Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4 5 ... 10

#51 2017. 04. 28. - 19h14

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Michrima
...
Üzenetek: 4 582

Jogos! XD Azok mind olyan  Martin papásak. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Az öregnek van érzéke a nevekhez. /static/img/forum/smilies/lol.png

Öhh én se tanulok franciául, de vágom azt a hidat, és ha jól emlékszem Mirabó. Hosszú ó-val, és egy kicsit elharácsolt r-rel.
Azt hiszem. De ez nem biztos. XD /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Öhh már én is sokat felejtettem oroszból, de tervezem a frissítést. Meg hát, amúgy se tudtam olyan baromi sokat, de azért na. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Nekem még amúgy tetszik nagyon orosz vezetéknévként a Romanov. (Szerintem mindenki ismeri az Anasztázia orosz nagyhercegnőről készült, nem teljesen igaz történeten alapuló, de annál varázslatosabb mesét.) A Karenina is nagyon tetszik. Ajj olyan szépek az orosz nevek. Az orosz és a francia nevek. :3
Kedvenc francia női név: Salomé, Lou-Ann, Shayna. (nem gondolom, hogy francia eredetűek, de franciásítva vannak, és szerintem így csodásak.^^)

https://kepkuldes.com/images/9fcb6df1325c350c1c71f674d508e9f7.jpg

Kijelentkezve

#52 2017. 04. 28. - 19h47

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...
Üzenetek: 3 272

Mikor egy hírdetésbe láttam ezt a játékot, akkor nem gondoltam, hogy be fog szippantani a világa...így regisztrálásnál csak gyorsan beírtam a nevem, hirtelen eszembe se jutott, hogy mást is írhatnék (mivel tudtam, h a Timcsi tuti foglalt lesz, számnak utánaírtam a neptunos felhasználómból a számokat.."megszokás"../static/img/forum/smilies/big_smile.png )
Viszont most utólag így megbántam, mert most simán találnék ki valami mást...de 500 aranyrög...kész érvágás /static/img/forum/smilies/hmm.png

https://i.imgur.com/9tlV87N.jpg

Kijelentkezve

#53 2017. 04. 28. - 20h05

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 870

Mirchima: Köszi, akkor nem véthettem akkora hibát. Kicsi az az egy magánhangzó, de az illeszkedés miatt a ragokat pont megváltoztatja xD

Timcsi: Szia! /static/img/forum/smilies/smile.png
Én egyet tudtam, amikor elkezdtem regisztrálgatni, hogy soha nem lesz számos felhasználónevem. Addig fogok keresgélni, amíg nem találok egy szabad betűkombinációt XD
De vannak itt és csj-n is ismerőseim, akiknek a felhasz.nevét már el se tudnám képzelni szám nélkül. Olyan félbevágott érzés :")

Kijelentkezve

#54 2017. 04. 28. - 20h29

Obszidián gárda
Amy5414
Elfbűvölő
Amy5414
...
Üzenetek: 1 263

Xetta írta:

Amy5414 írta:

úgyhogy BooBear lesz a neve /static/img/forum/smilies/smile.png
Tesóm plüssét hívják úgy. /static/img/forum/smilies/big_smile.png (Esetleg 1D-rajongót köszönthetek benned?)

Nekem kedvenc magyar lánynevem a Réka, valahogy olyan szépnek találom az egyszerűsége ellenére is.

Egyébként én neveket általában úgy tudok legjobban megszeretni, ha egy karakter viseli magán, mert úgy rögtön rá tudok asszociálni. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ti hogy vagytok ezzel?

Khmm, khmm XD mivel is kezdjem? Két dolgot szeretnék XD
1. Igen, nagy 1D rajongót köszönthetsz bennem és máris imádom a tesód és a plüssét <3 ^^
2. Réka? Réka /static/img/forum/smilies/big_smile.png az én nevem is Réka ^^ és ehhez is van egy történetem, hogy hogyan lettem Réka.
Eredetileg Imola lettem volna. Mikor megszülettem, az orvosok kérdezték, hogy mi lesz majd a nevem. Anyum rávágta, hogy Imola. De nem gondolta komolyan, azt hitte, hogy csak kedvességből érdeklődnek a nevem iránt, aztán azon kapta magát, hogy már hivatalosan is Imola vagyok XD azt mondta, nem talált rám (nem is a kedvencem), ezért küldte apumat, hogy intézze el, hogy javítsák át Rékára, mert ő még a kórházban volt velem. Apum el is ment, de nem hittek neki, azt gondolták, hogy anyum tudta nélkül cselekszik, ezért be kellett hívatni anyumat is a kórházból, hogy igazolja. És így lettem Imola-Réka /static/img/forum/smilies/smile.png

Amúgy akinek vannak számok a nevében, miből erednek? Valami logikája csak van XD megmondom az enyémet, ezt az 5414 kombinációt még ki tudja, hány évvel ezelőtt találtam ki. Nagy lómániám van, szóval az 54 abból jön, ahány versenyt nyert meg Kincsem, valamint anno 14 éves volt a ló, amin lovardában lovagoltam. Eszembe jutott: ez hét évvel ezelőtti XD azóta akár lehetne 5421, mert ha jól számoltam, akkor ennyi idős lenne a ló, de már rég nem lovagolok rajta, szóval nem számít.
Az említett lovat Jancsinak hívták, pedig kanca volt. Valahogy mégis jobban tudom elképzelni ezt a nevet egy állatnak, mégha nőstény is, mint embernek XD

Utolsó módosítás: Amy5414 (2017. 04. 28. - 21h24)

Kijelentkezve

#55 2017. 04. 28. - 20h32

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...

Stofi írta:

Timcsi: Szia! /static/img/forum/smilies/smile.png
Én egyet tudtam, amikor elkezdtem regisztrálgatni, hogy soha nem lesz számos felhasználónevem. Addig fogok keresgélni, amíg nem találok egy szabad betűkombinációt XD
De vannak itt és csj-n is ismerőseim, akiknek a felhasz.nevét már el se tudnám képzelni szám nélkül. Olyan félbevágott érzés :")

Ez hogy a nevemben van szám, így egy kicsit olyan érzésem van mintha valami robot lennék...T-1229 (kövi terminátor típus) xD /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ha megváltoztatnám, akkor tuti én is addig próbálkoznék míg nem lenne szám benne...meg valami fantázianevet találnék ki (vagy kedvenc animéből valami nevet, vagy bármi mást csak nem ilyen hétköznapi nevet) /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#56 2017. 04. 28. - 21h41

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...
Üzenetek: 3 323

Amy5414 írta:

Khmm, khmm XD mivel is kezdjem? Két dolgot szeretnék XD
1. Igen, nagy 1D rajongót köszönthetsz bennem és máris imádom a tesód és a plüssét <3 ^^
2. Réka? Réka /static/img/forum/smilies/big_smile.png az én nevem is Réka ^^
1. Majd átadom neki. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
2. Milyen szép neved van. ^^ És a történeted is nagyon érdekes. Az enyémben annyi volt a bonyodalom, hogy anyu hiába mondta, hogy rövid i-vel írják, juszt is hosszú lett belőle, mehettek átíratni. xD

Stofi írta:

A számos kérdéshez hozzászólva, osztom Stofi véleményét.
A Xetta is onnan jött, hogy a sablonnevek már foglaltak voltak CsJ-n, és akkor eldöntöttem, hogy akkor alkotok egy egyedit. :3
De ha van a számoknak története és nem csak úgy odahányták őket, akkor igazán jónak tartom. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://i.imgur.com/sfxqOV8.png

Kijelentkezve

#57 2017. 04. 28. - 22h08

Abszint gárda
Vylloe
A gárda hivatalnoka
Vylloe
...
Üzenetek: 1 409

Sziasztok!
Őszintén szólva én sem raktam volna számot a nevembe, ha fizetnek se. Azért is találtam ki a Vylloe "művésznevet", mert ez másnak nemigen juthatott eszébe, tehát nem is lesz egy játékban sem foglalt ez a felhasználónév, így nem kell megkülönböztetű jelként számot használjak. Azt viszont érdekesnek tartom, hogy valaki nevében a számoknak jelentése van...de én soha nem tenném XD
A Vylloe pedig a hivatalos, Villő keresztnevemből ered. Egyszerűen i helyett y-t írtam, mert miért ne? és ő helyett, régi-magyar-krónikásan oe-t, mert a legjobb betűtípusokban nincs ékezetes betű.

És a Villő honnan jön? Annak egyszerű a története: apum elhatározta hogy Éva leszek, de anyumnak adták oda a születésipapírizét, hogy ráírja a nevem. Én is jobban örülök ennek a névnek, de kicsit kellemetlen, mikor öreg nénikkel kell megismerkedni, és akkor:
-Hogy hívnak?
-Villő.
-Tessék?
-Villő.
-Vi...?
-Villő!
Utána hozza az unokáját oda elém, hogy bemutasson neki, rám mutat, és azt mondja:
-Nézd, ő Viola.
Ez megtörtént. De ráhagytam, nem érdekelt, azóta se találkoztunk.
Szóval általában szokatlan az emberi fülnek, meg nem mindig sikerül szépen leírjam a "v"-t, de gyakorlom /static/img/forum/smilies/big_smile.png Egyszer valami biciklis turistacsapat pihent meg nálunk. És bemutatkoztam, és az egyik néni azt mondta, hogy ő egész eddig nagyon keresett egy kislányt, akit így hívnak. Eléggé nem úgy tűnt, mintha ezzel akarna hízelegni, de azért nem bízom el magam^^

Utolsó módosítás: Vylloe (2017. 04. 28. - 22h12)

https://i.imgur.com/z9od4Ae.png

Kijelentkezve

#58 2017. 04. 28. - 22h29

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...

Nekem még nem volt meg a nevem mikor születtem, mert hamarabb jöttem a világra /static/img/forum/smilies/big_smile.png (megjegyzem azért mert az orvos ment nyaralni és úgy gondolta h kell neki az a kis lóvé még a zsebébe, pedig még ellettem volna 2 hétig a pociban)
A nevemmel kapcsolatban akkoriban csak ötleteltek anyáék. Apa nagyon szerette volna ha az lett volna a nevem h Fruzsina..de anya elvetette mert nem tetszik neki a becézése.. "fruska" /static/img/forum/smilies/big_smile.png Így mikor kérdezték tőle a nővérek h mi a nevem, mondta h Tímea.
De a poén h apa nem sokáig lehetett bent..és már hazafelé tartott mikor leesett neki h basszus amúgy azt sem tudja h milyen név lett nekem adva..úgy ment vissza a kórházba /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#59 2017. 04. 28. - 22h54

Árnyék gárda
Syalrën
Jamon barátja
Selira
...
Üzenetek: 15 081

Milyen jó kis történetek /static/img/forum/smilies/smile.png Nekem először Erzsébet nevet akartak adni, mert nagymamám szerette volna, ha az Ő nevét örökli valamelyik unoka és csak én lettem lány~ De végül megmenekültem tőle, igaz... Elisabeth-ként szeretem, de magyarul nem :< Szép név, de nem adnám a gyerekemnek szívesen. Ami másik ilyen mostanában, hogy rengetegszer látom, hogy valakit XY Mária Magdolnának hívnak és én ettől valamiért ki vagyok. Miért kell erőltetni a Bibliában lévő neveket :<

Én sokszor amúgy nem tudok elkülöníteni neveket személyektől, tehát... Biztosan nem adnék a gyerekemnek olyan nevet, amiből az ismerősi körből van. Mindig az illetőre asszociálnék és ettől tuti szétpukkadna az agyam.

Én sem szeretek számot írni névbe, valahogy nekem a szép összhangot megbontja... De nem rossz érv ez a robotnak érzi tőle magát az ember, sosem hallottam még, de ez tényleg ötletes /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/intermediary/f/21ee2420-2833-4e5d-9af5-8210ce91efda/dcxku7i-e446c340-8716-4b35-a75f-bfef57fc5b1a.png

Bejelentkezve

#60 2017. 04. 28. - 23h18

Abszint gárda
Appuru
Legyőzött egy tyúkot
Appuru
...
Üzenetek: 791

Sziasztok!

A karakter nevem eredete az ősrégi e-mail címemből ered. Mikor még gimis voltam, szerettem volna egy "egyedi" e-mail címet. Az anime világával akkor ismerkedtünk meg legjobb barátnőmmel, ennek kapcsán a japán nyelv is megfogott, meg az egész miliő. Ebből kiindulva először a barack japános verzióját akartam e-mail címnek (Momo), ehhez némi közöm is volt, mivel gyerekként Kajszinak is becéztek. Nos, ez ugrott, mivel Momo minden verziója foglalt volt, és számot nem akartam belekeverni... Barátnőm ezen felbuzdulva beírta netes fordítóba az alma szót, és az jött ki, hogy Appuru. Kimnondva egész aranyosnak tűnt, így kipróbáltuk, bejött, nem volt foglalt. Ezek után jogosnak éreztem minden helyen Appuru névvel regisztrálni, hisz az e-mail címem is csak így simán ez. Nagyjából ennek a nevemnek ez lenne a története, nem nagy szám, de nekem kedves emlékem fűződik hozzá.
Egy időszakban MMORPG-t is előszeretettel játszottam, ott a nagy kedvenc nevem az Asmindia volt, ami hosszánál fogva lerövidült a beszélgetések során Asmi-ra. Ez a név is a szívemhez nőtt. (Erre a játékban random névként leltem rá)

Selira, a gyerek név választásában abszolút egyet értek veled. Nálam is nagyon fontos szempont, hogy ne tudjam senkihez sem kötni az adandó nevet. Nekem ezek alapján két név lett a nyerő (lányoknál) : Zoé, ez a nagy kedvenc jelenleg, a másik a Jázmin. Zoé név jelentéséről pár napja kaptam egy kis felvilágosítást, minek hatására még jobban tetszik. /static/img/forum/smilies/smile.png
A férfi nevekkel bajban vagyok... ott nem tudom, ha gyerekem lenne, milyen nevet adnék neki.
Egyébként férfi nevekben a franciák és oroszok tetszenek nekem is. A francia kivált képp.

https://orig00.deviantart.net/418d/f/2018/188/0/3/01_by_chykai-dcgj0u6.png

Kijelentkezve

#61 2017. 04. 28. - 23h28

Obszidián gárda
Amy5414
Elfbűvölő
Amy5414
...

Na igen, a számok, azok elrontják az egész összképet, mégha van is jelentésük. Szerintem nem fogom sajnálni az ötszáz rögöt, ha valaha kigyűl, hogy ezt elintézzem XD de hol van az még... kettőnél tartok -.-

Az Appuru tényleg nagyon cuki, nekem tetszik /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#62 2017. 04. 28. - 23h50

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...

Amy5414 írta:

Na igen, a számok, azok elrontják az egész összképet, mégha van is jelentésük. Szerintem nem fogom sajnálni az ötszáz rögöt, ha valaha kigyűl, hogy ezt elintézzem XD de hol van az még... kettőnél tartok -.-
hihi /static/img/forum/smilies/big_smile.png akkor neked több rögöd van mint nekem /static/img/forum/smilies/big_smile.png nézd a jó oldalát...előrébb vagy mint én ^^

Gyereknév-vállalásnál én sem adnék olyan nevet ami egy ismerősöm neve. Viszont van olyan ami egy regényből megtetszik, azt simán adnám. pl beszterce ostromából: Apollónia (Apolka). De női nevek közül tetszik még a Bereniké meg a Szendile is. Az ősmagyar nevek közül meg az Ünige.

Utolsó módosítás: Timcsi1229 (2017. 04. 28. - 23h50)

Kijelentkezve

#63 2017. 04. 29. - 08h28

Abszint gárda
Appuru
Legyőzött egy tyúkot
Appuru
...
Üzenetek: 791

Amy5414 írta:

Az Appuru tényleg nagyon cuki, nekem tetszik /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Köszönöm! /static/img/forum/smilies/smile.png

Timcsi1229, olyan neveket mondtál, amikről nem is tudtam, hogy van.. nah jó, az Apolkát vágom, még tudok is mondani ismerőseim között egyet. De az Ünige, érdekes és egyben számomra cuki is.
Én a minap a naptárban figyeltem fel egy névre: Zselyke. Annyira meglepődtem rajta, mégis úgy tetszik. Aztán utána olvastam (ez is ősi magyar-székely név).

https://orig00.deviantart.net/418d/f/2018/188/0/3/01_by_chykai-dcgj0u6.png

Kijelentkezve

#64 2017. 04. 29. - 10h47

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Appuru osztom Amy véleményét a neveddel kapcsolatban, és a szrotija is jópofa /static/img/forum/smilies/smile.png

Nekem még általánosban volt Zselyke nevű ismerősöm, ill egyik osztálytársam húgát hívták így /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Most, hogy átgondolom, nem sok nagyon ritka nevű emberrel találkoztam eddig. Egyszer együtt táboroztam egy Pálmával, szomszédunk barátját meg Ambrusnak hívták.
Több, most nem is jut eszembe XD

Selira Nálunk is van ilyen öröklődő név /static/img/forum/smilies/smile.png A családban minden ágon van minimum egy Tibor. És akkor az egyik Tibor, a másik Tibi, a harmadik Tibcsi, a negyedik a Kis Tibcsi, az ötödiket meg csak a vezetéknevén emlegetjük.

Kijelentkezve

#65 2017. 04. 29. - 11h06

Abszint gárda
Vylloe
A gárda hivatalnoka
Vylloe
...

Én óriási Zselyke név rajongó vagyok /static/img/forum/smilies/big_smile.png  Szóval ha gyerekek elnevézésénél tartunk, én így nevezném ha lányom lenne, fiút pedig Farkasnak, erről is azt olvastam, hogy régi magyar név, egyik azon kevesek közül, amik a kereszténység felvétele után használatban maradtak valamelyest.
Gondoltam arra is, hogy mondjuk egy regényszereplőről, vagy egy anime karakterről nevezzem majd el a gyerekem/im, de vajon nem érezné furán magát mikor egy idegen nyelvű, pl. Nanase vagy Haru vagy Izaya névenn mutatkozik be, a többiek pedig a "hazai" neveikkel csak néznék, hogy milyen különc anyja lehet /static/img/forum/smilies/big_smile.png Persze a japán a legkülönösebb példa, de szerintem még angolos nevekkel is ez lenne...

Kijelentkezve

#66 2017. 04. 29. - 11h12

Obszidián gárda
Amy5414
Elfbűvölő
Amy5414
...

Stofi írta:

Most, hogy átgondolom, nem sok nagyon ritka nevű emberrel találkoztam eddig. Egyszer együtt táboroztam egy Pálmával, szomszédunk barátját meg Ambrusnak hívták.

Ó, nálunk szinte minden harmadik embert Ambrusnak hívnak. Valamiért kiráz a hideg ettől a névtől.
Szeretem a Borókát és a Borbála becézését, de sajnos nagyon sok ismerősöm él ezzel a névvel, akikkel nem vagyok valami puszipajtás, szóval kicsit elvesz a varázsából.

Kijelentkezve

#67 2017. 04. 29. - 11h15

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Vylloe Vagy nagyon fel kell készíteni egy ilyen névvel a gyerkőcöt, hogy sokat fogják csúfolni, elírni a nevét vagy csak nem érten, vagy marad egy jól bevált. Pl. a Zselykét szerintem nehéz lenne csúfolni, de a becézése...

Amy Nahát, akkor már csak a Pálma maradt XD

Utolsó módosítás: Stofi (2017. 04. 29. - 11h17)

Kijelentkezve

#68 2017. 04. 29. - 11h21

Abszint gárda
Vylloe
A gárda hivatalnoka
Vylloe
...

Stofi írta:

Vylloe Vagy nagyon fel kell készíteni egy ilyen névvel a gyerkőcöt, hogy sokat fogják csúfolni, elírni a nevét vagy csak nem érten, vagy marad egy jól bevált. Pl. a Zselykét szerintem nehéz lenne csúfolni, de a becézése...

Így van, ettől tartok /static/img/forum/smilies/sad.png Egyébként a Zselyke nevet anyum is szerette, de a családnevemmel összeolvasva nagyon csúnyán jön ki.
Gúnynevek...én mindig Villa voltam 1-4 osztályban XD

Kijelentkezve

#69 2017. 04. 29. - 12h44

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...

Amy5414 írta:

Stofi írta:

Ó, nálunk szinte minden harmadik embert Ambrusnak hívnak. Valamiért kiráz a hideg ettől a névtől.
Szeretem a Borókát és a Borbála becézését, de sajnos nagyon sok ismerősöm él ezzel a névvel, akikkel nem vagyok valami puszipajtás, szóval kicsit elvesz a varázsából.

A környékünkön az Ambrus-t nagyon sokan vezetéknévként használják. Szóval kicsit nekem furcsa ez a név keresztnévként. Sőt nem is tudtam h van ilyen keresztnév.

Stofi írta:

Vagy nagyon fel kell készíteni egy ilyen névvel a gyerkőcöt, hogy sokat fogják csúfolni, elírni a nevét vagy csak nem érten, vagy marad egy jól bevált. Pl. a Zselykét szerintem nehéz lenne csúfolni, de a becézése...

Szerintem, ha a gyerekek kinéznek maguknak valakit, akkor tökmindegy h milyen neve van, úgyis megtalálják a módját, hogy kicsúfolják.
Szívem szerint én simán adnék a gyerekemnek Japán nevet. Úgyis olyan sok külföldi nevet átvettünk már, miért ne lehetne Japán?

Kijelentkezve

#70 2017. 04. 29. - 13h07

Árnyék gárda
Syalrën
Jamon barátja
Selira
...
Üzenetek: 15 081

Stofi írta:

Selira Nálunk is van ilyen öröklődő név /static/img/forum/smilies/smile.png A családban minden ágon van minimum egy Tibor. És akkor az egyik Tibor, a másik Tibi, a harmadik Tibcsi, a negyedik a Kis Tibcsi, az ötödiket meg csak a vezetéknevén emlegetjük.

Férfiaknál nálunk ilyen a Sándor és István, de én nem igazán szeretném egyiket sem :< Habár jelenleg ez a veszély nem fenyeget, így még nem agyaltam magam túl rajta /static/img/forum/smilies/lol.png

Nekem nagymamám volt Ambrus Margit, tehát én is inkább vezetéknévként ismerem. Apolkáról már hallottam, volt is olyan nevű tanárom még régebben ^-^ Ő nagyon édes volt, de mint név... Huh. Nem tudtam hová tenni. De azért tudtok olyan neveket mondani, amin meglepődök. A Villő pont nem ilyen, mert egyetemen már találkoztam vele, szaktársam volt /static/img/forum/smilies/big_smile.png De akkor azért meglepődtem, mikor bemutatkozott.

Valamiért én a Karola nevet sem szeretem. Pedig hangzásra annyira nem rossz, de huh. Nem is tudom.

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/intermediary/f/21ee2420-2833-4e5d-9af5-8210ce91efda/dcxku7i-e446c340-8716-4b35-a75f-bfef57fc5b1a.png

Bejelentkezve

#71 2017. 04. 29. - 13h27

Obszidián gárda
Amy5414
Elfbűvölő
Amy5414
...

Ki lehet akadni azon a néven, hogy Taksony. Borzasztó. Nem könnyítették meg a gyerek életét...
Valamint van a Manó. Speciel szeretem ezt a nevet, nagyon édes, de inkább becenévként adnám. És azt még nem sikerült eldöntenem, hogy lánynév vagy fiúnév XD
A Lucáról meg mindig Mókus Luca tanodája jut eszembe: olyan, mint a Napsugár folyóirat, csak sokkal jobb, gyerekeknek.
Na, de most kicsit eltérek a lány- illetve férfinevektől és váltok a köznevekre. Kiskoromban sosem szerettem a petrezselymet enni. Aztán egyszer anyum azt mondta, hogy az majoranna, és így már ettem. Persze pár falat után a levesben rájöttem, hogy az petrezselyem, de mégis szívesen ettem majorannaként ^^"

Kijelentkezve

#72 2017. 04. 29. - 15h12

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

Amy5414 írta:

Ki lehet akadni azon a néven, hogy Taksony. Borzasztó. Nem könnyítették meg a gyerek életét...
Na igen.. még a leghülyébb is rögtön letaknyozza.. x3 Nekem olyan ovistársam volt, akinek 2 keresztnevet is adtak: Álmos Darázs- és ez nem vicc. /static/img/forum/smilies/lol.png

Nekem Villő az unokahúgom, így egyáltalán nem furcsa ez a név számomra. ^^

Kijelentkezve

#73 2017. 04. 29. - 16h01

Árnyék gárda
Chloëy
Acélból faragták
Timcsi1229
...

Xetta írta:

Nekem olyan ovistársam volt, akinek 2 keresztnevet is adtak: Álmos Darázs- és ez nem vicc. /static/img/forum/smilies/lol.png

Az lett volna még a poén ha az óvodai jele méhecske lett volna /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#74 2017. 04. 29. - 16h31

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

Timcsi1229 írta:

Xetta írta:

Nekem olyan ovistársam volt, akinek 2 keresztnevet is adtak: Álmos Darázs- és ez nem vicc. /static/img/forum/smilies/lol.png

Az lett volna még a poén ha az óvodai jele méhecske lett volna /static/img/forum/smilies/big_smile.png
x"D Hát ezt nem tudom már, de tényleg nagy lett volna. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Nekem oviban rengeteg furcsa keresztnevű társam volt.

Kijelentkezve

#75 2017. 04. 29. - 18h18

Árnyék gárda
Kolliee
A gárda katonája
Kolliee
...
Üzenetek: 584

Egyszer találkoztam egy Csák Norisz nevű kisfiúval. Nehéz volt leplezni a meglepettségemet az anyukája előtt /static/img/forum/smilies/lol.png

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4 5 ... 10