Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 ... 4 5 6

#126 2019. 01. 11. - 21h45

Szikrázó gárda
Lyah
Moderátor & Eldarya fehér sárkánya
Lyah
...
Üzenetek: 7 621

Lehet, én értettem félre, de én eredetileg úgy értelmeztem, NEM CSAK Hajni rajzolna, hanem bárki, aki feljelentkezik a készítők listájára (nyilván itt is lenne egy-két kitéel, ahogy a banneresnél).
Habár a hozzászólásából úgy hangzik, erre céloz, de szerintem ez nem ok arra, hogy élből elvessük az ötletet - egyszerűen csak ki kell mondani, hogy nem, ha ilyet csinálunk, akkor legyen szabad a készítőnek jelentkezés, néhány alapfeltétellel, aminek meg kell felelni.

Illetve, szerintem kellően más az Alkotói klubbtól, mivel annak a lényege a műveid szabad megosztása, és NEM CSAK rajzoké, hanem bármilyen alkotásé. Itt meg kifejezetten rendelni lehet, ami egy igencsak más dolog.
És nem is játékötlet, ami szintén nem hangzik rosszul, de más. Szerintem épp ez benne a lényeg, a játéknál az előtted vagy utánad szólónak/ról kell rajzolnod (nem ismerem az említett amcsi verziót, de így tudom elképzelni), itt viszont késztőként vállalhatsz, ha úgy érzed, vagy épp kérhetsz kifejezetten valamit valakitől. Nyilván kellene szabályokat hozni, hogy csak Eldarya témájú lehet, vagy ki mit vállal, stb...

Ezzel nem akarom senki véleményét sem aláásni, vagy hasonló, csak elmondani a sajátomat, ami a következő: szerintem egyáltalán nem  egy rossz felvetés, kellőképpen különbözik akár egy játéktól, akár az Alkotói klubtól, és persze, még kidolgozásra szorul néhány ponton.

És, ahogy Chlo írta, fel kellene mérni első sorban a lehetséges alkotói kört. (én például nagy valószínűséggel jelentkeznék, amivel godnolom, most mindenkit megleptem /static/img/forum/smilies/lol.png )

Bocs a nem tökéletes megfogalmazásért, baromi fáradt vagyok /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: Lyah (2019. 01. 11. - 21h50)

Kijelentkezve

#127 2019. 01. 11. - 21h58

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Elyroze
...
Üzenetek: 33 213

Úgy érted LYAH, hogy a második is elírás volna? Én nem úgy látom sőt, pont a második kommentjének tartalma győzött meg arról, mi volt az ő elképzelése, amit először hozzád hasonlóan én is úgy gondoltam, ahogy te.

hajni205 írta:

MÉG EGYSZER ELMONDOM,arra gondoltam,hogy tőlem kérnek rajzot..
Az első hozzászólásánál említette, hogy csatlakozhatna más is a készítőkhöz, de ha ez meg is nyílna/nyílt volna, a rajzolók listáját (ahogy a Banneres topikban is) nem az ötletelő szerkeszti, hanem egy moderátor. Ennek ellenére erről is úgy nyilatkozott, hogy a csatlakozni óhajtókat majd ő jegyzi, mert neki kellene üzenetben jelezni a szándékot (ez tovább erősíti a bennem élő képet arról, hogy saját topikot akar).

Személyes véleményem a dologról az, hogy az ötlet alapvetően nem volna rossz, igaz fontos lenne átbeszélni a szabályokat, mert egy rajznak neki ugorni másabb, mint egy bannernek. Viszont tartom magam ahhoz, hogy több formában is megmutatkozott az ötletadó "énközpontúsága" a dologban, és ahelyett, hogy reagált volna az esetleges megoldásokra (amik ismételten elmondom: az ő érdekét is képviselték volna), megsértődött és kukába vetette az egész ötletet. Ezek szerint mégsem olyan fontos egy aranyközépút megtalálása a számára?

Utolsó módosítás: Elyroze (2019. 01. 11. - 22h04)

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/56d31a2e-fb82-45f5-b8a1-bddbcf942006/dd8t01i-ba8b0c74-a7d1-421c-a425-88fb31abb60e.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzU2ZDMxYTJlLWZiODItNDVmNS1iOGExLWJkZGJjZjk0MjAwNlwvZGQ4dDAxaS1iYThiMGM3NC1hN2QxLTQyMWMtYTQyNS04OGZiMzFhYmI2MGUuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.rh2utck1CUtKzmpnJcEamKlxnwpLwahWOxu4t461l6o

Kijelentkezve

#128 2019. 01. 11. - 22h05

Szikrázó gárda
Lyah
Lyah
...

Elyroze írta:

Úgy érted LYAH, hogy a második is elírás volna? Én nem úgy látom sőt, pont a második kommentjének tartalma győzött meg arról, mi volt az ő elképzelése, amit először hozzád hasonlóan én is úgy gondoltam, ahogy te.

hajni205 írta:

Az első hozzászólásánál említette, hogy csatlakozhatna más is a készítőkhöz, de ha ez meg is nyílna/nyílt volna, a rajzolók listáját (ahogy a Banneres topikban is) nem az ötletelő szerkeszti, hanem egy moderátor. Ennek ellenére erről is úgy nyilatkozott, hogy a csatlakozni óhajtókat majd ő jegyzi, mert neki kellene üzenetben jelezni a szándékot.

Személyes véleményem a dologról az, hogy az ötlet alapvetően nem volna rossz, igaz fontos lenne átbeszélni a szabályokat, mert egy rajznak neki ugorni másabb, mint egy bannernek. Viszont tartom magam ahhoz, hogy több formában is megmutatkozott az ötletadó "énközpontúsága" a dologban, és ahelyett, hogy reagált volna az esetleges megoldásokra (amik ismételten elmondom: az ő érdekét is képviselték volna), megsértődött és kukába vetette az egész ötletet. Ezek szerint mégsem olyan fontos egy aranyközépút megtalálása a számára?

Igazából erre főként ő tudna válaszolni...  /static/img/forum/smilies/roll.png
De igen, nagyjából ez lenne a lényeg, hogy közös ötletelések alapján kitaláljuk, hogyan lenne a legjobb ez az egész, hogy mindenkinek megfeleljen, mert ötletnek tényleg tetszik.
(És ehhez kell az együttműködés. Nem csak, hogy egy ember szája íze szerint történjen minden)

Hát, remélem, dűlőre jutunk vele, végső soron megértem az álláspontodat. Azért örülnék, ha végül megtörténne a kiegyezés a témát illetően, és össze lenne állítva rendesen /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: Lyah (2019. 01. 11. - 22h06)

Kijelentkezve

#129 2019. 01. 11. - 22h17

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Elyroze
...

Ezért is viszonyultam úgy a hozzáállásához, ahogy. Mert ha egy ötletet megszülsz, és szeretnéd hogy megvalósuljon, akkor nem kéne, hogy akadály legyen számodra az, hogy megbeszéld a többiekkel. De feldobni, majd kifarolni belőle már értelmetlen.

Én is úgy gondolom, hogy mint önálló téma ebben a részlegben helyet kaphatna. Ráadásul úgy tudom, hasonló célzatú topik más szervereken is akad (s ez talán pont a nagy bannok időszakában merült fel). Ehhez viszont az kell, hogy megtaláljuk azt a formáját, amely működésképes, így elengedhetetlen, hogy átbeszéljük az alapokat. Már csak a készítők érdekében is (pláne ha figyelembe vesszük, hogy egy rajzot elkészíteni nem feltétlenül igényel kevesebb időt, mint egy banner, tehát esélyes, hogy egy "lassabb" tempót diktálna az egész, amit nyilván el kell fogadnia azoknak is, akik rajzot kérnek).

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/56d31a2e-fb82-45f5-b8a1-bddbcf942006/dd8t01i-ba8b0c74-a7d1-421c-a425-88fb31abb60e.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzU2ZDMxYTJlLWZiODItNDVmNS1iOGExLWJkZGJjZjk0MjAwNlwvZGQ4dDAxaS1iYThiMGM3NC1hN2QxLTQyMWMtYTQyNS04OGZiMzFhYmI2MGUuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.rh2utck1CUtKzmpnJcEamKlxnwpLwahWOxu4t461l6o

Kijelentkezve

#130 2019. 01. 11. - 23h43

Árnyék gárda
Helion
Valkűrök vezetője
Helion
...
Üzenetek: 5 690

Akkor szeretnék még egyszer elnézést kérni, hogy a játékokhoz soroltam volna be, meg ha esetleg Hajni sértőnek találta volna a mondandómat. Tényleg nem azért írtam amit írtam, hogy bárkit is megbántsak vele.

Viszont így jobban elmélyedve a felvetett ötleten, egyetértek, teljesen működőképes, ha megfelelő formátummal rendelkezne az esetleges topik. Leginkább olyannak tudnám elképzelni, mint a bannerkészítős részleget, ahol a lehetséges alkotók nevei az első oldalon lennének feltüntetve, ugyan úgy portfólióval.
Néhány kész rajzuk mellett pedig fel kellene tüntetni a pontos rendelési lehetőségeket:

Például

Esetleg egy bizonyos korlát fenntartása, hogy egy-egy alkotó mennyi rajzot tud egy időre bevállalni. Arra is gondoltam, hogy esetleg addig, míg egy adott rajzos éppen dolgozik, addig tőle nem lehetne rendelni - ezzel kizárva annak a lehetőségét, hogy egy alkotót túlságosan leterheljenek, favorizáljanak, vagy másoktól ne kérjenek rajzot.

https://i.imgur.com/lhlyZAv.gif

Kijelentkezve

#131 2019. 01. 12. - 00h01

Árnyék gárda
Aliz
Legyőzte a Dahut
Aliz
...
Üzenetek: 2 663

Elsősorban nekem is az ugrott be, hogy ez egy "Rajz kérések" topic lenne, és Hajni mondjuk már rögtön első jelentkező szeretne lenni.
Mindenek előtt szükség van egy moderátorra, aki koordinálja a témát (meg nyilván elfogadja az ötletet).
Azután pedig több jelentkezőre is szükség lenne, mert Helion ötlete nagyon jó, hogy egyszerre csak egy kérés álljon bent, mert viszonylag sokat kell vele dolgozni.
Én örülnék egy ilyen megvalósításnak.

https://i.imgur.com/XLqB29D.gif

Bejelentkezve

#132 2019. 01. 12. - 17h05

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...
Üzenetek: 5 250

Elyroze írta:

hajni205 írta:

Az első hozzászólásánál említette, hogy csatlakozhatna más is a készítőkhöz, de ha ez meg is nyílna/nyílt volna, a rajzolók listáját (ahogy a Banneres topikban is) nem az ötletelő szerkeszti, hanem egy moderátor. Ennek ellenére erről is úgy nyilatkozott, hogy a csatlakozni óhajtókat majd ő jegyzi, mert neki kellene üzenetben jelezni a szándékot (ez tovább erősíti a bennem élő képet arról, hogy saját topikot akar).
Én ezt úgy értelmeztem a szövegkörnyezetből, hogy "neki nem az a célja, hogy ő kér rajzokat másoktól és kiszolgáltatja magát, hanem pont, hogy a szolgálatait ajánlja fel, amihez más rajzosok is csatlakozhatnak" és nem úgy, hogy "ÉN akarok lenni az egyedüli rajzos, aki egy saját topikot akar" /static/img/forum/smilies/smile.png
Én magam is örülnék egy ilyen témának, ahogy a többi moderátor is, azért bíztattam Hajnit, mikor írt nekem, hogy vesse fel az ötletet.

https://i.imgur.com/WdbZ7dF.png

Kijelentkezve

#133 2019. 01. 12. - 17h09

Obszidián gárda
hajni205
Legyőzte a Dahut
hajni205
...
Üzenetek: 2 599

Eruhel írta:

Én ezt úgy értelmeztem a szövegkörnyezetből, hogy "neki nem az a célja, hogy ő kér rajzokat másoktól és kiszolgáltatja magát, hanem pont, hogy a szolgálatait ajánlja fel, amihez más rajzosok is csatlakozhatnak" és nem úgy, hogy "ÉN akarok lenni az egyedüli rajzos, aki egy saját topikot akar" /static/img/forum/smilies/smile.png
Én magam is örülnék egy ilyen témának, ahogy a többi moderátor is, azért bíztattam Hajnit, mikor írt nekem, hogy vesse fel az ötletet.

Ehhez hozzá tenném,én nem külön Topicot szeretnék ne essék félre értés gondolom azért értettétek így mert rosszul írtam le az egészet.
És Eruhel,köszönöm szépen a támogatást!^^

https://orig00.deviantart.net/0512/f/2017/131/e/7/izaya_orihara__gif_banner_by_mysticalrosyalice-db8xi8y.gif

Kijelentkezve

#134 2019. 01. 12. - 17h10

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Elyroze
...

Eruhel írta:

Én ezt úgy értelmeztem a szövegkörnyezetből, hogy neki nem az a célja, hogy ő kér rajzokat másoktól és kiszolgáltatja magát, hanem pont, hogy a szolgálatait ajánlja fel, amihez más rajzosok is csatlakozhatnak
Ki és hol mondta, hogy a célja az, hogy ő kér rajzokat másoktól? Előttem sem más, sem én nem állítottam ilyet.

Ha a csapat is elfogadná az ötletet, csak annyira volna szükség már, hogy lefektessük a szabályokat. HAJNI az ötletadó, előnyös volna, ha ő is szólna valamit például a HELION által röviden, de jól összeszedett pontokról és a topik azon arculatáról, amiről az előző hozzászólásokban szót ejtettünk.

Kijelentkezve

#135 2019. 01. 12. - 17h16

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Elyroze írta:

Eruhel írta:

Én ezt úgy értelmeztem a szövegkörnyezetből, hogy neki nem az a célja, hogy ő kér rajzokat másoktól és kiszolgáltatja magát, hanem pont, hogy a szolgálatait ajánlja fel, amihez más rajzosok is csatlakozhatnak
Ki és hol mondta, hogy a célja az, hogy ő kér rajzokat másoktól? Előttem sem más, sem én nem állítottam ilyet.
Azóta frissítettem a hozzászólásom, mert rájöttem, hogy nem teljesen adja vissza, amit mondani akartam vele ^^"

Viszont én itt kiszállok a beszélgetésből, beszéljétek meg, hogy nézzen ki a téma, mik legyenek a szabályok - és ha lesz 2-3 rajzos, aki vállal, akkor szerintem mehet is a dolog ^_^

Kijelentkezve

#136 2019. 04. 27. - 08h00

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...
Üzenetek: 25 393

Ahhoi!

Egy részlegjavaslatom lenne itt: A beöltözősös topicot bővíteném ki egy részlegre, ahol minden egyes esemény külön topicot kapna és ott a beszélgetések megnyitásánál lehetne támogatást szerezni ezekhez. (Ide szerintem a legalább 5 támogatás lenne a célszerű küszöbérték.)
És ott nem csak beöltözős események lehetnének, hanem tetszőleges játékosok által szervezett versenyek, szerkesztő, bannerkészítés, fanfic vagy versíró versenyek. Amire igény lenne és amit valaki le is tud bonyolítani. Ekkor egyszerre akár több is futhatna, nem kell arra várni, hogy a másik befejezze, lehet akkor az időpont már nem is jó. És jelentősen bővülne is a lehetőségek köre.
Az átláthatóság javulásáról nem is beszélve, hisz így a topic legelején lenne az aktuálisról minden, nem pedig valahol egy oldal közepén.

És ezzel a rajzkérős dologgal mi a helyzet? Én személy szerint örülnék annak, ha lenne egy hely, ahol a rajzosoktól lehetne kérni egyszerűbb műveket. Akár úgy is, mint a francián, ahol külön részleg van erre és minden művésznek megvan a saját topicja. Ekkor lehet nem csak rajzosoktól kérni dolgokat, hanem mondjuk aki tud írni, attól karaktersztorikat, vagy szerelmes verset valamelyik karakterhez.

https://i.imgur.com/PAaLiaP.gif

Bejelentkezve

#137 2019. 04. 27. - 15h28

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Viserah
...

https://i.ibb.co/wwzF94C/Viserah1-Header.png

A rajzos topic megnyitásának egyetlen akadálya az volt, hogy az ötlet felvetője kihátrált a topic megvalósítása mögül, és minden bizonnyal arra való tekintettel, hogy ő volt az ötletadó, senki nem nyúlt hozzá, és "fejezte be" ennek az egyébként kreatív, hasznos és izgalmas felvetés megvalósítását.

Véleményem szerint, még mindig bármikor életet lehet lehelni bele, ehhez persze összegezni kell a szabályokat, amelyek óvják az alkotókat, mint ahogy az a Banner készítés részlegben is látható, csak ebben az esetben kicsit több változtatást/bővítést vittünk közösen az újonnan lefektetett pontokra.

Én személy szerint, még mindig támogatom az ötletet, de azt a körülményekre való tekintettel kétlem (ne legyen igazam), hogy külön részleget kapnának a művészek, még úgy sem, hogy egyébiránt sokkal kényelmesebb, átláthatóbb lenne az egész.

https://i.ibb.co/pjcvRHn/abaddon-sigil-nine-demonic-gatekeepers-icon-cr.png           https://i.ibb.co/YL1jsRk/d051c8f7bc0772ee74daaffef2e8f598.png           https://i.ibb.co/9HXRcKy/Lucifer-Sigil.png

Utolsó módosítás: Viserah (2019. 04. 27. - 15h30)

Kijelentkezve

#138 2019. 04. 27. - 15h48

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

Ha vannak olyan rajzosok/művészek, akik szívesen benne lennének ebben, és letisztázzuk, hogy pontosan mik lennének a részlegben, akkor szívesen megcsinálom ezeket, remélhetőleg részleghez, mert az első az átláthatóság. (Nagyrészt valószínűleg a francián is működő szabályzatot vennénk át, ami egész jól működik.)

Ekkor akár a teázóból a művészes topic is átkerülhetne oda, de az akkor is jó helyen van, illetve a banneres rész is akár oda kerülhetne. Mindkettő beleillik a Művészsarok tematikájába.
A részlegnek mint név, Eldarya Művészsarok nem lenne rossz. És több szerveren is van ilyesmi. A másik részlegjavaslathoz hasonló is.

A külön részlegnek meg nem hiszem, hogy rosszabb esélyei lennének, mint egy külön topicnak, egyedül az okozhat gondot, hogy annak a nyitásához admin is kell.

Bejelentkezve

#139 2019. 04. 27. - 16h04

Obszidián gárda
hajni205
Legyőzte a Dahut
hajni205
...
Üzenetek: 2 599

Kedves Viserah,és  a többiek!

Én először is a rajzos témánál azt írtam le amire gondoltam,vágytam.
Viszont most újból felszínre került ez a téma és nem hagyott nyugodni,hogy ne reagáljak rá.

1. Rosszul fogalmaztam persze ha valami jó ötlete van az embernek nagyon izgatott és hát nálam különös képen ez előjött és a fogalmazásom egy nagy nulla lett,hiszen alig lehetett valamit érteni belőle.
2. Semmi féle képen nem saját lett volna a topic.Nem értem miről is van itt szó.(úgy néz ki az ilyen emberek kedvéért részleteznem kell bármit amit megosztok)
3. Ha lesz is rá kisebb esély a topic megnyitásához abban nem szeretnék részt venni.Nem szeretnék rajzolni,sem kérni rajzot.

Volt egy "álmom" aminek nem lett nagy esélye,így hát nem próbálkozom idő pocsékolás számomra.
Magyarázatot nem adnék,ez a döntésem és a döntésemen nem változtatok.

Kellemes játékot(elnézést ha szabálytalanul fogalmaztam)

Utolsó módosítás: hajni205 (2019. 04. 27. - 16h07)

https://orig00.deviantart.net/0512/f/2017/131/e/7/izaya_orihara__gif_banner_by_mysticalrosyalice-db8xi8y.gif

Kijelentkezve

#140 2019. 04. 27. - 19h26

Obszidián gárda
Ŀucifer
A gárda kapitánya
Viserah
...

https://i.ibb.co/wwzF94C/Viserah1-Header.png

hajni205 írta:

Semmi féle képen nem saját lett volna a topic.Nem értem miről is van itt szó(úgy néz ki az ilyen emberek kedvéért részleteznem kell bármit amit megosztok)

Semmi értelme nincs ilyen hangnemben írnod sem ezt a sorod, sem a következőket, hajni. Szemlátomást, megint pontatlanul értelmezed a szöveget. Senki nem említette, hogy "saját". Ha figyelmesen fórumoztál eddig (és eddig többször is úgy tűnt, hogy nem), már nyilván észrevetted, hogy a téma ötletadóknak általában nagyobb beleszólása van annak alakulásába, ezzel is tiszteletben van tartva az, hogy ő állt elő vele.

Wolfy írta:

Ha vannak olyan rajzosok/művészek, akik szívesen benne lennének ebben, és letisztázzuk, hogy pontosan mik lennének a részlegben, akkor szívesen megcsinálom ezeket

Köszönöm a többiek nevében is a felajánlást. Ha mutatnak érdeklődést a téma felé legalább annyian, mint a felvetésekor, akkor biztosan lehet belőle valami.

Tekintettel az oldal büntetendő gyorsaságára azonban lehet, hogy erre még várni kell.

https://i.ibb.co/pjcvRHn/abaddon-sigil-nine-demonic-gatekeepers-icon-cr.png           https://i.ibb.co/YL1jsRk/d051c8f7bc0772ee74daaffef2e8f598.png           https://i.ibb.co/9HXRcKy/Lucifer-Sigil.png

Utolsó módosítás: Viserah (2019. 04. 27. - 19h36)

Kijelentkezve

#141 2019. 04. 27. - 19h29

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

@Hajni Megértjük, nem is kérünk tőled semmit.
Most eleve nem is arról van szó, hogy egy közös és átláthatatlan topicot kapnának a művészek erre, hanem arról, hogy egy külön részlegük lenne, ahol aki szeretne, és megüti a mércét, kaphat egy saját topicot, ahol lehetne tőle kérni. Meg esetleg egy általános is, ha valaki nem tudná eldönteni, hogy kitől, ott bárki elfogadhatná a felkérést, akinek van saját kis része ott.

@Vise Nincsmit! És mivel most nem csak egy szimpla topicról van szó, valószínűleg több kéne, mint pár rajzos, ha a részleg lesz, nem csak rajzosoknak, akkor mint író/költő benne lennék a dologban. Mert a kezdeti szikra hiányzik leginkább.

És volna még egy apróság, amit egy másik fórumról (franciáról) 'lopnék': Egy rekordok könyve, ahol minden az oldallal kapcsolatos, játékosok által elért rekordok kerülnek be, például leghosszabb megtett táv a Bubble'temple-ben, legtöbb tárgy, fami, stb. Ilyenek. A rekordok folyamatosan frissülnének és ellenőrizve is lenne, hogy valós lehet-e.
Meg akár hírhedtek csarnoka is lehet benne, bár azt nem hiszem, hogy díjaznák a modik... (Pedig szerintem vicces lenne egy ilyen is...)
(Original idea by @Chesh)
Ha lenne erre igény, szívesen kidolgozom és vezetem is a dolgokat.

Utolsó módosítás: FräuleinWolfy (2019. 04. 27. - 19h33)

Bejelentkezve

#142 2019. 04. 27. - 22h30

Szikrázó gárda
Lyah
Lyah
...

A beöltözős topik szétszedése nem volna rossz ötlet, bár nem is érzem sürgetőnek, hiszen a csoportképek immár kikerülnek a kezdőposztba, így az könnyen megtalálható. Az események kezdőposztjai pedig nem szoktak egy-két oldalnál jobban eltűnni egy esemény leforgása alatt, így hát, habár hasznosnak is tűnik az ötlet, én személy szerint annyira nem éreztem sosem rossznak a mostani rendszert, sosem esett nehezemre legfeljebb egy-két oldalt visszanézni.
Ezzel nem azt mondom, hogy elutasítanám a felvetésedet, de nem is érzem úgy, hogy kellene ilyesmi.
Az viszont határozottan tetszik, hogy a versenyek jellegét kibővítsük nem csak beöltözősre, hanem az általad felsoroltakra is. Így kicsit indokoltabb lenne a részleg. Ez viszont megintcsak azon áll vagy bukik, hogy maguktól a játékosoktól mennyire lenne erre igény, mennyire számíthatnánk a versenyek szervezésére, mert egy ilyet nem olyan könnyű lebonyolítani. És ha megnézzük, milyen sűrűn vállalnak be szervezők versenyeket/beöltözős eseményeket, szerintem nem olyan magas ez a szám. (verseny eddig kettő volt csak, Heni szervezésében, aki tudjuk, hogy nem rest időt szánni ilyesmire.)
Megjegyezném, a jelenlegi versenyes topik már most megenged más típusú versenyeket is, csak eddig még senki nem élt vele.

Beöltözős események/versenyek topik szabályzata írta:

➜ Ha eszedbe jutna egy új verseny, ami belefér a topic kereteibe, akkor ne félj megosztani a téma moderátoraival.

Bár igaz, a topik címe beöltözésről szól, de szerintem aki elég bátor kérdezni, az elérhette volna, hogy bővüljenek a versenylehetőségek itt. Így vagy úgy, nem tudom, lenne-e elég vállalkozó szellemű játékos, aki ilyesmiket bonyolítson le.
És hogy a részlegben így futhatna több verseny is párhuzamosan, nos... ennek is megvannak az árnyoldalai. LEhet, hogy szeretnék játékosként mindre jelentkezni, de nagyon nincs időm, akkor mondjak le az egyikről, mert túl sok egyszerre? Megértem, hogy lenne ennek jó oldala is, de ne feledkezzünk meg a másik végletről sem.

Ami a rajzos témát illeti, az már egy más tészta. Francián talán bevált ez a dolog, hogy a művészeknek saját témájuk lehet, de ennek megvannak az árnyoldalai is. Ha megnézed az alkotói klubot, oda sem írnak olyan sűrűn a rajzosok/írók, hogy egy saját topikot megtöltsenek, ahhoz elég ez, hogy egy ilyen kis beszélgetős topikban megoszd a dolgaidat. Vagy épp az adatlapodon. Nem vagyok benne biztos, hogy lenne elég élet ezekben a topikokban azon felül, hogy a rajzosok kiposztolgatják a munkáikat, amit egyelőre máshol is meg tudnak tenni.
És ezt úgy mondom, hogy közéjük tartozom. /static/img/forum/smilies/smile.png
Egy összesített művészeknek szánt topik szerintem szabadabb teret enged műveink megosztására és egymáséra való reagálására, míg az egyéni topikokat nem igazán tudom másképp elképzelni, minthogy egy adott művészról szóljanak, ami meg elég egyoldalú. (ez meg nem lendít a fórum közösségén)
A rajzkérés, amelyet Hajni vetett fel - amely ötlet nekem még mindig tetszik - azért más ennél. Bár abban is jócskán lehetnek buktatók, de még gondolkozom én is - ahogy tegyétek nyugodtan ti is, ha Hajni szabad utat adott! -, hogyan lehetne kivitelezni.

~ Ehhez még hozzáfűzve, semmi gond Hajni, ha nem akarsz ezzel foglalkozni. /static/img/forum/smilies/big_smile.png Mivel te dobtad fel az ötletet, nem csoda, ha azt hittük, szeretnél részt venni a kivitelezésben, de ha nem bánod, hogy továbbvisszük a javaslatot, akkor köszönjük a felvetésedet, majd törpölünk rajta tovább! ~

Végső soron mindkettőre azt mondom, ahhoz, hogy bármi is szülessen az ötletekből, előbb a játékosok véleményére várunk és hogy van-e igény ilyesmikre! /static/img/forum/smilies/big_smile.png

A harmadik ötletedre, Wolfy, én magam nem igazán tudom, mit mondhatnék, igazából annál is meglátjuk, a játékosok mit gondolnak. Mert szerintem nem is rossz ötlet, az Ismerkedő sarokba akár simán beleférhet egy topikként, de nem is mozgat meg különösebben, úgyhogy majd meglátjuk, hogy lesznek a támogatások. /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#143 2019. 04. 28. - 04h02

Árnyék gárda
Zirailah
Legyőzte a Dahut
Zirailah
...
Üzenetek: 2 560

Rajzolni ugyan nem tudok, de támogatnám a karakter rajzok kérését, mint játékos. Persze ha úgy lenne, hogy mondjuk nem csak rajzot kérni lehetne, hanem karakter történetet, mint amit fentebb Wolfy említett akkor alkotóként is részt vennék szívesen a dologban. /static/img/forum/smilies/smile.png Inkább az a kérdés ki hajlandó lemondani arról, hogy mondjuk maana helyett ingyen rajzoljon. ^^" Tisztelet a kivételnek.

Utolsó módosítás: Zirailah (2019. 04. 28. - 09h32)

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/3fd8e9ed-4b00-4e26-95ed-d69014253ff0/dd5w41i-8ebb8e28-12a6-485e-abd3-69ce4b40df40.gif?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzNmZDhlOWVkLTRiMDAtNGUyNi05NWVkLWQ2OTAxNDI1M2ZmMFwvZGQ1dzQxaS04ZWJiOGUyOC0xMmE2LTQ4NWUtYWJkMy02OWNlNGI0MGRmNDAuZ2lmIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.JAhcOMHgQ7qDKDHCcyVt5bb22RId5GIin3NGkqOGea0

Kijelentkezve

#144 2019. 04. 28. - 06h33

Abszint gárda
FräuleinWolfy
Kristály-díler
FräuleinWolfy
...

A beöltözős topik szétszedése nem volna rossz ötlet, bár nem is érzem sürgetőnek, hiszen a csoportképek immár kikerülnek a kezdőposztba, így az könnyen megtalálható. Az események kezdőposztjai pedig nem szoktak egy-két oldalnál jobban eltűnni egy esemény leforgása alatt, így hát, habár hasznosnak is tűnik az ötlet, én személy szerint annyira nem éreztem sosem rossznak a mostani rendszert, sosem esett nehezemre legfeljebb egy-két oldalt visszanézni.

Nekem ez is bőven elég ahhoz, hogy gondot okozzon, még úgy is, hogy van közvetlen linkem a saját posztomhoz, másokéhoz meg nem szokott lenni, így ha később csatlakoznék be, sokkal nehezebb megtaláljam a dolgokat hozzá. (Ugyanez a fórum más, szétszedhető részeire is igaz.)

Az viszont határozottan tetszik, hogy a versenyek jellegét kibővítsük nem csak beöltözősre, hanem az általad felsoroltakra is. Így kicsit indokoltabb lenne a részleg. Ez viszont megintcsak azon áll vagy bukik, hogy maguktól a játékosoktól mennyire lenne erre igény, mennyire számíthatnánk a versenyek szervezésére, mert egy ilyet nem olyan könnyű lebonyolítani. És ha megnézzük, milyen sűrűn vállalnak be szervezők versenyeket/beöltözős eseményeket, szerintem nem olyan magas ez a szám. Így vagy úgy, nem tudom, lenne-e elég vállalkozó szellemű játékos, aki ilyesmiket bonyolítson le.
És hogy a részlegben így futhatna több verseny is párhuzamosan, nos... ennek is megvannak az árnyoldalai. Lehet, hogy szeretnék játékosként mindre jelentkezni, de nagyon nincs időm, akkor mondjak le az egyikről, mert túl sok egyszerre? Megértem, hogy lenne ennek jó oldala is, de ne feledkezzünk meg a másik végletről sem.

Amekkora a versenyszellem a játékosokban, lenne rá igény és a beöltözőseknél is ha van, akkor oda fognak jönni. Egyszerre akár többre is. (Feltéve, hogy itt is legalább annyira megmozgatja a játékosokat, mint a társoldalon.)
Nem beöltözős versenyeket szívesen lebonyolítanék, annyival nem nehezebb, mint egy szimpla beöltözős. Csupán nem teljesen világos azoknak a részletei és az se, hogy ahhoz is kell szimpla csoportkép, vagy bármi ilyesmi. És hamár itt tartunk is is anno felmerült bennem, hogy a gárdás beöltözősek is beleszámítanak-e az ott leírtakba, vagy csak a nagy, mindenkit érintőek. Szóval ezeket is tisztázni kéne valamikor.
És egy író/rajzverseny esetében az 1 hónap jogos lenne, mint időtartam, ami eleve túl is nyúlik a jelenlegi 3 héten. Szóval a topic eleve a beöltözősekre van megírva, hiába ad elméleti lehetőséget más jellegű események számára is.
És itt a topic címe az, ami miatt nem merül ez fel a játékosokban, hogy lehet más is. Eléggé megtévesztő ebben az esetben.
A játékosok meg eldöntik, hogy melyikre mennének legszívesebben, mindig lesznek olyan elvetemültek, akik mennek mindenre.
A részleg amúgy azért is lenne jó, mert akkor nem az öltözősarok vagy más topic lenne ezekkel telespammelve, amik zavaróak tudnak lenni. Szóval örülnénk, ha valamikor a közeljövőben ez megtörténne.

Ami a rajzos témát illeti, az már egy más tészta. Francián talán bevált ez a dolog, hogy a művészeknek saját témájuk lehet, de ennek megvannak az árnyoldalai is. Ha megnézed az alkotói klubot, oda sem írnak olyan sűrűn a rajzosok/írók, hogy egy saját topikot megtöltsenek, ahhoz elég ez, hogy egy ilyen kis beszélgetős topikban megoszd a dolgaidat. Vagy épp az adatlapodon. Nem vagyok benne biztos, hogy lenne elég élet ezekben a topikokban azon felül, hogy a rajzosok kiposztolgatják a munkáikat, amit egyelőre máshol is meg tudnak tenni.

Egy összesített művészeknek szánt topik szerintem szabadabb teret enged műveink megosztására és egymáséra való reagálására, míg az egyéni topikokat nem igazán tudom másképp elképzelni, minthogy egy adott művészról szóljanak, ami meg elég egyoldalú. (ez meg nem lendít a fórum közösségén)
A rajzkérés, amelyet Hajni vetett fel - amely ötlet nekem még mindig tetszik - azért más ennél. Bár abban is jócskán lehetnek buktatók, de még gondolkozom én is, hogyan lehetne kivitelezni.

A már meglévő művészes topic megmaradna, esetleg külön lehetne szedni a rajzosokat és az írókat ott, az továbbra is egységes lenne. Kérésekhez kapnának a művészek külön topicot a javaslatom értelmében, nem pedig a random munkáik kirakásához. Ekkor sokkal jobban lehet látni, hogy az adott művésznek milyen a stílusa, nem vegyül a többiekkel, és azt is könnyebb nyomon követni, hogy éppen hány megbízása van, itt akár a maximumot is megállapíthatunk, nehogy túlterheljük őket, illetve még arra is lehet bevezetni egy szabályt, hogy egy játékos egy adott művésztől milyen gyakran kérhet valamit.
Az alkotói klub is azért pang, mert random műveket ritkábban raknak ki itt a játékosok, mint amiket felkérésre készítenek. A fentebb említett topic erre alkalmas, és ott a tippek adásával/kérésével lehet picit növelni az aktivitást.
Igazából itt akár az is lehet, hogy megengedjük bizonyos művészeknek azt is, hogy manát kérjenek el a művekét, egy előre megadott tartományon belül. Ekkor sokkal könnyebben és ellenőrizhetőbben menne a manás felkérések menete, jobban lehet látni, hogy ki kitől mennyit kapott ilyenekért. Ekkor lehet, hogy több lelkes művészünk is lenne. Az még mindig kérdés, hogy a szabályzat pontosan mit mond a mana - műalkotás cseréről, mert nem teljesen tiszta, de ha azt mondjuk, hogy csak így lehet ilyenekért manát elkérni, a többi formában nem szabályos, akkor máris tisztább és kezelhetőbb lenne a rendszer.

Oh, és ezeknél a kéréseknél akár egy adatlap design is beleférhet a dologba, hátha akkor több, kidolgozott adatlappal találkoznánk mindenfelé. (Ez nagy munka, azaz nem tudom, hogy mennyien vállalnák be, mert több kell hozzá, mint egy szimpla bannerhez.)

@Zira Akkor már van 2 írónk, amihez inkább részleg kell, érthető okokból.

Utolsó módosítás: FräuleinWolfy (2019. 04. 28. - 06h43)

Bejelentkezve

#145 2019. 04. 28. - 10h31

Árnyék gárda
Kyara
Farkasok barátja
Kyara
...
Üzenetek: 10 034

Üdv!

Személy szerint én is támogatnám Wolfy javaslatát, miszerint legyenek szétbontva a beöltözős események, ne pedig egy topicba legyenek besűrítve. A társoldalon ez remekül működik, sokkal átláthatóbb, igényesebb, mindamellett nem kétlem, hogy a szervezők és a játékosok is sokkal jobban ki tudnak benne igazodni.
Ahogyan korábban már említve is lett, valóban futhatna ezáltal több beöltözős/verseny is párhuzamosan, így nem kellene megvárni, míg egy aktuális beöltözős lefutna és utána belekezdeni egy másikba, ami lehet, addigra már értelmét vesztené. (Lásd húsvéti esemény, amit lehet megszerveztem volna, de májusban már nem lenne aktuális)
Úgy vélem, igény mindenképp van a beöltözésekre, így vétek lenne ennek korlátot szabni.

https://images-wixmp-ed30a86b8c4ca887773594c2.wixmp.com/f/7209f748-9ff2-4ab9-b209-a10a64656280/dd8u8es-df360536-a381-4114-ba77-cd313e868e1e.png?token=eyJ0eXAiOiJKV1QiLCJhbGciOiJIUzI1NiJ9.eyJzdWIiOiJ1cm46YXBwOjdlMGQxODg5ODIyNjQzNzNhNWYwZDQxNWVhMGQyNmUwIiwiaXNzIjoidXJuOmFwcDo3ZTBkMTg4OTgyMjY0MzczYTVmMGQ0MTVlYTBkMjZlMCIsIm9iaiI6W1t7InBhdGgiOiJcL2ZcLzcyMDlmNzQ4LTlmZjItNGFiOS1iMjA5LWExMGE2NDY1NjI4MFwvZGQ4dThlcy1kZjM2MDUzNi1hMzgxLTQxMTQtYmE3Ny1jZDMxM2U4NjhlMWUucG5nIn1dXSwiYXVkIjpbInVybjpzZXJ2aWNlOmZpbGUuZG93bmxvYWQiXX0.FsMDIGTnDwQKswv8yh6Re1s7Mx_-I1e7a9K1iz9hI-U

Kijelentkezve

#146 2019. 04. 28. - 10h50

Árnyék gárda
Nightwing
Sargousetek cinkosa
Nightwing
...
Üzenetek: 4 714

https://bit.ly/2GN7js6
Támogatom a művészes részleget, és részt is vennék benne rajzoló, banner és adatlap szerkesztőként. :3

https://bit.ly/2RgOcKd

Kijelentkezve

#147 2019. 06. 09. - 14h19

Abszint gárda
SilverCrow
A gárda járőre
SilverCrow
...
Üzenetek: 5 896

https://i.imgur.com/02084oZ.png

Üdv mindenkinek!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz, én is támogatom a művész részleg megnyitását. Személy szerint sajnos nem tudok rajzolni, viszont így szerintem egybe lenne gyűjtve az összes művész aki vállal valamilyen alkotómunkát. Így könnyebben fel tudják keresni őket a játékosok, ha rendelni szeretnének tőlük.

Továbbá egyet értek Kyara-val, miszerint ha külön lennének bontva a beöltözős események úgy több is futhatna egyszerre. Így nem kellene megvárni, míg egy-egy ilyen beöltözős véget ér ahhoz, hogy valaki újat nyithasson. Ezért támogatnám én is Wolfy javaslatát ezzel a témával kapcsolatban.

https://i.imgur.com/A2bM25U.png

https://i.imgur.com/TKxWXDL.gif

Kijelentkezve

#148 2019. 06. 09. - 18h59

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

A (beöltözős/egyéb,) játékosok által vezetett versenyeknek való külön részleg megnyitását elutasítjuk.
Indoklás: az egyszem beöltözős versenyes topikban sem tolonganak a játékosok a versenyek/csoportképek szervezéséért. Az alkotói versenyes topikba eddig senki nem jött, hogy szervezne.
Ha már annyira tele leszünk, hogy nem férünk el, nyitunk Nektek egy külön részleget, de egyelőre erre semmi szükség.

A kifejezetten művészes részleg megnyitását úgyszintén elutasítjuk.
Indoklás: az Alkotói klubban egyelőre nem veszik el egy hozzászólás sem, valamint lásd: előző indkolás.

Amennyiben szeretnétek, egy darab rajzkérős topikot nyithatunk Nektek, ehhez hozzatok kezdőposztot és legalább 5 rajzost, aki vállalja, hogy ingyen és bérmentve rajzol a fórumosoknak (nekik majd írunk privátban is, miután megkapjuk a listát, kik jönnének rajzolni).

Kijelentkezve

Oldalak : 1 ... 4 5 6