Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4 ... 10

#26 2017. 04. 27. - 17h20

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...
Üzenetek: 465

Úgy érzem, szeretni fogom ezt a topicot:3

A felhasználóm az eredeti nevem "japánosított" változata (Dorkának hívnak, ami a Dorottya beceneve, ami a Dorothy megfelelője, annak pedig a japán átirata Doroshii), így ez annyira nem érdekes szerintem:D
De azt, hogy hogyan és miért kaptam a saját nevemet, már kicsit érdekesebbnek tartom. Anya mindenáron Esztert akart, de apa nem, mivel a vezetéknevünk pére végződik, és így nem hangzik jól egy magánhangzóval kezdődő névvel (Peszter...). Egyszer anyáék Monopolyval játszottak, és újságokat raktak a tábla alá, az egyik újságból pedig egy hír volt Gryllus Dorkáról, amiből csak annyi látszódott, hogy "Dorka". Anya hangosan felolvasta a nevet, apa pedig rögtön rávágta: Az jó lesz:D
Amúgy majdnem Dorottya lettem, mert sokáig nem volt anyakönyveztethető név a Dorka, és amikor én kaptam, még elég ritkának is számított, de most már egyre gyakoribb, valószínűleg a jelentése miatt (anyáék sokáig nem is tudták, mi a Dorottya név jelentése:D).

Kedvenc nevem igazából nincs, talán a Viktória és az Anasztázia tetszik, férfinevekből azonban végképp nincs kedvencem. Bajban is vagyok, ha mondjuk valami történetet írok, mert bár a női szereplőknek általában mindig találok valami nevet (az a betűs neveket például különösen szeretem történetekben használni), a férfinevekkel mindig bajban vagyok:'D

https://i.imgur.com/9RcyEXk.jpg

Kijelentkezve

#27 2017. 04. 27. - 17h55

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...
Üzenetek: 3 388

Stofi írta:

Kisebb démonaim beszélő neveinél pedig az Így neveld a sárkányodat névadási szokásaiból merítettem sokat XD
Úgy szeretem azt a mesét! :3
És azt mennyire veszed figyelembe egy történetnél névválasztásnál, hogy ha egy adott népről írsz, akkor a neveket is onnan választod?

Lucifer, neked melyek a kedvenc magyar neveid? /static/img/forum/smilies/smile.png
Bár szerintem is vannak köztük szépek, legutóbb azt hallottam, hogy már az is elfogadott, hogy Balzsamnak nevezd a gyerekedet. O.o Illetve a legtöbb Gyűrűk ura karakter neve is hivatalosan jóváhagyott lett.

Doroshii, ez tényleg érdekes. /static/img/forum/smilies/smile.png
Én úgy tudom, anyukám az én nevemet egy filmben hallotta először és úgy tetszett meg neki. xD Aztán nálunk is voltak nagy bonyodalmak, mert mindenhol elírták, még TAJ-kártyát is kellett cserélni.. Egy időben nem is szerettem a nevemet, de mostanra már megbékéltem vele. ^^

Utolsó módosítás: Xetta (2017. 04. 27. - 17h58)

https://i.imgur.com/sfxqOV8.png

Kijelentkezve

#28 2017. 04. 27. - 18h41

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...
Üzenetek: 1 866

Lehet kizárólag az én beteg szokásom ez, de mikor nevet választok karakterhez/valaki jövőbeli gyerekének, akkor tudatosan az időmértékes verselését nézem. Fontos nekem a hangzás. Pl.: ide alkotott szerepes karakterem neve Herczeg András - 2db spondeus.

A macskámat hívták Lucifernek, mert piszok randán tudott nézni - mintha szemmel ölne. És mintázatában is emlékeztette a Hamupüpőkében lévő névrokonára. (Volt még Éjfél, Lilith, Puding, Mirmur nevű macskuszunk és egy Uchiha Saske nevű kutyánk :"D. Az utóbbit sosem tudta leírni az állatorvos XD)

https://i.imgur.com/gjaEdGR.png

Kijelentkezve

#29 2017. 04. 27. - 19h08

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 871

Xetta írta:

Stofi írta:

Kisebb démonaim beszélő neveinél pedig az Így neveld a sárkányodat névadási szokásaiból merítettem sokat XD
Úgy szeretem azt a mesét! :3
És azt mennyire veszed figyelembe egy történetnél névválasztásnál, hogy ha egy adott népről írsz, akkor a neveket is onnan választod?

Az első szerepem, amiben KM is voltam, a HTTYD-n alapult /static/img/forum/smilies/smile.png Tázi és Morgólép(Lepp) voltak a karaktereim, meg persze Hablaték nagyjával is én írtam XD

100% Aljosha és Nastia mindketten oroszok voltak, Matthew MacMahoney - habár Amerikában mindenféle név van - amerikai, valószínűleg skót felmenőkkel.
Étienne Deneuve francia tudós és a többi, és a többi.
Ugyanúgy, ha fantáziavilágban játszódik a történet, akkor próbálok a hétköznapitól eltérő neveket adni a karaktereimnek (igaz, a legtöbbről később kiderül, hogy már létezik), b]Melzehubra és Kajszifelre, Thálinra és Rasminra[/b] azért különösen büszke vagyok /static/img/forum/smilies/smile.png /Hirtelen most csak ez a két páros ugrott be. Előbbiek démonok/ördögök, utóbbiak ilyen tündérszerű lények.

Artanis: Nahát, időmértékes verselés, mekkora ötlet! És valóban érezhető? Mármint érzed, hogy az ilyen nevek jobban hangzanak? Mennyit kell egy ilyen néven gondolkodni vagy már gyorsan jön?
Nem akarom lekoppintani, de ez most nagyon érdekelni kezdett :'3

Kijelentkezve

#30 2017. 04. 27. - 19h08

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

Artanis írta:

és egy Uchiha Saske nevű kutyánk :"D. Az utóbbit sosem tudta leírni az állatorvos XD)
Szerintem, ha le tudta volna írni (és esetleg még tudta is volna kiről van szó), nagyobb lett volna a megdöbbenés. ;"D

Nekem sajnos nincs és nem is volt háziállatom, így az efféle névadásokból kimaradtam. Bár a nagymamáméknál levő macskákat kiskoromban mind elneveztem és csak én tudtam követni, hogy éppen ki sündörög a lábamnál. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ez az időmértékes verselésű névadás amúgy honnan jött? Ennyire szereted a magyar irodalmat? ^.^

Kijelentkezve

#31 2017. 04. 27. - 19h29

Árnyék gárda
Syalrën
Alkimista tanonc
Selira
...
Üzenetek: 15 540

Luc, nekem pont nem tetszik egyáltalán az Adeline, valahogy semmi érzelmet nem vált belőlem ki :< Igaz rosszat és jót sem.
Az e mber tragédiája pedig egyetlen kötelező olvasmányom, amit imádtam. Rettenetesen jó dolgozatot írtam belőle, regéltem róla mindenkinek én segítettem az osztályban leckeírás közben stb. De ugye meséltem már, hogy elég sok gondom volt a magyartanárjaimmal és emlékszem, hogy nekem csak hármast adott az egész dolgozatra, míg írtam minden kutyafüléről, padtársamnak 5-t úgy, hogy nem tudta a színeket felsorolni és hogy melyikben miről volt szó. Lulz. Akkor pipultam be teljesen.
Viszont én egyáltalán nem kedvelem a magyar neveket és támogatnám is a külföldit, de átírás nélkül. Jennifer = Dzsenifer (mondjuk nem szeretem ezt a nevet egyáltalán, de inkább Jennifer). Amennyire lehetséges én biztosan el akarok majd távolodni névadásnál a magyartól, de még bármi megeshet.

Chrima, igen. Nekem is eszembe jutott már, hogy lehet onnan szedtem, de a név előbb ötlött fel bennem, mint ahogy olvastam volna. Az lehet, hogy netről szerváltam és tudod, valaki a GoTból eredeztette, de az hozzám már nem jutott el /static/img/forum/smilies/big_smile.png Szerintem Missandei névről változtattam meg Y-ra, tehát nagy sanszos.

Hangzásra mindig figyelek én is, de sosem gondoltam még bele tudatosan időmértékesbe.

Amúgy nekem az S-betűvel kezdődő nevek a gyengéim, de azok nagyon HAHA: Selira, Selael, Sylas, Sammael, Serathol, Seraphil, Sera, Seol, Sigmour, Syrio, Stayd, Shawn, Spencer, Stein, Seth, Seven.
Hirtelen ezek a szerepjátékos nevek jutottak eszembe, akiknek mind én voltam az anyukája. De ez csak hirtelen, valószínűleg ennél több is van /static/img/forum/smilies/lol.png

De amik még nagyon tetszenek és külföldi nevek: Lorrain, Bastian, Jean-Claude, Byron.

Utolsó módosítás: Selira (2017. 04. 27. - 19h31)

https://orig00.deviantart.net/7660/f/2019/062/5/4/01_by_chykai-dd17nmm.gif

Kijelentkezve

#32 2017. 04. 27. - 19h34

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...
Üzenetek: 465

Neveknél még én sem gondolkodtam verselésben, de volt már, hogy írtam valamit, és nézem: jé, ez majdnem egy hexameter:'D de amúgy tényleg jó ötlet, mi egyszer magyarfakton olyat csináltunk, hogy a saját nevünket kellett átalakítani egy másik névvel, úgy, hogy időmértékesen egyezzen meg:D
Amúgy a Herczeg András szerintem két spondeus, hanem trocheus, mert a Herczeg második szótagja rövid (nem követi se két mássalhangzó, se maga a magánhangzó nem hosszú).
Mondjuk szerintem a szimultán verselés az egyik legszebb (amikor a vers egyszerre időmértékes és ütemhangsúlyos), de ez már másik téma... ><
(Amúgy Xetta, az időmértékes verselésnek kifejezetten a magyar irodalomhoz semmi köze, eleve eredetileg ókori görög/static/img/forum/smilies/big_smile.png az már más kérdés, hogy a magyar nyelv is alkalmas időmértékes verselésre, de a magyaros verselés az ütemhangsúlyos^^)

Utolsó módosítás: Doroshii (2017. 04. 27. - 19h35)

https://i.imgur.com/9RcyEXk.jpg

Kijelentkezve

#33 2017. 04. 27. - 19h59

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...

Stofi; szerintem érzékelhető tud lenni. (A saját nevem időmértékes verselés szempontjából minősíthetetlen, idegesítő is mikor kimondják T^T) Egy embert ismerek aki még ezt figyeli, ő jött rá hogy Nagy Zsófia nevű ismerősünk neve egy tökéletes ionicus a minore vagy mi /static/img/forum/smilies/lol.png (Én soha nem jöttem volna rá, nem tudom a megnevezéseket.)
Szerintem gyorsan jön /static/img/forum/smilies/smile.png Használd egészséggel, ez nem kopizás ^^ Költőknél sem kopizás.

Xetta írta:

Artanis írta:

és egy Uchiha Saske nevű kutyánk :"D. Az utóbbit sosem tudta leírni az állatorvos XD)
Szerintem, ha le tudta volna írni (és esetleg még tudta is volna kiről van szó), nagyobb lett volna a megdöbbenés. ;"D

Ez az időmértékes verselésű névadás amúgy honnan jött? Ennyire szereted a magyar irodalmat? ^.^

Nomen est omen. Az lett a sorsa mint a névadójának, megszökés. De amúgy igen meglepett volna :"D

Random írok ezt-azt, és sokat molyoltam a névadással. És akkor kezdtem figyelni a rövid és hosszút szótagokat.

Doroshii; Herczeg András... hosszú+rövid+hosszú+hosszú. Hm~ És az a ciki, hogy tényleg! /static/img/forum/smilies/lol.png Látszik, hogy érzésből csinálom nem a megnevezéssel bajlódok :"D (Egyébiránt nem ugrálok az irodalomért. Gusztustalan egy művészetet a sejtekig kielemezni.)

Kijelentkezve

#34 2017. 04. 27. - 20h06

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Michrima
...
Üzenetek: 4 751

Seli a Jean-Claude nekem is egyik kedvencem, mondjuk én imádom a francia neveket (többségében, persze van kivétel) meg egy-két francia pasit is. /static/img/forum/smilies/lol.png /static/img/forum/smilies/lol.png Na meg a francia parfümöket, a francia nyelvet, a francia... Öhmm a francia mindent. XD

Én is eltávolodok inkább a magyar nevektől, csak sajnos, ha eljön az ideje nem szivathatom meg a gyereket külföldi névvel, ha Mo.-on élek.
Amúgy imádom a Dmitrij, Adrian, Alec, Brian, Damien neveket. Külföldi fiú nevekből sokat szeretek, nőiből mégtöbbet. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ha magyar, akkor pedig:
Lány: Izabella, Daniella, Zoé, Léna. És ezek se magyar eredetűek.
Fiú: Bálint, Patrik, Olivér. Nagyjából ennyi. XD

https://kepkuldes.com/images/f674206a31dbf1446cebec6b81499a07.jpg

Kijelentkezve

#35 2017. 04. 27. - 20h28

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...

Michrima írta:

Amúgy imádom a Dmitrij, Adrian, Alec, Brian, Damien neveket. Külföldi fiú nevekből sokat szeretek, nőiből mégtöbbet. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Az Adrian, Brian - vagyis az "ian" végződésűek nekem is tetszenek. Különösen a Dorian.

Bírom mikor kitalált könyvben szereplő nevekről nevezik el a gyereket. Lsd: regisztrált(?) és javasolt Gyűrűk ura nevek, vagy a Game of Thronesból sok szülőt (főleg az USAból) megihletett pl a Daenarys és Khaalesi.
Némelyik nagyon gáz... vagy inkább übergáz.

Kijelentkezve

#36 2017. 04. 27. - 20h42

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Michrima
...

Artanis írta:

Az Adrian, Brian - vagyis az "ian" végződésűek nekem is tetszenek. Különösen a Dorian.

Bírom mikor kitalált könyvben szereplő nevekről nevezik el a gyereket. Lsd: regisztrált(?) és javasolt Gyűrűk ura nevek, vagy a Game of Thronesból sok szülőt (főleg az USAból) megihletett pl a Daenarys és Khaalesi.
Némelyik nagyon gáz... vagy inkább übergáz.

Juuuj igen, a Dorian is nagyon szép! ^^ És amúgy tényleg, eddig fel se tűnt az -ian végződés. /static/img/forum/smilies/lol.png

Amúgy igen. A Gandalf az például már regisztrált név. Szörnyű. Mennyit fogják szívatni azt a gyereket, akinek ilyen nevet adnak... XD Amiktől egyébként még ki vagyok bukva: Alma, Körte, Pálma, Rozmaring(!!!) és társai.
Az én gyerekeimet meg majd Petrezselyemnek és Botanikuskertnek fogják hívni. XDDD
Egyedül ami tetszik, és ilyen "virágnév" az a Kamilla, Jázmin. Talán még egy-kettő ezen kívül.
/És amúgy itt újra megjelenik a külföldi nevek magyarosítása, mert a Rosemary ugye egy szerintem legalábbis gyönyörű név. Na, magyarul azt jelenti, hogy Rozmaring. És ha már Rosemary nem lehet a gyerek, akkor legyen Rozmaring./ /static/img/forum/smilies/lol.png

Kijelentkezve

#37 2017. 04. 27. - 20h54

Obszidián gárda
Amy5414
Tündérek cinkosa
Amy5414
...
Üzenetek: 1 263

Ú, ez most a kedvenc topikom /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Mindig is érdekeltek a nevek. Magyar nevek közül a legjobban a Zsófit, Esztert, Gergőt/Gergelyt szeretem.
Ma választottam egy bordó szegfűt a szobámba, és kell neki név. Pici, tüsis, és talán inkább fiú, mint lány, úgyhogy BooBear lesz a neve /static/img/forum/smilies/smile.png
A karakterem nevét hagyjuk XD inkább választottam volna Lottiet vagy BooBunny (Boo-mániám van) Amy helyett, ami annyira gyakori, hogy számok is kellettek hozzá. Szeretem az Amy-t, amúgy egy sorozatból van, ahonnan az egyik csaj (Amy) kicsit hasonlít rám.

Kijelentkezve

#38 2017. 04. 28. - 09h00

Árnyék gárda
Syalrën
Alkimista tanonc
Selira
...

Michrima írta:

Seli a Jean-Claude nekem is egyik kedvencem, mondjuk én imádom a francia neveket (többségében, persze van kivétel) meg egy-két francia pasit is. /static/img/forum/smilies/lol.png /static/img/forum/smilies/lol.png Na meg a francia parfümöket, a francia nyelvet, a francia... Öhmm a francia mindent. XD

Én azóta szeretem őket, mióta kitudom többnyire ejteni XD Sosem tanultam franciát, de művtörin kellett, azért elég erőteljesen (mármint, a nevek kiejtése kellett nagyon, nem a francia nyelv, de attól még nem lett volna hátrány maga a nyelv sem)

Nekem van egy kedvenc francia pasim :3 Paul Boyer SOAZ (lol játékos), ahogy interjúkban beszél én... Ki vagyok. Az a francia akcentus! De amúgy a neve nem tetszik, a Pault nem szeretem.

Amy5414 írta:

Ú, ez most a kedvenc topikom /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Mindig is érdekeltek a nevek. Magyar nevek közül a legjobban a Zsófit, Esztert, Gergőt/Gergelyt szeretem.
Ma választottam egy bordó szegfűt a szobámba, és kell neki név. Pici, tüsis, és talán inkább fiú, mint lány, úgyhogy BooBear lesz a neve /static/img/forum/smilies/smile.png
A karakterem nevét hagyjuk XD inkább választottam volna Lottiet vagy BooBunny (Boo-mániám van) Amy helyett, ami annyira gyakori, hogy számok is kellettek hozzá. Szeretem az Amy-t, amúgy egy sorozatból van, ahonnan az egyik csaj (Amy) kicsit hasonlít rám.

Haha, akkor nem csak az én növényemnek van neve?! Hállelújah, már ketten lehetünk furák /static/img/forum/smilies/big_smile.png Az enyémet Botondnak hívják, egy 14 éves törpepálma, aki technikailag nagyobb nálam (162 cm). Kiemelném, hogy törpe. o.o
Szóval nálam Botond az ügyeletes zöld a háznál.

A Lottie amúgy egész jó, mármint... Hangzatos. Nem adnám gyerekemnek névnek, de valahogy egy horrorsztoriba valami creepy ikreknek biztosan :")
Amy~ Az amúgy becézésből jött? Nem tudja ezt valaki? Mert általában az ilyen rövid nevek mindig valami hosszú név becézéséből alakulnak ki, nem?

Kijelentkezve

#39 2017. 04. 28. - 10h52

Obszidián gárda
Amy5414
Tündérek cinkosa
Amy5414
...
Üzenetek: 1 263

Selira írta:

Amy~ Az amúgy becézésből jött? Nem tudja ezt valaki? Mert általában az ilyen rövid nevek mindig valami hosszú név becézéséből alakulnak ki, nem?

Nem tudom, de utánanézek, kezd érdekelni. Lehet, hogy valamikor becenév volt, de aztán az idők teltével valószínűleg annyira gyakori lett, mint például nálunk az Anna (minden matek szöveges feladatban benne van XD), és ezért így használják. El tudnám képzelni, hogy jöhet a Ameliából is, de lehet, hogy ez egy önálló név. Vannak még rövid nevek, amik nem becenevek, pl: Louis (ennek a beceneve Lou) és... és még sok más, csak most nem jut eszembe XD
Akcentus? Akkor erős brit/skót/ír akcentus! Annyira szeretem hallgatni, ahogy beszélnek /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Valamint az egyik barátnőm is adogat neveket a növényeinek, én csak kettőről tudok, amit elnevezett, de ki tudja, lehet, van több is XD csodálkozom, hogy még nem jelentkezett ebben a topikban.

Módosítás: ééés most néztem utána, nem voltam messze /static/img/forum/smilies/big_smile.png az Amy név több név összesített beceneve, többek közt az Amelie, Amia stb. Eredete vitatott, lehet, hogy Dél-Amerikából jön vagy a francia Amiée-ből (jelentése szerelem/szeretett).

Utolsó módosítás: Amy5414 (2017. 04. 28. - 10h59)

Kijelentkezve

#40 2017. 04. 28. - 12h46

Árnyék gárda
Syalrën
Alkimista tanonc
Selira
...

Amelie milyen szép név. Ez tetszik. Eddig annyira nem figyeltem rá fel, de most megtetszett.

Én az oroszt szeretem még nagyon, habár ott a nevek is jöhetnek. Valamiért nagyon tetszik az a kimondhatatlan betűegyveleg. Ha ott férfinak neve van, akkor az úgy férfias /static/img/forum/smilies/big_smile.png Néhány orosz női név szerintem sokkal több maszkulin érzést ad, mint akár egy-egy magyar férfinév. Mint. Jácint.

Növényneveknél pedig ötletem sincs honnan jött a Botond. Mondanám, hogy olyan Botondos feje volt, de... Hát. Azért, na :"D

Kijelentkezve

#41 2017. 04. 28. - 13h18

Árnyék gárda
Tamaki
A gárda tüzére
Tamaki
...
Üzenetek: 4 208

Sziasztok! /static/img/forum/smilies/smile.png

Selira írta:

Honnan jött a nevetek? Előtte mit használtatok?

Az én nevem az egyik kedvenc mangám, (Border: Kyoukaisen. Yaoi! Szóval csak saját felelősségre ~ Nem mondhatjátok, hogy nem szóltam /static/img/forum/smilies/tongue.png) egyik szereplőjétől skubiztam el /static/img/forum/smilies/big_smile.png Igaz, hogy erre csak jóval később jöttem rá, még pedig akkor amikor újra elkezdtem olvasni azt a mangát XD Szóval elég érdekes fejet vághattam, mikor rá jöttem hogy valójában honnan is jött a név ötlet /static/img/forum/smilies/lol.png

A legtöbbször használt felhasználó nevem amin még talán meg találhattok más oldalakon, az a Nat96 még. Nem nagyon szeretek változtatni a dolgokon , mivel Elda gy új világ, számunkra (aki nincs más szerveren) így úgy döntöttem, hogy új névvel fogok itt megjelenni /static/img/forum/smilies/smile.png

A magyar nevekkel kapcsolatban....hát nem nagyon vagyok velük megbarátkozva, de főleg azokkal nem amiket külföldről vettünk át /static/img/forum/smilies/hmm.png Azóta meg főleg hogy már úgy is kell leírni őket ahogy ejtjük.

A külföldi nevek közül viszont van néhány ami nagyon tetszik /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ilyen női nevek például, hogy:
Rozetta,
Sarah,
Charlotte
~ ez főleg a két becézési forma miatt---> Charlie-Lottei (eskü ha eltervezem, hogy lesz egy szerepes skizo csajom, akkor így fogom nevezni, tök poén szerintem XD)
Lisbeth
Caroline
Camille

Férfi nevek pedig:
Darren ~ ♥
Damien
Leonard/Leo
Anthony
Matthew
Spencer
~ igen ez nekem is tetszik főleg a CM óta ♥
Sam
William
Sean

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Az Amelie szerintem is szép név így külföldiesen, de a magyarosított változata ~Amália~ sajnos annyira nem tetszik /static/img/forum/smilies/hmm.png És most szeretnék bocsánatot kérni ha esetleg ezzel valakit megbántottam volna mert csak vélemény nyilványítok és nem sértésnek szántam /static/img/forum/smilies/roll.png

Utolsó módosítás: Tamaki (2017. 04. 28. - 13h21)

https://cdn140.picsart.com/260033811033202.png?r1024x1024

Kijelentkezve

#42 2017. 04. 28. - 16h06

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Selira írta:

Amelie milyen szép név. Ez tetszik. Eddig annyira nem figyeltem rá fel, de most megtetszett.

Én az oroszt szeretem még nagyon, habár ott a nevek is jöhetnek.

Mikor megismertem az Amelie csodálatos élete filmzenéjét, azóta nekem is nagyon tetszik /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Az orosz neveknél nekem a becézések a kedvenceim. A Nastiát, amit feljebb már írtam, azt id becézték Nastyenkának és Nastyuhának /static/img/forum/smilies/smile.png És Az Alekszej is Aljosha /static/img/forum/smilies/smile.png Ez a becenév a kedvenem :3

Amy5414 írta:

Nem tudom, de utánanézek, kezd érdekelni. Lehet, hogy valamikor becenév volt, de aztán az idők teltével valószínűleg annyira gyakori lett, mint például nálunk az Anna (minden matek szöveges feladatban benne van XD), és ezért így használják.

Meglepően sok mai név valójában állandósult becenév. Az én nevem is egy közülük, ezért néztem utána a dolognak még régebben /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#43 2017. 04. 28. - 16h27

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

Amy5414 írta:

úgyhogy BooBear lesz a neve /static/img/forum/smilies/smile.png
Tesóm plüssét hívják úgy. /static/img/forum/smilies/big_smile.png (Esetleg 1D-rajongót köszönthetek benned?)

Nekem kedvenc magyar lánynevem a Réka, valahogy olyan szépnek találom az egyszerűsége ellenére is.

Egyébként én neveket általában úgy tudok legjobban megszeretni, ha egy karakter viseli magán, mert úgy rögtön rá tudok asszociálni. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ti hogy vagytok ezzel?

Kijelentkezve

#44 2017. 04. 28. - 17h03

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Xetta írta:

Egyébként én neveket általában úgy tudok legjobban megszeretni, ha egy karakter viseli magán, mert úgy rögtön rá tudok asszociálni. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ti hogy vagytok ezzel?

Legfeljebb a vezetéknevekkel, de keresztnevekkel sosincs így. Leszámítva mondjuk a Georgette-tet, amiről mindig Georgette Heyes jut eszembe.

Most jutott eszembe, hogy kedvenc női nevet még nem is írtam. Ez pedig a Marjory /static/img/forum/smilies/smile.png /jó, már volt róla szó, de talán nem említetem, hogy a kedvencem.
A hangzása olyan...

Kijelentkezve

#45 2017. 04. 28. - 17h11

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...

Stofi írta:

Most jutott eszembe, hogy kedvenc női nevet még nem is írtam. Ez pedig a Marjory /static/img/forum/smilies/smile.png /jó, már volt róla szó, de talán nem említetem, hogy a kedvencem.
A hangzása olyan...

Ezt úgy ejtem mint a Margaery-t? Ha igen, szerintem így szebb leírva ^^"

Kijelentkezve

#46 2017. 04. 28. - 17h36

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Artanis írta:

Stofi írta:

A hangzása olyan...

Nem tudom, hogy kell pontosan ejteni a Margaery-t, de ezt 'Márdzsöri'-nek kell mondani /static/img/forum/smilies/smile.png Szeretem a zöngés hangokban gazdag neveket is /static/img/forum/smilies/smile.png Illetve úgy nem, hogy karakteremnek adjam, de hallani pl a Zsanett, Zsigmond és társait igen /static/img/forum/smilies/smile.png

Utolsó módosítás: Stofi (2017. 04. 28. - 17h37)

Kijelentkezve

#47 2017. 04. 28. - 17h41

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...

Stofi írta:

Artanis írta:

Stofi írta:

A hangzása olyan...

Nem tudom, hogy kell pontosan ejteni a Margaery-t, de ezt 'Márdzsöri'-nek kell mondani /static/img/forum/smilies/smile.png Szeretem a zöngés hangokban gazdag neveket is /static/img/forum/smilies/smile.png Illetve úgy nem, hogy karakteremnek adjam, de hallani pl a Zsanett, Zsigmond és társait igen /static/img/forum/smilies/smile.png

Igen, akkor ugyanaz a kiejtés /static/img/forum/smilies/big_smile.png Nekem is tetszik ez a név! ^^

Kijelentkezve

#48 2017. 04. 28. - 17h47

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Artanis írta:

Igen, akkor ugyanaz a kiejtés /static/img/forum/smilies/big_smile.png Nekem is tetszik ez a név! ^^

Hm, én mégis inkább maradok a magam írásmódjánál a másik olyan... Trónok harcás, nem?

Kijelentkezve

#49 2017. 04. 28. - 18h47

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Michrima
...

Stofi, eltaláltad. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Margaery a Tyrell házból.. /static/img/forum/smilies/lol.png
Jéézusom, szerintem kezd beteges lenni a GoT fanatizmusom. XD

Seli, én se tanultam soha franciát, de egyszerűen annyira tetszik, hogy akkor is meg fogok tanulni franciául, ha törik ha szakad.
És amúgy én a Jean-Claude névvel egy könyvben találkoztam először, ahol egy olyan francia pasi viselte a nevet, aki khm... szerintem legvadabb álmaimban is csak egy "álom" lehet. /static/img/forum/smilies/lol.png

Az orosz nevek meg, nemhogy kiejthetetlenek, leírhatatlanok is. XDDD
Mennyiszer meggyűlt a bajom olyanokkal, hogy Jekátyeriná. (Le nem írom oroszul, tuti biztos). De amúgy egyet kell, hogy értsek, a nehézségüktől eltekintve valóban szép nevek, én is nagyon szeretem őket. Főleg az Adriant meg a Dmitrijt. És a vezetéknevek is baromi jók. Olvastam egy könyvet, amiben egy orosz csávónak az volt a neve, hogy: Adrian Ivashkov. Hát Uramatyám, mi jóó neve van már. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Az én könyvemben (ami még időhiány miatt stagnál) a csajt úgy hívják, hogy Irinia Agrova. Ez szintén tök orosz. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: Michrima (2017. 04. 28. - 18h48)

Kijelentkezve

#50 2017. 04. 28. - 18h58

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Mirchima ez a -gaery, -aery és társai már gyanúsak a számomra :'3

Huh, Gyorsan lecsapnék a franciásokra! Tegnap anyával azon törtük a fejünket, hogy a Mirabeau-t hogyan kéne ejteni. Ez egy híd neve a Szajna felett. Egy történetem helyszíne.
Nekem az volt a tippem, hogy "Mirabő" meg az szépen is hangzik, a fordító viszont "Mirabu"-t mondott. Én olaszos vagyok második szakon, a franciához semennyit nem konyítok és nem tudom ezekben a beszélő robothangokban mennyire lehet bízni ^.^"

Nekem a Jean-Claude-ról mindig Van Damme fog eszembe jutni XD Nem tudnám használni ezt a nevet csak valami kopasz izompacsirtára :")
Nekem a franciák közül Étienne a befutó :3 Róla mindig az a szeretni való okostojás tudóska jut eszembe a szerepből /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Huh, engem, ami nagyon megizzasztott az oroszokban azok a vezetéknevek. Ivano, de Ivanova, Ivan Iljicsnek vajon ki volt az apja? Anna Karerinának Karen? Volt benne V? És hasonlók XD
Jól bele tudtam zavarodni, de egyszer kitanultam... csak azóta nem kellett és elfelejtettem a nagyját XD

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4 ... 10