Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4 5

#51 2017. 07. 27. - 23h38

Abszint gárda
Hirakita
A gárda gyalogosa
Hirakita
...
Üzenetek: 2 283

Mennyi szép és ötletes alkotás :3
Amikor megláttam a témát felcsillant a szemem, mert most lesz új szobám és nagyon tervezem a fal dekorálását, bár nem külön képre, hanem egyenesen a falra. A Technika nem saját fejecskémből pattant ki, interneten futottam bele de azóta ki akarom próbálni, most végre lehetőségem is lesz rá. Viszont ennek a faliképes trmának a határidején kívülre fog esni, szóval képet csak akkor mutatok, ha elnézik ezt majd nekem a téma vezetői.
Az egész lényege az lesz, hogy kiválasztok néhány mintát (ezeket már tervezgetem egy ideje) és azokat szépen maszkolószalaggal felműtöm a falra. Majd Különböző színű festékekkel (de csak néhánnyal, hogy azért ízléses maradjon) megtöltök vizibombákat, és onnan már csak a célzásomra hagyatkozok. Miután A maszkolószalag minták teljesen festék alá kerültek és a festék sem teljesen folyékony már, hanem azért már egy kicsit száradt, óvatosan leszedem a falról a maszkolószalagot és meglesznek a mintáim festékfoltokból kirajzolódva. Az egész családom szkeptikusan áll az ötlethez, de én mindenképpen meg fogom csinálni /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#52 2017. 07. 29. - 13h53

Árnyék gárda
Yukiko-chan
Legyőzött egy tyúkot
Yukiko-chan
...
Üzenetek: 915

Hűha, nagyon kíváncsivá tettél. /static/img/forum/smilies/smile.png
Biztosan jól fog kinézni. De gondolom elég sok meló lehet. ^^;

Kijelentkezve

#53 2017. 07. 30. - 13h06

Árnyék gárda
Ryou
A gárda hivatalnoka
Ryou
...
Üzenetek: 1 327

Sziasztok!

Örülök, hogy megújult ez a topic és újra aktívvá vált a sok szép alkotásával. c: A fali kép témához kapcsolódóan megosztom veletek az enyémet is.
Először is maga a kép cinkkarc technikával készült. A technika kipróbálására a suli műhelyében nyílt lehetőségem grafikusi szakon, rengeteg hozzá szükséges eszközzel körülvéve. Nagy vonalakban írom le csak, hogyan is készült. Akit továbbiakban is érdekel az utánanézhet bővebben.

A cinklemezt lealapoztam terpentinnel, ami a fenyőfélékből nyert gyantás lé/balzsam. Miután rászáradt, a rajzot belekarcoltam a felületébe karctűvel - itt lényegében nem maga a lemezbe véstem, hanem csak a megszáradt terpentinbe. Utána beleáztattam savba a lemezt, ami kimarta a vonalakat. A terpentin ellenáll a marató savnak, így ahova nem karcoltam, ott érintetlen maradt a felület. A maratás után oldószerrel eltvávolítottam a cinklemez felületéről a barna színű terpentint. Ezzel kaptam egy mélynyomó formát. Következett a nyomtatás. A felületét befestékeztem, ledörzsöltem a felesleget. Itt az volt a lényeg, hogy a mélyedésekbe tapadjon meg jobban a festék. Majd beáztatott papírra ráborítva a befestékezett lemezt nyomógéppel lenyomtattam.

Ez a cinkkarc lenyomat bekerült egy fehér ikeás képkeretbe és elfoglalta a helyét a polcomon a most felújított szobámban. A közeljövőben tudok még hozni nektek jó pár DIY cuccot, mert a szobámat illetően az volt a lényeg, hogy minél olcsóbban jöjjön ki a felújítás, dekoráció. És szeretnék majd posztolni az idetartozó új hobbimmal kapcsolatban is. c:

Utolsó módosítás: Ryou (2018. 05. 28. - 14h46)

https://i.imgur.com/I66AAXU.gif

Kijelentkezve

#54 2017. 07. 30. - 18h07

Abszint gárda
Hirakita
A gárda gyalogosa
Hirakita
...

Ryou, ez nagyon mutatós. Beleszerettem abba a mintába, igen ügyes vagy ^^ A technika meg nagyon tetszik. Egyszer szívesen kipróbálnám, ha nyílik rá lehetőségem (valahogy kétlem, hogy fog >_<)

Engem érdekelne a többi dekorációd is, mert én is így szeretném majd dekorálni az új szobámat, mármint DIY dolgokkal, és a technikák mindig hasznosan jönnek, tágabb körben tudok akkor majd gondolkodni /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#55 2017. 07. 31. - 13h28

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...
Üzenetek: 1 980

Bocsánat az elmaradásért, egy kis családi programozás volt.  /static/img/forum/smilies/smile.png

Hirakita wooooow *-* Nekem nagyon bejön az ötleted! Kíváncsivá tettél. Határidő ide, határidő oda megoldjuk, hogy mindenképp meg tudjuk nézni! Csinálsz majd fázisfotókat is? A gyerekszobánál valami színes dolgon gondolkoztam én is a falra, erre berobbansz ezzel az ötlettel. Erre mondom, hogy a sors keze! ^-^  Hehehe, nem csak alkot az ember, hanem jól is szórakozik!

Ryou ez meseszép! Nagyon tehetséges vagy, és a minta is szuper! Annyira jó azoknak akiknek ilyen jó a kézügyességük, én csak álmodozom ilyenekről! Én is nagyon várom, hogy minél több dolgodat megmutasd!!

Esetleg valakinek van valami ötlete vagy kérése, hogy milyen új témát szeretne most, mert akkor nagyon szívesen folytatjuk azzal. ^^

Utolsó módosítás: Rivery (2017. 07. 31. - 13h29)

Köszönöm szépen Syalrën!♥
https://i67.servimg.com/u/f67/19/74/23/04/receiv12.png

Kijelentkezve

#56 2017. 08. 01. - 11h55

Obszidián gárda
nyuszitami
Fiatal újonc
nyuszitami
...
Üzenetek: 22

Nagyon szépek lettek a képek, szerintem ötletes mindegyik. /static/img/forum/smilies/smile.png Kár, hogy nekem sokszor nincs türelmem megcsinálni az ilyeneket, pedig nagyon tetszenek.

Kijelentkezve

#57 2017. 08. 01. - 12h11

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...
Üzenetek: 4 582

Riv borító tervezés? :3 Biztos sokan vagyunk, akik az írás mesterségét is űzik akár hobbi, akár komoly szinten, de ezektől elvonatkoztatva is van ezer meg egy lehetőség.
Például, ha a kedvenc könyvünk borítóját mi tervezhetnénk újra, akkor az hogyan nézne ki? Vagy, ha van saját írásunk, akkor a borítót miként képzeljük el?
A technika pedig lehetne sokszínű, hogy aki mondjuk a rajzoláshoz nem ért, az is megmutathassa a fantáziáját.
Ez úgy értem, hogy akár meglévő képek összeszerkesztéséből alkotni valami sajátot, vagy akár digitálisan megrajzolni, vagy saját kezűleg, ha valakinek van hozzá adottsága.
Nem tudom, hogy ez megfelel-e a DIY szempontjainak, de végül is ez is kreativitás. /static/img/forum/smilies/smile.png
És bár már elkezdtem leírni, úgyhogy nem törlöm ki, de látom, hogy kidobtad a Kulcstartós ötletet, amiben lehet én nem remekelnék, de valószínűleg ugyanúgy követném az alkotásokat, mint ahogyan az előzőeket néztem. ^^
Ha az úgy rendben van, akkor ez után lehetne akár ez a Borítókészítés a téma. /static/img/forum/smilies/smile.png

https://kepkuldes.com/images/9fcb6df1325c350c1c71f674d508e9f7.jpg

Bejelentkezve

#58 2017. 08. 01. - 12h25

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

Akár most is cserélhetem. ^^  De látod, az előzőnél is lehetett akár Digitális posztert készíteni filmhez, vagy könyvhöz. Szívesen megnéztem volna, hogy mit alkotsz, tudod, hogy szeretem a stílusod. ^^

Kijelentkezve

#59 2017. 08. 01. - 12h40

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Rivery írta:

Akár most is cserélhetem. ^^  De látod, az előzőnél is lehetett akár Digitális posztert készíteni filmhez, vagy könyvhöz. Szívesen megnéztem volna, hogy mit alkotsz, tudod, hogy szeretem a stílusod. ^^

Nekem teljesen mindegy melyik téma lesz először, úgyis nyomon követem a csodás alkotásokat - ha pedig van hozzá tehetségem be is szállok. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Nem régóta követem a topicot, szóval az előző lehetőségekről lecsúsztam, de most már résen vagyok!  /static/img/forum/smilies/cool.png  /static/img/forum/smilies/cool.png

Bejelentkezve

#60 2017. 08. 01. - 13h54

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

A határidő: augusztus 15.

És akkor egy kis ízelítő /static/img/forum/smilies/smile.png

Utolsó módosítás: Rivery (2017. 08. 01. - 13h55)

Kijelentkezve

#61 2017. 08. 01. - 14h36

Árnyék gárda
Nightwing
A gárda tüzére
Nightwing
...
Üzenetek: 4 219

Haha, tudom hogy az első kép és a 2. Sor utolsó csak nekem lett odatéve <3
Amúgy az előzővel nem tudtam elkészülni, mert elfogyott a türelmem és a szívószál, de ha otthon leszek pár nap múlva, megmutatom mire jutottam. (Elég vacak a minősége, mert tényleg csak kísérleteztem)

Mostani témához:
Rajz órán már volt házi feladat borítót tervezni egy kedvenc könyvnek. Nos, nem csináltam meg :")
Viszont otthon gyorsan kellett egy könyvtámasz, és csináltam is egyet, amivel nagyon meg vagyok elégedve. Nem nagy szám, és nem is igazán dísznek szántam, csak hasznos. Erről is küldök majd képet.
Meg ott van még a könyvjelző, amit a topic indulásakor csináltam. /static/img/forum/smilies/smile.png

Spoiler (A megtekintéshez kattintson ide!)

Utolsó módosítás: Nightwing (2017. 08. 01. - 14h47)

Kijelentkezve

#62 2017. 08. 01. - 14h37

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

Juuj ez nagyon izgi lesz! ^^ Remélem nagyon sok csodás, hasznos, kreatív dolog fog napvilágot látni! :3
Az ötletért pedig igazán nincs mit, én köszönöm, hogy aktiválva lett!  /static/img/forum/smilies/smile.png

Bejelentkezve

#63 2017. 08. 01. - 14h49

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

Nightwing írta:

Hiszed vagy sem, de tényleg!! Amikor megláttam egyből te jutottál az eszembe, úgyhogy nem tudta kihagyni.  ^-^

Nagyon kíváncsi vagyok a könyvtámaszra, én eddig csak a tervezésig jutottam el, de most feltett szándékom valamit alkotni. /static/img/forum/smilies/roll.png

Pollu mivel szuper az ötlet, így természetes, hogy cseréltem. Főleg, hogy egyből eszembe jutott, hogy mit szeretnék csinálni. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Csak nógassatok, ne hagyjam abba..... /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: Rivery (2017. 08. 01. - 14h50)

Kijelentkezve

#64 2017. 08. 01. - 15h11

Árnyék gárda
Nightwing
A gárda tüzére
Nightwing
...

Rivery írta:

Nightwing írta:

Hiszed vagy sem, de tényleg!! Amikor megláttam egyből te jutottál az eszembe, úgyhogy nem tudta kihagyni.  ^-^

Nagyon kíváncsi vagyok a könyvtámaszra, én eddig csak a tervezésig jutottam el, de most feltett szándékom valamit alkotni. /static/img/forum/smilies/roll.png

Hát, tényleg nem nagy szám. Sőt, szinte nem is látszik igazából.
Addig próbáld meg elképzelni /static/img/forum/smilies/big_smile.png : Még a hugom hozott egyszer valahonnan (szerintem rajz szakkörről) egy kemény könyvborító félét. Na én ezt fogtam, derékszögben kinyitottam és ragasztottam rá egy erős papírcsíkot (de madzag is jó), hogy ne tudjon tovább szétnyilni. Aztán egyszerűen csak rápakoltam a könyveket az egyik lapjára, a másik lap meg a papírcsík pedig megtartja, hogy ne boruljon el...oldalról nem látszik, szóval ilyen láthatatlan valami. Remélem érthető xD

Najó, megrajzoltam inkább , hogy könnyebb legyen elképzelni
http://p.coldline.hu/2017/08/01/2604150-20170801-ktTapf.png

Kijelentkezve

#65 2017. 08. 01. - 16h16

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

Szerintem ez szuper ötlet! Nagyon ügyesen megcsináltad!
Nekem is kellene valami hasonló, mert náluk jelenleg fektetve vannak a könyvek, különben csak puffannak egész nap ide meg oda... /static/img/forum/smilies/hmm.png

Kijelentkezve

#66 2017. 08. 10. - 20h52

Árnyék gárda
Polluxia
Az éjszaka királynője
Polluxia
...

No kérem szépen, könyv sorozatom első példányának borítóját sikeresen megálmodtam. Mivel tanulmányaim miatt az időm nem igazán engedi, hogy szabad kézzel rajzoljak, a digitális munkához pedig nem értek, így a szerkesztés világában hoztam össze valami elképzelés féleséget.
A könyvborítót már egy alapból létező kép alkotja (sajnos a készítőjét nem találtam, így azt nem tudom megosztani veletek), a hölgyeményt jómagam szerkesztettem rá - nyilván őt is egy létező képből konvertáltam át.
A szöveg, és minden más már a szerkesztő program, és a saját fantáziám szüleménye.
Az effektek, és a szövegek/szövegdobozok elhelyezkedése is saját ötlet.

Könyvborító

Bár a sorozat másik két részét még el se kezdtem megírni, lehet azokhoz is megálmodok valami hasonlót, és megosztom itt. ^^

Bejelentkezve

#67 2017. 08. 14. - 18h30

Obszidián gárda
Zoraia
Újonc
Zoraia
...
Üzenetek: 66

Sziasztok!

Gondoltam én is hozok két könyvjelzőt:
https://orig15.deviantart.net/697d/f/2017/226/c/9/bookmark_ideas_by_silverhidra-dbk0t3r.jpg

Wow! Mindenki nagyon ügyes! /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#68 2017. 08. 15. - 16h20

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

*most erősen gondolkozik, hogy neki miért nem jelezte eddig, hogy van új üzenet*

Pollu, ne viccelj, ez meseszép! *.*
Nagyon szuper lett. Tényleg nagyon jó ez az alap. Én itthon is eltudnám képzelni a könyvespolcomon. ^^ Milyen lenne már, ténylegesen halványan világítana. Hehe, a fantáziám beindult.

Zoria Ezek nagyon szépek!^^ A személyes kedvencem a szivecskés. /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#69 2017. 08. 15. - 21h17

Árnyék gárda
Ryou
A gárda hivatalnoka
Ryou
...

Sziasztok!

Így utolsó pillanatban megosztom akkor én is a kis diy-om a témában, a szép és ötletes alkotások mellett! c:
Saját irományom nincs, amihez terveznék könyvborítót. De így is elég sokat készítettem már az elmúlt két évbe grafikuson, sőt még a vizsgafeladat is az volt. És hát elég nehéz úgy tervezni a megadott címek alapján, hogy szinte egy könyvet se olvastam közülük. Egy darabig hanyagolom a borítózást, de remélem a közeljövőben kapok majd olyan munkát.

Most inkább maradnék a kézzel készített vonalon, úgyhogy én is könyvjelzőből készítettem párat. Őszi faleveleket használtam fel hozzájuk. Igaz nincs szezonja még, de otthon rengeteg préselt falevéllel rendelkezem, mert tudom, hogy bármire fel lehet használni.
Mind a két könyvjelző formára vágott kartonra készült, ezekre ragasztottam előre kinyomtatott lorem ipsum szöveget (latint utánzó összefüggő szöveg, nincs értelmes jelentése). Az elsőre csak simán ráragasztottam a kis préselt faleveleket átlátszó celluxal. A másodiknál pedig befestékeztem vízfestékkel, és rányomtam. Végül feldobtam őket tollal és rojttal.

Javaslat új témaként: kulcstartók vagy ékszertartók.

Utolsó módosítás: Ryou (2018. 05. 28. - 14h42)

Kijelentkezve

#70 2017. 08. 17. - 10h17

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

Ryou - azta *.* és hűűű. Nagyon jó ötlet, de tényleg. Nem tudom, hülyén hangzik, hogy valahogy ad egy hangulatot a könyvnek? - nem tudom jól az kifejezni magam. xD Mindenesetre csak valami olyasmit próbálok kinyögni, hogy lehet, hogy, csak azért nyitogatnám a könyveket, hogy gyönyörködjek bennük. ^^

Az ötletet pedig köszönjük, hozom hamarosan. ^^

Utolsó módosítás: Rivery (2017. 08. 17. - 10h17)

Kijelentkezve

#71 2017. 08. 17. - 11h02

Árnyék gárda
Nightwing
A gárda tüzére
Nightwing
...

No akkor ha már lejárt a határidő, meghoztam a képet a könyvtámaszról.

Spoiler (A megtekintéshez kattintson ide!)

Ha lenne hozzá eszközöm, levágnám hogy tényleg ne látszódjon. De inkább nem kísérletezek vele, mert nincs több ilyen borítóm. A másik oldalán van a szalag, ami megtartja.
De jó lenne, ha lenne még egy ilyenem a könyvsor másik oldalára...

Kijelentkezve

#72 2017. 08. 17. - 12h15

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

hehehe, a határidő akkor jár le ha hozom az új témát. /static/img/forum/smilies/cool.png Ami estefele lesz, mert telefonról nehézkes, szóval nyugodtan belefért ^^

Szerintem nagyon jó lett, ötletesen megcsináltad! Határozottan tetszik. ^^ Nekem is valami ilyesmi kéne, mert blah.... csak dőlnek a könyveim jobbra-balra.  /static/img/forum/smilies/roll.png

Kijelentkezve

#73 2017. 08. 22. - 16h11

Árnyék gárda
Rivery
Titokzatos múzsa
Rivery
...

Tudom sajnálom dupla poszt lesz, de szerettem volna felhívni a figyelmet az új témára.  /static/img/forum/smilies/roll.png

Azt hiszem eltudok tekinteni a figyelmeztetéstől. /static/img/forum/smilies/roll.png Csak viccelek. Ilyenért nem fogok szólni, ha így jön ki a lépés, akkor nincs mit tenni, igaz? /static/img/forum/smilies/smile.png - Yukiko

Kijelentkezve

#74 2017. 08. 23. - 14h56

Árnyék gárda
Ryou
A gárda hivatalnoka
Ryou
...

Könyvjelzőhöz: köszönöm Rivery, szerintem is ad egy hangulatot a könyvnek,
méghozzá őszi hangulatot a falevelek miatt. c:
...

Már napok óta figyelgettem a topicot és kíváncsian vártam, hogy mi lesz az új téma. De ez most nagyon meglepett, hogy bármiről posztolhatunk. Így akkor meg is ragadnám az alkalmat és megosztom veletek a MAKRAMÉ tevékenységem. Valószínűleg a fiatalabb korosztály elgondolkodik rajta, hogy mit jelent ez a szó, mint ahogy én is nem olyan rég. Ha nem nézelődnék annyit YouTuben a diy videók között, akkor még a mai napig számomra is ismeretlen lenne.

MAKRAMÉ JELENTÉSE
Zsinór- vagy fonalcsomózási eljárás kézimunkában, amellyel bizsut, faliképet, virágtartót vagy különféle kisebb tárgyakat készíthetünk. A csomózás közben különböző díszítőelemeket használhatunk. Ezek lehetnek például fa- vagy más anyagból készült gyöngyök, kis kagylók, csigák, ásványok, tollak.

Egészen régre nyúlik vissza ez a technika. A nagymamám is készített virágtartókat, amik sokáig kint függtek a teraszán. Akkor még nem tulajdonítottam nekik nagy figyelmet. Most a nyár elején annyira el kezdett érdekelni a sok szép makramé alkotás láttán, mivel újra divatba jött, hogy úgy gondoltam én is belevágok. Könnyen megtanulható, mert csak néhány alapcsomóból áll és ezeket kombinálva alakíthatunk ki mintázatokat. Beszereztem 3 mm-es pamut fonalat, azon gyakoroltam, végül ebből készültek az első munkáim is.

https://kephost.com/images/2017/08/23/macrame_ryou.png

Ezeket továbbra is csak próba daraboknak tekintem, mert sajnos nem olyan könnyű beszerezni megfelelő fonalat és a szabadidőm is csekély. De nem adom fel!
Ha lesznek továbbiakban új makramé alkotásaim megosztom veletek mindenképp! c:

Utolsó módosítás: Ryou (2018. 05. 28. - 14h48)

Kijelentkezve

#75 2017. 08. 26. - 21h12

Abszint gárda
Hirakita
A gárda gyalogosa
Hirakita
...

Úristen Ryou, ezek nagyon jól néznek ki *-* Lehet, hogy azt mondod, ezek igen csak alapok még, de engem nagyon megfogtak, főleg a baglyos, nagyon szeretem őket :3

Ha kedvenc technikámról van szó, akkor mindenképpen az origamit (gondolom senkinek nem kell bemutatni, hogy miről is van szó) kell hogy mondjam. És amint holnap hazaérek, szerintem már meg is osztom itt a kedvenc alkotásaimat :3 (most már végre vége a költözködésnek, így tudol alkotni *^*)

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4 5