Ismerd meg az Eldarya fantasztikus világát!

Ismerkedj meg Eldarya lakóival és familiárisaival! Kalandban és romantikában lehet részed ebben a fantasztikus világban, ahol a történeted és a kapcsolataid a döntéseidhez igazodnak.

Oldalak : 1 2 3 4 5

#76 2018. 01. 31. - 19h02

Árnyék gárda
Chloëy
A familiárisok barátja
Chloëy
...
Üzenetek: 3 153

GYerekeeeeek!! Sikerült a szigorlatom /static/img/forum/smilies/cool.png el sem hiszem...már azt hittem sosem fog meglenni >.<

és ma öcsém jött velem, hogy szerencsét hozzon nekem /static/img/forum/smilies/big_smile.png (mivel ő olyan mákos tétel húzásoknál, hogy azt már büntetni kéne)..
erre kint a folyosón már majdnem elsírtam magam...mert az első 8 tételből akartam húzni..és hát már abból előttem kihúztak 7-et /static/img/forum/smilies/big_smile.png
ééés
sikerült mégis kihúznom azt a maradék egyet /static/img/forum/smilies/big_smile.png
asszem öcsémet megtartom kabalának /static/img/forum/smilies/big_smile.png és viszem magammal a holnapi utolsó vizsgámra is /static/img/forum/smilies/lol.png

https://i.imgur.com/9tlV87N.jpg

Kijelentkezve

#77 2018. 02. 01. - 19h38

Obszidián gárda
Awaremi
Fiatal újonc
Awaremi
...
Üzenetek: 15

Guys, én ma megírtam az anatómiámat, gyakorlatit és elméleti vizsgát egyben, most pedig imádkozom az átmenőért. Mivel rácsteszt volt, elvileg ma estére meg is kellene szülessenek az eredmények...

Borzasztóan álmos vagyok, de nem tudok lefeküdni, míg nem kapom meg őket. T.T

Az internet sötétebb bugyraiban Niti néven vagyok ismert. Szóval lehet, hogy ismerjük egymást, csak nem tudunk róla.

Kijelentkezve

#78 2018. 02. 02. - 00h40

Szikrázó gárda
Doroko
Moderátor
Doroko
...
Üzenetek: 1 409

Wolfy-oneechan írta:

5000 ember? Az tényleg sok. Ahhoz képest, hogy nálunk tényleg kb. ennyi az egyetem teljes létszáma. Az én szakomon, az összes hallgató, nem csak az évfolyamom, kb. 100 fő. (IT biztonságtechnikát tanulok és az egyetemem a hadsereg alá tartozik, azaz ide még nehezebb volt bekerüljek.)(Nem Mo-ban tanulok, németben, még mielőtt bárki kérdi.)

Az átlagom miatt én nem panaszkodom, az ösztöndíjhoz szükséges 4.0-t sikerült megugorjam, épphogycsak, mert 4.05 lett...
Nálunk viszonylag egyszerű az ösztöndíj: Alapból jár juttatás mindenkinek, szociális helyzettől függően ez lehet több is, a tanulmányi meg egy fix átlaghoz van kötve. A fölött kapsz, alatta nincs.

Az ösztöndíj miatt nem kell aggódni, a lényeg az, hogy meglegyen minden tárgyad és sikerüljön időben befejezzed az egyetemet. Ha nem sikerül ösztöndíjat szerezz, akkor a következő félévben ösztönözd magad arra, hogy mégjobban tanulj, még többet, hogy utána legyen. Szerintem mindenki képes arra, hogy ösztöndíjhoz jusson, mindössze két okot tudnék, hogy miért nem tud szerezni: lusta, vagy nem akar valójában egyetemen lenni/nem neki való. Szóval hajrá a következő félévkre mindenkinek, lesz itt ösztöndíjatok!
Priviben írtam. Mesélj légyszi erről a számról! ^.^

Gratulálok az átlaghoz, ez nagyon szép! Akkor ott jóval jobb a helyzet. Itt ugye a szocot fentebb már leírtam... A tanulmányi meg érted, a csillagos hatosnak is kb 20e jár. Ez így mi?

Akkor én nem vagyok az egyetemre való? :'D Én lehet, hogy nem fogok kapni tanulmányit. Bár ki tudja, lehet, hogy a 8e-s állomhatárt azért sikerül átlépni.

EruhelTheOne írta:

Gratula mindenkinek ^^ Engem kettessel átrugdosott az Intro to Applied-on a tanci, jártam egy gyors örömtáncot, aztán húztam aludni, mikor megtudtam xD Kíváncsi leszek, 4,27-es KKI-re mit kapok, múlt félévben 3,9-re több pénzt kaptam, mint eddig valaha (így se egetrengető összegekre gondoljatok, most volt először, hogy a tanulmányi ösztöndíjam fedezte a kollégiumot, és nem csak zsebpénz volt :"D)
Viszont a magyarosok szuper szervezőtehetségének hála ebben a félévben még hármas ütközésem is van, szóval a PTE a teljes 2018/2019-es tanévben is sok szeretettel és tárt karokkal vár /static/img/forum/smilies/lol.png
Gratulálok, és jó pihenést! Neked se semmi az ösztöndíjindexed! Itt mindenki ilyen szuper tanuló? Hova kerültem? :"D Hármas ütközés? Uhhh. Hogy fogod megoldani?

Awaremi írta:

Wo, nem is azért mondtam. Tudom, hogy rengetegen vagytok, csak érdekességképp említettem meg. xD

A Semmelweis állítólag még durvább, és jobban megkérik az anyagot. Habár az legalább teljesen magyar nyelvű, emiatt irigylem őket. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Ja jó, csak általában mindig ez megy. Mondom, hogy BME, erre jön az "Ismered az xy-t? Ő is oda jár, igaz teljesen más karra, és harmadik féléves, de azért igazán ismerhetnéd!". Ja persze...
Semmelweis orvosin van pl ismerős, képzeleted. Kb így egyenlő a halállal.
És drukkolok. ^^

Chloëy írta:

GYerekeeeeek!! Sikerült a szigorlatom /static/img/forum/smilies/cool.png el sem hiszem...már azt hittem sosem fog meglenni >.<

és ma öcsém jött velem, hogy szerencsét hozzon nekem /static/img/forum/smilies/big_smile.png (mivel ő olyan mákos tétel húzásoknál, hogy azt már büntetni kéne)..
erre kint a folyosón már majdnem elsírtam magam...mert az első 8 tételből akartam húzni..és hát már abból előttem kihúztak 7-et /static/img/forum/smilies/big_smile.png
ééés
sikerült mégis kihúznom azt a maradék egyet /static/img/forum/smilies/big_smile.png
asszem öcsémet megtartom kabalának /static/img/forum/smilies/big_smile.png és viszem magammal a holnapi utolsó vizsgámra is /static/img/forum/smilies/lol.png
Grat, habár a szigorlat szó hallatán csak elájulok kb., de sebaj. Amúgy a tesók tényleg szerencsét hoznak! Én a húgomat vittem infó érettségi szóbelire. Kihuztam az egyik legkönnyebb tételt, és egy pont híján max pontot kaptam rá. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Egy jó játékos ezt a sorrendet mindig ismeri! ⇩⇩⇩
- -
A bannert köszönöm szépen Yareena-nak!
https://i.imgur.com/W8jFoaD.gif

Kijelentkezve

#79 2018. 02. 02. - 14h44

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...
Üzenetek: 4 742

Doroko írta:

Gratulálok, és jó pihenést! Neked se semmi az ösztöndíjindexed! Itt mindenki ilyen szuper tanuló? Hova kerültem? :"D Hármas ütközés? Uhhh. Hogy fogod megoldani?
Köszi, hétfőn kezdődik megint a csoda, és péntekig kiderül, mi is lesz ezzel a mesés órarenddel /static/img/forum/smilies/lol.png Sőt, tuti lesz, aki már tanítani is fog első héten, epekedve várom /static/img/forum/smilies/roll.png
Hát, mivel már fél évet úgyis csúszok, csúsztatok még egyet, leadok a három ütközőből kettőt (meg még pár tárgyat, de még nem szültem meg, miket), felveszek pár szabvált, hogy meglegyen a féléves 15 minimum kredit, és húzok melózni a Lidl-be /static/img/forum/smilies/lol.png

Utolsó módosítás: EruhelTheOne (2018. 02. 02. - 14h45)

https://i.imgur.com/Se7dD6l.jpg

Kijelentkezve

#80 2018. 02. 03. - 20h30

Árnyék gárda
M4y
Sargousetek cinkosa
M4y
...
Üzenetek: 4 945

Hellosztok!
Végre én is ide értem már így a végére...  /static/img/forum/smilies/big_smile.png Én is szívesen megosztanám a történetemet a vizsga időszakomról.
Gratulálok mindenkinek a sikeres vizsgákhoz és akinek meg netán még maradt nekik kitartást az elkövetkezendő időbe.

Nekem a 7 félévem alatt ez a 1 hónapom volt a legborzalmasabb,legnehezebb de még is így a végére a legfelemelőbb és talán életem végéig büszke is leszek magamra azért amiért végig csináltam. Kevés ismerősöm van aki ezt bevállalta volna és be is vállalta és megcsinálta.  Csak hogy mindenki értse: én lassan már végeznék,(egy 12hetes gyakom van még,meg lehet egy gazd) de így is csúsztam egy félévet és ebbe a félévbe fel vettem minden megmaradt tárgyamat. A téli vizsga időszak amúgy is nagyon rövid nálunk de erre még rá jönnek a szünetek,ünnepek és blabla. Az-az 1 hónapom volt 6 tantárgyból levizsgázni, 6 olyan tantárgyból amikből 1 elég 1 félévre is. (Növényélettan,matek,agrokémia,gazd..stb.) Volt tantárgyam amiből 6 alkalmam lett volna és volt olyan ami 3 felvétel. Remélem sejti mindenki, hogy mi történt volna.../static/img/forum/smilies/hmm.png
Kezdtem egy kémiával ami meglett, de sajna a többi tárgyam amit felvettem nem nagyon akart össze jönni. /static/img/forum/smilies/hmm.png Eléggé elszontyolodtam, azért is mert rengeteget tanultam magamhoz képest és a végén már kezdtem azon törni a fejemet hol találjak kiskaput a problémáimra. A végén úgy nézett ki, hogy az utolsó hetem vagyis január 29től február 2ig 5 vizsgám volt 4 napra ami végül 6 vizsgára bővült 5 napra. Igen aki jól számol egy nap 2 vizsgám volt ami a keddi nap volt.( Egy növényélettan után egy matek. Nyammmiiii~  /static/img/forum/smilies/roll.png)
Ezt a hetemet tarkította egy adminisztratív probléma is a Mikrobiológiánál (2 részem meglett de elégtelent írtak be és nem értettem miért, és eközben pont vizsgára vártam) ami végül kiderült, hogy elírás. Tanárokkal való e-mailezés, hogy "Léci írd már be a jegyemet mert kéne." A gyakorlathely keresése ahonnan végül elküldtek az utolsó pillanatban. Meg persze a szokásos "hülyeség" ha nincs meg valami. Netán te vagy hülye,igaza van a tanárnak,nincs szerencséd vagy csak pancser vagy etc.etc.
Vége az lett, hogy mindenem meg van nagy harcok árán és rájöttem még sem vagyok olyan idióta ahogy a tanárok hiszik néha. Most jelenleg egy gazd(aság tudományi) eredményre várok amihez nagy reményeket fűzők.
Persze ez nem sikerült volna azok embereknek a bátorítása nélkül akik mögöttem álltak és lelket öntöttek belém. Amikor nekem már nem volt hittem, ők hittek bennem. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Ne legyek teljesen off: Én soha nem kaptam egyetemi éveim alatt tanulmányi ösztöndíjat, csak szociális ösztöndíjat. Az átlagom mindig ilyen 3,valamennyi volt. Soha nem voltam az a szuper tanuló én valahogy középsuliba is kinőttem azt, hogy mindenből 5 legyek mert milyen menő az és ha nem lesz 100% a doga sírok(vagyis nem vagyok maximalista minden téren). Ami érdekelt abból jó voltam és ott igenis akartam jobb jegyet de másból jó volt a normális szint.  /static/img/forum/smilies/smile.png

U.I:.Eldöntöttem, hogy a matek jegyzeteimet rituálisan elégettem ha már 3 évig szívatott. X"D (Ez úgy fog kinézni, hogy tűzbe dobom és táncot járok körülötte addig amíg rám ne hívják a dilidokit .)

https://i.imgur.com/guEMbfc.gif

Kijelentkezve

#81 2018. 02. 03. - 20h44

Árnyék gárda
Chloëy
A familiárisok barátja
Chloëy
...

M4y írta:

U.I:.Eldöntöttem, hogy a matek jegyzeteimet rituálisan elégettem ha már 3 évig szívatott. X"D (Ez úgy fog kinézni, hogy tűzbe dobom és táncot járok körülötte addig amíg rám nem hívják a dilidokit .)
Ismerős...én a számvitel tételeimet akarom elégetni...csak az a bökkenő, hogy azok még kellenek az államvizsgához. /static/img/forum/smilies/hmm.png szóval még egy ideig maradnak..xDD
De utána. Huhúú...
Lesz itt tábortűz!! /static/img/forum/smilies/big_smile.png Sőt..otthon azzal fogom betüzeltetni a dézsát és ott fogom áztatni a testem a jó meleg vízben.. /static/img/forum/smilies/lol.png

Am gratu a vizsgáidhoz /static/img/forum/smilies/smile.png Főleg a növényélettanhoz!! Nekem ismét az arcomba röhögött a mosolygó halál.. /static/img/forum/smilies/lol.png (de legalább az egyik diplomám már elérhető távolságban van) ^^

Kijelentkezve

#82 2018. 02. 04. - 00h27

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
EruhelTheOne
...

M4y írta:

Ne legyek teljesen off: Én soha nem kaptam egyetemi éveim alatt tanulmányi ösztöndíjat, csak szociális ösztöndíjat. Az átlagom mindig ilyen 3,valamennyi volt. Soha nem voltam az a szuper tanuló én valahogy középsuliba is kinőttem azt, hogy mindenből 5 legyek mert milyen menő az és ha nem lesz 100% a doga sírok(vagyis nem vagyok maximalista minden téren). Ami érdekelt abból jó voltam és ott igenis akartam jobb jegyet de másból jó volt a normális szint. /static/img/forum/smilies/smile.png
Ne érts félre, én se akarok mindenből ötöst, de anyagi helyztem úgy áll, hogy vagy ösztöndíj vagy meló, és mivel nem esik nehezemre a 4-es 5-ös sok tárgyamból, mert érdekelnek, így megtanulom /static/img/forum/smilies/big_smile.png Meg valahogy le kell majd záróvizsgázni, és ott azt is tudni kell, ami nem érdekel, de tananyag >.< Ami nem izgat, abból sokszor kettest kapok egyébként, és azért fonom be pl 16 tincsbe a hajam, hogy nyugton maradjak a fenekemen, míg elolvasom az anyagot nagyjából, hogy a kettes csisszre meglegyen xD

És gratula, egyszerre vizsgáztatok legalább csütörtökön Növényélettanon Chlo-val? /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#83 2018. 02. 04. - 00h34

Árnyék gárda
Chloëy
A familiárisok barátja
Chloëy
...

EruhelTheOne írta:

És gratula, egyszerre vizsgáztatok legalább csütörtökön Növényélettanon Chlo-val? /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Nem...ő kedden ment, én csütörtökön. xDD sikerült mindig elkerülni egymást /static/img/forum/smilies/hmm.png

Kijelentkezve

#84 2018. 02. 04. - 09h08

Árnyék gárda
M4y
Sargousetek cinkosa
M4y
...
Üzenetek: 4 945

EruhelTheOne írta:

M4y írta:

Ne legyek teljesen off: Én soha nem kaptam egyetemi éveim alatt tanulmányi ösztöndíjat, csak szociális ösztöndíjat. Az átlagom mindig ilyen 3,valamennyi volt. Soha nem voltam az a szuper tanuló én valahogy középsuliba is kinőttem azt, hogy mindenből 5 legyek mert milyen menő az és ha nem lesz 100% a doga sírok(vagyis nem vagyok maximalista minden téren). Ami érdekelt abból jó voltam és ott igenis akartam jobb jegyet de másból jó volt a normális szint. /static/img/forum/smilies/smile.png
Ne érts félre, én se akarok mindenből ötöst, de anyagi helyztem úgy áll, hogy vagy ösztöndíj vagy meló, és mivel nem esik nehezemre a 4-es 5-ös sok tárgyamból, mert érdekelnek, így megtanulom /static/img/forum/smilies/big_smile.png Meg valahogy le kell majd záróvizsgázni, és ott azt is tudni kell, ami nem érdekel, de tananyag >.< Ami nem izgat, abból sokszor kettest kapok egyébként, és azért fonom be pl 16 tincsbe a hajam, hogy nyugton maradjak a fenekemen, míg elolvasom az anyagot nagyjából, hogy a kettes csisszre meglegyen xD

Tudom hülyén fogalmaztam >_<" (bocsi) de ez ilyen sarkított példa volt a környezetemből. Mert ez alatt a pár hét alatt pár ismerősöm azzal fárasztott, hogy neki a dogája xyből xy-1 pontja lett és ez mennyire szörnyűű~   /static/img/forum/smilies/roll.png Én értem ha valaki maximalista mert nem egy barátnőm az de azt már nem ha ez az idegrendszer károsodására megy. Inkább ezzel ezt akartam mondani. Igazából mindig elképedek ha valaki tök jó tanuló például abból amin én elalszok. Tanulmányi ösztöndíjat hogy soha sem kaptam az inkább az én hiányosságom X"D persze a plusz pénz jól jön mindig de valahogy elérhetetlen volt számomra még akkor is amikor ilyen 4,valamennyi átlagom volt.
Például mezőgazdasági géptan 2 engem annyira nem érdekelt akkoriba. A fejőgépek,sertéstelepi gépek és stb. hogy az hihetetlen de megcsináltam. Csak nem értettem hogy a fejősgép tudományommal mit fogok kezdeni. Kukoricát fogok fejni a földön X"D és eladom kukorica tej néven?! /static/img/forum/smilies/roll.png

Chloëy írta:

EruhelTheOne írta:

Nem...ő kedden ment, én csütörtökön. xDD sikerült mindig elkerülni egymást /static/img/forum/smilies/hmm.png

Nem ahogy írta én kedden voltam. /static/img/forum/smilies/smile.png Képzeld Chlo olyan furcsa vizsga volt X"D Bocsi de erre ezt tudom mondani. Ha érdekel majd leírom privátba. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Köszönöm a gratulációkat. ! /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Utolsó módosítás: M4y (2018. 02. 04. - 09h10)

https://i.imgur.com/guEMbfc.gif

Kijelentkezve

#85 2018. 03. 07. - 16h34

Árnyék gárda
Aliz
A gárda gyalogosa
Aliz
...
Üzenetek: 2 254

No lányok, egy kis örömhírrel jöttem, ugyanis tanulmányi ösztöndíjban részesültem! /static/img/forum/smilies/big_smile.png (Pedig már nagy letargiában nyitottam meg azt a menüt a Neptunban, arra számítva h csak csalódás ér, heh.)
Nagyon büszke vagyok magamra, hiszen alapból csak a kettesért indultam, nem görcsöltem rá úgy a témára, mint az egyik haverom, aki 40 kreditet teljesített szintötösre. /static/img/forum/smilies/roll.png

Szóval ez életem első "fizetése". /static/img/forum/smilies/lol.png Jó érzés lesz ránézni, hogy valóban saját energiából van és magamnak kerestem meg (és ez az első alkalom hogy kapok valamit, mert ahogy mondtam, támogatásokba nem jutok be).

https://i.imgur.com/U9sTO4U.gif

Kijelentkezve

#86 2018. 03. 07. - 16h47

Abszint gárda
Wolfy-kaichou
Legyőzte a Boobrit
Wolfy-oneechan
...
Üzenetek: 20 349

@Aliz Gratu! És az az összeg ér is valamit, vagy csak mutatóba jó?
Bár azok alapján, amit eddig hallottam, az utóbbi lesz az.
Idén amúgy nekem is sikerült végre tanulmányit szerezzek, a levonások után, az egyetemtől havi szinten kb. 800Eurot kapok, ez meg elég arra, hogy egyetemistaként meg tudjak élni.

40 kredit? Színötösre? Ember ő egyáltalán? Én meg itt küzdöttem, hogy meglegyen a 4.0-s átlagom.

Wolfy's Wanted                             Miiko-s ajándékképet!                             Shop & Wolfy
https://i.imgur.com/ZHum5HQ.png

Kijelentkezve

#87 2018. 03. 07. - 17h14

Árnyék gárda
Aliz
A gárda gyalogosa
Aliz
...

Köszönöm Wolfy!
Fogjuk rá ér valamit, hiszen több mint a minimum, zsebpénznek pont tökéletes pár ruhára és ilyesmikre. Mint mondtam nem panaszkodok, örülök, hogy egyáltalán adnak.

Viszont ez a haverom hozzám viszonyítva keveset kapott, azt hittem jóval többszöröse lesz az övé, de úgy tűnik inkább a határt tolták lejjebb, hogy több ember között osszák szét, és ne csak az élvonalban nagy zsákokkal.
Amúgy ő szabadidejében is kötelezőket/ajánlottakat olvas, neki úgymond ez a szórakozás, hogy tanul folyamat.

Amennyit te kaptál, arról itt a dolgozók közül is sokan csak álmodnak. Gratulálok hozzá! Ez is egy újabb példa, hogy külföldön jobban megbecsülik a kemény munkát.

Kijelentkezve

#88 2018. 03. 07. - 17h39

Abszint gárda
Wolfy-kaichou
Legyőzte a Boobrit
Wolfy-oneechan
...
Üzenetek: 20 349

Igazából ez az összeg valószínűleg annak köszönhető, hogy nem abból a kevés állami ráfordításból jön, mint gondolom nálatok, ugyanis a hadsereg finanszírozza az egyetemem és annak azért van elég költségvetése ahhoz, hogy adjon ilyen összegeket.
Bár arra kíváncsi lennék, hogy mi alapján adják az ösztöndíjat nektek. Nálunk a rendszer egyszerű: fix átaghatár van, aki eléri, az már kap. Ráadásul az összes felvett kredittel osztják, azaz 5.0 fölé nem lehet menni. Ráadásul ha újra felveszel tárgyat vagy a nem szakterületit veszel fel bizonyos mérték felett, akkor azok jegye kap még egy 1-nél kisebb szorzót.

Wolfy's Wanted                             Miiko-s ajándékképet!                             Shop & Wolfy
https://i.imgur.com/ZHum5HQ.png

Kijelentkezve

#89 2018. 03. 07. - 18h31

Árnyék gárda
Chloëy
A familiárisok barátja
Chloëy
...

Wolfy-oneechan írta:

Nálunk a rendszer egyszerű: fix átaghatár van, aki eléri, az már kap. Ráadásul az összes felvett kredittel osztják, azaz 5.0 fölé nem lehet menni. Ráadásul ha újra felveszel tárgyat vagy a nem szakterületit veszel fel bizonyos mérték felett, akkor azok jegye kap még egy 1-nél kisebb szorzót.
Nálunk is így van...de pl öcsém barátnőjének meg szegeden úgy van, hogy fixen 30 kredittel osztanak, úgy kapják meg az átlagot...és így neki 6,32-es átlaga volt a félévben.. /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Persze ezzel a módszerrel ki lehet kerülni azt is, hogy ha nem sikerül egy tárgya, akkor nem ront annyit az átlagán (max 1-2 tizedet)...mint nálunk, hogy akkor már úgymond b***om az ösztöndíjat. /static/img/forum/smilies/sad.png

Kijelentkezve

#90 2018. 03. 07. - 18h35

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...
Üzenetek: 454

Gratula, Aliz, Wolfy, nagyon ügyesek vagytok!/static/img/forum/smilies/smile.png
Itt a többség sajnos tényleg csak álmodozhat a tanulmányi ösztöndíjról/static/img/forum/smilies/sad.png
Gondolom, Magyarországon máshol is ez a rendszer, de ha esetleg nem, nálunk így van:
A legjobb ösztöndíjátlagot elért hallgatók kapnak csak ösztöndíjat (a hallgatók 35%-a).
4 sáv van, a legjobb 5% kap 29 ezer forintot/hó, a következő 10% 21 ezer/hó, a harmadik sáv a következő 10%, ők 14 ezer/hó, a legalsó sáv, a maradék 10% pedig 10 ezer/hó.
Szakonként van a sávozás, és csak az államilag támogatottak kapnak tanulmányi ösztöndíjat.
Nálunk a sávok még nem jöttek ki, de én nem kaptam ösztöndíjat, mondjuk nem lep meg, eddig a legalacsonyabb sáv legalsó "határa" 4,5 körül volt:'D
Szóval itt ezért tartják lehetetlennek a tanulmányi ösztöndíjat, mert tényleg egy verseny az egész, és végül annyi pénzt küldenek, ami pár dolgon kívül nem sokra elég (a felső 5% még a kolit ki tudja fizetni, és el is ment a pénze, de egy albérletben ebből nem lehetne megélni).
Meg vannak még persze egyéb ösztöndíjak is, de a legtöbbnek általában két lezárt félév a feltétele, aztán pályázatot kell írni, kutatást végezni meg ilyenek, szóval az "átlag" hallgató általában a szociális és tanulmányi ösztöndíjon kívül semmi másra nem számíthat, és ezek is olyan összegek, amikből az ember nem tud megélni egy hónapra:/

https://i.imgur.com/9RcyEXk.jpg

Bejelentkezve

#91 2018. 05. 16. - 21h41

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Üdv mindenkinek, ez az üzenet csupán emlékeztetőül szolgál, hogy itt vagyunk a vizsgázóknak, ha kell egy kis lelki támogatás, itt mindenki megoszthatja örömét és bánatát, és tanácsot is adhatunk egymásnak ❤
https://lapozz.files.wordpress.com/2017/04/soha-ne-hagyjon-el-remeny.jpg?w=836

Kijelentkezve

#92 2018. 05. 16. - 21h50

Árnyék gárda
Aliz
A gárda gyalogosa
Aliz
...

Én nem merek elöre beszélni róla!  De azt elmondom, hogy egy héten belül 6 tárgyat szándékozok teljesíteni, aztán nyugiban tanulhatok a nehezebbekre. Remélem minden a terv szerint alakul, persze lenyugodni nem tudok.
Egyen voltam ma túl, hajrá mindenkinek, nincs lehetetlen! /static/img/forum/smilies/smile.png

Kijelentkezve

#93 2018. 05. 16. - 21h56

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Aliz írta:

Én nem merek elöre beszélni róla!  De azt elmondom, hogy egy héten belül 6 tárgyat szándékozok teljesíteni, aztán nyugiban tanulhatok a nehezebbekre. Remélem minden a terv szerint alakul, persze lenyugodni nem tudok.
Egyen voltam ma túl, hajrá mindenkinek, nincs lehetetlen! /static/img/forum/smilies/smile.png
Te jó ég /static/img/forum/smilies/yikes.png Hajrá! ❤
Én 8 nap alatt (kedd-kedd) letudtam 6 tárgyat a zh-héten (6 zh-t meg egy szóbelit, egyik hármas lett, abból szóbeliztem h javítsak; 13 órám van egy héten amúgy), de ez úgy volt elosztva, hogy csütörtökön 3 órám volt, de 4 zh-t írtam (az ütközős órám zh-ját szünetben), azon a héten én is idegállapotban voltam, mikor két éjszaka is (aztán az utsón is) alvás helyett háromórás power-napet toltam csak /static/img/forum/smilies/lol.png
Nekem már csak 2 tárgy van idén, aztán jövőre is 1-1, én szeretetet osztani jövök csak ide ❤ ^_^

Kijelentkezve

#94 2018. 05. 17. - 10h41

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 870

Én kedden voltam úgy, hogy fél percenkként frissítettem a mobilom, mert az utolsó tárgyamhoz még mindig nem tette fel a vizsgaidőpontokat a tanárnő és hát persze, hogy addigra úgy jöttem ki, hogy már csak 1 db lenne jó, a többi vészesen közel egy-egy másik vizsgához. 11:42-kor tette fel én 11:57-kor láttam meg és már 11/17 volt a jelentkezés XD De meglett, szóval nekem már megvan az első sikerélményem a vizsgaidőszakra /static/img/forum/smilies/smile.png
Már két zh-n túl vagyok, pénteken előttem egy szóbeli, aztán kis nyugi, hogy a beugrókon dolgozzak...
Drukkoljatok, hogy pénteken összejöjjön az előrehozott ötös! :3

Kijelentkezve

#95 2018. 05. 22. - 19h14

Árnyék gárda
Chloëy
A familiárisok barátja
Chloëy
...

Halika! /static/img/forum/smilies/smile.png

Csak erre jártam és hoztam egy ilyet:

https://www.facebook.com/StudentProblems/videos/2168709316589123/

Am mintha magamat látnám.. és kb én is így tartom a fejem, hogy még véletlenül se lássam meg a füzetem. /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Kijelentkezve

#96 2018. 05. 29. - 12h40

Árnyék gárda
Doroshii
A gárda katonája
Doroshii
...
Üzenetek: 454

Most úgy örülök magamnak, hogy úgy érzem, el kell újságolnom nektek is:'D
Múlthét pénteken volt egy vizsgám evolúciós pszichológiából, és legjobb esetben is kettesre számítottam, erre hármas lett *.* Nagyon örültem neki. Sajnos nem túl sokat tudtam készülni rá, mert tüdőgyulladásom volt (ma mentem vissza a dokihoz, hálistennek felszívódott, nem kell befeküdnöm a kórházba meg semmi, minden rendben van), emellett velünk szemben építkeznek, és múlthéten voltak  a leghangosabbak, mert a tetőt csinálják:'D

Ti hogy álltok a vizsgákkal?^^

https://i.imgur.com/9RcyEXk.jpg

Bejelentkezve

#97 2018. 05. 30. - 22h33

Obszidián gárda
Stofi
Legyőzött egy tyúkot
Stofi
...
Üzenetek: 870

Gratula Doroshii! /static/img/forum/smilies/big_smile.png Átérzem a helyzetedet, ami a tetőépítést illeti én ezt már jó fél éve kétfrontosan szenvedem el, a ház mögötti és melletti telken is építkeznek, ráadásul az egyiknél rossz volt valami alapanyag és 2. szinttől vissza kellett bontaniuk és újrakezdeni >.< A részelésnél rosszabb nincs. Az egész épület beleremeg.

Én ma egy újabb vizsgámon vagyok túl (Komm-retorika). Ez volt a második időpont, amit megadott és már nehezített, mint az elsőknek, kicsit más felépítésű volt az írásbeli, de mivel a tanár nagy dumás és jófej, no meg a tárgya is érdekes, nem volt nyűg tanulni rá /static/img/forum/smilies/big_smile.png
Most úgy állok, hogy az össz vizsgáim felén már túl vagyok, de azért van így is elég. Most a szakirány választás köt le leginkább... az egyik érdekel, de nem sok hasznát látom, a másiktól irtózom, viszont "hasznosabb".

Kijelentkezve

#98 2018. 05. 31. - 16h14

Árnyék gárda
Szentcyke
Tanuló őrző
Szentcyke
...
Üzenetek: 162

Én kezdek lassan kikészülni ezektől a vizsgáktól, pedig alig volt valami. Tegnapi vizsgám 4-es lett, amit meg egy órán belül megtudtam, hogy bukta... jövő csütörtökön mehetek újra és lehet az utolsó alkalom, ráadásul előtte szerdán kémia vizsga, ami nem a szívem csücske.  /static/img/forum/smilies/mad.png  /static/img/forum/smilies/sad.png

Kijelentkezve

#99 2018. 05. 31. - 19h24

Szikrázó gárda
Lynessa
Moderátor
Artanis
...
Üzenetek: 1 737

Holnap lesz alapvizsgám kínaiból, annak is az írásbeli része. Egy picit izgulok, de már nem tudok ennél jobban felkészülni ^^"

Eddig 4 tantárgyból vizsgáztam, ebből egy tanár adott 4-es csak... megkérdeztem e-mailben, hogy ugyan miért? Kérem a kritikát, hogy miben kell fejlődnöm stb... Végül kiderült, hogy senkinek nem adott 5-öst, de azért agyba főbe dicsért engem a válaszában, hogy milyen ügyes vagyok, másoknak 3-mat adott...de akkor kérdem én.. ha ilyen ügyes vagyok és túlteljesítettem az elvárásait, akkor miért CSAK NÉGYES?! Hát ezt nem hiszem el /static/img/forum/smilies/lol.png

Még előttem van a kínai alapvizsga szóbeli, kínai történelem, kínai vallás és kultúra éééés kínai eszmetörténet. A barátaim rávettek, hogy gyorsan tudjam le őket, de így a felkészülési időm nagyon kevés... június 16ig megy a death march /static/img/forum/smilies/lol.png

>> Sok sikert kívánok a szenvedő társaknak! ^3^ Ezt a félévet is túléljük! :"D

https://i.imgur.com/gjaEdGR.png

Kijelentkezve

#100 2018. 05. 31. - 19h29

Szikrázó gárda
Eruhel
Moderátor
Eruhel
...

Én sikeresen végeztem erre a félévre tegnap (ok. 5-éig van még egy beadandóm, de az nem lesz nehéz), szóval én ide csak támogatni jövök mindenkit ^^"

Stofi, ha nagyon jó vagy abból, ami érdekel, akkor nem számít annyira, hogy "hasznos"-e, mert lesz vele munkád, aztán ki tudja, lehet, valami áttörő felfedezést is teszel /static/img/forum/smilies/big_smile.png

Artanis, ez kísértetiesen emlékeztet barátnőm koreai záróvizsgájára, a koreai tanárok sem adtak senkinek se ötöst, de őt is nagyon dicsérték, hogy milyen ügyes volt stb... /static/img/forum/smilies/roll.png

Kijelentkezve

Oldalak : 1 2 3 4 5