Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3

#26 2017. 04. 03. - 21h13

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 871

Kyara írta:

Stofi: ezek nagyon cukik,bár a vadon hercegnője nem épp a kedvencem *-*
Annak nagyon örülök,hogy a történelme és a hiedelemvilága is elvarázsolt téged, hiszen engem is rabul ejtett,főleg az egyes történelmi korszakai^^

Oda Nobunaga és társainak Japán-egyesítő törekvései és a restauráció előtti idők és maga a meidzsi-korszak eleje azok, amikbe jobban belemásztam. Vannak még hiányosságaim a császári és a soguni rendszerekkel kapcsolatban az igaz, de pl a bushidonak egy Shinsengumisabb korszakomban megpróbáltam jobban utánanézni.

Oh, a szellemek! Yöhet minden bakemono, yuurei, ayakashi vagy youkai.
Egy szerencsés info--projekt keretében összegyűjthettem a legtöbb magyar forrásból dolgozva őket és rendszerezhettem, sajnos azóta sok oldal megszűnt. /static/img/forum/smilies/hmm.png Angolul is próbálkoztam, de nem sokra jutottam. Sokszor, mikor beírtam a nevüket, egyszerűen egy mmorpg vagy egyéb videójátékos oldalra dobot XD
/A Mononoke kezdetben nekem se volta kedvencem, de miután felfedeztem a szellemvilágot, elkezdtem gyűjteni a róluk szóló animéket /static/img/forum/smilies/smile.png Jelenleg is nézem a Natsume ötödik(?) évadát /static/img/forum/smilies/smile.png

Amivel még soha nem próbálkoztam az a japán irodalom. Nem is tudom miért, de még soha nem futottunk össze és nem is éreztem késztetést, hogy kivegyem pl a Dobozembereket /static/img/forum/smilies/tongue.png

/Unokatesóm régebben nagy KAT-TUN fan volt és mégy gyűjteni is elkezdett, hogy egyszer kijuthasson Japánba az egyik koncertjükre. Nem tudom, sikerült-e volna neki, ha nem dobja őket egy koreai bandáért még azelőtt, hogy kigyűlt volna az összeg a repjegyre XD

Utolsó módosítás: Stofi (2017. 04. 03. - 21h15)

Kijelentkezve

#27 2017. 04. 04. - 08h52

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...
Üzenetek: 12 582

Stofi írta:

/Unokatesóm régebben nagy KAT-TUN fan volt és mégy gyűjteni is elkezdett, hogy egyszer kijuthasson Japánba az egyik koncertjükre. Nem tudom, sikerült-e volna neki, ha nem dobja őket egy koreai bandáért még azelőtt, hogy kigyűlt volna az összeg a repjegyre XD

Szerencsésebbnek érzem magam Miyavival. :"D Ő legalább Magyarországra is ellátogatott. Mennyivel olcsóbb volt így nekem. :D Nagyon-nagyon szeretem a munkásságát, a gitár technikáját és a hangját. Azt a leginkább. *.*
Bár mondjuk ő úgy eltünedezett, gondolom leginkább családi okok miatt. Az új dalaiba meg olyan idegen stílust vitt be, még nem barátkoztam meg vele teljesen. (Igaz, ő folyton változik, elég ránézni arra, hogy hogy festett 16 évesen, 20 évesen s most. :D)

Japánok közül én már csak Hydet, jelenlegi VAMPS formáció énekesét szeretném látni és hallani élőben. A koncertjeik felvételeit mai napig gyűjtöm, s DVD-n őrzöm. :D Ők tényleg tudnak bulizni, és nagyon humorosak is. Amit néha leművelnek a színpadon.. Körülbelül nem százasok, ahogy én sem. :D

https://78.media.tumblr.com/e4dcb501957cfbf355207d8fe035e4e4/tumblr_p8yrl4sglL1x1g694o1_1280.gif

Kijelentkezve

#28 2017. 04. 04. - 12h43

Obszidián gárda
Elyroze
A vízi nimfák cinkosa
Slaanesh
...
Üzenetek: 32 050

Szerény kis városomnak most egy kicsit Japán feelingje lett. :)

https://scontent.ftsr1-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/17796351_10211961028116464_5364896042285372143_n.jpg?oh=a7d8814a7fe8dd5224aae86f4d77aa9a&oe=59604306

Utolsó módosítás: Slaanesh (2017. 04. 04. - 12h44)

https://orig00.deviantart.net/ceaf/f/2019/076/6/a/fighter_abaddon_signature_by_elyroze_by_outl4st-dd2byt8.gif

Kijelentkezve

#29 2017. 04. 04. - 13h42

Árnyék gárda
Yukiko-chan
Legyőzött egy tyúkot
Yukiko-chan
...
Üzenetek: 915

Nagyon szép. ^^

KAT-TUN - el kapcsolatban. Ha benne lett volna a fanklubban, akkor eljuthatott volna a koncertre. Én Hey Say Jump rajongó vagyok, de az a baj a Jhonny's ügynökséggel, hogy a koncertjeikre nagyon nehéz bejutni. /static/img/forum/smilies/hmm.png

Kijelentkezve

#30 2017. 04. 04. - 15h54

Árnyék gárda
Tifi
A gárda gyalogosa
Tifi
...
Üzenetek: 2 014

Nálunk is most ilyen Japán feeling uralkodik. :] Ez az egyik amit nagyon szeretek a tavaszban. :3 Ilyenkor kicsit Japánosabb a hangulat az ilyen fák miatt. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#31 2017. 04. 04. - 17h44

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 9 806

Slaanesh:valóban gyönyörű *-* Nekem a sulim közelében van egy fa,de az közel sem annyira szép,mint a városodban^^
Egyetértek Tifivel,legalább egy kicsit Japánt idézi elő.

Stofi: Én is kb. ezekbe a korszakokba néztem bele jobban,de a személyes kedvencem a Tokugawa korszak(szintén a Shinsengumi miatt egy részben). Ezeken kívül olvasgattam a Heian-korszakról és a Sógunátus koráról is. Valahogy engem a japán történelem mindig jobban lekötött,mint amit tanultunk. *-*

https://i.imgur.com/2GI9FmT.gif

Kijelentkezve

#32 2017. 04. 04. - 18h00

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

@Kyara: Jah, engem is XD Úgy sajnáltam, hogy még földrajzból se jutottunk el Japánig, a történelemben meg épphogy említettük csak /static/img/forum/smilies/hmm.png

@Yukiko: Hát akkor erről lecsúszott. Nem volt elég szemfüles. Mindenesetre a nagy kiutazás ötlete és a rajongás hatása máig látszik, hisz letette a nyelvvizsgát is. Igaz, az utóbbi években (ez már legalább 5-6 éve történt - ha nem mondok hülyeséget) nem sokat hallottam tőle, hogy a szigetországot emlegeti.

@Slaanesh: *.* Gyönyörűek ezek a képek. Nálunk is van egy-két fa, de azok olyan kis magányosak, nem mutatnak ilyen jól.

Kitti: Huh, már nem is tudom melyik csapat, asszem az Arashi egyik koncertfelvételén volt az - a turné utolsó koncertjéről készült tv felvétel - szóval jött a monszun és teljesen eláztak, a kamerákat "beköpködték" az esőcseppek stb., de nem álltak le! Volt a kifutó része is a színpadnak, amely jó hosszan benyúlt a rajongók sorai közé és a srácok, amikor épp nem kellett énekelniük (mindenki egy-egy versszakot énekelt) nekifutásból ott csúszkáltak az ázott linóleumon (ok, tuti nem az volt, de úgy nézett ki xD)
/A rajongók közt meg esernyőket és esőkabátokat osztogattak, ha jól emlékszem.

Kijelentkezve

#33 2017. 04. 04. - 18h47

Árnyék gárda
Tifi
A gárda gyalogosa
Tifi
...

Stofi írta:

@Kyara: Jah, engem is XD Úgy sajnáltam, hogy még földrajzból se jutottunk el Japánig, a történelemben meg épphogy említettük csak /static/img/forum/smilies/hmm.png

Engem is sokkal jobban érdekel Japán történelme mint más országoké. :] Sajna még mi se vettük történelemben, pedig az legalább érdekelne is. xD Meg az Ázsiai országok történelme alapból jobban felkelti az érdeklődésemet mint más országoké. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: Tifi (2017. 04. 04. - 18h48)

Kijelentkezve

#34 2017. 04. 04. - 20h09

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Tifi írta:

Stofi írta:

Engem is sokkal jobban érdekel Japán történelme mint más országoké. :] Sajna még mi se vettük történelemben, pedig az legalább érdekelne is. xD Meg az Ázsiai országok történelme alapból jobban felkelti az érdeklődésemet mint más országoké. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Együttérzek veletek XD Nemtudom,hogy milyen könyvből tanultok,de Japánt sajna nem vették bele az alaptantervbe,így csak megemlítik az I. illetve a II. VH-ban. Pedig tényleg tanulhatnánk többet,de Magyarországról se tanulnak sokat más országban.

Kijelentkezve

#35 2017. 04. 04. - 20h13

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...

Stofi írta:

Kitti: Huh, már nem is tudom melyik csapat, asszem az Arashi egyik koncertfelvételén volt az - a turné utolsó koncertjéről készült tv felvétel - szóval jött a monszun és teljesen eláztak, a kamerákat "beköpködték" az esőcseppek stb., de nem álltak le! Volt a kifutó része is a színpadnak, amely jó hosszan benyúlt a rajongók sorai közé és a srácok, amikor épp nem kellett énekelniük (mindenki egy-egy versszakot énekelt) nekifutásból ott csúszkáltak az ázott linóleumon (ok, tuti nem az volt, de úgy nézett ki xD)
Erre tuti, hogy rákeresek. XD Ha másra nem, szerintem az esernyő címszóra biztos feldob valamit a youtube keresője. :"D
Vicces lehetett.

https://78.media.tumblr.com/e4dcb501957cfbf355207d8fe035e4e4/tumblr_p8yrl4sglL1x1g694o1_1280.gif

Kijelentkezve

#36 2017. 04. 04. - 20h26

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Ezüstróka írta:

Stofi írta:

Erre tuti, hogy rákeresek. XD Ha másra nem, szerintem az esernyő címszóra biztos feldob valamit a youtube keresője. :"D
Vicces lehetett.

Na ez engem is érdekelne XD Ha valamelyikőtök megtalálja,az belinkelné ide? Azért én is próbálom felkutatni

Kijelentkezve

#37 2017. 04. 04. - 20h43

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Hétvégén meg tudom kérdezni tőle /static/img/forum/smilies/big_smile.png Mert ő is ilyen extraként mutatta, de neki az eredeti DVD van meg, szóval nem biztos, hogy neten fent van /static/img/forum/smilies/hmm.png
(Ha nem felejtem el, mindenképp megkérdezem /static/img/forum/smilies/wink.png )

Kijelentkezve

#38 2017. 04. 05. - 08h16

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...

Köszönjük Stofi! :D
Tegnap én is belekezdtem a youtubeon való csavargásba, de valóban nem leltem meg azt a videót. Helyette aztán egy régi L'arc en Ciel-est kezdtem el kutatgatni, de mintha törölték volna azt is, pedig annyit nevettem a srácokon. XD Egyszerűen imádtam! Az volt a lényege a játéknak, amiben benne voltak, hogy különböző, egyre nehezedő ujjgyakorlatokat végezzenek. Látszik, hogy nem mindenkoron a frontember a legkitartóbb vagy ügyesebb, és az hogy tud gitározni nem jelent semmit. XD Ezekért a haláli "pofikákért" olyan szívesen megnéztem volna újra a teljes műsort (voltak benne más feladványok is), de 2005-ös archivumokban sem leltem még fel. T-T Kiábrándító, hogy az ilyen gyöngyszemek egyszerűen csak elvesznek.[spoiler="

Néhány gifes részlet, amit még valakinek sikerült menteni belőle, esetleg rossz helyen kerestem?
"]
Ken:  - Oh, ez könnyű!
Külső kép linkje

Tetsuya: - Megy ez!
Külső kép linkje

Yukkihiro: - Hogy is volt?
Külső kép linkje

Hyde: - Ah! ~ Feladom!
Külső kép linkje

[/spoiler]

Kijelentkezve

#39 2017. 04. 05. - 10h35

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Sajnos én is jártam már így /static/img/forum/smilies/hmm.png egy régi kedvenc összeállításomat akartam a hetekben újranézni, de törölték, és a videó alatt nem volt lista, szóval amelyik címre nem emlékeztem, azt már meg se tudom találni. Mondjuk a többivel se jártam nagyobb sikerrel.

Ezek a gifek /static/img/forum/smilies/lol.png Tudtam én, hogy ezek japánok nagyon pihent műsorokat tudnak összeállítani XD

Kijelentkezve

#40 2017. 04. 05. - 10h39

Obszidián gárda
Kyukitsu
A gárda védelmezője
Ezüstróka
...

Stofi írta:

Ezek a gifek :lol: Tudtam én, hogy ezek japánok nagyon pihent műsorokat tudnak összeállítani XD
Ha nevetni támad kedvem, akkor az az első, hogy keresek valami hasonlót. :D Nem fontos, hogy hírességek legyenek benne..
Egyébként meg iszonyat meglepő, hogy amilyen prűdnek vannak beállítva, ezekben a játékokban annyira képesek elengedni maguk. :D

Kijelentkezve

#41 2017. 04. 07. - 11h19

Obszidián gárda
Elyroze
A vízi nimfák cinkosa
Slaanesh
...
Üzenetek: 32 050

Ezek a Japánok mindig meg tudnak lepni. Meg egymást is ezek szerint. :D

https://media.giphy.com/media/12TaesICcAwztK/giphy.gif

Utolsó módosítás: Slaanesh (2017. 04. 07. - 11h19)

https://orig00.deviantart.net/ceaf/f/2019/076/6/a/fighter_abaddon_signature_by_elyroze_by_outl4st-dd2byt8.gif

Kijelentkezve

#42 2017. 04. 16. - 14h03

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...

Nem feledkeztem ám el az ígéretemről, megkérdeztem a videóról. Valóban egy Arashi koncertfelvételről volt szó, viszont a banda hang- és képanyagára nagyon ügyelnek, ezért nincs fent sehol, de mondta, ha érdekel, fel tudja tölteni azt a jelenetet driveba /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ma megyünk hozzájuk húsvétolni, esetleg eszébe juttatom az ígéretét már csak azért is, mert én is szeretném majd újranézni xD

Nekem a reklámjaik is nagy kedvenceim. Valahol még régebben egész összeállítást láttam őrült japán reklámokból XD A Soft Bank majdnemhogy viszi a prímet a Tommy Lee Jones űrlényes "kabalával" XD

Kijelentkezve

#43 2017. 04. 19. - 10h10

Abszint gárda
Akira11
A gárda katonája
Akira11
...
Üzenetek: 435

Én csak most akadtam rá a csoportra, de nagyon tetszik. Én úgyszintén mangák és animék útján ismertem meg a Japán nyelvet. Szeretem Japánt, de csak egyszer voltam ott. Nagyon szép, főleg a cseresznyevirágok /static/img/forum/smilies/smile.png
Mindenkinek csak ajánlom, hogy egyszer elmenjen oda.

https://orig00.deviantart.net/c919/f/2018/215/1/8/oie_vvhxoli2xo4r_by_rumista-dcj3paj.gif

Kijelentkezve

#44 2017. 04. 19. - 12h30

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...

Stofi írta:

Nem feledkeztem ám el az ígéretemről, megkérdeztem a videóról. Valóban egy Arashi koncertfelvételről volt szó, viszont a banda hang- és képanyagára nagyon ügyelnek, ezért nincs fent sehol, de mondta, ha érdekel, fel tudja tölteni azt a jelenetet driveba /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ma megyünk hozzájuk húsvétolni, esetleg eszébe juttatom az ígéretét már csak azért is, mert én is szeretném majd újranézni xD

Nekem a reklámjaik is nagy kedvenceim. Valahol még régebben egész összeállítást láttam őrült japán reklámokból XD A Soft Bank majdnemhogy viszi a prímet a Tommy Lee Jones űrlényes "kabalával" XD

Teljesen egyetértek a reklámokkal,szerintem is Japán vezeti a legőrültebb reklámok listáját XDD

Akira11: Üdv a topicban,örülök,hogy rátaláltál /static/img/forum/smilies/smile.png Ezek szerint voltál már Japánban? Szívesen olvasnám a tapasztalaidat és gondolom nem csak én^^

Kijelentkezve

#45 2017. 04. 19. - 22h30

Abszint gárda
Akira11
A gárda katonája
Akira11
...

Lehet hogy csak egyszer voltam ott, de letutam vonni azt a következtetést hogy gyönyörű^^
Az ételek is nagyon finomak. A Ramen és a Miso leves izlett a legjobban. De ne hagyuk ki a desszertet sem! A  Tsukimi Dango....nyami!
Volt egy számomra fura tea....tejes mézes gyümölcs tea. Finom csak első hallásra fura.
Ne egyenlőre ennyienne.
De szivesen mesélek még ha kell!

https://orig00.deviantart.net/c919/f/2018/215/1/8/oie_vvhxoli2xo4r_by_rumista-dcj3paj.gif

Kijelentkezve

#46 2017. 04. 20. - 08h21

Árnyék gárda
Yukiko-chan
Legyőzött egy tyúkot
Yukiko-chan
...
Üzenetek: 915

Akira11 írta:

Lehet hogy csak egyszer voltam ott, de letutam vonni azt a következtetést hogy gyönyörű^^
Az ételek is nagyon finomak. A Ramen és a Miso leves izlett a legjobban. De ne hagyuk ki a desszertet sem! A  Tsukimi Dango....nyami!
Volt egy számomra fura tea....tejes mézes gyümölcs tea. Finom csak első hallásra fura.
Ne egyenlőre ennyienne.

Szerintem a többiek is szívesen meghallgatnák. /static/img/forum/smilies/smile.png Persze csak a téma keretein belül. ^^

Ha vége az eseménynek hozok nektek képeket a sakura virágzásról. ^^

Kijelentkezve

#47 2017. 04. 20. - 09h18

Árnyék gárda
Aletha
Legyőzött egy tyúkot
Aletha
...
Üzenetek: 660

Sziasztok!
Nem jártam még itt /static/img/forum/smilies/big_smile.png .
Én is a mangák,animék által ismertem meg Japánt.Minden álmom elutazni oda *-*
Ha már szó esett az ételekről,sushi fan vagyok /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#48 2017. 04. 20. - 12h54

Árnyék gárda
Tifi
A gárda gyalogosa
Tifi
...

Akira11 írta:

Ne egyenlőre ennyienne.

Én is szeretném ha majd mesélnél még. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#49 2017. 04. 21. - 13h33

Árnyék gárda
Syalrën
Alkimista tanonc
Selira
...
Üzenetek: 15 540

Az én kérdésem csak felületesen érinti az országot, de azért hátha:
Nem ismer valaki egy jó japán nyelviskolát? Tapasztalat vagy esetleg ismerős által? Jó lenne legalább egy N3-N2 szintű vizsga, de azért sok ez a 4 év kihagyás :<

https://orig00.deviantart.net/7660/f/2019/062/5/4/01_by_chykai-dd17nmm.gif

Kijelentkezve

#50 2017. 04. 21. - 13h42

Abszint gárda
Akira11
A gárda katonája
Akira11
...

Nekem a tesóm japánt tanit. Nem tanár de ért a japánhoz. Én is tőle tanultam. Esetlag emailt tudok ajanlani ha valaki tanulni akar de messze lakik.

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3