetnek még a sötétben. A hangok alapján, nem épp csöppségekről van szó, bármik is legyenek (igen tudom, jéghegy meg buborék...).

https://cdn.discordapp.com/attachments/415638018116943894/611985937655922698/Krisna-Signature-by-Lucifer.gif

Bejelentkezve

#7 2017. 06. 20. - 14h21

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

Polluxia írta:

Ebből is látszik, hogy az ember maga mennyire más frekvenciára van berendezkedve. Nagyon sok felvétel van egyébként, ami a különféle hangokat adja vissza az Űrből. Azt nem tudom, mennyire hitelesek - ugye mert manapság mit lehet tudni - mindenesetre nagyon elgondolkodtató, és kicsit hátborzongató is.

Ha így láttad, hogy az űrben felvett hangok, akkor nekem nem igazán tűnik hitelesnek /static/img/forum/smilies/smile.png Mivel a hang egy nyomáshullám, így közeg nélkül, vagyis az űrben nem terjed. Ha jól tudom, a más sugárzásokat szokták hanggá konvertálni, esetleg nincs feltüntetve ott, ahol hallgattad, hogy mi is az? /static/img/forum/smilies/smile.png

~Francesca

Kijelentkezve

#8 2017. 06. 20. - 14h28

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Ez tévhit. Az űrben is vannak hangok. De pontosabb "észlelésükhöz" elsősorban speciális eszközökre van szükség (más frekvencián léteznek - más szóval emberi füllel nem feltétlen fogod hallani, holott nagyon is ott vannak), mert más mechanizmusok által jönnek létre, mint pl. az itt (Földön) megszokott módon.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 14h30)

Bejelentkezve

#9 2017. 06. 20. - 14h37

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

Ez tévhit. Az űrben is vannak hangok. De pontosabb "észlelésükhöz" elsősorban speciális eszközökre van szükség (más frekvencián léteznek - más szóval emberi füllel nem feltétlen fogod hallani, holott nagyon is ott vannak), mert más mechanizmusok által jönnek létre, mint pl. az itt (Földön) megszokott módon.

Ezzel nem vitatkozok, de azt akkor sem lehet hangnak nevezni a hang definíciójából kifolyóan /static/img/forum/smilies/smile.png
Az elektromágneses hullámok nem hangok, inkább a "fény" különböző formái.

~Francesca

Kijelentkezve

#10 2017. 06. 20. - 15h19

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Francesca:
Igen, ezért nem is indultam el a Csillagászati irányba. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Szerintem soha nem lennék képes mindent megtanulni és megérteni, ami ehhez kell.
De az ilyen dolgokat meg tudom jegyezni, amik érdekelnek.
Például itt van a Fekete Lyuk is. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Régen soha nem értettem, hogy hova tűnnek belőle a dolgok... Mostanra már (többek közt amit te is leírtál) egy csomó mindent tudok róluk, bár ez még mindig egy töredéke annak, amit valószínűleg rejtenek, és amiről még a tudomány se tud. /static/img/forum/smilies/smile.png
Jó, hogy az ilyen dolgoknál mindig tanulhat valami újat az ember, szóval ha vannak érdekességeid ne habozz megosztani őket. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Lawrence:
Az Underwater Sounds tényleg hátborzongató. Az 5.-ös besorolású hang simán elmenne egy horrorfilmbe is. És a tudat, hogy ezek tényleg létező hangok... nos, még hátborzongatóbbá, és még varázslatosabbá teszi. A bálnák énekét mondjuk kifejezetten szeretem. Relaxációhoz tökéletes.

Ami pedig az Űr hangjait illeti, számomra teljesen hihető. Egyrészt a Neptunusznál lévő hangok. Ha jól tudom, azon a bolygón rengeteg vihar van, és a fújó szelek sebessége elérheti a 2000 km/h-t is. Aminek simán el tudom képzelni, hogy van egy erőteljes hangja.

Az pedig, hogy létezik-e hang az Űrben, vagy sem... az én véleményem az, hogy igen, még ha ez szembe is megy a tudománnyal. Ugye ahogyan te is írtad Francesca, a hang az egy nyomáshullám. De ez nyilván az a hang, amit mi emberek észlelünk.
Szerintem egyáltalán nem kizárt, hogy a hangnak létezik egy olyan formája is (például egy másik frekvencián működő hang), ami az emberi fülnek nem észlelhető, és képes akár az Űrben is terjedni.
De ez csak magánvélemény.

Utolsó módosítás: Polluxia (2017. 06. 20. - 15h20)

Kijelentkezve

#11 2017. 06. 20. - 15h31

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Polluxia írta:

Francesca:
Igen, ezért nem is indultam el a Csillagászati irányba. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Szerintem soha nem lennék képes mindent megtanulni és megérteni, ami ehhez kell.
De az ilyen dolgokat meg tudom jegyezni, amik érdekelnek.
Például itt van a Fekete Lyuk is. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Régen soha nem értettem, hogy hova tűnnek belőle a dolgok... Mostanra már (többek közt amit te is leírtál) egy csomó mindent tudok róluk, bár ez még mindig egy töredéke annak, amit valószínűleg rejtenek, és amiről még a tudomány se tud. /static/img/forum/smilies/smile.png
Jó, hogy az ilyen dolgoknál mindig tanulhat valami újat az ember, szóval ha vannak érdekességeid ne habozz megosztani őket. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Sajnos régen volt már ez, első évben csináltam meg a csillagászat alapjai kurzust, és az oktató olyan ijesztő volt, hogy kicsit el is vette a kedvem a többitől, mint a rendes csillagászat vagy a csillagászattöri... De ha érdekel, elküldöm az oktató honlapját, az nagyon szépen meg van szerkesztve, és nagyon alap nyelven és érthetően elmagyarázza a dolgokat /static/img/forum/smilies/smile.png

A hangról meg annyi, hogy nyomás hullám. Ahhoz, hogy legyen hullám, kell hogy legyen anyag /static/img/forum/smilies/smile.png Például az hihető, hogy a Neptunusznak van hangja, mivel van légköre is, vagyis ott lennie kell valamilyen gáznak, amiben ez a nyomásváltozás létrejöhet. De úgymond a bolygóközi térből (vagy hogy mondják ezt szakszerűen) ahol nincs anyag, ott nem lehet hang.
Amúgy a biztonság kedvéért megkérdeztem néhány csillagász ismerősömet is, akik nekem adtak igazat a vitában /static/img/forum/smilies/smile.png

Ó, ami még érdekesség eszembe jutott, azok a gravitációs kutatások, amik most nálunk is gőzerővel zajlanak. Két-három csoporttársam is van, aki a gravitációs hullámokkal foglalkozik, és nekem az bonyolult, de érdekesnek érdekes. Ha jól tudom, ezek segítségével vissza lehetne követni a világegyetem korábbi korszakait, a fotonkorszak előttieket. Mert a fénnyel csak addig lehet következtetéseket levonni, amikor már volt fény.

~Francesca

Kijelentkezve

#12 2017. 06. 20. - 15h59

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Nem emlékszek semmiféle vitára. Az űrben foghatók be "hangok" (azt, hogy te mettől kezdve nevezed annak, a saját dolgod - attól hogy az érzékszerveid fejletlenek a befogásukhoz, még léteznek). Rengeteg forrás van, ahonnan ezek eredhetnek. S még erről a sárgolyóról se kell elmozdulni ahhoz hogy tudd, vannak olyanok (élőlények által kibocsátottak IS) - amiket emberi füllel nem tudsz érzékelni. Lásd pl. az ultrahang.

Az tény, hogy a hang pontos definíciója itt kezdődik: "A hang a hallószervünk által felfogható, a levegőben mechanikai hullámként terjedő rezgés..." - te ebbe "kötöttél bele" (javítottál), semmi többet nem mondtál, ami miatt vitának lehetne nevezni a fentebbi kommenteinket. És igazad is van, hivatalosan a hang ennyit jelent.

Én viszont, mivel nem hivatalos frekvencián írok, kicsit levetkőzöm az emberi egóm (?) és azt mondom, számomra az is hang, amit nem hallok. Mert más hallhatja, és hasonló elven működik. Mindössze az én szervezetem és hallószervem kevés ahhoz, hogy érzékelhessem. Más nagyon is képes erre (mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy különféle eszközöket használva mégis csak halljuk, ami az Űrben zajlik).

Egy olyan testtel létezel, ami a Földi élethez alakult ki s még ott se tökéletes a fentebbiek alapján, sőt számos érzékszerv egyre inkább tompul. Mégis akadnak emberek, akik betegesen, szó szerint földhözragadt módon próbálnak mindent "ehhez a lakhelyhez" viszonyítani. Holott ősi és meglehetősen primitív hiba.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 16h11)

Bejelentkezve

#13 2017. 06. 20. - 16h11

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

Nem emlékszek semmiféle vitára. Az űrben foghatók be "hangok" (azt, hogy te mettől kezdve nevezed annak, a saját dolgod - attól hogy az érzékszerveid fejletlenek a befogásukhoz, még léteznek). Rengeteg forrás van, ahonnan ezek eredhetnek. S még erről a sárgolyóról se kell elmozdulni ahhoz hogy tudd, vannak olyanok (élőlények által kibocsátottak IS) - amiket emberi füllel nem tudsz érzékelni. Lásd pl. az ultrahang.

Az tény, hogy a hang pontos definíciója itt kezdődik: "A hang a hallószervünk által felfogható, a levegőben mechanikai hullámként terjedő rezgés..."
Én viszont nem tervezek másnak megnevezni ezt. Ezek csak szavak. Más szóval ha én űrbéli hangokról papolok, tudom jól mit tesz és azt is, hogy a sablondefiníció ellenében akkor is hangról beszélünk, amit mi már nem tudunk érzékelni. Aztán, hogy egyénenként ki honnan kezel hangként valamit, nem érdekel.

Egy olyan testtel létezel, ami a Földi élethez alakult ki s még ott se tökéletes a fentebbiek alapján, sőt számos érzékszerv egyre inkább tompul. Mégis akadnak emberek, akik betegesen, szó szerint földhözragadt módon próbálnak mindent "ehhez a lakhelyhez" viszonyítani. Holott ősi és meglehetősen primitív hiba.

Nem az emberi füllel érzékelhetőséget kérdőjeleztem meg, ne érts félre /static/img/forum/smilies/smile.png Csupán fizikailag értelmeztem a definíciót, ami nyilván az én hibám, fizikusként eléggé ragaszkodom az ilyesmikhez. Amit mondtam, az nem a frekvenciájára irányult egy rezgésnek, mely lehet nyilván az emberileg érzékelhető tartományba eső vagy sem, hanem magára a rezgés terjedésének módjára /static/img/forum/smilies/smile.png Mint a definíciód is írja, mechanikai hullám, melynek létezéséhez szükség van anyagra.
Bocsánat, ha félreérthető voltam /static/img/forum/smilies/smile.png

~Francesca

Kijelentkezve

#14 2017. 06. 20. - 16h13

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

melynek létezéséhez szükség van anyagra

És ha belegondolsz, hogy a tudósok ismerete mennyire hiányos ezen a téren is.

Egyébként meg de, a Világűrnek is van anyaga, így a fentebb említett kijelentésed megint értelmetlen, illetve itt lényegtelen. Kicsi a sűrűsége - jelenlegi ismereteink szerint - de van. Viszont Földi laboratóriumokban se lehetséges hasonló "tér" mesterséges létrehozása. Nem véletlenül egyébként.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 16h19)

Bejelentkezve

#15 2017. 06. 20. - 16h22

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

melynek létezéséhez szükség van anyagra

És ha belegondolsz, hogy a tudósok ismerete mennyire hiányos ezen a téren is.

Egyébként meg de, a Világűrnek is van anyaga. A sűrűsége viszont extrém kicsi. Ilyen kis sűrűségű "tér" előállítása jelenleg lehetetlen a Földön.

Ez is attól függ, mettől nézzük a világűrt, persze /static/img/forum/smilies/smile.png A Föld és a többi bolygó légköre is fokozatosan ritkul a távolsággal, így nehéz meghúzni egy határt. Ez többnyire önkényes is, valaki egyszer azt mondta, hogy onnantól van légkör, ahonnan a nyomás valami adott értéket vesz fel.
Viszont ha belegondolsz a gázok egyszerűsített modelljébe, akkor a részecskék közt nincs kölcsönhatás, teljesen rugalmasan ütköznek egymással. Egy nyomáshullám terjedéséhez az az egy-két véletlen űrbe kijutott részecske nem elegendő, amennyire jól tudom.

~Francesca

Kijelentkezve

#16 2017. 06. 20. - 16h29

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

A kérdés, hogy valóban jól tudod-e. Tudjuk jól, mennyi elméletet ki lehetett dobni a kukába eddig, és mennyit ki kell majd még.

Egyébként elméletileg ez NASA felvétel a Marsról.

"Ismét feladta a leckét a NASA csapatának a Mars, lévén az MRO űrszonda HiRISE kamerája egy olyan fotót készített a vörös bolygóról, amivel kapcsolatban még a szakemberek sem tudják, hogy mit ábrázol.

Azon túl persze, hogy a felvételen biztosan egy orbitális nagy lyuk látható, amihez hasonlót eddig még nem láttak a bolygón, ellentétben a mellette elhelyezkedő kis mélyedésekkel, amelyek egyszerű krátereknek tekinthetők.

A kérdéses kép egyébiránt egy olyan felületről készült, amelyet teljes egészében szén-dioxid borít, és amin tisztán kivehető a hatalmas, tátongó lyuk, ami vagy egy extra nagy becsapódási kráter, vagy egy beomlás, ami alátámasztaná az elméletet, miszerint a Mars egy üreges bolygó.
"

Külső kép linkje

Viszont őszintén szólva nem tudom komolyan venni ezt a képet. Ha ilyen minőségű munkával álltam volna a Mozgóképes Animáció Szakon vizsgakipakoláson a Vizsgáztató Művész hölgyek és urak elé, egy hatalmas évismétlés tudatában küldtek volna haza és valószínűleg a nyílt megaláztatásom után még éveken át mutogatnák a leendő Diákoknak a munkám elrettentő példaként, "Miért ne aludj a 3D Animációs órán" címszóval.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 16h30)

Bejelentkezve

#17 2017. 06. 20. - 16h35

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Tudományosan én is igazat adok neked Francesca, viszont tény (szerintem legalább is), hogy a tudomány sem elég fejlett ahhoz, hogy bizonyos dolgokra vonatkozva kizárjanak másmilyen dolgokat.
Ahogy Lawrence megosztotta a hang definícióját, láthatjuk, hogy azt írja "hallószervünk által felfogható". Tehát az a hang, amit hallunk. És a Tudomány ezt itt el is döntötte.
Szóval ettől elvonatkozva, szerintem ha jobban vizsgálnák ezeket a dolgokat, akkor ezeket a bizonyos hangokat amiket ők rezgéseknek, meg mit tudom én miknek állítanak be, lehet hogy másféleképpen is lehetne értelmezni. Részemről minden hang, amit - még ha én nem is - de mások /állatok, gépek/ fel tudnak fogni, az már mellékes, hogy tudományos szempontból nem feltétlenül nevezzük annak.
De tudom, hogy te szereted a fizikát, szóval megértem, hogy oszloposan állsz a törvények mellett, viszont ez a szép az egészben. Hogy megismerjük egymás nézőpontjait, véleményeit.

Egyébként, ezt a hang dolog kicsit tudom hasonlítani a feromonhoz. Gondolom tudjátok, hogy mi. Vicces, hogy ezt is a tudomány "kémiai vegyületnek" nevezi azért, mert nincs se illata, se szaga. Pedig valójában ezt is belélegezzük, és úgy van hatással az emberi elmére, tehát részemről ez is egy illat. Valami, amit nem érzek, de akkor is létezik, és akkor is azon az elven működik, mint bármelyik másik illat/szag.

Kijelentkezve

#18 2017. 06. 20. - 16h36

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

A kérdés, hogy valóban jól tudod-e. Tudjuk jól, mennyi elméletet ki lehetett dobni a kukába eddig, és mennyit ki kell majd még.

Egyébként elméletileg ez NASA felvétel a Marsról.

"Ismét feladta a leckét a NASA csapatának a Mars, lévén az MRO űrszonda HiRISE kamerája egy olyan fotót készített a vörös bolygóról, amivel kapcsolatban még a szakemberek sem tudják, hogy mit ábrázol.

Azon túl persze, hogy a felvételen biztosan egy orbitális nagy lyuk látható, amihez hasonlót eddig még nem láttak a bolygón, ellentétben a mellette elhelyezkedő kis mélyedésekkel, amelyek egyszerű krátereknek tekinthetők.

A kérdéses kép egyébiránt egy olyan felületről készült, amelyet teljes egészében szén-dioxid borít, és amin tisztán kivehető a hatalmas, tátongó lyuk, ami vagy egy extra nagy becsapódási kráter, vagy egy beomlás, ami alátámasztaná az elméletet, miszerint a Mars egy üreges bolygó.
"

http://androgeek.hu/kep.php?kep=pictures/tudomany/egy-nagy-lyukat-talalt-a-marson-a-nasa-de-fogalmuk-sincs-hogy-mi-az_2.jpg&normalx=744

Viszont őszintén szólva nem tudom komolyan venni ezt a képet. Ha ilyen minőségű munkával álltam volna a Mozgóképes Animáció Szakon vizsgakipakoláson a Vizsgáztató Művész hölgyek és urak elé, egy hatalmas évismétlés tudatában küldtek volna haza és valószínűleg a nyílt megaláztatásom után még éveken át mutogatnák a leendő Diákoknak a munkám elrettentő példaként, "Miért ne aludj a 3D Animációs órán" címszóval.

Ez nyilván így van, ezzel én is nap mint nap találkozom, de az azért egy eddig elég jól alkalmazott tény a gyakorlatban, hogy az űrben vákuum van /static/img/forum/smilies/smile.png

Érdekes kép...
De azért azt vedd figyelembe, hogy egy szondánál meglehetősen korlátozottak a lehetőségek /static/img/forum/smilies/smile.png Földi körülmények közt könnyen állíthatjuk az olyan dolgokat, mint fényerő és a többi, egy műszernél viszont ezek nem feltétlen egyszerű dolgok.
Meg attól is függ, hogyan készítették a képet. Látható fényű, esetleg más? Elkérhetem a forrást? /static/img/forum/smilies/smile.png Most már érdekel a dolog /static/img/forum/smilies/big_smile.png

~Francesca

Kijelentkezve

#19 2017. 06. 20. - 16h41

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

A forrás is csak annyit ír le, amennyit én bemásoltam. Talán akad valami idegen nyelvű leírás is, de fogalmam sincs. Amint lesz egy kicsit több időm, ráfekszek, hátha találok valamit.

Egyébként a NASA-ban nem lehet bízni. És az általad leírtakra hivatkozva főleg könnyű hamis képeket csinálni. A szakmám része, szóval tudom. És valljuk be, hogy a NASA sokszor járatta le magát a nyilvánosság előtt.

Polluxia írta:

Részemről minden hang, amit - még ha én nem is - de mások /állatok, gépek/ fel tudnak fogni, az már mellékes, hogy tudományos szempontból nem feltétlenül nevezzük annak.

Én is pontosan így viszonyulok a Hangokhoz, még ha a definíció szembemegy az elképzeléseimmel. De pont azért kell ilyen felfogás, ilyen "lázadó" felvetés és miegymás, hogy ok és indok legyen arra, hogy "rácáfolunk" vagy "bebizonyítjuk" vehemenciával rávetve magunkat a témára (vagy az okosabbak?) neki ugorjanak, s valami újra derüljön fény.

Ez mindig is így ment. Kell egy ellenpont. Mert anélkül csak egy irányba való haladásból állna lényegében minden.

/ Az meg tény, hogy a tudomány engem nem minden ízben tud meggyőzni. Szóval ha valakit ez érzékenyen érint, akkor néha egyszerűbb lesz ignorálnia engem, ha nem akar ideges lenni. Viszont arra felhívom a figyelmet, senkit nem ítélek el azért, mert másképp vélekedik, vagy a tudománynak ad minden ízben igazat. /

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 16h46)

Bejelentkezve

#20 2017. 06. 20. - 16h57

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

A forrás is csak annyit ír le, amennyit én bemásoltam. Talán akad valami idegen nyelvű leírás is, de fogalmam sincs. Amint lesz egy kicsit több időm, ráfekszek, hátha találok valamit.

Egyébként a NASA-ban nem lehet bízni. És az általad leírtakra hivatkozva főleg könnyű hamis képeket csinálni. A szakmám része, szóval tudom. És valljuk be, hogy a NASA sokszor járatta le magát a nyilvánosság előtt.

Polluxia írta:

Részemről minden hang, amit - még ha én nem is - de mások /állatok, gépek/ fel tudnak fogni, az már mellékes, hogy tudományos szempontból nem feltétlenül nevezzük annak.

Én is pontosan így viszonyulok a Hangokhoz, még ha a definíció szembemegy az elképzeléseimmel. De pont azért kell ilyen felfogás, ilyen "lázadó" felvetés és miegymás, hogy ok és indok legyen arra, hogy "rácáfolunk" vagy "bebizonyítjuk" vehemenciával rávetve magunkat a témára (vagy az okosabbak?) neki ugorjanak, s valami újra derüljön fény.

Ez mindig is így ment. Kell egy ellenpont. Mert anélkül csak egy irányba való haladásból állna lényegében minden.

/ Az meg tény, hogy a tudomány engem nem minden ízben tud meggyőzni. Szóval ha valakit ez érzékenyen érint, akkor néha egyszerűbb lesz ignorálnia engem, ha nem akar ideges lenni. Viszont arra felhívom a figyelmet, senkit nem ítélek el azért, mert másképp vélekedik, vagy a tudománynak ad minden ízben igazat. /

Hehe, szeressük az ilyen alien elméleteket /static/img/forum/smilies/big_smile.png Jól szórakoztam, ha meg nem sértődsz /static/img/forum/smilies/big_smile.png
De azt azért nem hinném, hogy hamisítanának is /static/img/forum/smilies/smile.png Inkább csak arról van szó, hogy a detektáltaknak az értelmezése még nem tisztázott /static/img/forum/smilies/smile.png Amint valaki előáll a megoldással, mindenki csak a homlokát fogja csapkodni, hogy erre eddig még nem gondolt.

Lehet lázadni a tudomány ellen, engem nem zavar /static/img/forum/smilies/big_smile.png Csak ha valami olyan van, ami már tisztázott és elfogadott, azt kár lenne megkérdőjelezni /static/img/forum/smilies/smile.png Mint a hang értelmezését. A szondák csak elektromágneses hullámokat detektálnak különböző frekvenciákon. Ezt lehet többek között hanggá konvertálni. Mint ahogy a fényre sem mondjuk azt, hogy hang, így szegény mikro- és egyéb elektromágneses hullámokat se tituláljuk annak, ami nem /static/img/forum/smilies/smile.png

~Francesca

Kijelentkezve

#21 2017. 06. 20. - 17h23

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Még a lapos föld elmélete is elfogadott volt régebben. Egészen biztos volt benne mindenki, aztán kiderült, hogy mégsem. De előtte még jó pár embert megégettek érte. :) Ami most komoly és alapvető, az később nevetségessé válhat. Ez a mai ismeretekkel is ugyanígy van/lesz!

Korunkban se van ez másképp. Hidd el. A tudomány baromi korlátolt és nagyon, nagyon keveset tud a Valósághoz mérten. Főleg így, hogy az egó és az elvakultság még egyet rúg az előrehaladás mértékén.

Egyébként miért sértődnék meg? Csak linkelgetek. Az Óceán mélyén felvett hangok óta megy a lejátszóm, és azóta se állítottam le. Azóta itt jár a YouTube: "SUPERNATURAL EXPERIENCES WE CAN'T EXPLAIN | Dolan True Stories" Az mondjuk kérdéses, hogy az Óceán mélyéről hogy jutott el megint a Paranormális dolgokhoz, de szerintem ez inkább Off téma.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 17h26)

Bejelentkezve

#22 2017. 06. 20. - 17h30

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

Még a lapos föld elmélete is elfogadott volt régebben. Egészen biztos volt benne mindenki, aztán kiderült, hogy mégsem. De előtte még jó pár embert megégettek érte. /static/img/forum/smilies/smile.png Ami most komoly és alapvető, az később nevetségessé válhat. Ez a mai ismeretekkel is ugyanígy van/lesz!

Azért ne hasonlítsuk össze a tudomány mostani állását az akkorival /static/img/forum/smilies/smile.png Manapság még egy rosszabb folyóiratban sem jelentethet meg senki bizonyítékok nélkül. Mi is épp hasonlóval szenvedgetünk.

~Francesca

Kijelentkezve

#23 2017. 06. 20. - 17h35

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Tudom hogy működik a média, ami erősen felkarol mindent, ami civil ember kezébe kerül. Szóval én erről nem szeretnék nyilatkozni, mert mindig szomorúsággal kevert nevetéssel fakaszt ki. Elég komoly okom van rá, hogy kételkedjek. Főleg azért, mert nem kevés kapcsolatom van ilyen témájú cikkek íróival és vezető cégekkel is, akik ellenőrzik a kiadott tartalmakat.

A mai tudományunkra fejlettebb fajok pedig igencsak kezdetleges homokozásként tudnak tekinteni (ezt most csak szemléltetésként írom; tehát hogy ahol az ember jár, azt más már megugrotta). Szóval ez egy folyamat, aminek a csúcsára lehet, hogy fel se tudsz majd érni (főleg ha a faj idő előtt eltünteti magát). Főleg amíg ennyire zárkózott a tudomány és földhözragadt. El kell ismerni, hogy a jelen nem a csúcs és amire most még készpénzként tekintesz, később nem feltétlen lesz az.

Valahol persze meg kell ragadni, de ez változhat. Addig meg persze hogy nincs más, minthogy elhiszed hogy igen, ez így van. Mindezt úgy, hogy te személy szerint csak megbízol ezekben az információkban.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 17h40)

Bejelentkezve

#24 2017. 06. 20. - 17h41

Obszidián gárda
Francesca
Tanuló őrző
Francesca
...

Lawrence írta:

Tudom hogy működik a média, ami erősen felkarol mindent, ami civil ember kezébe kerül. Szóval én erről nem szeretnék nyilatkozni. Elég komoly okom van rá, hogy kételkedjek.

Én nem a médiáról beszélek, hanem a tudományos cikkekről. Kicsit más kategória /static/img/forum/smilies/smile.png Lehet ott is valótlanságot állítani, ha fel van az ember készülve rá, hogy az értelmiség egy életen át rajta fog mulatni /static/img/forum/smilies/smile.png Az összes közölt eredménynek jól reprodukálhatónak és megmagyarázottnak kell lennie, úgyhogy ha valaki hülyeséget állít, elég gyorsan lelepleződik. Arról nem is beszélve, hogy többlépcsős bírálatokon kell átmennie a cikknek ahhoz, hogy egyáltalán idáig eljuthasson.

~Francesca

Kijelentkezve

#25 2017. 06. 20. - 17h45

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Lawrence
...

Hogy is mondjam... minden amit olvasol, látsz, hallasz és hivatalos (de még csak nem is feltétlen kell annak lennie) a Médiával kapcsolatban van. Tök mindegy a Cikk, az Írás vagy a Kép tartalma. Teljesen mindegy, minek hívod. Komolyabb felülvizsgálaton esik át és kőkeményen meg van szabva mi kerülhet leírásra és hogyan.

Utolsó módosítás: Lawrence (2017. 06. 20. - 17h48)

Bejelentkezve

Oldalak : 1 2 3