Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 ... 10

#1 2017. 04. 26. - 22h08

Abszint gárda
Lynessa
A gárda gyalogosa
Artanis
...
Üzenetek: 1 893

https://i.imgur.com/l4a6uax.png

https://image.noelshack.com/fichiers/2016/08/1456242164-eejl.png

Üdvözlet minden kedves idetévelyedő léleknek, aki arra szánta magát, hogy benézzen ebbe a nyugis kis kuckóba. Mindenképpen a lassabb, de annál hangulatosabb témák közé tartozik ez a topik, és valószínűleg még az is hozzá tud szólni, aki első pillanatra még csak nem is gondolná, hogy beszimatol ide. Hiszen neve mindennek és mindenkinek van, születésünkkor megkapjuk és életünk végéig elkísér vagy kísért.
Legtöbbször története van, hogyan is kaptuk meg saját nevünket, miért döntöttek így szüleink vagy minek hatására. Neve van az embereknek, állatoknak, háziállatoknak, szívünkhöz nőtt tárgyainknak, regényekben olvasott kedvenc szereplőinknek, vannak beceneveink, amiket mi magunk adunk és vannak olyanok, amiket kapunk.
Vannak kedvenc neveink és olyanok, amiket utálunk a hangzásuk vagy akár a csúnya írásképük miatt. De akár az is előfordulhat, hogy a sok kreatív elme között sokan új neveket találnak ki akár saját történetük színesítésére; új fajokat, városokat vagy földrészeket és ezek igenis sokat beszélnek az adott tárgyról, karakterről, helyről.
De, ha csak Eldarya világát nézzük, akkor is felmerül a kérdés, hogy miért pont ezt a felhasználónevet választottuk vagy miért ez és ez lett a neve újdonsült kis kedvencünknek.

Gondban vagy egy névadással kapcsolatban? Véleményt szeretnél róla, hogy egy külső szemlélőként miként hat? Ne habozz hát kérdezni és véleményt mondani!

Hát ezekről és még többről lehet itt beszélgetni, lehetőségek végtelen tárháza, ami nem vár másra, mindössze a felfedezésre.

Arra viszont kifejezetten megkérek mindenkit, hogyha megosztja valaki saját agyszüleményét, akkor azt az illető engedélye nélkül sehol se használjuk fel!

Jó csacsogást!

https://image.noelshack.com/fichiers/2016/08/1456242164-eejl.png

Kérünk Benneteket, hogy ebben a témában is tartsátok be a Fórum Szabályzatát!
Az ide nem illő hozzászólások törlésre kerülnek!

Bevezetőt írta: Selira

https://i.imgur.com/gjaEdGR.png

Kijelentkezve

#2 2017. 04. 27. - 08h58

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...
Üzenetek: 15 610

Köszönöm a megnyitást~

Szóval sziasztok és hello, szió mindenkinek. Nem is tudom, hogy melyik szaftos témával lehetne kezdeni. Bemelegítésnek szerintem teljesen korrekt lenne, ha mesélnék kicsit a felhasználóneveim (értsd: amikkel regisztrálni szoktam játékokba) "kialakulásáról".

Még anno, mikor egyáltalán internet lett otthon és elkezdődött az animék iránti vonzalmam nem mással, mint az Inuyashával, akkor jöttek be ezek a névgenerátorok. Én meg élből izgalomba jöttem, hogy így OMG, hát mi japánul a nevem, mert ugye egyértelműen nem lehet ugyan az, mint az igazi. Erre kiadta nekem azt, hogy Kikyou. Szerintem az, aki ismeri az InuYashát az élből vághatja, hogy ez miért volt olyan nagy szám, haha. Szóval így lettem először Kikyou, amit bátyám készségesen elrontott nekem egy pár hónapon belül: mert, ha kimondod, hogy "kikjó", az ugye angolul kb olyan, mintha azt mondanád "Kick you". Mindig is szerettem a bátyámat, de szerintem csak ezek miatt született meg x)

Ezek után jött valami olyan név, hogy Chyaki, amit elég sok helyen használtam, ez is valami japán névből jött, de ha megnyúznak, akkor sem emlékszem már arra, hogy miből. Ez hamar átalakosodott Chykai-ra. Ezt rengeteg helyen használtam, néha még a mai napig is, de azért az a korszak lealkonyult már.

Mikor elég idős lettem arra, hogy úgy lényegesebben részt vehessek szerepjátékokban és ne csak így belekontárkodjak - igaz őszinte igyekezettel - mások munkájába, akkor kezdődött el az, hogy kellett volna valami jó név. Gimi 9-ben ötlött fel a nagy Harry Potter mánia és mivel japó csoport voltunk, ezért élből így rákattantunk, hogy nah szerep. Szereeeep. Cerep. De azért a brittek világába még is csak valami olyan név kellene, ami felvállalható és nem ázsiai (vagy olyan hangzatú), de nem sikerült semmit sem találni. Így végül több napos kotlás után megszületett a Selira név, ami egészen boszorkányosnak hatott. (Selira Nexus, SVK tanár, haha) Ezek után kezdtem el mindenhol ezt használni, ahol tehetem. Becézni is könnyedén lehet és valamilyen szinten talán eredeti is, habár csak később "jöttem rá" a Selira és Selina név közötti hasonlóságra, de nem abból kotlottam ki. Néha, MMO-kban, mikor több karakter is kell, sokszor megkeverem a betűit Lirase-nak, vagy Liraes-nek. De ezen kívül szoktam használni a Cintiane vagy Myssandei neveket is.

Szóval nem is volt kérdés, hogy ez a név lesz a befutó itt Eldaryán is. Nektek? Honnan jött a nevetek? Előtte mit használtatok?

Nem muszáj ezt a témát erőltetni, csak muszáj voltam valahol elkezdeni q.q

https://1.bp.blogspot.com/-l_TmWBQIbSA/XVEFo6_ip3I/AAAAAAAAAbM/BquCyZmaQloHhuT4nDyAPbUJrGTd0n2YwCLcBGAs/s1600/ddcnu08-003683b0-f6f0-4727-b6e1-ed1f410a85e2.png

Kijelentkezve

#3 2017. 04. 27. - 10h12

A gárda gyalogosa
ReginaVampiry
...
Üzenetek: 1 994

Sziasztok!
Az én nevem ~ReginaVampiry~ a művésznevemből ~RegiVamp~ jött. Csak összeraktam a keresztnevem a Vampiry/Vamp szócskával, amit még most sem emlékszem, honnan kotlottam elő, de biztos nem a vámpírok miatt. Dee nagyon tetszik.

Kijelentkezve

#4 2017. 04. 27. - 10h28

A gárda katonája
lothorien
...
Üzenetek: 493

Dejó, ez nagyon aranyos topic ötlet /static/img/forum/smilies/big_smile.png
(Egyedül aztnem értem hogy miért egy lángoló ninja-kastély az Edo-korból a kép hozzá? )

Azért is tetszik mert én pl csak Eldaryan használom a lothorien-t xd Mikor regisztráltam ugye rögtön nyilválvaló volt hogy ez egy tipic fantasy játék lesz, és a megszokott felhasználó nevemet le akartam cserélni valami ehhez passzoló hangzásura és hirtelen felindulásból beirtam a lothorient, igen, annyira hirtelenből hogy még nagybetűt is elfelejtettem használni hozzá. Lothorien meg a lord of the ringsből az a hely, ahol galadriel meg a tündéi éldegélnek, ennél fantasysabb hangzású meg nem jutott eszembe.

Mindenhol máshol meg Chiroke (vagy chiiroke) Chihiro szellemországból jön csak párbetüt megváltoztattam. Bár ez általában nem szokott leesni másoknak, volt egy fórum-chat szoba ahol ha megjelentem úgy köszöntek előre hogy ,,oh, helló Inidán" (csiroke indiánok xd)

Szóval nekem ennyi lenne /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Külső kép linkje
,,A mennyország egy hat tatami nagyságú egyszobás lakás a Földön. Lustának lenni a legjobb" - Dark Lord Lucifer.[/small]

Kijelentkezve

#5 2017. 04. 27. - 10h45

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

ReginaVampiry írta:

Sziasztok!
Az én nevem ~ReginaVampiry~ a művésznevemből ~RegiVamp~ jött. Csak összeraktam a keresztnevem a Vampiry/Vamp szócskával, amit még most sem emlékszem, honnan kotlottam elő, de biztos nem a vámpírok miatt. Dee nagyon tetszik.

Egyik ismerősöm is, használja a Vamp előtagot, de neki sem vámpírból jött. Neki VampVik a neve és ő sem emlékszik már arra, hogy miből eredeztethető.

lothorien írta:

Dejó, ez nagyon aranyos topic ötlet /static/img/forum/smilies/big_smile.png
(Egyedül aztnem értem hogy miért egy lángoló ninja-kastély az Edo-korból a kép hozzá? )

Köszönöm, kérdésedre a válaszom az, hogy tegnap este egy órás képkeresés után, hogy még is mit lehetne ide bevágni, nem találtam semmi értelmeset x) Úgyhogy maradtam annál a vonalnál, hogy legalább szép legyen /static/img/forum/smilies/lol.png De majd hétvégén megpróbálok keresni valami kicsit témához köthetőt, mert nekem is zavarta a szemem. Gondoltam senki sem szólja meg, de ezek után, haha.

lothorien írta:

Azért is tetszik mert én pl csak Eldaryan használom a lothorien-t xd Mikor regisztráltam ugye rögtön nyilválvaló volt hogy ez egy tipic fantasy játék lesz, és a megszokott felhasználó nevemet le akartam cserélni valami ehhez passzoló hangzásura és hirtelen felindulásból beirtam a lothorient, igen, annyira hirtelenből hogy még nagybetűt is elfelejtettem használni hozzá. Lothorien meg a lord of the ringsből az a hely, ahol galadriel meg a tündéi éldegélnek, ennél fantasysabb hangzású meg nem jutott eszembe.

Tolkien nevei általában gyönyörűek, első hangzásra némelyik persze furcsa lehet, de én azonnal beleszerelmesedtem. Igaz egy "l" betűt kihagytál belőle Lothlorien, ha jól emlékszem. Nekem név, ami tőle eredt az Eonwe volt. 

lothorien írta:

Mindenhol máshol meg Chiroke (vagy chiiroke) Chihiro szellemországból jön csak párbetüt megváltoztattam. Bár ez általában nem szokott leesni másoknak, volt egy fórum-chat szoba ahol ha megjelentem úgy köszöntek előre hogy ,,oh, helló Inidán" (csiroke indiánok xd)

Lol, akkor nem vagyok egyedül. De ez hangzatos nagyon, igaz nekem azért a második gondolatom a Chihiro volt, imádom azt a mesét, szóval nem is csoda /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://1.bp.blogspot.com/-l_TmWBQIbSA/XVEFo6_ip3I/AAAAAAAAAbM/BquCyZmaQloHhuT4nDyAPbUJrGTd0n2YwCLcBGAs/s1600/ddcnu08-003683b0-f6f0-4727-b6e1-ed1f410a85e2.png

Kijelentkezve

#6 2017. 04. 27. - 10h55

A gárda katonája
lothorien
...

Köszönöm /static/img/forum/smilies/big_smile.png És örülök hogy valakinek nem az indiánok jutnak az eszébe végre /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Nem beszólni akartam, és tényleg nagyon szép egyébként, de azért egy pillanatra leblokkoltam hogy ,,huhh? mi? most ez valami merénylő topic lesz vagy micsoda? a terror támadásoknak [túl sok animét nézek /static/img/forum/smilies/big_smile.png] mi köze van a neveinkhez?" /static/img/forum/smilies/big_smile.png
De ha igy áll a dolog én is szívesen keresgélek ezen a vonalon de azért elég jól megfogtál vele mert elsőre ötletem sincs hogy mit lehetne ide tenni.

Eonwe is szép, és ez a Eowin kifordított alakja vagy külön volt benne (pl könyvben mert annak én csak az első részét olvastam el) ilyen szereplő? Egyébként a Myssandei is kicsit emlékeztet Tolkienre: Mithrandir, habár csak fonetikusan már ha úgy ejtem ki magamban ahogy te is elképzeled.

Fel se tűnt egyébként hogy kihagytam egy "l"-t de így "lothoiren"-ként legalább egy picit névszerűbb, számomra /static/img/forum/smilies/smile.png

Utolsó módosítás: lothorien (2017. 04. 27. - 10h58)

Külső kép linkje
,,A mennyország egy hat tatami nagyságú egyszobás lakás a Földön. Lustának lenni a legjobb" - Dark Lord Lucifer.[/small]

Kijelentkezve

#7 2017. 04. 27. - 11h09

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Mindössze megerősítetted bennem, hogy igen. Kéne valami más x) Igaz, azt nem tudom, hogyan raktad össze, hogy merénylő topik, meg terrortámadás xD De éljen a fantázia.
Én csak ilyen gyerekeket találtam leginkább, akik saját nevüket akarják leírni. Maximum majd valami könyves képet kicsit megszerkesztek és teletűzdelek csomó-csomó névvel.

Eönwë egy szereplő, igaz... Ő a Szilmarilokban van csak említve. Manwë (vala) zászlóvivője, de ő a maiák ura. Nekik a világ kialakulásához, megteremtéséhez van közük, igaz ő speciel nagyon jó kardforgató volt ^-^ Ahh~ Most megint kedvet kaptam a világ elmerülésében. Borzasztó ragályos! /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Most, hogy mondod! Lehetséges, hogy tudat alatt valamit összekapcsoltam köztük. Hasonló hosszúság, kezdőbetű és kicsit hangzás is. Haha, ez meg nekem nem tűnt még fel eddig.

Névszerűbb is, meg könnyebben emészthető. A Lothlorienbe kicsit bele tud akadni az ember nyelve pont amiatt a l betű miatt. Az egyediség benne van mindenképpen /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#8 2017. 04. 27. - 12h11

Árnyék gárda
MollyMay
A familiárisok barátja
MollyMay
...
Üzenetek: 3 656

Oh, ez egy szuperjó téma, bár sajna nekem nem egy nagy sztori a nevem eredete. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Egyszerű, és kevésbé fantáziadús megoldás, de nem volt kedvem sokat agyalni rajta. /static/img/forum/smilies/roll.png Szóval Molly a macskám neve, a May pedig csak azért került oda, mert májusban született, és feltűnt, hogy ez így egyben nem is hangzik rosszul. Azóta néha belegondoltam, hogy ennél igazán választhattam volna fantáziadúsabb, egyedibb nevet, de megszerettem, hozzám nőtt, és legalább valamilyen szinten tényleg hozzám köthető, úgyhogy marad ez. /static/img/forum/smilies/roll.png

https://i.imgur.com/h5Htmhd.gif

Kijelentkezve

#9 2017. 04. 27. - 12h19

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Macsekod miről kapta nevét? Vagy csak olyan Mollys volt? :3

Igazából lehet, hogy első hangzásra "nem nagy szám", de szerintem hangzatos. Jól összehoztad, haha. Nekem tuti nem jutott volna eszembe ilyesmi ötlet.

Teszem azt, ha ingyenes lenne a névváltoztatás/lenne rá felesleges 500 rögöd, akkor mire változtatnád meg? (értem, hogy megbékéltél vele, de ötleted lehet van)

Kijelentkezve

#10 2017. 04. 27. - 13h02

Árnyék gárda
MollyMay
A familiárisok barátja
MollyMay
...

Megmondom őszintén, már nem emlékszem hogy honnan jött a neve, de szerintem szimplán azért lett Molly, mert valamiért eddig minden házi kedvencemnek ilyen "cuki" hangzású, rövid, angol nevet adtam. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Molly, Maya, Eddie... stb /static/img/forum/smilies/smile.png

És ha átnevezném magam, hm... szerintem egyértelműen az egyik irományom valamelyik szereplőjének a nevét venném kölcsön. Több sztorim is van, de ebből kiindulva valószínűleg Raven lennék, vagy Alina, mert ez a két karakterem hasonlít rám leginkább belsőleg.
Vagy ha nem ez, akkor tuti lenne a nevemben valamilyen Trónok Harcás vagy Harry Potteres utalás, hogy ezzel is világgá kürtöljem a mániás rajongásom. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Esetleg valami japán nevet is választhatnék, azok nagyon tetszenek.
Szóval igen, ilyenkor bezzeg már rengeteg ötletem van, de amikor kellett volna, akkor csak ennyire futotta. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Gondoltam már rá az elején, hogy átnevezzem magam itt Eldaryán, de 500 rögért... meh /static/img/forum/smilies/roll.png

Kijelentkezve

#11 2017. 04. 27. - 13h20

Árnyék gárda
Kolliee
A gárda katonája
Kolliee
...
Üzenetek: 584

Hát az én nevem elég érdekesen alakult ki. Az egész akkor kezdődött, amikor 16 évesen kitaláltam, hogy nem tetszik a rendes nevem, és szeretnék valamilyen becenevet, aminek semmi köze az igazihoz. A barátaimmal ötleteltünk is, de egyik sem nyerte el a tetszésem.
Aztán egy szilveszteri bulin odajött hozzám egy már egyértelműen nem szomjas idegen és  annyit mondott, hogy nagyon szépek a hosszú szempilláim, úgy néznek ki, mint egy kolibri /static/img/forum/smilies/big_smile.png Ezen olyan jót szórakoztunk, hogy a többiek viccből elkezdtek Koli-nak hívni, de aztán rájöttünk, hogy ez annyira nem hangzik jól, és inkább egy kollégium/koli jut róla az ember eszébe. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Aztán kitaláltuk, hogy jó, akkor legyen "angolosabb", úgyhogy két l-lel és ie végződéssel lett Kollie. (Collie ötlet is volt, de ezt a border collie nevezetű kutyafajta miatt végül elvetettük)
A második e pedig már csak azért került a végére, mert valahova próbálkoztam regisztrálni, és a Kollie már foglalt volt, ezért mögé biggyesztettem még egy betűt, és így lettem szinte mindenhol Kolliee /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#12 2017. 04. 27. - 13h24

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Én a Molly névről mindig egy vörös hajú duci nénire asszociálok /static/img/forum/smilies/lol.png Rowling elintézte nekem. Legalább vörös a cicó?

Nekem többségben vannak irományaimban a férfiak, ezért mindig nagy a késztetés játékokban, hogy az ő nevüket adjam meg... De az meg olyan rossz :< Maximum MMO-kban, vagy esetleg familiárisnak szoktam adni őket /static/img/forum/smilies/big_smile.png US szerveren végül is Raven lettem, csak magyarul ^^" Ahogy Luci is (Holló és Varjú ♥)

Ha GoT-os nevet választanék, akkor én tuti valami Targaryen nevet keresnék vagy esetleg ilyen elmebeteg pentosi és meereni nevet. Azoknak néha olyan hangzása van, hogy ihaj! /static/img/forum/smilies/lol.png Mi egy ideig Voldemortina névvel szórakoztunk vagy avval, hogy Dámblüdór. Olyan jól néz ki leírva mindkettő :")

Kijelentkezve

#13 2017. 04. 27. - 13h47

Árnyék gárda
MollyMay
A familiárisok barátja
MollyMay
...

Oh igen, az örök probléma ezzel a névvel. /static/img/forum/smilies/lol.png Molly = vörös duci néni
De végül is a macskám is az (vörös is, duci is, és néni is /static/img/forum/smilies/big_smile.png), úgyhogy nincs nagy baj, sőt kifejezetten illik rá ez a név.

Hajj, én is tuti Targaryenes nevet adnék a karimnak, ha meg Harry Potter, akkor valami mardekáros sötét varázslósat. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
A Voldemortinát még meg is értem, de Dámblüdór?  /static/img/forum/smilies/lol.png Hol nyomultál ezzel a menő névvel az internet sötét bugyraiban? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#14 2017. 04. 27. - 13h49

Árnyék gárda
Lucifer
Alkimista tanonc
Lucifer
...
Üzenetek: 16 355

Ezt a sztorit már meséltem neked, hogy annó még suliból hazamenet rám tapadt egy kóbor macska, nekem meg megesett a szívem rajta és befogadtam. Csak a nemét nem sikerült kitalálni, úgyhogy tesómmal valami semleges nevet kerestünk és így lett Pisztácia /static/img/forum/smilies/lol.png (Mert nyár volt, fagyiszezon és a pisztácia finooom~) Végül is fény derült a rejtélyre, amikor lekölykezett. /static/img/forum/smilies/tongue.png Azt hiszem, ez pont Lau cicó neveinek kapcsán jött fel /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://i.imgur.com/1D4pMMg.gif

Kijelentkezve

#15 2017. 04. 27. - 14h20

A gárda katonája
lothorien
...

A Mollyról nekem is rögtön a vörös hajú duci néni ugrik be : D
De tényleg egyébként sötét varázslók, Piton neve angolul kiváló alapnyag lenne, de ha valaki belefutna valahol egy híresebbe (teszem azt Lestrange) szerintem képtelen lenne elvonatkoztatni a boszorkánytól.

Selira alapnak szerintem vehetnéd a képszerkesztésnek a játékoknál lévő 5 titokzatos tárgy topicot ott nagyon jól megvan oldva szerintem. Sajnos én akárhogy gondolkodom folyton csak az jut eszembe amikor a kuroshitsuji book of circus évadának a végén Ciel kapaszkodik Sebastianba és probálja elmotyogni a nevét teljes kétségbeesés közbe... :,DDD + mikor a Joker átkereszteli őt(elég távoli assziciációs pontot találtam attól tartok)

Kép melléklet ^^

A Szilmarilokat én is mindig el akartam olvasni de mire eljutottam volna odáig költöztünk ide-oda és a eltűnt. Pedig ált.sulis koromban emlékszem hogy hihetetlen áhítattal bámultam a borítoját de akkor még a Philiph Pullman és Lewis korszakomat éltem.

Külső kép linkje

Kijelentkezve

#16 2017. 04. 27. - 15h06

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Lucifer írta:

Ezt a sztorit már meséltem neked, hogy annó még suliból hazamenet rám tapadt egy kóbor macska, nekem meg megesett a szívem rajta és befogadtam. Csak a nemét nem sikerült kitalálni, úgyhogy tesómmal valami semleges nevet kerestünk és így lett Pisztácia /static/img/forum/smilies/lol.png (Mert nyár volt, fagyiszezon és a pisztácia finooom~) Végül is fény derült a rejtélyre, amikor lekölykezett. /static/img/forum/smilies/tongue.png Azt hiszem, ez pont Lau cicó neveinek kapcsán jött fel /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ah Pisztácia, Hikari és Árnyék. A triumvirátus. Nekem csak Cili nevű "macskám" volt, idősebb volt mint én szóval nem én adtam a nevet rejtélyes módon. De a pisztácia név még mindig király.

MollyMay írta:

Oh igen, az örök probléma ezzel a névvel. /static/img/forum/smilies/lol.png Molly = vörös duci néni
De végül is a macskám is az (vörös is, duci is, és néni is /static/img/forum/smilies/big_smile.png), úgyhogy nincs nagy baj, sőt kifejezetten illik rá ez a név.

Hajj, én is tuti Targaryenes nevet adnék a karimnak, ha meg Harry Potter, akkor valami mardekáros sötét varázslósat. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
A Voldemortinát még meg is értem, de Dámblüdór?  /static/img/forum/smilies/lol.png Hol nyomultál ezzel a menő névvel az internet sötét bugyraiban? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A macskavilág Weasley anyukája nálad tanyázik, szerintem azért ez elég jó dolog /static/img/forum/smilies/big_smile.png Illik rá a név mindenképpen.

Na igen, Mardekáros sötét varázslós --> Selira Nexus. Ugyan ez volt a helyzet ennél is, habár a Nexust már nagyon nem kedvelem. Inkább a németes/hollandos az, amit mostanában használok: Selira le Maux, Selira von Aderley. Sokszor rám is írnak németül, hogy gútentág. Én meg csak pislogok, mint borjú az új kapura.

lothorien írta:

A Mollyról nekem is rögtön a vörös hajú duci néni ugrik be : D
De tényleg egyébként sötét varázslók, Piton neve angolul kiváló alapnyag lenne, de ha valaki belefutna valahol egy híresebbe (teszem azt Lestrange) szerintem képtelen lenne elvonatkoztatni a boszorkánytól.

Selira alapnak szerintem vehetnéd a képszerkesztésnek a játékoknál lévő 5 titokzatos tárgy topicot ott nagyon jól megvan oldva szerintem. Sajnos én akárhogy gondolkodom folyton csak az jut eszembe amikor a kuroshitsuji book of circus évadának a végén Ciel kapaszkodik Sebastianba és probálja elmotyogni a nevét teljes kétségbeesés közbe... :,DDD + mikor a Joker átkereszteli őt(elég távoli assziciációs pontot találtam attól tartok)

A Szilmarilokat én is mindig el akartam olvasni de mire eljutottam volna odáig költöztünk ide-oda és a eltűnt. Pedig ált.sulis koromban emlékszem hogy hihetetlen áhítattal bámultam a borítoját de akkor még a Philiph Pullman és Lewis korszakomat éltem.

Szép nagyon annak a bemutatója, de valahogy nem asszociálnék a designból a játékra úgy konkrétan. Igaz igényesen van kivitelezve nagyon. Most találtam egy-két jó keresési eredményt, de munkahelyről nem tudok nekiállni, amúgy is akkora a fejem, hogy wuaaaah. Off vége.

Amúgy általános iskolásként az elég húzós lett volna, hiszen kb egy törikönyv csak annál több benne a balladai homály, haha. De már önmagában a Szilmarilok név nekem annyira tetszik, annyira elfes és csodálatos. Minél többet beszélünk róla, annál inkább érik az újraolvasás, mert elsőre szerintem még a felét sem sikerült adaptálni rendesen. Olyan szép, lágy hangzása van az egésznek, amit ő kitalált: vaia, maia, Eärendil (másik kedvenc nevem). Tiszta selymes, haha. 

Kuro-t én néztem egy ideig, de valahogy annyira nem kötött le a nagy hype közepette már nem is emlékszem belőle semmire xD Mangát végképp nem olvastam.

Kijelentkezve

#17 2017. 04. 27. - 15h37

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...
Üzenetek: 3 632

Selira írta:

Szóval nem is volt kérdés, hogy ez a név lesz a befutó itt Eldaryán is. Nektek? Honnan jött a nevetek? Előtte mit használtatok?
Sziasztok! Én is becsatlakozom, mert nagyon tetszik ez a téma. ^^

Az én nevem eredete egy kb. 2 évre visszamenő hülyeségből fakadt, amikor próbáltam csinálni egy felhasználót valahova (talán CsJ-re), de már minden név foglalt volt, és ezért ott helyben kitaláltam, hogy legyen akkor Xetta. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
És azóta mindenhová így regisztrálok.
Ide, Eldarya-ra se találtam ki új nevet, elég jó hangzásúnak tartottam egy fantasy játékhoz is. (És elég egyedinek is tartom, bár ebből kicsit veszített, mikor ráakadtam, egy bútorgyár is ezt a nevet viseli asszem. xD)

Selira írta:

Teszem azt, ha ingyenes lenne a névváltoztatás/lenne rá felesleges 500 rögöd, akkor mire változtatnád meg? (értem, hogy megbékéltél vele, de ötleted lehet van)
Én semmire. Még a bútorgyártós incidens ellenére is nagyon szeretem ezt a nevet, eléggé hozzám nőtt azóta. :3
Talán- a nevemből fakadóan- Miracle-re változtatnám, de tudom, hogy van itt ilyen felhasználó, szóval ez elúszott. :')
Különösebben pedig nincs olyan nagy ötletem, ami arra ösztönözne, hogy 500 rögöt rááldozzak. xD

Utolsó módosítás: Xetta (2017. 04. 27. - 15h38)

https://i.imgur.com/hWVHX0w.png

Kijelentkezve

#18 2017. 04. 27. - 15h52

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Xetta Örülök, hogy többeknek is bejön. Igaz az alapötlet nem tőlem származik~ Viccből lett felvetve még Elysiumban.

Xetta~ Olyan teljesen korrekt. Habár nekem minden Xettáról Xéna jut eszembe, harcos hercegnőnk sorozata /static/img/forum/smilies/lol.png De kellemesen nosztalgikus. Nem tudom eldönteni, hogy egy harcos amazon jut róla eszembe vagy pedig egy entróp boszorkány, de mindkettő elég menő /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Igaz a bútorgyárról én nem hallottam, szóval ezt meg sem hallottuk /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Én sem változtatnék rajta, maximum bővíteném von Aderley-re, de nem is tudom, gondolom space nem megengedett a játékban. Ezt mindig annyira sajnáltam! Most már vannak azért játékok ahol simán jók, de sok helyen még mindig bosszantó.

Kedvenc női neveitek vannak? Én még csak fiú nevekkel gazdálkodom, szóval remélem, a valaha lesz gyerkőcöm az fiú lesz, mert nem akarok egy lányt olyan névvel felnevelni, hogy Gergő.

Kijelentkezve

#19 2017. 04. 27. - 16h08

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

A space a familiárisoknál nem megengedett, az enyémnek is kötőjellel kellett írni a nevét, gondolom, a játékosok nevénél szintén így működik..

Nekem a kedvenc női neveim általában külföldiek, mint például a Gwendolyn, Clarissa, Alice, bár utóbbi magyarosan szépen hangzik.
Ha lányom lesz vagy Aliz, vagy Zoé lesz, esetleg Nikoletta, ezek a nevek olyan szépek szerintem. ^^
Én fiúknál vagyok nagyobb bajban...

Neked, Selira, miért pont a Gergő a nagy befutó? /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#20 2017. 04. 27. - 16h18

Árnyék gárda
SeIira
Alkimista tanonc
Selira
...

Az én férfi neveim legtöbbje is inkább külföldi~ A Gergő az csak másodhegedűs a kedvencek között /static/img/forum/smilies/big_smile.png Első igazi nagy szerelmem neve volt Gergő és az megmaradt bennem.

Nálam a top befutó a Vincent, ezt még magyarul is egészen szeretem. Sebastien, ezt már magyarul nem. Viszont a Bertalan valamiért tetszik, ahogy a Nándor is.

Külföldiek közül még egészen bejön a Brandon, Spencer, Shawn, Igor, Stein, Nathan. Igaz ezek annyira azért nem, hogy fiaim nevezzem őket el /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Női nevek, amiket felsoroltál nekem nagyon nem jönnek a nyelvemre =/ Zoé nekem is nagyon tetszett, de egy idő óta mindenhonnan azt hallom, meg még gimiben is úgy akarták hívatni magukat csomóan, nekem meg a Tokyo Mew Mew-ból jut csak eszembe a rózsaszín csajszi. Szóval most már inkább a hideg futkos a hátamon tőle, meg a Kirától is.

Utolsó módosítás: Selira (2017. 04. 27. - 16h19)

Kijelentkezve

#21 2017. 04. 27. - 16h30

Obszidián gárda
Stofi
Tündérek cinkosa
Stofi
...
Üzenetek: 950

Nahát, akkor én is csatlakozom ehhez a remek témához.
Eldaryára egy az egyben a csjről cuccoltam át, ahol már egy ideje csak a szerepek és a hosszú beszélgetések miatt lebzseltem.
Egyértelműnek tűnt, hogy nem változtatok nevet, úgy sokkal egyszerűbbnek tűnt /static/img/forum/smilies/smile.png
A Stofi amúgy a Kristóf becézett alakjából van. Ismer valaki Kristófot, akit így becéznek? Hát velem egyszer szembejött az utcán egy koncertplakát, ahol az énekest és/vagy az együttest így hívták. Meg is lepődtem rendesen.
A név pedig szintén egy macsekhoz tartozott. Anyukám beidomította, hogy füttyszóra jöjjön. Házörző macska volt. Kicsiként én meg csak annyit fogtam fel az egészből, hogy ha anya fütyül, Stofi odafut hozzá, anya pedig megdicséri, szóval egyszer csak kipróbáltam, onnantól kezdve pedig én is mindig mentem, ha fütyült /static/img/forum/smilies/smile.png /Erre a füttyszóra azóta az egész család be lett tanítva. Sokkal hatásosabb, mint kiabálni./ Így lettem "viccesen" Stofi 2. Aztán, amikor nevet kellett változtatni, hirtelen beugrott ez.

A másik gyakran használt nevemet egy WoW-os barátnőmnek köszönhetem és annak, hogy nem akartam mindenhova a csj-s nevemmel regisztrálni XD Mindenféle melléksztori nélkül BambooPanda nevet akartam magamnak egy helyre, de az már foglalt volt. És kb az összes pandás hangzású név. Jé?! Végül lettem BambooStoffer (a Stofi átalakított verziója) Ezt a nevet is több helyen használom.)

Hm, nekem az örök kedvenc férfi név a Mortimer lesz, mióta olvastam a Mortot XD Emellett a Michaelt, az Aaront, a Bretet és az Alexej/Aljoshát is szeretem, bár ritkán használom.

A keresztnevek nekem egész könnyen jönnek, mikor ott tartok, hogy el kell neveznem egy szereplőmet, de a vezetéknevekkel mindig megszenvedek XD

Kijelentkezve

#22 2017. 04. 27. - 16h33

Abszint gárda
Xetta
A familiárisok barátja
Xetta
...

Nekem tetszenek, de azt is simán el tudom képzelni, hogy amikor majd oda jutok, egyáltalán nem leszek oda értük. :'D

A Kira nekem sem tetszik, pedig csak egy betű vele a különbség az én nevem között. :')

Stofi, szia!
Hogyhogy? Van kedvenc vezetékneved?

Titeket egyébként inspirálnak regényszereplők egy-egy névhez, ha mondjuk történetet írtok? /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#23 2017. 04. 27. - 16h44

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Michrima
...
Üzenetek: 4 879

Már most imádom a topicot. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Annyira jó sztorik kerültek elő a nevek alakulásáról, szerintem itt aztán lesz miről társalogni, a nevek sose fogynak el. ^^

Az enyémnek elég összetett sztorija van. Igazából nem tudom, hogy jöttek-e már rá, vagy sem, de a Mihrimah (török eredetű) névből származik, amit egyébként  a Szulejmán c. sorozatban hallottam először. (Igen, szeretem a sorozatot, és nem, nem szappanopera, hanem TÖRTÉNELMI.. XDD És amúgy se volt választásom, mikor elkezdődött, szóval most már végignézem.) Jelentése: kegyelem, könyörület, gyengédség, szeretet, Nap és a Hold.
A török/arab eredetű nevek nekem mindig nagyon tetszettek, vagy nagyon nem. A Mihrimah (Mihrimáh) mindkettő volt egyszerre. Gyönyörű is volt, de nagyon soknak éreztem benne a H hangot, ezért mikor regisztráltam variáltam vele, és így lettem Michrima. (Mikhrimá)
Persze ez a regisztráció a CSJ-nél történt. Ide Eldaryára már automatikusan ezzel jöttem, amit mostanra egy kicsit már bánok is, mert szép, szép, de van egy rakat másik, ami jobban tetszik.
Kettő ilyen példát fel is hozok:
Zafirah (szintén arab név, illetve inkább az arab megfelelője a Saphirának).
Yarilith(Járilisz). Ez egy névgenerátoros név (sárkány név, egész pontosan), és a szívem csücske. Erősen gondolkozok, hogy beruházok 500 rögre, és váltok.
Persze még az előtte lévő sem lett elvetve, azt is nagyon szeretem, ezzel kapcsolatban egyébként szívesen fogadom a véleményeket. ^^

Tolkien neveihez pedig annyit, hogy: Imádom őket! Mondjuk Tolkien amúgy is egy zseni.
Ugyan így vagyok George R. R. Martin neveivel is. A Trónok Harcában nagyon sok gyönyörű névvel találkoztam. (Lyanna, Visenya, Daenerys)
Ja! és Seli. /static/img/forum/smilies/big_smile.png A Myssandei lehet akár Astapori név... XD Dany egyik segítője a Missandei nevet viseli a GoT-ban, aki Astaporban rabszolgalány, amíg be nem fogják fordítónak, mert hogy sok nyelvet beszél. (De inkább nem ugrok bele a Trónok Harcába, mert akkor soha nem érek a végére.) XDD

Szóval ha GoT-os nevem lenne, akkor én is valami olyat választanék, ami erősen üti az elmebeteg szintet. Valamelyik Őrült Targaryen neve... /static/img/forum/smilies/big_smile.png XD Aegonia, nőiesítve. /static/img/forum/smilies/lol.png Lehet még ez is bekerül a Zafirah és a Yarilith mellé szavazásra. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

https://kepkuldes.com/images/f674206a31dbf1446cebec6b81499a07.jpg

Kijelentkezve

#24 2017. 04. 27. - 16h55

Obszidián gárda
Stofi
Tündérek cinkosa
Stofi
...
Üzenetek: 950

Xetta írta:

Stofi, szia!
Hogyhogy? Van kedvenc vezetékneved?

Titeket egyébként inspirálnak regényszereplők egy-egy névhez, ha mondjuk történetet írtok? /static/img/forum/smilies/smile.png

Szia! Nagy lelkesedésemben le is felejtettem a köszönést az előző üzenetem elejéről ^.^"

O'tulle egy kedvenc, de nagyon kell vigyáznom, ne használjam túl sokszor, szóval eddig csak egyszer adtam XD
Igyekszem a hangzás alapján válogatni. Ha harmonikus, energikus karaktert akarok, akkor dallamosan kiegészíti, ha nem, nagyon üti egymást a vezeték- és keresztnév.

Mindenféleképp! Az egyik kedvenc női nevemre, a Marjory-ra is egy regényben bukkantam. Asszem a Halott kopogtat volt a címe. Aztán ott van Terry Pratchett: Mort, ahonnan a Mortimer/Mortot kölcsönöztem. Bret neve ugyan nem regény, de egy filmből van, amiben Mel Gibson játssza a karaktert, akit mindig leBörtöznek, de ő kikéri magának, hogy Bret. Ez annyira megtetszett benne, hogy egy nagyon kitartó és állhatatos démon karakteremnek adtam ezt a nevet.
Mikor a nagy NCIS-es korszakomat éltem, Timothy volt a kedvenc nevem és McGee a kedvenc vezetéknév, de utóbbit soha nem használtam fel végül.
Aljoshát és Kaverint az Öt menyasszony c. irtó aranyos és vicces vígjátékból szedtem és már fel is használtam. Innen van a Nastia is, ami szintén egy főszereplőm neve lett.
Szintén a Mortból kölcsönöztem egy krimihez az Ysabell nevet és... ez már tényleg elég távoli kapocs, egy modelltől az Izzy-t, akivel soká játszottam a csj-s Whimsical szerepben.
Gwendolynt Kertin Gier szerettette meg velem, és egy CIA-s emberemnek a Rendőrakadémiából emeltem ki Mahoney-t és lett MacMahoney ügynök /static/img/forum/smilies/smile.png
Több helyen is használtam már a Hatter vezetéknevet Sophie Hattertől kölcsönözve, aki a Vándorló palotában szerepelt (a könyvben. Asszem az animében nem említik a vezetéknevét)
Hm... hirtelen ezek a nevek jutottak eszembe.
A legelső szerepes karakterem neve pedig az Anasztáziából lett Tázi. A rajzfilmből.
Kisebb démonaim beszélő neveinél pedig az Így neveld a sárkányodat névadási szokásaiból merítettem sokat XD

Kijelentkezve

#25 2017. 04. 27. - 17h10

Árnyék gárda
Lucifer
Alkimista tanonc
Lucifer
...
Üzenetek: 16 355

Ami az én nevemet illeti, a rövid sztori az, hogy a Lucifer c. sorozat bolondja voltam abban az időben, amikor folyt az előregisztráció, és így erre esett a választásom, azonban sokat agyaltam még a Faker néven is. Ezt inkább mondanám kopinak, mint a Lucifert. Azt tudni kell rólam, hogy sosem voltam LOL-fan, nem is játszottam a játékkal, nem az én világom, viszont ahogy szörföltem a neten, elibém jött a 2015-ös LOL világbajnokság döntőjének élő közvetítése magyar kommentárral, és felkeltette az érdeklődésem, hogy ez pontosan hogyan zajlik, hogy bonyolítják le, stb. Szóval belelestem, és az egyik csapattagnak volt Faker a neve, ami azonnal megtetszett, ezt azonban azóta sem használtam sehol, szóval múló románc.

Ami a Lucifert illeti, tartozik hozzá egy hosszabb sztori is:
A kötelező olvasmányokkal sosem voltam jóban, mert nekem ne mondja meg senki, hogy mit olvassak, azt majd én eldöntöm /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Középiskolából biztos mindenkinek ismerős Madách híres műve, Az ember tragédiája. Nem túlzok, ha azt mondom, hogy az egyik legkedveltebb könyvem valaha! Imádtam, csak úgy faltam az oldalakat. És ugye mind tudjuk, hogy a történetben Lucifer nagy szerepet kapott. Itt kezdtem el igazán érdeklődni a "személye" iránt.
Kedvelem az ilyen sötét, titokzatos neveket, amik egyszerűek és velősek, mégis megdobogtatják a szívem.
Egyébként ugyaninnen az egyik szín nevét, a Falansztert is használtam már MMO-ban karakternévként, csak kicsit angolosítva: Falanster.
Rengeteg más nevem van, igazából nincs állandó, ahova csak felregisztráltam eddig, mindenhol más nevet választottam: Ciel, Gekkou, Tripolis, Neko-chan, Nyuffancska (Minden név foglalt volt, úgyhogy begurultam, és ez lett /static/img/forum/smilies/big_smile.png), amit haverok Nyufiként becéznek.
De használtam pl. a Montgomery nevet is, ami a Walesi bárdokból lehet ismerős.
Szóval én hangzás alapján választok először és úgy nő a szívemhez ^^

Ami most név nekem nagyon tetszik, az az Adeline. Leroy feleségének kellett egy név, és ez ugrott be először, mondom jó lesz XD (Szerepjáték), és azóta megtetszett. De én ilyen nevet biztos nem adnék a gyerekemnek. Irtózom az olyan nevektől, amit szegény gyerek nemhogy leírni, még kimondani sem tud. Érted, 6 évesen írni-olvasni tanul, és azt sem tudja, honnan szalajtották a nevét XD
Nem értem, miért kell mindenféle külföldi nevet legalizálni, mi a baj a magyar nevekkel? Igenis vannak köztük szépek, és itt most nem a Virágra, vagy a Napsugárra, esetleg a Töhötömre gondolok :<

Utolsó módosítás: Lucifer (2017. 04. 27. - 17h11)

https://i.imgur.com/1D4pMMg.gif

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 ... 10